Jump to content
IGNORED

potencjometr w NAD c320BEE

simba

Recommended Posts

witam

od kilku dni jestem szczesliwym posiadaczem NADa c320bee + c521bee +kef Q1. gra niezle :)

niestety niedawno odkrylem ze przy bardzo baaaardzo cichym sluchaniu jeden glosnik w ogole nie gra (pewnie kiepski potencjometr). przy dalszym podglasnianiu wszystko sie "stabilizuje" i wzmak gra normalnie.

moje pytanie brzmi: czy to normalne w tej klasie sprzetu? czy u was tez wystepuje takie zjawisko? czy moze jestem jednym z niewielu pechowcow ktorzy dostali taki model?

niby to nic, ale irytuje czasami.

pozdrawiam

simba

Hidden Content

Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Niestety co drugi NAD to ma niezależmnie od modelu. Jak się kupuje "takie coś" to trzeba cierpieć, albo sprzedać i sobie kupić jakiś porządny sprzęt a nie taki Made in China. A piszę to bo też mam NADa z tą wadą i jest nie do naprawy. Już drugi rok :-(.

W trimexie potencjometrów nie wymieniają :-( bo mówią że to nie potencjometr tylko jakis układ , a to niestety jest i jedno (walniety potencjometr z odpadów kontroli jakośc pewnie - jeśli jakakolwiek kontrola była) i drugie (kiepskie tranzystory w jakimś tam układzie wzmocnienia czy coś).

Smutne ale prawdziwe.

W Yamaszce czy Soniaku taka rzecz jest niedopouszczalna ;-)

Hidden Content

Potwierdzam, w moim 352 też występuje ten problem. Najbardziej denerwujące jest to podczas nocnych odsłuchów, gdy gała jest pomiędzy godz 7 a 8, choć i przy większych poziomach różnica jest słyszalna. A tak przy okazji, czy ktoś próbował, a może rozwiązał ten problem? Czy wymiana potencjometru pomoże? A może przy okazji jakiś mały tunning? Czy znajdzie się na formu ktoś kto modyfikwował NADa i zechce podzielić się spostrzeżeniami ?

Pozdrawiam

Hidden Content

dzieki za wasza opinie.

oddam go do sklepu. rozmawialem z kolesiem w krakowskim nautilusie (przez telefon) i powiedzial ze mi go wymienia na inny, ale dopiero w nowym roku, jak sprowadza sprzet. zobaczymy jak to bedzie.

bedzie paskudnie jak ten "nowy" sprowadzony tez bedzie mial taka wade...

pozdrawiam

Hidden Content

Mój kolega oddał do Trimexu NADa 319 i zrobili uproszczenie ściezki sygnału. Sygnał idzie na potenjometr a potem do włącznika "tone defeat". Jak guzik jest wscisnięty to sygnał idzie bezposrednio na końcówke mocy. Jak zwolniony - to idzie na regulatory niskich i wysokich. Przy okazji pominieto jakąś płytkę , ktory wzmacnia sygnal ale też mieszała kanał lewy z prawym (?).

Efekt? Moc spadła o jakies 70%. Ze 120W na ok 30 Wat na 8 om. Słuchanie zaczyna sie od potencjometru na 8-9 więc poza tym zakresem gdzie nie można ustalić równowagi. Fajne słuchanie jest przy potencjometrze na godz 11-1, bardzo dokładnie można wyregulowć poziom głosności. Dzwięk duuużo lepszy, czysty bez przesadnie wzmocnionej średnicy, szybki, twardybas. Imprezy na nim już nie zrobi. Teraz przypomina Creeka - dużo przestrzeni pomiędzy instrumentami, ale z lepszym basem. Jakby co, to moge się dowiedzieć szczegułów.

Hidden Content

Mam NAD,a 314 ca 6 lat.Po 1,5- 2 godz.pracy pojawiaja sie trzeszczenia i znieksztalcenia (duze) w jednym kanale.Krecenie galka potencjometru niby pomaga ,ale na jak dlugo? Traktowalem ten potencjometr( po zdjeciu obudowy oczywiscie) wielokrotnie sprajem Contakt- efekty mizerne.Czy to juz czas na jego wymianę?

Ach te NAD,y. Zdrugiej strony latwo steruje trudne kolumny, ma wejscie phono i wyjscie słuchawkowe. Pozdr.

Hidden Content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!

Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

Registered users can disable this message.