Skocz do zawartości
IGNORED

Pomoc w budowie przenośnego boomboxa


Adrian_70816

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Chce zbudować własny boombox, wiedzy w zakresie głośników nie mam prawie wcale, czytałem różne rzeczy na różnych forach ale nie moge się do końca połapać. Prosił bym o rady oraz pomoc.

 

Mój plan jest taki żeby zbudować boomboxa na wzmacniaczu TDA7492P 2x25W.

Użyć chce dwóch głośników niskotonowych DAYTON AUDIO ND105-4, dwóch wysokotonowych SB26ST-C000-5 i jakiegoś pasywnego DAYTON AUDIO SD215-PR 8'( innego pasywnego nie mogłem znaleźć)

Problem największy jest w zwrotnicy dwurożnej z tego co wyczytałem to od niej bardzo dużo zależy i trzeba ją zrobić pod własne głośniki. Z zasilaniem sobie powinienem poradzić, a pudło do głośnika chce zbudować z płyty MDF na wymiar jakies 40x25x25 (wiem że różne głośniki muszą mieć wieksze czy mniejsze pudło ale głośnik ma być przeznaczony do imprez plenerowych i dobrego basu a nie do końca cudownego dzwięku chociaż na tym też mi zależy.

Powiedzcie czy wgl takie zestawienie jest dobre czy to strata pieniędzy ? Jeśli nie ma to sensu możecie podsunąć jakiś pomysł tak żeby z głośnikami się zmieścić w 400/500zł

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz czas na zabawę i koniecznie chcesz poświęcić swoje życie na budowę w/w ustrojstwa ;) to efekt może być ciekawy.

Jednak zdecydowanie lepiej poszukac na rynku gotowych rozwiązań, juz a niewielkie pieniądze mozna kupić całkiem przyjemnie grające urządzenie w plenerze, do tego fajnie wyglądające.

Ale każdemu wedle potrzeb, jeden woli kupne, drugi poświęci wiele godzin by zbudowac cos pod siebie od podtsaw.

 

 

Ostatnio słyszałem w plenerze jakiegoś JVC'a średniej wielkości i brzmiało to naprawdę dobrze (jak na imprezę plenerową młodych ludzi).

Nie znam modelu więc kwoty ile kosztuje nie podam, ale przyjmując ciut więcej niż założone 500 mozna miec całkiem fajny plenerowy boombox.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

#IRespect Music  SORRY! NIE TRAWIĘ AGROMUZYKI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli miałbym coś takiego robić to najlepiej wykorzystać dobre samochodowe radio z odtwarzaczem tak jak na filmie Jarmuscha Ghost Dog: The Way of the Samurai i dorobić skrzynkę z głośnikami.

 

 

Jeśli miałbym coś takiego robić to najlepiej wykorzystać dobre samochodowe radio z odtwarzaczem tak jak na filmie Jarmuscha Ghost Dog: The Way of the Samurai i dorobić skrzynkę z głośnikami.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Tu jest scena z tą konstrukcją:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

fakt, że jest nieco większy, ale skuteczność ma wyższą o 2 dB, moc nieco wyższą, dużo niższy Fs od Daytona,

wychylenie liniowe to samo, więc można tak, jak zalecają na stronie sprzedawcy -

7 l / głośnik z basrefleksem zamiast membrany biernej - koszt niższy.

Wybrana przez Ciebie kopułka spokojnie wytrzyma z podziałem już na 3 - 3.5 kHz.

O jakość dźwięku z tego kompletu byłbym spokojny ;-)

O głośność jednak już nie, ale z Daytonem lepiej chyba by nie było...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozesz wykorzystac goly modul tpa3116 bez obudowy 2.1 - 2x50w plus 100w na suba , ma modul Bt wiec z tel puscisz lub rca. Zasilasz to zasilaczem z laptopa i smiga ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.