Skocz do zawartości
IGNORED

dźwięk wielokanałowy z netflixa


Stairway To Heaven

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ! myślę ze ten temat był poruszany na forum ale brakuje mi czasu aby wertować strony .. Mam pytanie czy z Netfixa mozemy uzyskać dźwięk wielokanałowy , czy oferują też te lepsze formaty typu True HD ? Mam w tej chwili podstawowe stereo . Jak oceniacie jakość obrazu rozciągniętego do dużego ektanu z projektora ? Czy jest lepiej niż z płyty BR czy tylko inaczej ? Oglądam aktualnie Narcosa , wydaje mi się ze jest nieźle .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kodowanie dźwięku na Netfix to DD+ 5.1

Obraz zależy od urządzenia:

Komp z win10 - 1080p

Win7, win8 - 720p

TV lub BD - jeżeli sprzęt pozwala to 4K

 

Oglądam na 106" w 1080p i na pewno nie jest to taki sam obraz jak z płyty BD, jednak jakąś kompresje stosują.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak oceniacie jakość obrazu rozciągniętego do dużego ektanu z projektora ? Czy jest lepiej niż z płyty BR czy tylko inaczej ?

 

Wyjęte ze strony nadawcy:

 

Select your desired data usage setting (please note that each estimate below is per stream, and that restricting data usage may affect video quality):

 

Low (0.3 GB per hour)

 

Medium (SD: 0.7 GB per hour)

 

High (Best video quality, up to 3 GB per hour for HD and 7 GB per hour for Ultra HD)

 

Wychodzi z tego,że film HD o długości 2 godzin "waży" 6 GB. Komentarz wydaje się zbędny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niby tak. Ale obraz nie wygląda źle. Ja raczej porównuje to do telewizji HD, niż do płyt. Bo płaci się za HBO i canal+ tyle samo co za netflixa a otrzymany produkt, jest jednak lepszy drogą internetową.

 

Płyty to inna bajka, póki co.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę uświadomiły mnie wasze wypowiedzi .Dookoła dawały mi się usłyszeć pyszne wypowiedzi na temat tego 4 K z Netfixa ale sporo w tym jednak reklamy . Choć nie można zastrzec że postęp jest i wraz z większą przepustowością łączy będzie kiedyś jeszcze lepiej .Ludzie którzy oglądają na tabletach i komputerach mogą nie dostrzegać w ogóle problemu. Na dużym ekranie i w miarę profesjonalnym pomieszczeniu może to drobinę jeszcze za słabo ale Narcosa oglądam i jak jest film ciekawy to mniej uwagi zwraca sie na jakość .

Trochę oglądałem Showmaxa ale tam jakość wyjątkowo jest marna , nie odważyłem się tego przenieść na duży ekran a jedynie na plazmę Pioneera..Jakość obrazu poprawia się ale dźwięk jest traktowany po macoszemu .Kiedyś na tym forum deprecesjonowano te nowe formaty dxwięku wielokanałowego typy True HD ale ja uważam ze wzgledem zwykłego DD to jest duzy krok naprzód

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 miesiące temu...

A5X MAX+ SMART TV BOX ANDROID 8.1 4/64GB

Ja mam takie urządzenie podłączone, ale z Netflixa mam tylko stereo, obojętnie czy po HDMI dźwięk, czy po SPDIF...

Idzie to przez Denona AVR-X4000.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Sony KD85-ZG9? , Denon AVC-X6700H + Monster Power MPA-3250 + Emotiva XPA 7-kanałowa gen.2 , Pioneer UDP-LX800.Projektor JVC RS2 - Adeo Tensio professional pro 110",Monitor Audio-Platinum PL 300 + Platinum PLC 350 + SVS Ultra + GX100 + 4 szt. sufitowe Dali Phantom H-80 +VELODYNE DD-15 Plus. Kable do kolumn: QED Genesis Silver Spiral, Chord Odysey 2. Listwa Monster Cable HTS 5100 + Power Center HTS 1000, kable sieciowe Monster Powerline 400 . Apple TV4K.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozumiem, że w samym Netflix'ie nie masz aktywnej ścieżki 5.1?! najwyraźniej sama apka Netflix'a na tym boxie nie obsługuje wielokanałowej ścieżki dźwiękowej

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 miesiące temu...

I tak właśnie było. Kupiłem Apple TV 4K i to urządzenie obsługuje wszystko tak jak trzeba.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Sony KD85-ZG9? , Denon AVC-X6700H + Monster Power MPA-3250 + Emotiva XPA 7-kanałowa gen.2 , Pioneer UDP-LX800.Projektor JVC RS2 - Adeo Tensio professional pro 110",Monitor Audio-Platinum PL 300 + Platinum PLC 350 + SVS Ultra + GX100 + 4 szt. sufitowe Dali Phantom H-80 +VELODYNE DD-15 Plus. Kable do kolumn: QED Genesis Silver Spiral, Chord Odysey 2. Listwa Monster Cable HTS 5100 + Power Center HTS 1000, kable sieciowe Monster Powerline 400 . Apple TV4K.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dźwięk Dolby Atmos w serwisie Netflix

Wybrane tytuły w serwisie Netflix są dostępne z dźwiękiem Dolby Atmos.

Co jest potrzebne do oglądania filmów z dźwiękiem Dolby Atmos?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Następujące urządzenia obsługują dźwięk Dolby Atmos w serwisie Netflix:

  • Apple TV 4K (wymaga systemu tvOS 12 lub nowszego)

  • Telewizory LG OLED (modele z roku 2017 lub nowsze)

  • Pixela 4K Smart Tuner

  • Telewizory Sony BRAVIA z systemem Android (modele z roku 2018)

  • Aplikacja Windows 10 (wymaga systemu Windows 10 RS3 w wersji 16299 lub nowszej)

  • Xbox One, Xbox One S i Xbox One X

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.