Skocz do zawartości
IGNORED

transport plików do Berkley alpha DAC ?


morawka

Rekomendowane odpowiedzi

W brzmieniu tez spora

Jak w życiu coś za coś

No tak, tak to niestety jest :( rozumię doskonale ,tylko chciałem podkreślić jaka jest różnica cenowa między tymi dwoma urządzeniami, jeśli jest ona warta aż tak dużej różnicy w dźwięku to w porządku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo Dogione ma jeszcze lepsza relację jakość-cena wraz z dobrym zasilaczem liniowym, połączeniem na BNC i aplikacją jako Roon Bridge. Szczególnie to ostatnie gwarantuje o niebo lepsze brzmienie.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Niedawno po długich polowaniach utrafilem konwerter BADA

Empirical poszedł do kolegi

Dwa klocki Berkeleya tworzą tandem , który kończy moje poszukiwania w temacie źródła cyfrowego

Tak, ze dziękuje za wpisy i temat do zamknięcia

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ilu ludzi tyle opinii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Póki co poszukiwania zakończone

Konwerter Empirical Audio Off-Ramp + zasilacz SBooster + MacMini

I gra to tak ze dupę urywa

 

Miałem pożyczona malinke i powiedzieć ze sporo jej do tego zestawu brakowało to bardzo grzeczne stwierdzenie

 

Miałeś Allo Digi One ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to było Allo Digi One,

Taki minikomputerek w przezroczysztej obudowie, łączyłem to z Berkeleyem przez coaxiala

Pożyczone miałem od kumpla , który powiedział ze to malinka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ilu ludzi tyle opinii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki ?

 

allo-digione_3-758x426.png

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Tak, takie coś jak na zdjęciu

Za te pieniądze ( kolegę kosztowało chyba 800pln) niezłe , ale jak dla mnie mniej więcej poziom Bluesounda, który jednak jest faktycznie dwukrotnie droższy

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ilu ludzi tyle opinii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postęp w tej dziedzinie jest bardzo dynamiczny i odbywa się dosłownie na naszych oczach, jest już dostępny Allo DigiOne Signature, ulepszona sekcja zasilania i zegary. Jeśli chodzi o jitter i szumy szczególnie na BNC bije wszystko co jest na horyzoncie do około 2000EUR na moje oko :). Tu niezależne pomiary:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te pomiary niewiele wnoszą moim zdaniem ... co nie zmienia faktu, że urządzenie może być bardzo ciekawe. Aż mnie korci aby kupić.

 

Dziękuję za porównanie do BADA Alpha USB. Sam nie miałem okazji takiego zrobić.

 

Allo Digi One jest świetne i myślę, że 99% ludziom wystarczy. Szczególnie, że obecne przetworniki nie są już tak czułe na jakość sygnału jak jeszcze 10 lat temu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za porównanie do BADA Alpha USB. Sam nie miałem okazji takiego zrobić.

do kompletnego porównania trzeba do BADA jeszcze jakiś transport USB dodać, na przykład SOTM SMS z dobrym zasilaniem

 

Allo Digi One jest świetne i myślę, że 99% ludziom wystarczy. Szczególnie, że obecne przetworniki nie są już tak czułe na jakość sygnału jak jeszcze 10 lat temu.

z jednej strony obecne DA nie są czułe i podatne, z drugiej strony różnice w odsłuchu między różnymi transportami są czasami bardzo znaczące nadal, przerobiłem już wiele różnych zabawek i kluczowe wydaje się być zasilanie, Signature tez już mam od wczoraj, będzie oczywiście testowane na bakteryjkach ;) i po BNC

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam SoTMa 200 Ultra Neo i nie slysze przepasci miedzy nim a PC/Jriver/Jitterbugiem. Podejrzewam ze w slepym tescie mialbym problem z odroznieniem ich od siebie. Najwieksza bolaczka SoTMa jesli nie mamy Roona to ekstremalnie przestarzaly Logitech Media server...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam SoTMa 200 Ultra Neo i nie slysze przepasci miedzy nim a PC/Jriver/Jitterbugiem

dość zaskakujące to dla mnie, tym bardziej że przy dobrym dacu zabawki typu Jitterbug potrafią wręcz psuć sygnał

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam SoTMa 200 Ultra Neo i nie slysze przepasci miedzy nim a PC/Jriver/Jitterbugiem. Podejrzewam ze w slepym tescie mialbym problem z odroznieniem ich od siebie. Najwieksza bolaczka SoTMa jesli nie mamy Roona to ekstremalnie przestarzaly Logitech Media server...

 

Nie jestem fanem połączenia USB. Niemniej miałem wersję "cywilną" 200tki a potem 200 Ultra. To sensowny zamysł i niezłe brzmienie (zwłaszcza wersja podstawowa, w odniesieniu do ceny, była bardzo dobrym rozwiązaniem). Niestety LMS rozpieprza ten projekt w drobny mak. Problemy konfiguracyjne i niestabilność softu wersji Ultra doprowadzała mnie szewskiej pasji. Sprawy nie ratowała nawet znakomita aplikacja sterująca iPeng'a. Szkoda - myślę, że właśnie dlatego SoTM przegrał swoją walkę o rynek streamerów, choć mógł cenowo i jakościowo zagrozić innemu Koreańczykowi czyli Aurenderowi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Lubię sobie pogrywać ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SoTM chyba liczy na Roonowcòw dlatego w zestawie jest kupon na 60 dni Roona. Mimo tego uwazam ze 500eur za dozywotnia licencje to zaporowa cena, no i dochodzi koszt mocnego peceta ktory bedzie serwerem dla SoTMa, co po czesci zmniejsza sens uzywania go - rownie dobrze mozna przeciez grac bezposrednio z serwera i ew. z dobra karta USB.

U mnie soft jest stabilny ale moim zdaniem LMS dziala zbyt wolno, poza tym jakos nie pasuje mi 10 letni soft na takim urzadzeniu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie soft jest stabilny ale moim zdaniem LMS dziala zbyt wolno, poza tym jakos nie pasuje mi 10 letni soft na takim urzadzeniu.

Przecież ostatnia wersja 7.9.1 jest z tego roku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi bardziej o sam interfejs, LMS to antyk. Szkoda że nie chciało im się zrobić customowej wersji z nowym menu itp. bo teraz to wygląda jak Squeezebox za 1300 euro.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SoTM chyba liczy na Roonowcòw dlatego w zestawie jest kupon na 60 dni Roona. Mimo tego uwazam ze 500eur za dozywotnia licencje to zaporowa cena, no i dochodzi koszt mocnego peceta ktory bedzie serwerem dla SoTMa,

500 nie EUR tylko USD.

Kupiłem na rok i nie żałuję jeden złotówki, cała konkurencja nie robi praktycznie nic, a to oznacza że z każdym dniem się cofa, nie tylko LMS to antyk, Roon odleciał wszystkim już bardzo mocno niestety.

Mocny pecet pod serwer roon to gruba przesada, zwykłe i3 pociągnie wszystko nawet jeśli ktoś lubi mocne upsamplingi

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, tylko niektórzy (w tym ja) kupili SoTMa żeby pozbyć się dodatkowego klamota w sieci.

 

Wiesz może jak przenieść licencję? Mam starego mini-laptopa Lenovo z i5 4300U który mógłby posłużyć jako królik doświadczalny ale nie chcę stracić na niego licencji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O w mordę, ale to gra. Faktycznie duża różnica między LMS+DLNA.

Ciekawe że nie pokazuje mi żadnej "special price' w abonamentach mimo tego że aktywowałem trial z kodu SOTM.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używam SoTM 200 już prawie od roku i różnica do bezpośredniego grania z PC jest według mnie ogromna. Próbowałem różnych połączeń i u mnie najlepiej sprawdził się układ:

 

server (mac mini + Roon server) → WiFi → mocny ruter (2.4 i 5.0; 5.0 tylko na audio) → WiFi → Sotm (zasilanie bateryjne) → kabel USB → konwerter USB (zasilanie bateryjne) → DAC (podłączony po spdif)

 

Według mnie sporo dają oba połączenia po WiFi. Co ważne, cały układ pracuje super stabilnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widzisz, a sami devsi Roona mówią żeby grać po ethernecie który i tak ma izolację galwaniczną.

 

Trochę kiepsko...Roon nie wspiera plików .CUE.

Moim zdaniem wielka strata, większość albumów z internetu opiera się na pojedyńczym pliku FLAC + CUE.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już sobie poradziłem, Medieval .cue splitter. Mimo tego trochę dziwna decyzja programistów Roon-a kiedy LMS czy JRiver łykają cue bez problemów.

Z SACD mam podobną zagwozdke, muszę wypakowywać ISO do oddzielnych .DSF przez ISO2DSDm Nie pojmuję tylko dlaczego wypakowany album jest dużo mniejszy od jednego obrazu ISO.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz to

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Roon FAQ:

Rule 5: Use Ethernet between Core and Output

Roon has comprehensive and robust support for WiFi, but the sound quality often isn't the same.

 

For your highest quality rooms, plan on using wired gigabit ethernet connections between the Core and the Outputs.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

For your highest quality rooms, plan on using wired gigabit ethernet connections between the Core and the Outputs.

dodałbym że kabelki dobierać UTP a nie STP, izolacja optyczna tez może nie zaszkodzić. WIFI w urządzeniach audio ma to do siebie że kartę i antenę trzeba bardzo starannie zaimplementować żeby nie siały , a to nie łatwa sprawa. Z tego co kolega pisze w sotmie nie jest źle, co nie znaczy że nie można lepiej po UTP ;) W takim na przykład Auralic Polaris UTP mi się lepiej sprawdził niż wifi, od tamtej pory przestałem myśleć o wifi w audio. Moim zdaniem połączenie do serwera Roon nie ma większego znaczenia, może być nawet to wifi, ponieważ Roon buforuje, ważne jest natomiast po czy idzie RAAT

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.