Skocz do zawartości
Trwa aktualizacja silnika forum! Czytaj więcej.. ×
Bogusław_59825

Oppo zwija się z rynku RTV

Rekomendowane odpowiedzi

Nie pojawi się już żaden odtwarzacz Oppo na rynku. To definitywny koniec tej marki w segmencie RTV.
https://www.spidersweb.pl/2018/04/oppo-digital.html

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote name='Bogusław_59825' timestamp='1522940244' post='4337213']
Nie pojawi się już żaden odtwarzacz Oppo na rynku. To definitywny koniec tej marki w segmencie RTV.
[url="https://www.spidersweb.pl/2018/04/oppo-digital.html"]https://www.spidersweb.pl/2018/04/oppo-digital.html[/url]
[/quote]

To pewne ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
sam nie wiem co o tym myśleć. https://www.theverge.com/circuitbreaker/2018/4/3/17191912/hi-fi-audio-disc-player-oppo-digital-shut-down

[quote name='Pasqual' timestamp='1522954815' post='4337365']
To pewne ?
[/quote]
https://www.oppodigital.com/farewell.aspx

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Ciekawy jestem czy ceny wyprodukowanych pójdą do góry czy w dół. Ja chyba w poniedziałek kupię 205 :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote name='Lubmik' timestamp='1523112959' post='4338323']
Ciekawy jestem czy ceny wyprodukowanych pójdą do góry czy w dół. Ja chyba w poniedziałek kupię 205 :)
[/quote]
Też jestem ciekaw co rynek cenowy na to?
Sprzęt jednak swoja wartość posiada i można śmiało powiedzieć ze jest dobry.
Również zastanawiam się czy nie kupić.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Z naszych obserwacji wynika ,że produkty Oppo nie stanieją.
Szkoda że znikają, bo ich odtwarzacze Blu-Ray to świetnie wyposażone urządzenia o jakości obrazu i dźwięku przewyższającej produkty konkurencji.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Marne szanse aby potaniały. Zarówno w europie jak i usa model 205 wymiotło w 2 dni z magazynów czytając to co piszą na avsforum. Sprzedawcy na ebay podnieśli cenę już o 100% na niego, a są i tacy co sprzedają 300% drożej, tyle że wersje region free. Powoli z 203 zaczyna robić się podobnie. Trzeba było kupić i teraz spekulować :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
A w TopHiFI już nie ma? [url="https://www.tophifi.pl/kino-domowe/odtwarzacze-blu-ray-dvd/oppo-udp-203-2.html"]https://www.tophifi.pl/kino-domowe/odtwarzacze-blu-ray-dvd/oppo-udp-203-2.html[/url]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote name='adamgdansk' timestamp='1523368902' post='4340021']
A w TopHiFI już nie ma? [url="https://www.tophifi.pl/kino-domowe/odtwarzacze-blu-ray-dvd/oppo-udp-203-2.html"]https://www.tophifi.pl/kino-domowe/odtwarzacze-blu-ray-dvd/oppo-udp-203-2.html[/url]
[/quote]
Jeszcze są. Dopóki można dodać do koszyka przynajmniej jedna sztuka na stanie jest.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote name='Hitch' timestamp='1523348768' post='4339837']
Marne szanse aby potaniały. Zarówno w europie jak i usa model 205 wymiotło w 2 dni z magazynów czytając to co piszą na avsforum. Sprzedawcy na ebay podnieśli cenę już o 100% na niego, a są i tacy co sprzedają 300% drożej, tyle że wersje region free. Powoli z 203 zaczyna robić się podobnie. Trzeba było kupić i teraz spekulować :)
[/quote]
I zaraz się okaże że jednak się nie zwijaja.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote name='rafal735r' timestamp='1523464435' post='4340689']
I zaraz się okaże że jednak się nie zwijaja.
[/quote]
;)

[quote name='Bogusław_59825' timestamp='1523178383' post='4338692']
Też jestem ciekaw co rynek cenowy na to?
Sprzęt jednak swoja wartość posiada i można śmiało powiedzieć ze jest dobry.
Również zastanawiam się czy nie kupić.
[/quote]

Ale tylko 203;)

[quote name='TOP Hi-Fi Posnania' timestamp='1523293299' post='4339504']
Z naszych obserwacji wynika ,że produkty Oppo nie stanieją.
Szkoda że znikają, bo ich odtwarzacze Blu-Ray to świetnie wyposażone urządzenia o jakości obrazu i dźwięku przewyższającej produkty konkurencji.
[/quote]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote name='Pasqual' timestamp='1523800300' post='4342719']
Czy ktoś wykupił technologię darbee ?
[/quote]
Technologia darbee nie jest Oppo do niczego potrzebna, w zupełności wystarczył procesor wideo Qdeo stosowany w starszych modelach, choć fakt że kilka lat temu mocno się on rozprzestrzenił i był stosowany nawet w tanich amplitunerach więc nie stanowił już dobrej podstawy marketingowej dla Oppo które celowało w wyższą półkę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote name='Lech36' timestamp='1523805394' post='4342751']
Technologia darbee nie jest Oppo do niczego potrzebna, w zupełności wystarczył procesor wideo Qdeo stosowany w starszych modelach, choć fakt że kilka lat temu mocno się on rozprzestrzenił i był stosowany nawet w tanich amplitunerach więc nie stanowił już dobrej podstawy marketingowej dla Oppo które celowało w wyższą półkę.
[/quote]

A porównywałeś z darbee i bez ? Moim zdaniem jest potrzebna, i to bardzo

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote name='Pasqual' timestamp='1523815932' post='4342842']
A porównywałeś z darbee i bez ?
[/quote]
Datbee to działanie sztuczne na sygnał. Oczywiście porównywałem na odtwarzaczu CA. Nie bardzo przypadło mi do gustu, ale to oczywiście tylko moje wrażenie/zdanie. Do 30% jest akceptowalne, powyżej w moim odczuciu już nie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote name='Lech36' timestamp='1523863476' post='4342986']
Datbee to działanie sztuczne na sygnał. Oczywiście porównywałem na odtwarzaczu CA. Nie bardzo przypadło mi do gustu, ale to oczywiście tylko moje wrażenie/zdanie. Do 30% jest akceptowalne, powyżej w moim odczuciu już nie.
[/quote]
Ja porównywałem na filmach o kiepskiej jakości i działało Nastawiałem 85% HD

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote name='Pasqual' timestamp='1523990616' post='4343795']
Ja porównywałem na filmach o kiepskiej jakości i działało Nastawiałem 85% HD
[/quote]
To może zależeć od rodzaju projekcji/wyświetlania. W moim przypadku to był dobry TV 65 cali, no i oczywiście to tylko moje zdanie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Oj szkoda Oppo. Moja 205-tka spisuje się świetnie. Używam ją glownie jako DAC dla Bluesound Node 2. Wg mnie ma dobrze zaaplikowany chip ES9038Pro i gra równo, dynamicznie oraz szczegółowo zarazem.

Do jakości obrazu z płyt, w szczególności natywnych UHD po prostu nie można się przyczepić, jest bajka. Interstellar zwala z nóg. Dźwięk w domu możemy mieć lepszy, niż w kinie, z tym sprzętem, a jezeli stać kogoś na 77” OLED to jest już kosmos!

Jedyna drobna uwaga to fakt, że po aktualizacji FW obu wymienionych urządzeń, słyszę delikatne puknięcia w trakcie odsłuchów tak, jakby gdzieś sygnał gubił synchronizację i nie wiem, kto zawinił, Bluesound czy Oppo. Raczej ten pierwszy, bo z innych źródeł nie ma tego defektu. Czekam zatem na nowe wersje FW.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote name='WuMike' timestamp='1524294374' post='4345594']
Używam ją glownie jako DAC dla Bluesound Node 2.
[/quote]
Jako DAC powinna Tobie służyć długie lata, więc bez paniki ;-). Chyba że spotka ją jakiś techniczny pech.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Wiem, że będzie służyć przez wiele lata, skoro 205-tka nie dostała wcale lania jako DAC, porównując choćby z Meitnerem za prawie 40k. Tyle prmusiałbym wydać na sam przetwornik, aby usłyszeć pewną różnicę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Szkoda.:( Zaraz po tym, jak zapoznałem się z Sonicą, postanowiłem iść dalej i zakupić udp-205. Świetne klocki i tu nagle taka wiadomość. Serce złamane.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote name='WuMike' timestamp='1524587759' post='4347482']
Wiem, że będzie służyć przez wiele lata, skoro 205-tka nie dostała wcale lania jako DAC, porównując choćby z Meitnerem za prawie 40k. Tyle prmusiałbym wydać na sam przetwornik, aby usłyszeć pewną różnicę.
[/quote]

Niech żyje "zdrowy rozsądek"...
Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
@Trebore - na Twoim miejscu nie rezygnowałbym tak szybko z 205. Wsparcie powinno być, części zamienne też, rozwój SW raczej rownież się dokona. Wiadomo, że gdzieś w podświadomości istnieje myśl, że coś się wydarzy, ale ja osobiście wierzę, że ten sprzęt będzie działał, jak czołg na poligonie, czyli długo i bezawaryjnie :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote name='WuMike' timestamp='1524984180' post='4349932']
sprzęt będzie działał, jak czołg na poligonie, czyli długo i bezawaryjnie
[/quote]

Widać, że nie jeździłeś czołgiem na poligonie!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote name='WuMike' timestamp='1524984180' post='4349932']
@Trebore - na Twoim miejscu nie rezygnowałbym tak szybko z 205. Wsparcie powinno być, części zamienne też, rozwój SW raczej rownież się dokona. Wiadomo, że gdzieś w podświadomości istnieje myśl, że coś się wydarzy, ale ja osobiście wierzę, że ten sprzęt będzie działał, jak czołg na poligonie, czyli długo i bezawaryjnie :)
[/quote]
Ten "kombajn" jest tak dobry, że raczej z niego nie zrezygnuję. :)
P.S. Jesteś może zarejestrowany na Saab klubie?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote name='trebore' timestamp='1525029330' post='4350199']

Ten "kombajn" jest tak dobry, że raczej z niego nie zrezygnuję. :)
P.S. Jesteś może zarejestrowany na Saab klubie?
[/quote]

Byłem członkiem SaabsUnited, ale teraz już po sprzedaży autka - na szczęście został w rodzinie - nie jestem aktywny.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi