Jump to content
IGNORED

Jakie glosniki mam pdlaczyc? 4 czy 8 om?

Jimi

Recommended Posts

Zdjecie przedstawia tyl mojego wzmacniacza Philips 683.

Dosc dziwnie jest sformulowane, wiec prosze, moze ktos mi to wyjasni.

Jakie podlaczyc glosniki 4om czy 8 om gdy podlaczam tylko jedna pare (lewy+prawy kanal).

A jakiej rezystancji glosniki mam podlaczyc gdy podlacze wszystkie 4 naraz.

Prosze o rade, nie chce spalic wzmacniacza.

[obrazekLUKASZ-228321_1.jpg]

Hidden Content

Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Hidden Content

Hidden Content

Guest G.Mark

(Konto usunięte)

Moim zdaniem:

1. Jeśli korzystasz tylko z jednej pary zestawów podłączonej do wyjścia A lub B, to impedancja każdego zestawu powinna wynosić 4 omy.

2. Jeśli korzystasz lub masz zamiar korzystać z dwóch par zestawów, to każdy zestaw powinien mieć impedancję 8 omów. W tym przypadku, wzmacniacz odda do obciążenia pełną moc, po włączeniu obydwu zestawów głośnikowych - zestawy są łączone parami równolegle. Jeśli włączysz tylko jeden zestaw - A lub B, wzmacniacz odda do obciążenia mniejszą moc. O ok. 25-30%.

Zanim jednak lekturę instrukcji obsługi, zanim zaczniesz podłączać głośniki do wzmacniacza.

GM

" 1. Jeśli korzystasz tylko z jednej pary zestawów podłączonej do wyjścia A lub B, to impedancja każdego zestawu powinna wynosić 4 omy. " - kazdego zestawu? czyli jak podlaczam lewy i prawy kanal, czyli dwa glosniki to kazdy musi miec po 4omy?

"2. Jeśli korzystasz lub masz zamiar korzystać z dwóch par zestawów, to każdy zestaw powinien mieć impedancję 8 omów." czyli kazdy z czterech glosnikow musi miec po 8 omów?

Moze to glupie, ale prosze o odpowiedz

p.s. nie mam instrukcji, sprzet uzywany.

Hidden Content

Guest G.Mark

(Konto usunięte)

Jeśli masz pojedyncze głośniki, to impedancja każdego głośnika, powinna wynosić tyle ile napisałem.

Jeśli masz zestawy/kolumny to impedancja każdego zestawu/kolumny powinna tyle wynosić.

Zestaw/kolumna to dwa, trzy lub więcej głośników, połaczonych razem za pośrednictwem układu filtrująco-dopasowywującego - tzw. zwrotnicy - i zamkniętych w jednej obudowie. Z obudowy wyprowadzone są dwa przewody, służace do podłączenia zestawu do wzmacniacza.

GM

Czytając dosłownie przy podłączeniu dwóch par kolumn impedancja każdej kolumny powinna wynosić 8 Ohm. Brak tu wymagań co robić w przypadku zastosowania jedej pary kolumn, co jest przypadkiem najbardziej typowym. Brak jakiśch wyjasnień podpowiada, iż można zastosować kolumny o dowolnej imedancji pamietając, że nominalne impedancje głośników wynoszą 4, 5(rzadko), 6, 8 lub 16(bardzo rzadko) Ohm. dokładniej było to z pewnościa opisane w zaginionej instrukcji. I tak jest z pewnością też w praktyce.

Hidden Content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!

Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

Registered users can disable this message.