Skocz do zawartości
IGNORED

Słuchawki wokółuszne skupiające się na wokalu


Alain

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Poszukuję, tak jak w tytule, słuchawek wokółusznych, w których wokal odgrywa główną rolę. Słucham różnych gatunków, jednak kwintesencją muzyki są dla mnie utwory artystów z "powerem" w głosie. Dźwięk instrumentów schodzi na dalszy plan.

 

Na słuchwawki chciałbym przeznaczyć 600-700 zł, ewentualnie trochę więcej, gdyby było na prawdę warto. Nie posiadam aktualnie żadnego wzmacniacza, dlatego zależy mi, aby grały dobrze podpięte do smartphona, laptopa, czy telewizora.

 

Jeśli chodzi o dodatkowe informacje, to myślę, że najlepsze dla mnie byłyby słuchawki zamknięte (lubię być odizolowany i nie słyszeć nic poza muzyką), z wymiennym kablem (wtedy mógłbym wybierać jego długość w zależności od miejsca, w którym sie znajduję). Jednak w tych aspektach mogę iść na kompromis, zależy mi przede wszystkim na wokalu.

 

Czy znacie jakieś modele odpowiadające moim preferencjom? Będę wdzięczny za każdą propozycję.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no, nie wiem czy coś da się Tobie polecić, czemu? bo nasz głos zajmuje od 350Hz do 1,5-2KHz i wyżej

jak myślisz, gdzie w tym czasie są większość instrumentów , nie będę wnikał bo od tego masz wyszukiwarkę i sam sobie poszukaj, ale dla przykładu podam tylko zakres zwykłej gitary - 80Hz do około 1300Hz / Trąbka 150- do 1kHz

Może prześpi się z tym tematem, jeszcze raz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spójrz na model Beyerdynamic DT 880 w wersji 250 omów. Moim zdaniem jedne z najlepszych słuchawek w przedziale cenowym do 1000 zł., konstrukcja półotwarta, słuchawka stosunkowo łatwa do wysterowania, która charakterem brzmienia powinna Ci się spodobać.

https://www.q21.pl/beyerdynamic-dt-880-edition-250-ohm.html

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry,

 

Czy mogą być używane? Jeśli tak, to w budżecie 700-750zł bywają z drugiej ręki B&W P7. Miałem P3, P5 teraz słucham P7 i jestem usatysfakcjonowany. W P3 dźwięk nie spełniał moich oczekiwań, P5 brzmiały bardzo poprawnie ale po przesłuchaniu jednego albumu uszy miałem zmęczone od docisku poduszek. W P7 po godzinie słuchania wszystko jest w porządku ponieważ cała małżowina mieści się w muszli. Docisk wokół uszu jest w sam raz. Spełniają Twój warunek z wypinanym kablem ale podejdzie tylko akcesoryjny (5m) ze względu na kształt jack'a. Koszt oryginalnego 5m kabla to 60zł + przesyłka od polskiego dystrybutora. Kabel oryginalny jest bardzo krótki (nadaje się jedynie do "mobilnego" wykorzystania). Słuchawki wydają się niezbyt trudne do napędzenia - słucham na wzmacniaczu słuchawkowym jednak zdarzało mi się również na discmanie oraz telefonie BB Passport i tragedii nie było (choć różnica jest, to oczywiste.) Słuchawki dobrze izolują - nie w 100% ale już przy cichym odsłuchu nie słychać rozmów czy telewizora obok nas. Duży plus za jakość wykonania i użyte materiały (metal, skóra). Jeśli ktoś zwraca uwagę na wygląd i estetykę również nie powinien narzekać.

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spójrz na model Beyerdynamic DT 880 w wersji 250 omów.

 

Do smartfona i laptopa ??? No troche powagi w tych poradach, posiadam wspomniany model, sa to dosc trudne w napedzeniu nauszniki, z takimi grajkami nie bedzie w nich zupelnie basu, a zatem zachwiany balans tonalny, a tym samym niedostateczny odbior wyzszych zakresow, zagra chudo.

 

Kolega musialby co najmniej zainwestowac w jakiegos starej daty prosiaczka od Musical Fidelity aby to gralo razem.

 

Osobiscie polecilbym uzywane Grado SR225, maja bardzo podobna (liniowa) sygnature do DT880 ale dosc latwo je napedzic ;')

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze wersja 32 omowa, trochę gorsza, jednak przystosowana do urządzeń mobilnych.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie Bowersy P7 w zakladanym budzecie. Bardzo dobrze izoluja i oferuja swietny stosunek ceny do jakosci. Granie podobnej klasy co Sennheiser HD650, ale to model zamkniety. Troche jasniejszy i ma wiecej podstawy basowej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.