Skocz do zawartości
IGNORED

Kolumny


Szymonn

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

 

planuje kupić kolumny mission m34i. Podobają mi się, bo są chwalone za bas cena też jest świetna.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

wszystkie tematy są trochę stare i zastanawiam się czy do 2018 powstało coś lepszego. Jest nowa wersja mx ale są trudno dostępne i droższe, wersja lx-4 jest zdecydowanie za droga bo 1900 zł za sztukę.

Potrzebuje dokupić wzmacniacz, wolałbym żeby cena za wszystko nie przekroczyła 2000zł.

Sprzęt chce podpiąć pod komputer, głównie będzie służyć do słuchania muzyki(wszystkie rodzaje oprócz disco polo, country i większości popu). Głośności nie będę ograniczał do jednego pokoju.

 

Podsumowując

Do naszych czasów wyszły kolumny z lepszą jakością, basem i "niską" ceną?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie za naszych czasów tylko za jeszcze wcześniejszych czasów wyszły lepsze kolumny od Mission M34i i z równie dobrym basem, które można kupić tanio :) M34 są dobre ale nie przesadzajmy, że to jakiś specjalny model, nawet wśród używek jest cała masa lepszych kolumn. Jak masz 2000zł to lepiej tą znacznie większą połowę przeznacz na kolumny a nie rozdzielaj po równo, bardziej coś w stylu 400-700zł wzmacniacz, 1300-1600 kolumny. A tylko dobrego basu oczekujesz, co z resztą ? Jak ma mieć nie tylko dobry bas ale i lepszy dźwięk to możesz popatrzeć za innymi Mission ale niekoniecznie MX czy LX, bo to skok w bok a nie do przodu, po prostu odświeżone modele. Wg mnie lepiej od M34 grały starsze M74 jeśli chcesz Mission albo Tannoy M4. Z droższych kolumn można jeszcze lepiej - Tannoy 615, Tannoy R3. Marka Tannoy dość lubiana na forum, przyjemny dla ucha dźwięk z dobrą dynamiką i basem. Są też vintage z lat 80-90 - można odkryć naprawdę perełki, ale w ciemno - to loteria.

 

Sprawdź jeszcze te - Rega Jura. Moim zdaniem bardzo duża okazja w tej cenie, mimo że bez maskownic. Mało popularne kolumny ale naprawdę wyjątkowe, takie same grają u mojej siostry i gdy będę składał sprzęt w nowym pomieszczeniu, to na pewno pojawią się na testach przed ostatecznym wyborem. Kawał głębokiego basu, tam jest chyba 18 albo 20cm głośnik z tego co pamiętam, no i przede wszystkim przepiękna góra, średnica. Sprzedający to zwykły handlarz przewalający dużo sprzętu, ale chyba nie za bardzo znający się na rzeczy, że w ogóle wystawia te kolumny w takiej cenie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za1650 proponuje zestaw Denon pma250se + CD Denon oraz Yamaha tuner głośniki to Monitor Audio Silver s5 Made in England , z najlepszych czasów produkcji firmy MA segmentu średniego

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecane Regi to świetny wybór a ich jedyny minus to muszą mieć nieco miejsca z tyłu.

Równie dobrym wyborem, ale z innym designem masz u tego samego klienta:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

za podobne pieniądze.

Wzmacniacz jeśli potrzebujesz bez wynalazków a tylko ze zdalnym szukaj wśród Onkyo, Sony

czy Rotela a spokojnie się zmieścisz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzęt chce podpiąć pod komputer, głównie będzie służyć do słuchania muzyki

Musisz pomyśleć o dac bo podłączenie kablem mini jack - 2 x chinch jest bardzo kiepskiej jakości.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecane Regi to świetny wybór a ich jedyny minus to muszą mieć nieco miejsca z tyłu.

Równie dobrym wyborem, ale z innym designem masz u tego samego klienta:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

za podobne pieniądze.

Z całym szacunkiem, ale wrzucanie tych Reg do jednego wora z najtańszą, budżetową serią Elaca, to trochę mezalians :) Spokojnie można je postawić wyżej od serii 6 Elaca.

Oczywiście pomijam różnice w charakterze brzmienia, bo Rega Jura to takie coś a'la Dynaudio, tylko bardziej "radosne" i żywiołowe. No i nie wymagają elektrowni.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

planuje kupić kolumny mission m34i. Podobają mi się, bo są chwalone za bas cena też jest świetna.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

wszystkie tematy są trochę stare i zastanawiam się czy do 2018 powstało coś lepszego.

 

M34, M34i były produkowane bardzo długo, bo jeszcze z 4-5 lata można było trafić w sklepach, mimo że była nowa seria mx.

34 są niezłe i w swej cenie nadzwyczaj solidne,( ciężar) . Pytanie czego szukasz jeśli chodzi o brzmienie ? Lepsze rzeczy pewnie powstały, cóż to znaczy, czy w tym budżecie i czy te "obiektywnie lepsze" będą Tobie pasować ! Bo kolega branżowiec zasugerował MA silver rs, ale to zupełnie inna prezentacja muzyki i inne brzmienie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

M34 mają dobry bas i są w porządku w klasie budżetowej, tyle i aż tyle. Mają ograniczenia typowe dla większości kolumn budżetowych, pewnego pułapu nie przeskoczą. Takich kolumn jest na pęczki - niczym się nie różnią pod tym względem od innych kolumn znanych marek typu Dali, Magnat, Tannoy itd, jak również tych mniej znanych typu Melodika, które również wypuszczają budżetowe kolumny i też ładnie grają, potrafią momentami zachwycić, ale są też mocno ograniczone przy porównaniu z lepszymi. Tannoy ma Mercury - stare M4, nowsze F4 i V4 - które w niczym nie odstają od M34, nawet postawiłbym wyżej Tannoy pod wieloma względami, poza może ciekawym designem i wykonaniem, wagą itd - to zawsze była mocna strona Mission a słabsza Tannoy.

Na razie jednak szkoda się produkować, kolega zadał pytanie i zniknął, typowe zjawisko ostatnio. Dopóki się nie odniesie do tego, szkoda się rozpisywać. Może za dużo namieszaliśmy z propozycjami i ma mętlik w głowie :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może za dużo namieszaliśmy z propozycjami i ma mętlik w głowie :)

Prawda :)

 

Przejrzałem wszystkie modele które poleciliście i chyba różnice w propozycjach wynikają raczej z gustu niż dużej różnicy w jakości. Jak na mój gust nadal jestem za m34i.

 

Miałem kiedyś sprzęt z lat 80 grał bardzo naturalnie tylko miał braki w basie możliwe że to wina zbyt niskiej półki ale mam wrażenie że kiedyś bardziej skupiali się na naturalności niż basie dlatego lubię porównywać do najnowszych.

 

Subwoofer na pewno dokupię (rozumiem że też muszę to wziąć pod uwagę przy kupnie wzmacniacza) myślę że pod koniec roku. Gdyby dało się poczuć bas dosłownie "na sobie" kupując tylko kolumny w zupełności mi to do szczęścia wystarczy ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czegoś tu nie rozumiem, jeszcze nie kupiłeś kolumn, nie sprawdziłeś jak grają a już planujesz subwoofer ?

"Poczuć" bas na sobie - pachnie trochę jakbyś był nastolatkiem, szukającym wielkich wrażeń do disco. W takim wypadku kup sobie jakieś wiekie kolumny z minimum np 2x20cm na basie i po sprawie, tylko szkoda dyskusji o jakiejś sensownej jakości przy kolumnach w tak niskiej cenie.

Kolumny ze starszych lat były strojone głównie na ucho a nie komputerowo jak teraz, co nie oznacza, że dziś nie ma kolumn grających bardziej "analogowo" jak dawniej. Masz przykład wyżej wymienionej Regi, wielu Dynaudio, Harbeth, Vienna, Castle

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawda :)

 

Przejrzałem wszystkie modele które poleciliście i chyba różnice w propozycjach wynikają raczej z gustu niż dużej różnicy w jakości. Jak na mój gust nadal jestem za m34i.

 

Miałem kiedyś sprzęt z lat 80 grał bardzo naturalnie tylko miał braki w basie możliwe że to wina zbyt niskiej półki ale mam wrażenie że kiedyś bardziej skupiali się na naturalności niż basie dlatego lubię porównywać do najnowszych.

 

Subwoofer na pewno dokupię (rozumiem że też muszę to wziąć pod uwagę przy kupnie wzmacniacza) myślę że pod koniec roku. Gdyby dało się poczuć bas dosłownie "na sobie" kupując tylko kolumny w zupełności mi to do szczęścia wystarczy ;)

Pogubiłeś się...Kolego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

De gustibus non est disputandum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz poczuć bass na sobie a nie wydać majątku : Cerwin- Vega

Nie jest to granie zbyt wyrafinowane ale na pewno ma pierdo.... na dole

Motto firmy: No bas No fun

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ilu ludzi tyle opinii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.