Skocz do zawartości
IGNORED

6CA7-Z Treasure Gold vs Psvane Treasure 6CA7-T / EL34T żywotność


insaimz

Rekomendowane odpowiedzi

witam,

Chciałem się dopytać, jak z żywotnością powyższych lamp?

Jakie różnice w brzmieniu?

 

Będę miał na testach :

1. 6CA7-Z-Treasure TEST 0,00 4 szt. 0,00

2. KT77 Gold lion TEST 0,00 4 szt. 0,00

3. EL34B Tungsol TEST 0,00 4 szt. 0,00

4. EL34 Svetlana TEST 0,00 4 szt. 0,00

5. 6CA7 EH TEST 0,00 4 szt. 0,00

 

Czy psvane również warto dorzucac ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z yebaya, jest kilku sprawdzonych sprzedawcow, jeden nawet z polandu, trzy razy od niego kupowalem, z pierwszego kpl bylem tak zadowolony ze nastepne dwa kupilem na zapas. Na koniec sprzedalem wzmaka i dwa leza nowe nie smigane, moze sie jeszcze kiedys przydadza, a na pierwszym gralem ponad dwa pata po5 godz dziennie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Czasem lepiej nic nie mowic i wyjsc na idiote niz sie odezwac i rozwiac wszelkie watpliwosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. 6CA7-Z-Treasure TEST 0,00 4 szt. 0,00

właśnie grzeję swój komplet od wczoraj, też jestem ciekawy jak z żywotnością bo dźwiękowo obiecujący początek

 

dwa leza nowe nie smigane

gdybyś chciał się pozbyć obu zestawów to daj znać na priv, szukam oktetu :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Few are those who can see with their own eyes and hear with their own hearts." A.Einstein

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z yebaya, jest kilku sprawdzonych sprzedawcow, jeden nawet z polandu, trzy razy od niego kupowalem, z pierwszego kpl bylem tak zadowolony ze nastepne dwa kupilem na zapas. Na koniec sprzedalem wzmaka i dwa leza nowe nie smigane, moze sie jeszcze kiedys przydadza, a na pierwszym gralem ponad dwa pata po5 godz dziennie.

 

Hubert jak byś po Swojemu opisał brzmienie tych lampek?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Musica curat cor meum et animam meam delenit

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie naleze do zlotoustych, na dodatek sporo zalezy od aplikacji ale wg mnie lampki Te daja dzwiek energetyczny, mocno lampowy z duzym eypelnieniem ale bez oznak spowolnienia, na dodatek sa niesmiertelne. Osobisnie uwazam, ze sa to najlepsze el34. Swego czasu wyslalem je kilku kolegom do przetestowania i obecnie kazdy z nich gra na rft. Dodam tylko iz ja uzywalem wersji short base, ktore to w mojej skromnej ocenie sa najfajniejsze ( mialem tez kiedys na samym poczatku zwykle ale sprzedalem jak tylko wpadky mi w reke pierwsze short base)

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Czasem lepiej nic nie mowic i wyjsc na idiote niz sie odezwac i rozwiac wszelkie watpliwosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z yebaya, jest kilku sprawdzonych sprzedawcow, jeden nawet z polandu, trzy razy od niego kupowalem, z pierwszego kpl bylem tak zadowolony ze nastepne dwa kupilem na zapas. Na koniec sprzedalem wzmaka i dwa leza nowe nie smigane, moze sie jeszcze kiedys przydadza, a na pierwszym gralem ponad dwa pata po5 godz dziennie.

 

Przy wyborze sprzedawcy lamp na yebay wystarczy wystarczy patrzec na jego ocene przez kupujacycy? Moze tez podeslij mi info, od których mozna bezpiecznie kupować prosze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli porozmawiasz z ludzmi ktorzy kupili lampy na jebaju czy alledtogo to sie przekonasz iz nikt po otrzymaniu nie mierzy lamp, takze te wszystkie pozytywy sa malo miarodajne. Nie mniej jednak w moim pierwszym kpl ktory kupilem padla jedna lampa po trzech miesiacach, napisalem do sprzedawcy i doslal mi kolejna, zeby byc juz tak totalnie szczerym to dodam iz pierwszy kpl kupilem sporo tanszy bo nie mial parametrow NOSow, takze nie bylem zaskoczony ze cos sie z nim stalo, tak czy siak dostalem nastepna lampe za darmo. Po kilku rozmowach dalem sie namosic na short base i te jiz kupilem o 100% sprawnosci i to bylo to co tygryski lubia najbardziej. Przepraszam panowie ale nie chce polecac nikogo bo to sa tylko moje doswiadczenia ze sprzedawca a przedewszystkim nie chce byc posadzany o kumoterstwo ze sprzedajacym

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Czasem lepiej nic nie mowic i wyjsc na idiote niz sie odezwac i rozwiac wszelkie watpliwosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

Chciałem się dopytać, jak z żywotnością powyższych lamp?

Jakie różnice w brzmieniu?

 

Będę miał na testach :

1. 6CA7-Z-Treasure TEST 0,00 4 szt. 0,00

2. KT77 Gold lion TEST 0,00 4 szt. 0,00

3. EL34B Tungsol TEST 0,00 4 szt. 0,00

4. EL34 Svetlana TEST 0,00 4 szt. 0,00

5. 6CA7 EH TEST 0,00 4 szt. 0,00

 

Czy psvane również warto dorzucac ?

jak brzmienie to wątek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

jak żywotność to także tam coś znajdziesz

Ba .. nawet o RFT coś się znajdzie:-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak brzmienie to wątek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

jak żywotność to także tam coś znajdziesz

 

jedna jaskółka wiosny nie czyni , trudno określić po jednej wypowiedzi żywotność lamp . Może zamiast gadać o brzmieniu , czy powtarzać mity o długowiecznych rft po męsku podać czas ile wytrzymały. U mnie codziennie gra ok 6-10h

 

Psvane Treasure 6CA7-T grały 2 lata

jj el34 0,5 roku

jj e34l 10 m-cy (padła 1 sztuka) reszta grała jeszcze 3 m-ce

psvane hi-fi - 3 m-ce (gwarancja) i niecałe 1,5 roku (po gwarancji)

6ca7eh - prawie 3lata i żyją jeszcze (ale grają rzadko i przebieg w stosunku do innych ze 2lata , już bias się rozjeżdżą więc prawie na wykończeniu)

el34 eh - grają teraz równo rok .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jak napisalem wczesniej, u mnie po 5h dzienie na tygodniu, w wekendy podejzewam ze 12. Graly ponad dwa lata, sprzedalem wzmaka i kolega nadal na nich gra.

Bolo przedewszystkim trzeba brac pod uwage fakt, ze nie jest to trojboj i nie bedziemy sie licytowac ktore ile wytrzymaja, w tym sporcie dzwiek jest najwazniejszy i w tej konkurencji RFT sa nie do pobicia

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Czasem lepiej nic nie mowic i wyjsc na idiote niz sie odezwac i rozwiac wszelkie watpliwosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie codziennie gra ok 6-10h

 

Psvane Treasure 6CA7-T grały 2 lata

I to już jest długo, ponad 3 tys godzin.

 

Bolo przedewszystkim trzeba brac pod uwage fakt, ze nie jest to trojboj i nie bedziemy sie licytowac ktore ile wytrzymaja, w tym sporcie dzwiek jest najwazniejszy i w tej konkurencji RFT sa nie do pobicia

 

Oczywiście im dluzej pozyja, tym lepiej. Ale raczej chodzi tu zeby nie wpakowac sie na lampy ktore 1500 godzin maja problem dobrze pograc.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Absolutnie nie chodzi o jakieś współzawodnictwo , czy też reklamę. Temat jest o tyle ciekawy , że pomoże zapewne nie jednemu w podjęciu decyzji przy zakupie lamp.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem co masz na mysli, nie mniej jednak dla mnie osobiscie najwazniejsze sa wlasciwosci soniczne a “niesmiertelnosc” traktuje jako bonus

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Czasem lepiej nic nie mowic i wyjsc na idiote niz sie odezwac i rozwiac wszelkie watpliwosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedno i drugie jest ważne , Kwadra lamp nie kosztuje mało , więc jak już muszą być drogie to niech cieszą ucho jak najdłużej.

Soniczność jest zależna w dużej mierze od gustu i reszty toru , więc co byś nie napisał , to mało konkretne informacje dla kogoś kto ma zupełnie inny system , a nie kiedy i inny gust. Oczywiście jakaś podpowiedź to jest i na forum łatwo można ją znaleźć , to takich informacji jak żywotność poszczególnych lamp trzeba szukać w odmętach postów i w różnych tematach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne masz racje ale idac tym tropem to zywotnosc lamp tez jest mocno uzalezniona od aplikacji, jak jest bias ustawiony, czy jest soft start, itd.

Cala nasza dyskusja ma wartosc czysto pogladowa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Czasem lepiej nic nie mowic i wyjsc na idiote niz sie odezwac i rozwiac wszelkie watpliwosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie EL34 EH wytrzymały prawie 5 lat, ale nie potrafię tego przeliczyć na liczbę godzin. Słucham głownie w weekendy, a w ciągu tygodnia średnio 1/2 czasu mnie nie ma w domu.

 

Faktem jest, że życie lamp zależy od nich samych, ale tez dosyć ściśle związane jest z konstrukcją wzmacniacza (soft start niezwykle pomaga), jakością filtrowania śmieci z sieci, utrzymaniem odpowiedniego prądu spoczynkowego oraz chyba też, ale już w mniejszym stopniu temperatury pracy i otoczenia. U mnie w pokoju staram się mieć raczej chłodniejsze warunki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 13

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.