Skocz do zawartości
IGNORED

transport plików do Berkley alpha DAC ?


morawka

Rekomendowane odpowiedzi

Karta WiFi nie jest włożona bezpośrednio do Sotm. Mam ją na kablu odsuniętą o jakiś 1 m. Gdy była bezpośrednio w gnieździe SoTM to faktycznie nie było najlepiej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ten świat audio kabli jest szalony.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ten świat audio kabli jest szalony.

czytałem to z dużymi oczami, ale gość stracił dla mnie całkowicie resztki wiarygodności w zdaniu z podsumowania:

"Ten poziom przejrzystości jest kosztem cieńszego dźwięku dla niektórych kabli, ale wydaje mi się, że można go łatwo dostroić za pomocą kabli analogowych lub kondycjonerów USB (takich jak Uptone ISO REGEN)."

 

Oto pomiary tego Uptone Iso Regena:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

to małe gówienko może coś wnieść jeśli używasz daków do 100€, przy "normalnych" audiofilskich dac'ach nie ma prawa nic polepszyć

 

Te jego wywody o modelowaniu brzmienia całego systemu za pomocą nowej zabawki Sotm...bez komentarza. Facet nie rozumie, że jeżeli leci coś po ethernecie, powiedzmy te paczki to od tego są odpowiednie protokoły transmisji takie jak RAAT czy Dante, żeby nadzorować kompletność transmisji. W tym względzie nie ma możliwości powstania jakichkolwiek różnic.

 

To co jest problemem tak naprawdę gość przedstawia nawet nie mając tego świadomości, te wszystkie jego kabelki CAT7 i CAT8 muszą mieć ekranowanie (to wynika ze specyfikacji 7 i 8) i to ekranowanie psuje mniej lub bardziej dźwięk w poszczególnych kablach co "wynalazca" uznał za modelowanie dźwięku.

 

Jeśli kabel ma do 10m długości to moja rada UTP najlepiej CAT6 i osiągnąć można 95-100% wydajności, poprowadzić go najlepiej bez sąsiedztwa innych kabli, szczególnie 230V.

Jeśli ktoś chce mieć 100% pewności może dorzucić na końcu izolację na światłowodzie i cieszyć się wszystkimi plusami brzmienia tak skrupulatnie wymienionymi przez gościa z Audiobacon

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, ja mam CAT6 czy 7 Supra Cables i nawet nie patrzę na drogie CATy. Tak samo USB - Supra.

Ot dobre, porządnie wykonane średniaki za akceptowalną cenę. Może kiedyś kupię AQ Diamond USB ale za te same pieniądze wolałem dokupić zasilacz do sMS200.

 

Setup SMS200Ultra Neo + Roon daje najszybszy i najlepiej kontrolowany bas jak w życiu słyszałem z cyfrowego źródła. Czekam jeszcze tylko na SPS500.

 

 

Jeszcze lepszy jest ten stek bzdur z recenzji Supry Cat 8 na audiobacon:

I’m just going to cut to the chase with this one. This cable has a very coherent and smooth sound while still being full-bodied and euphoric. Besides sounding a little flat vs some of the other cables…I have zero complaints. The tuning of this cable was obviously done with a lot of Tender, Love, & Care (TLC). It’s rich, musical, natural, and pleasantly addictive. It provides just the right amount of tonal density to instruments and voices while maintaining a very liquid and detailed sound. It actually reminded me of the time I first heard the Meze 99 Classics. It’s not perfect but you have to admit it sounds pretty damn good.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, ja mam CAT6 czy 7

najważniejsze to czy jest on UTP czy STP, jesli STP to proponuję Ci kupić za kilkadziesiąt złoty CAT6 UTP i możesz być miło zaskoczony brzmieniem swojego systemu.

Jeśli chodzi o przepustowość to nawet najwyższe hi-resy idą już nawet po CAT5.

 

AQ Diamond USB ale za te same pieniądze wolałem dokupić zasilacz do sMS200.

bardzo słusznie, w kablach USB jakość transmisji jest determinowana przede wszystkim długością, im krótszy tym lepszy i tym mniej zakłóceń, polecam przeczytać testy kabli USB na Audiosciencereview

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo, CAT5 jest certyfikowany do 1GBit, CAT6+ do 10GBit/s i więcej. Osobiście wolę unikać samemu zarabianych kabli UTP, już nie raz trafiały mi się takie które zrzucały prędkość do 100Mbit/s.

 

Kabel USB mam chyba 1m. Kurczę, muszę zrobić jakieś dociążenie do tych pudełek SotM

 

p.s

Dobre wieści, kto kupił sotma to pierwszy rok ROONa jest za pół ceny. Myk jest taki że trzeba napisać bezpośrednio do SoTM i musisz im zapłacić przez PP.

Trochę śmiesznie ze ich adres PP jest na Gmailu ale taką odpowiedź dostałem od ich bezpośredniego supportu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej odrazu kupić na stałe. Mi nie chcieli dać żadnego rabatu na wieczne użytkowanie po roku próbnym - 500zl straty. Chciałem spróbować audirvane ale sposób w jaki ona działa jest totalnie bez sensu z mojego punktu widzenia i roon jest jedyną opcją.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładny post

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Trochę testuje tego roona

,ale apka na androida wymaga jeszcze wielu moim zdaniem poprawek i udoskonaleń.

Wtf szkoda ze nie zrobili jeszcze mniejszej czcionki jeszcze troche i lupa byłaby potrzebna.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej odrazu kupić na stałe. Mi nie chcieli dać żadnego rabatu na wieczne użytkowanie po roku próbnym - 500zl straty. Chciałem spróbować audirvane ale sposób w jaki ona działa jest totalnie bez sensu z mojego punktu widzenia i roon jest jedyną opcją.

mam to samo - żałuję, że od razu nie wziąłem "lifetime". Nie ma opcji żeby w ciągu nawet 5 lat ktokolwiek z konkurencji chociażby zbliżył się do Roon'a. Ci ludzie maja 110% kompetencji w tym co robią.

Na marginesie to co teraz zauważyłem przy upsamplingu do 192/24 w Roon to jest jakaś magia.

 

Ładny post

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Tak jak napisałem, 110% kompetencji.

Jeśli chodzi o samą jakość dźwięku Audirvanny, testowałem przez kilka dni i wg mnie Audi robi coś w stylu "ukrytego dithering", co na krótkich porównaniach wypada pozornie na plus, a przy dłuższym słuchaniu powoduje uczucie wykastrowania pewnych składowych brzmienia

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Roon nie wspiera .cue i najprawdopodobniej nie będzie. Trzeba Medieval .cue splitterem wypakowywać.

.m3u za to powinien wspierać.

 

Nie kupowałem na stałe bo nie wiadomo co będzie za rok, może mnie nie będzie? :o)

Skoro i tak na lifetime nie ma promocji to pierwszy rok za 55 jest całkiem łakomym kąskiem.

Nie chce za wiele mówić ale u mnie nie pytali o dowód zakupu czy coś...czyli albo mają wgląd w Roona (w co wątpie) albo liczą na uczciwosć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy nie głupie jest kupić lifetime na dedykowanym do tego wyłącznie adresie e-mail. To może dawać możliwość późniejszej odstąpienia dostępu wraz z adresem e-mail i odzyskaniem części kwoty. Co sądzicie?

Wiem że wg litery umowy kupna jest to zabronione i nigdy tego nie zrobię ale czy technicznie wykonalne? ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo słusznie, w kablach USB jakość transmisji jest determinowana przede wszystkim długością, im krótszy tym lepszy i tym mniej zakłóceń, polecam przeczytać testy kabli USB na Audiosciencereview

 

 

 

2 lub 3 lata temu jak napisałem dokładnie taki sam tekst to mi na tym forum prawie gardło przegryźli

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na marginesie to co teraz zauważyłem przy upsamplingu do 192/24 w Roon to jest jakaś magia.

 

Fajnie oczyszcza radio internetowe chillizet :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oto pomiary tego Uptone Iso Regena:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

to małe gówienko może coś wnieść jeśli używasz daków do 100€, przy "normalnych" audiofilskich dac'ach nie ma prawa nic polepszyć

 

Mogę zmierzyć poziom pyłków PM15 w pokoju i też udowodnić, że nie ma wpływu na brzmienie :)

 

To oczywiście w ramach żartu, ale prawdą jest, że ten dość prosty zestaw pomiarów które robi Arim nie pozwala wyciągać zbyt daleko idących wniosków jeżeli chodzi o transporty plików. Pewne rzeczy które są łatwo wychwytywalne na ucho, po prostu nie wychodzą w tych konkretnych pomiarach.

 

Co nie zmienia faktu, że praca Arima jest ciekawa, bo pozwala odróżnić urządzenia ewidentnie słabo skonstruowane od tych dobrych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.