Skocz do zawartości
IGNORED

6922/6dj8 - szukam nowych lampek.


darek89

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Szukam nowych lampek do swojego MF A1008. Do tej pory używałem Amperexa 6dj8 bugle boy. Wczoraj licytowałem 6922 amperexa z zwężeną talią ale cena zrobiła się zbyt wysoka.

 

Jakie lampki polecacie z podobmymi cechami lub lepsze? Ciepło, głębia, przejrzystość, mocny dół, wokale.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

No to masz dokladnie takie same parki jak ja. Mam jeszcze haltrony z lat 60tych ( dokladnie nie wiem) to przebrandowany mullard. To raczej nie to brzmienie, ktore opisujesz. Sprobuj telefunkenow. To co mowią o suchosci tych lamp to mozna miedzy bajania włożyć. Dół nie jest co prawda mocny ale napewno też nie jest slaby.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Ktoś może opisze brzmienie Mulardów - od jakiegoś czasu myślę o tych lampach. Ich ceny są wysokie - chyba jedne z najdroższych lamp tej serii.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Staram się być melomanem ale zamiłowanie do DIY czyni czasem ze mnie audiofila.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tych, które słuchałem w DAC: Amperex Orange Globe, 6n23p Reflektor Silver Shield, 6n23p Voskhod, Mullard, ElectroHarmonix

Mullard był najcieplejszy, najbardziej nasycony,

ale delikatnie kosztem dynamiki. Myślę, że dla szukających odrobiny lampowego ciepełka to jedyny wybór wśród ECC88 i pokrewnych. Pozostałe lampy, włączając w to Amprexy jak dla mnie były zupełnie neutralne. Może poza Reflektorami. Osobiście wybrałem Voskhody ze względu na najlepszą dynamikę na basie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jade od jakiegos czasu na mullardzie. Brzmienie koncertowe, cieple.

Wokale na przod wysuniete tworzace w pewnym sensie efekt hali.

Bas lekko rozciagniety.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze Amperex 6922 PQ ze zwężaną talią, są rzadkie i drogie. Próbowałem na nie jakiś czas ale ceny zawsze sięgały zbyt wysoko. Za NOS trzeba zapłacić 1000 zł mniej wiecje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bugle boy są bardziej dynamiczne. Mullardy rozpatrywałbym tylko w jaśniejszym systemie. Choć są rożne preferencje brzmieniowe.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bugle boy są bardziej dynamiczne. Mullardy rozpatrywałbym tylko w jaśniejszym systemie. Choć są rożne preferencje brzmieniowe.

 

Mam podobne odczucia, mullardy są ciemniejsze, cięższe i mroczniejsze. Scena, dynamika, otwartość i powietrze to według mnie właśnie bugle boy, ale jak pisałem wyżej 6922 PQ białe napisy lub święty gral czyli 6922 PQ wcieta talia. Szukam i jednych i drugich ale szybko znikają nie mówiąc o cenach tych pinched waist.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Darek, a próbowaleś w końcu telefunkenów? Jeśli masz dobrze zbalansowany system to ich jakość porownywalbym z BB Dgetter. Mocniej podgrzane, slodkie wysokie, rowna średnica, podkolorowana ale nie przesadnie, wyważony bas.

 

Wysoka rozdzielczość, dobrze poukładana scena. Ceny są przesadzone ale zdażają się w normalniejszej cenie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Darek, a próbowaleś w końcu telefunkenów? Jeśli masz dobrze zbalansowany system to ich jakość porownywalbym z BB Dgetter. Mocniej podgrzane, slodkie wysokie, rowna średnica, podkolorowana ale nie przesadnie, wyważony bas.

 

Wysoka rozdzielczość, dobrze poukładana scena. Ceny są przesadzone ale zdażają się w normalniejszej cenie.

 

Jeszcze nie próbowałem ale są na liście, tylko pytanie jakie dokladnie, rok, szczególne znaki ?

 

A miałeś możliwość porównania bezposredniego z BB?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak miałem porownanie. Miałem 2 parki tlf. Podobny poziom, inne granie.

Jakie oznaczenie? Napewno diament. Jedna parka miala zółte, druga białe napisy ale kody były nieczytelne więc nie wiem z ktorego roku. Teraz to nawet bym sobie kupil parkę gdyby była w rozsądnej cenie. Tak zeby były. Obecnie gram na BB Dgetter.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Czy ktoś może opisać brzmienie BB O getter i D getter. Miałem kilka BB z O geterem i jestem ciekaw porównania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Staram się być melomanem ale zamiłowanie do DIY czyni czasem ze mnie audiofila.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim odczuciu Dgetter to głębsze brzmienie. Troszkę spokojniejsze wydaje się wyzszej klasy lampka. Ogólnie jednak bardzo podobne brzmienie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie między O a D są różnice które ciężko wyłapać, wssystko przecież zależy też od stanu lampek. Może porównanie 2 nowych i identycznych paramtrowo par dało by coś więcej. Tak czy inaczej 6922 PQ pinched waist jest lepsza od każdej BB z tego co czyta się na forach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie między O a D są różnice które ciężko wyłapać, wssystko przecież zależy też od stanu lampek. Może porównanie 2 nowych i identycznych paramtrowo par dało by coś więcej. Tak czy inaczej 6922 PQ pinched waist jest lepsza od każdej BB z tego co czyta się na forach.

,,z tego co czytam na forach" ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś posiadał bugle boy jedne i drugie, posiadał 6922pq i pisze że wersja z zwezana talią jest najlepsza to dla czego miał bym nie wierzyć ? I dla czego sięgały by takich cen i nazywane były by świętym gralem ? Bo nie wiem w czym problem

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

lepsza od każdej BB z tego co czyta się na forach

Co to znaczy lepsza? Jedynie opis brzmienia jest w miarę opiniotwórczy.

Jako, że potrzebuję do wzmacniacza tylko jedną to teraz się zastanawiam czy nie wybrać 6922PQ zamiast mullarda. Ogólnie brzmienie BB bardzo mi odpowiada ale ciekawość ciągnie...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Staram się być melomanem ale zamiłowanie do DIY czyni czasem ze mnie audiofila.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Co to znaczy lepsza? Jedynie opis brzmienia jest w miarę opiniotwórczy.

Jako, że potrzebuję do wzmacniacza tylko jedną to teraz się zastanawiam czy nie wybrać 6922PQ zamiast mullarda. Ogólnie brzmienie BB bardzo mi odpowiada ale ciekawość ciągnie...

 

Nie miałem tych PQ, ale uważane są za lepsze pod każdym aspektem od BB, ta sama szkoła tylko lepiej. Mullarda miałem i nie podobało mi się. Już kupiłem następne BB NOS tym razem z 1965 roku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Z opisów mullarda wnioskuję, że średnio mi pod obecne ustawienia systemu podpasuje ale to oczywiście nic pewnego. Gdy włożyłem drugie BB do DACa tak iż były w DACu i wzmacniaczu barwa średnio mi się podobała ale jak się troszkę wygrzały (NOSy to były) jest OK i chyba ich nie zmienię. Może zapoluję na PQ.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Staram się być melomanem ale zamiłowanie do DIY czyni czasem ze mnie audiofila.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z opisów mullarda wnioskuję, że średnio mi pod obecne ustawienia systemu podpasuje ale to oczywiście nic pewnego. Gdy włożyłem drugie BB do DACa tak iż były w DACu i wzmacniaczu barwa średnio mi się podobała ale jak się troszkę wygrzały (NOSy to były) jest OK i chyba ich nie zmienię. Może zapoluję na PQ.

 

Lampki czy to nowe czy używane, potrzebują trochę czasu gdy nie były używane lub po trasporcie. U mnie mullard był za ciemny, ciężki, bez życia. Scena i efekty przesterzene, otwartość i dobra dynamika najbardziej odpowiadają mi w BB do tej pory. Ale też poluje na PQ.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku ecc88,6922 nos to minimum 50h wygrzewania. Przed uplywem tego czasu najlepiej nie oceniać i nie wnioskować.

Z doświadczenia. Lepiej nie mówić o lampie lepsza, gorsza dopóki nie przeslucha się jej we własnym systemie i nie porownia z innymi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.