Skocz do zawartości
IGNORED

STX Electrino 500 - jaki wzmacniacz?


kartaSD
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jaki wzmacniacz polecacie do stx electrino 500? Słuchałem tych kolumn na wzmacniaczu NAD372 i było super. Pytanie czy można coś znaleźć z używek za nie więcej jak 3-5 tyś aby było jeszcze lepiej? Może coś z Sony ES?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te kolumny zagrają prawie z każdym wzmacniaczem. Słuchałem je na Audio Show na samoróbce 2x300 i jakość dźwięku oraz głośność na najwyższym poziomie.

Nie wiele dołożysz do zakładanego budżetu a zasilisz je unit-em wyjątkowym -

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli było super z NAD'em to może warto dołożyć -

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Poza tym na pewno znajdziesz wzmaki, które spokojnie zasilą STX'y jak choćby te poniżej.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez kocurro

„We read to know we are not alone.“  C.S. Lewis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu pisałem o tych kolumnach. Wzmacniacz do Electrino 500 jest bardzo łatwym wyborem, kolumny są bardzo uniwersalne. Luxman jest ostatnio moim faworytem w doborze systemu w kwestii amp.

 

Electrino 500 słuchałem dwa lata temu na AS w Sobieskim. Graliśmy w sobotę po 20 na maksa jak i na bardzo małych mocach na wzmacniaczu p. Irka z DIY audio. Kolumny mają to "coś" w niskich mocach jak i na 400w na kanał (według deklaracji wzmacniacza dla 4ohm). Na niskich mocach bardzo zrównoważony dźwięk i co trochę dziwne na dużych również. Atak basu w granicach 60-70 przy takich mocach jest wręcz koncertowej jakości. Płyta dire straits - brothers in arms wbijała w fotel a z racji tego, że można było poszaleć o tej godzinie to kilka utworów poszło z maksymalną mocą, niesamowite wrażenie, ogromny dźwięk a przy tym zero przesteru. Może to zasługa tego wzmacniacza, nie wiem ale kolumny zaprojektowane dla niskich jak i wysokich natężeń, tak stwierdzili wszyscy, którzy wtedy mieli okazję je testować. Oczywiście minusem są ich gabaryty jak ktoś wyżej napisał ale nie da się w małej obudowie wykonać jednocześnie niskiej F3 z SPL rzędu 96dB. I jeszcze jedna istotna rzecz, w każdym miejscu pokoju odsłuchowego na tamtej wystawie był bardzo dobrze kontrolowany bas ... ale w odległości do pierwszego rzędu krzeseł, jakieś 3m od kolumn w centralnej części bas był mega szybki, głośny i jednocześnie pozbawiony jakichkolwiek podbarwień. Prawdopodobnie pochylenie ścianki w tych kolumnach również przekłada się na lepsze rozłożenie modów rezonansowych, gdyż układ pochylenia frontów wprowadza więcej fal skośnych w stosunku do fal stojących (są to tylko moje rozważania)

 

Jeżeli ktoś ma ochotę na "podgrzanie" brzmienia to może warto przetestować lampowy przedwzmacniacz...... ale ja osobiście wolę neutralne brzmienie, w końcu reżyser dźwięku miał zamysł taki a nie inny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez logarytm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano dziś, 00:32

 

Jakiś czas temu pisałem o tych kolumnach. Wzmacniacz do Electrino 500 jest bardzo łatwym wyborem, kolumny są bardzo uniwersalne. Luxman jest ostatnio moim faworytem w doborze systemu w kwestii amp.

 

Electrino 500 słuchałem dwa lata temu na AS w Sobieskim. Graliśmy w sobotę po 20 na maksa jak i na bardzo małych mocach na wzmacniaczu p. Irka z DIY audio. Kolumny mają to "coś" w niskich mocach jak i na 400w na kanał (według deklaracji wzmacniacza dla 4ohm). Na niskich mocach bardzo zrównoważony dźwięk i co trochę dziwne na dużych również. Atak basu w granicach 60-70 przy takich mocach jest wręcz koncertowej jakości. Płyta dire straits - brothers in arms wbijała w fotel a z racji tego, że można było poszaleć o tej godzinie to kilka utworów poszło z maksymalną mocą, niesamowite wrażenie, ogromny dźwięk a przy tym zero przesteru. Może to zasługa tego wzmacniacza, nie wiem ale kolumny zaprojektowane dla niskich jak i wysokich natężeń, tak stwierdzili wszyscy, którzy wtedy mieli okazję je testować. Oczywiście minusem są ich gabaryty jak ktoś wyżej napisał ale nie da się w małej obudowie wykonać jednocześnie niskiej F3 z SPL rzędu 96dB. I jeszcze jedna istotna rzecz, w każdym miejscu pokoju odsłuchowego na tamtej wystawie był bardzo dobrze kontrolowany bas ... ale w odległości do pierwszego rzędu krzeseł, jakieś 3m od kolumn w centralnej części bas był mega szybki, głośny i jednocześnie pozbawiony jakichkolwiek podbarwień. Prawdopodobnie pochylenie ścianki w tych kolumnach również przekłada się na lepsze rozłożenie modów rezonansowych, gdyż układ pochylenia frontów wprowadza więcej fal skośnych w stosunku do fal stojących (są to tylko moje rozważania)

 

Jeżeli ktoś ma ochotę na "podgrzanie" brzmienia to może warto przetestować lampowy przedwzmacniacz...... ale ja osobiście wolę neutralne brzmienie, w końcu reżyser dźwięku miał zamysł taki a nie inny.

 

podobnym wydaje się być manufaktura z Krella. Nie ma tam raczej "flaków z olejem" lecz bardzo konkretne granie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Krell2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli kolumny mają w DNA tzw. kopa to nic im tego nie zabierze. Szukanie wzmacniaczy, kabli , źródeł jest sprawą drugorzędną (oczywiście dla purystów do dalszych poszukiwań). Z tego co słyszałem w salonach cała seria STX Electrino ma bardzo bobrze zestrojone głośniki, filtry obudowy i BX, więc nawet na bardzo przypadkowych wzmacniaczach zagra to tak, jak na nie jednym zestawie za naście tyś PLN.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Qasi50
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co słyszałem w salonach cała seria STX Electrino ma bardzo bobrze zestrojone głośniki, filtry obudowy i BX

 

Nie wiem jak seria Electrino ale dla serii FX zwrotnice były projektowane przez samego Misiomora więc może stąd tak dobre oceny jakości dźwięku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwrotnice na bank projektował Misiomor do FX300, świetne zgranie i proporcje SPL dla każdego toru. W tych zwrotnicach FX300 każdy woofer ma inny zakres pracy.

W Electrino filtry chyba projektował SoundWave z Diyaudio.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

STX Neutrino mają woofery aluminiowe z korektorem fazy + tweetery z super membraną również aluminiową. Fornir naturalny w bardzo starannnie wykonanej obudowie, bardzo ładnie wykonana zwrotnica na kondensatorach polipropylenowych, wzmocnienia obudowy, wytłumienia etc... dlatego ten model mnie urzekł :-) Takich cudów nie dostaniesz często w przereklamowanych gniotach za 20-30 tyś PLN

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli kolumny mają w DNA tzw. kopa to nic im tego nie zabierze. Szukanie wzmacniaczy, kabli , źródeł jest sprawą drugorzędną (oczywiście dla purystów do dalszych poszukiwań). Z tego co słyszałem w salonach cała seria STX Electrino ma bardzo bobrze zestrojone głośniki, filtry obudowy i BX, więc nawet na bardzo przypadkowych wzmacniaczach zagra to tak, jak na nie jednym zestawie za naście tyś PLN.

 

Przy tak wysokiej efektywności Electrino 500 nawet na 30 watowej lampie gra to tak jak na żywym koncercie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lekko sprostuje, jest to kolumna 4ohm wiec pomiar powinien być przy 2v nie 2.83v

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Musica curat cor meum et animam meam delenit

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 11 miesięcy temu...

Odgrzeje temat. Posiadam w/w komuny,  jednak sprzezone z Marantz PM6005. I tu jest pewien niedosyt.  Przy spokojnym słuchaniu dźwięk jest nijaki,  płaski. Gra praktycznie sama średnica bez niskich tonów. Raczej na pewno winny jest wzmacniacz, dlatego czas na zmianę.  Poważnie zastanawiam się nad NADem C372, jednak posłucham każdej propozycji.  Budżet myślę że do 2500zl i preferuje sprzęt używany. Zależy mi na trochę ocieplonym dźwięku.  Nie chcę by wzmacniacz był zbyt jasny, A niskie tony nie moga być rozlazłe, dudniące, aczkolwiek muszą być odczuwalne już przy cichym odsłuchu.

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 20.04.2018 o 11:26, concrete_snake napisał:

Wow, to serio sa az tak dobre kolumny? Myslalem ze to jakas niskiej jakosci masowke made in Poland...

Poszperaj w sieci i poszukaj innych opinii bo te tutaj to jakiś żart. Te kolumny grają jak normalna budżetówka . Żaden hi end i żaden cud

4 minuty temu, RySiOtm napisał:

Raczej na pewno winny jest wzmacniacz, dlatego czas na zmian

Zmianą wzmacniacza na inny budżetowy nie zmienisz diametralnie charakteru brzmienia. Nie pasuje ci brzmienie? Zmień kolumny

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Bartosz_70659 napisał:

Zmianą wzmacniacza na inny budżetowy nie zmienisz diametralnie charakteru brzmienia. Nie pasuje ci brzmienie? Zmień kolumny

Nie każdego stać na wysoką półkę ? wybitnym audiofilem też nie.  Jeżeli wszystkie wzmacniacze budżetowe grałyby na jedno kopyto to nikt nie pytałby o opinię i prosił o porady. Większa część forum korzysta z budżetowego sprzętu,  a jednak każdy komponent współgra ze sobą inaczej - lepiej lub gorzej. Stąd moje pytanie, tym bardziej,  że kolumna zagra przecież odmiennie gdy dostanie dajmy na to 150W w porównaniu do mojego Marantza, który zasili ja mocą 60W.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, RySiOtm napisał:

Nie każdego stać na wysoką półkę ? wybitnym audiofilem też nie.  Jeżeli wszystkie wzmacniacze budżetowe grałyby na jedno kopyto to nikt nie pytałby o opinię i prosił o porady. Większa część forum korzysta z budżetowego sprzętu,  a jednak każdy komponent współgra ze sobą inaczej - lepiej lub gorzej. Stąd moje pytanie, tym bardziej,  że kolumna zagra przecież odmiennie gdy dostanie dajmy na to 150W w porównaniu do mojego Marantza, który zasili ja mocą 60W.

Wzmacniacze ok różnią się ale nie jest tak że zmieniając jeden model producenta na droższy i otrzymasz ogromne różnice w brzmieniu. Nawet w audio gazetkach to przyznali. Zawsze największe różnice są w kolumnach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 29.03.2019 o 16:48, RySiOtm napisał:

Odgrzeje temat. Posiadam w/w komuny,  jednak sprzezone z Marantz PM6005. I tu jest pewien niedosyt.  Przy spokojnym słuchaniu dźwięk jest nijaki,  płaski. Gra praktycznie sama średnica bez niskich tonów. Raczej na pewno winny jest wzmacniacz, dlatego czas na zmianę.  Poważnie zastanawiam się nad NADem C372, jednak posłucham każdej propozycji.  Budżet myślę że do 2500zl i preferuje sprzęt używany. Zależy mi na trochę ocieplonym dźwięku.  Nie chcę by wzmacniacz był zbyt jasny, A niskie tony nie moga być rozlazłe, dudniące, aczkolwiek muszą być odczuwalne już przy cichym odsłuchu.

Pozdrawiam

Jeśli mogę się wtrącić do tematu....Mam na sprzedaż używanego w bardzo przystępnej cenie xindaka xa-6900 z dodatkową parką lamp NOS z 77 roku (bardzo mało używane a lampki dodaję gratis!)Myślę,że to mogłaby być bardzo dobra alternatywa dla wzmacniacza, który obecnie użytkujesz.Jeśli kolega byłby nim zainteresowany to proszę o kontakt na priva.

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
W dniu 29.03.2019 o 16:54, Bartosz_70659 napisał:

Zmień kolumny

Najlepiej na jakieś "budki dla ptaków"

W dniu 29.03.2019 o 18:38, RySiOtm napisał:

Nie każdego stać na wysoką półkę

Ten Pan powyżej wysoką półkę to widział...w lodówce...

W dniu 29.03.2019 o 18:42, Bartosz_70659 napisał:

Nawet w audio gazetkach to przyznali

Nooo ... To jest dopiero argument ;-)))

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, ziko369 napisał:

Najlepiej na jakieś "budki dla ptaków"

Lepsza dobrze grająca budka dla ptaków niż kiepska ogromna paka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 9 miesięcy temu...
On 3/29/2019 at 4:48 PM, RySiOtm said:

Odgrzeje temat. Posiadam w/w komuny,  jednak sprzezone z Marantz PM6005. I tu jest pewien niedosyt.  Przy spokojnym słuchaniu dźwięk jest nijaki,  płaski. Gra praktycznie sama średnica bez niskich tonów. Raczej na pewno winny jest wzmacniacz, dlatego czas na zmianę.  Poważnie zastanawiam się nad NADem C372, jednak posłucham każdej propozycji.  Budżet myślę że do 2500zl i preferuje sprzęt używany. Zależy mi na trochę ocieplonym dźwięku.  Nie chcę by wzmacniacz był zbyt jasny, A niskie tony nie moga być rozlazłe, dudniące, aczkolwiek muszą być odczuwalne już przy cichym odsłuchu.

Pozdrawiam

Jaki wzmak ostatecznie wybrałeś?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.