Skocz do zawartości
IGNORED

Nad 356 bee modyfikacja


mareczekaudio
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Yankes jak tu żyć bez stresu kiedy trzeba działać :-).

Kejup ale wpadam na co najmniej dwa dni żeby rzetelnie ocenić spór :-))

Nie ma problemu, obalimy flachę eliksiru prawdomówności ;-)

Z tego co piszesz to faktycznie lubisz cieplejsze granie. Ja wolę bardziej detaliczne brzmienie na szczęście dzięki MA gs20 nie traci ono na słodkości :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yankes jak tu żyć bez stresu kiedy trzeba działać :-).

Kejup ale wpadam na co najmniej dwa dni żeby rzetelnie ocenić spór :-))

 

Nie chodzi mi, że wszystko co tanie gra źle, bo poprzez mody można to łatwo naprostować.

Ale marki co podałem, niestety tragedia. MA to dobre kolumny, niestety dla mnie zbyt szczegółowe po prostu, tak to ujmę.

Oczywiście masz racje, słyszałem dobrze dobrany budżetowy sprzęt, który grał rewelacyjnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

De gustibus non est disputandum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie nady z serii 3020, 304 granie rewelka z prostymi dcami na tda1453. Dla wielu może to być koniec poszukiwań. Lub MF A1 czysta A klasa , grajek nieprzeciętny. Cd fineartsa itp itd

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Musica curat cor meum et animam meam delenit

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mialem monobloki ma -50 i pre-3a nie przypadlo mi to gustu, taniej mozna dorwac roksana, a to juz na mnie zrobilo wrazenie :) klasa A to zbyt wiele wyrzeczen i to jeszcze przy dwoch monoblokach :):)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mialem monobloki ma -50 i pre-3a nie przypadlo mi to gustu, taniej mozna dorwac roksana, a to juz na mnie zrobilo wrazenie :) klasa A to zbyt wiele wyrzeczen i to jeszcze przy dwoch monoblokach :):)

Coś kosztem czegoś

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

De gustibus non est disputandum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na stereolife jest "recenzja" C316 v2. Macie jakies sprawdzone info czy NADziak nie wycofal sie ze starej serii 316, 326, 356 tylko wlasnie zaczal klepac V2 ww modeli? Bylem przekonany, ze po wprowadzeniu piecy (klasa D) poprzednia seria jest juz nieprodukowana a tu cos pisza o drugiej wersji juz w pewnym sensie "kultowych" NADow. Ps. No i jezeli to prawda to Muda bedzie mial pelne rece roboty hehe.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe co się zmieni jeżeli faktycznie będą wersje V2. Jakby tak pojawił się c356 v2 i muda by go opanował i grało by to jeszcze lepiej jak c356 obecny to znowu czeka mnie wymiana hihi

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mc10L i Ms30L już w standardzie te piece są zajebiste a po wymianie kondów i lamp jest petarda. Sprawdź luk, kolega był u nas z caspianem m2 i pomimo iż faktycznie grał sporo lepiej niż poczciwy nad 304 i 370 to jednak kolega go sprzedał i kupił janka. Nie mówie tego złośliwie czy coś.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Musica curat cor meum et animam meam delenit

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 6 miesięcy temu...

Wzmacniacze Nad mają ładną średnicę a po modyfikacji ten bonus znika.Modyfikacja  polepsza brzmienie pozornie-lepiej kupić lepszy wzmak który potem łatwiej odspsprzedać a nie dłubany w stodole.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po coś tam jest ta cała elektronika. Konstruktor widać w ten sposób osiągnął swój cel...a co by nie zrobił, to zawsze się znajdzie lepsze wyjście gdy trzeba sprostać gustom

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem od paru lat zwolennikiem NADa w jednym z systemów. Uważam że jeśli producent trudził się żeby skonstruować pre w klasie A na elementach dyskretnych, podczas gdy sam taki element kosztuje 300-600 zł na naszym forum i ludzie na listy się zapisują żeby kupić to cos jest nie tak. 

A tak serio to przecież można sobie kupić Bowersy i jakiegoś ostrego pieca i będzie ostra jazda jak ktoś nie lubi analogowego grania.

Mam też inny pomysł- jeśli komuś NAD gra za ciemno to proszę podłączyć koncert rockowy na bluray. Będzie grało jak z bajki, będzie brzmienie V, wszystko będzie smigać. Z drugiej strony niech ktoś podłączy coś jasniejszego do CA. To dopiero da po uszach.

Wniosek- ja wolę mieć za ciemny sprzęt który sobie w miarę potrzeb rozjasnię to kabelkami, to doborem kolumn czy wersją płyty. Kiedyś często słyszałem że jest wiele płyt z lat 80-tych które były jasno nagrane np. Bowie, czy Van Halen itp. Natomiast po przepuszczeniu przez wzmak NADa pojawił się środek i ogólnie miesko czy wypełnienie jak kto woli.

Nie żebym był przeciwnikiem zmian w sprzęcie. Sam wymieniłem opampy w CD NAD 525BEE. Fajnie byłoby gdyby ktoś potrafił "poprawić" wzmaki NADa wymieniając jakieś konkretne elementy a nie odłączając połowę urządzenia. Jeśli będę chciał ominąć przedwzmacniacz to kupię wzmak dzielony.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 17.04.2018 o 19:01, Kejup napisał:

I to jest niestety prawda. Ostatnio porównywałem go z Nadem c375bee bo brat go sobie kupił i c356bee zagrał lepiej od wyższego modelu i to nie tylko moja opinia ale i mojego braciszka ;-)

 

Lepiej ? Może inaczej - bardziej w Wasz gust ;)

Czytając jakie to bee przedwzmacniacze są w Nadach, któregoś dnia postanowiłem "zmodyfikować" mojego 375 przedwzmacniaczem zewnętrznym. Przetestowałem u siebie 3 urządzenia w cenie 4500-5100 zł. i było bardzo dobrze, ale...ani lepiej, ani gorzej. Jedynie regulacja wzmocnienia pilotem była precyzyjniejsza niż w 375 ( błachostka, której jest łatwo zaradzić). Sprzęty wróciły do sklepów, a ja jeszcze bardziej się cieszę moim Nadzikiem :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez marian.ch

*****Sprzęt: Bezprzewodowy Boombox Hykker Sound Storm z Biedronki*****

                                 Idź Pod Prąd. Z prądem płyną śmieci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I bardzo dobrze bo c375 to świetny wzmak :-) Uważam że dużo lepszy od seryjnego c356 i jeśli miałbym wybierać między nimi to bezapelacyjnie brałbym c375.

Ja kupiłem już zmodowanego c356. Zaryzykowałem i nie żałuje. Gdybym kupił c375 to też byłbym bardzo zadowolony ale na c375 nie miałem wtedy kasy ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kejup znam twój wzmacniacz bardzo dobrze. Że tak powiem.
Wesołych świąt

Kejup znam twój wzmacniacz bardzo dobrze. Że tak powiem.
Wesołych świąt

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Venom to dzięki Tobie go mam i na długo jeszcze ze mną zostanie :-)

Tobie i całej Twojej rodzince również życzę Wesołych, Zdrowych i Spokojnych Świąt oraz Wszystkiego co najlepsze w Nowym Roku!!!

 

P.S.

Może kiedyś wskoczę na poziom Twojego zestawu ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyna dobra modyfikacja to zwiększenie mocy wzmacniacza.Ale to kosztuje.Wzmacniacz np. Nad c320 z potencjometrem na dziewiątej gra już krzykliwie a na dziesiątej jazgotliwie bo ma słaby zasilacz.Modyfikacja polegająca na ominięciu przedwzmacniacza kawalkiem  drutu z kondensatorem jeszcze bardziej rozjaśnia dżwięk..Brzmienie wcale się nie poprawiło.Nie działa soft clipping chroniący głośniki przed przesterem i nie działa pominięte mute przez co slychać puki przy przęłączaniu żródeł dżwięku.Wzmacniacz ma grać a nie hałasować.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 lata później...

Też dalej poszukuje kogoś z Wrocławia u kogo gra taki NAD 356 po mudyfikacji. Najchętniej bym pożyczył na jeden dzień za kaucją i zobaczył jak gra. Oczywiście jedynie po wymienia maili z taką osobą, gdzie taka osoba zobowiązuje się oddać kasę przy zwrocie ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może kup sobie ten C356, póki jeszcze można kupić nowy, a później będziesz biegał i szukał kolegów do "modyfikacji" - a nóż widelec, spodoba Ci się ten charakter który jest .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za zaproszenie Kejup.

Może ktoś słucha Smooth Jazz  chillout ?

u mnie napędza  Harpia ACOUSTIC Amstaff Mini .

Szczerze powiem że jestem zadowolony jednak może to być syndrom ,,Małego Księcia,,

Warto zweryfikować zanim dokonam zmian.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 21.12.2018 o 21:49, Audroc napisał:

Fajnie byłoby gdyby ktoś potrafił "poprawić" wzmaki NADa wymieniając jakieś konkretne elementy a nie odłączając połowę urządzenia

Nie taniej wyjąć zwory i podłączyć się do końcówki bezpośrednio? Ja to ćwiczyłem dawno temu na NAD 7130. Byle mieć źródło z regulowanym wyjściem liniowym. A zaleta taka, że nie dewastujesz urządzenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Misio38

Byś mógł mnie obrazić, najpierw muszę cenić Twoje zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Misio38 napisał:

Nie taniej wyjąć zwory i podłączyć się do końcówki bezpośrednio? Ja to ćwiczyłem dawno temu na NAD 7130. Byle mieć źródło z regulowanym wyjściem liniowym. A zaleta taka, że nie dewastujesz urządzenia.

Czy taniej?

Dobre tego typu urządzonko też swoje kosztuje np CA Stream Magic.

Fakt że nie ingerujesz w urządzenie. Modyfikacja nie jest dla każeego. Ja lubię iść troszkę pod prąd i bez odsłuchu zaryzykowałem zakup c356 po modzie i nie żałuję. Myślę że wymienię go dopiero jak wyzionie ducha hehe

11 godzin temu, Preben napisał:

Dzięki za zaproszenie Kejup.

Może ktoś słucha Smooth Jazz  chillout ?

u mnie napędza  Harpia ACOUSTIC Amstaff Mini .

Szczerze powiem że jestem zadowolony jednak może to być syndrom ,,Małego Księcia,,

Warto zweryfikować zanim dokonam zmian.

 

Ja słucham trochę takiej muzyki. Z tym że nie znam Twoich kolumn a u mnie Nad gra z MA gs20 i jest rewelacja jak dla mnie. Mam też CD Nad c542 po modzie i w połączeniu z resztą tworzy to świetne połączenie. Kupiłem niedawno Yamahe nps303 i też leci na moda bo jednak odstaje troszkę od reszty.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie .

Mój zestaw to c 356+cd 546 .

Do streamingu służy tv i przewód mini jack RCA. Dodam że tv posiada wyjście toslink.

Czy w moim przypadku do korzystania z serwisów muzycznych z Internetu wystarczy np. NODE 2i. że wyżej w tym zestawie to będzie przerost formy nad treścią?

Czy ma to sens uderzyć w coś z wyższej półki np. cxn v2.

A może jakieś inne sprawdzone propozycje.

Z góry dzięki za podjęcie tematu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Preben
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.