Skocz do zawartości
IGNORED

Atmos 5.1.4


Tofik01

Rekomendowane odpowiedzi

Witam .

 

Zastanawiam się nad amplitunerem KD z Atmos w konfiguracji 5.1.4 .

Jakie są znane i polecane ? Kwota do 6-7k .

 

Jest Onkyo RZ 1100 , Marantz 6012 , Yamaha 2070 i , co jeszcze ?

Który ma najlepszy stosunek do ceny ? Ważne , aby było radio internetowe .

 

Głośniki raczej Tannoy 7.2 x 4 i coś na suficie :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spośród wymienionych ja bym brał RZ1100 patrząc na stosunek mocy do ceny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Elektronika: ARCAM AVR850, Onkyo NS-6170, Onkyo P-3000R, Onkyo M-5000R, Onkyo PA-MC5501, OPPO UDP-203

Nagłośnienie: Dali Rubicon 6 + Vokal + 4x LCR, Jamo IC608LCR-FG + IC606FG, 2x SVS SB16-Ultra

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem RZ 1100 , jakoś mnie nie porwał :( Druga sprawa , czy zgra się z Tannoy.

Widzę na ebay.pl Marantz 6012 za 4000-4100 . Może, to jest to ? :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem RZ 1100 , jakoś mnie nie porwał :( Druga sprawa , czy zgra się z Tannoy.

Widzę na ebay.pl Marantz 6012 za 4000-4100 . Może, to jest to ? :)

 

Za te pieniadze to juz bym kupil Marantza 7010 / 7011.

 

Mozliwosci / cena Maras 7010 chyba najlepiej wypadal, upolowac jeszcze idzie 7011. Seria 12 marantzow narazie cena wysoka, jak dla mnie szkoda grosza.

Nominalna cena za serie 7 marantza to lekko powyzej 5000zl, a nie 7000zl na ile wyceniaja na allegro.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za te pieniadze to juz bym kupil Marantza 7010 / 7011.

 

Mozliwosci / cena Maras 7010 chyba najlepiej wypadal, upolowac jeszcze idzie 7011. Seria 12 marantzow narazie cena wysoka, jak dla mnie szkoda grosza.

Nominalna cena za serie 7 marantza to lekko powyzej 5000zl, a nie 7000zl na ile wyceniaja na allegro.

Bo za tyle każe sprzedawać nam dystrybutor, Allegro bierze 7% prowizji zostaje nam 8% minus różnica w VAT i dochodowym - opłaca się ?

 

Co do Atmosa to skłaniałbym się ku Denonowi 6300 lub 6400, który spokojnie opędzi 11 głośników w trybie 7.1.4. Jeżeli ma to być maksymalnie 5.1.4 to ten Marantz 6012 spokojnie styknie. Pomyśl nad 7.1.2 zamiast nad 5.1.4 bo efekt jest o niebo lepszy. Onkyo RZ i Pioneer LX to te same urządzenia z innym panelem przednim. Zwróć uwagę, żę "RZ" to nie jest już stare Onkyo z potężnym transformatorem jak na przykład TX-NR 3030 tylko 11 kanałowy (RZ3100) amlituner z 350 watowym !!!! sic!!! transformatorem, ale też z działającym bezproblemowo DSP i płytą HDMI. Ja tam jednak wolę Arcama z dodatkową końcówką w trybie 7.1.4 - Te wszystkie Onkya, Pioneerki, Yamaszki czy Denonki mogą czyścić buty. Owszem, bajery są ale jakość dźwięku daleko z tyłu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo za tyle każe sprzedawać nam dystrybutor, Allegro bierze 7% prowizji zostaje nam 8% minus różnica w VAT i dochodowym - opłaca się ?

 

 

Nie wiem czy sie oplaca, to twoj kawalek chleba nie moj.

 

Zobacz sobie na ceny tego ampli na zachodzie:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Dlaczego tam dystrybutor daje normalna cene sprzedawca? A u nas dalej cena z kosmosu?

 

 

Wystarczy poczekac chwile i na allegro pojawia sie importy za 5500zl. rtvmaxx czesto wystawiaja.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy sie oplaca, to twoj kawalek chleba nie moj.

 

Zobacz sobie na ceny tego ampli na zachodzie:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Dlaczego tam dystrybutor daje normalna cene sprzedawca? A u nas dalej cena z kosmosu?

 

 

Wystarczy poczekac chwile i na allegro pojawia sie importy za 5500zl. rtvmaxx czesto wystawiaja.

Dokładnie. Wiem ile kosztują na zachodzie. Tyle, że ja chcę być uczciwy wobec klientów i sprzedawać im sprzęt z Polskiej dystrybucji, z polską gwarancją, żeby nie musieć się o to martwić gdy się komuś zepsuje taki Marantz. Nie rozumiem do końca dlaczego tak jest, że w PL sprzęt u dystrybutora jest droższy niż w np w DE w sklepie. Ostatnio za 649 euro można było kupić w Mediamarkcie w Dreźnie AVR-X3400 a w PL kosztuje 3495,-

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie dlatego że Niemiecka dystrybucja robi o wiele wyższy obrót niż Polska, za czym idzie stosowny rabat od producenta, co przekłada się na cenę końcową w sklepie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Elektronika: ARCAM AVR850, Onkyo NS-6170, Onkyo P-3000R, Onkyo M-5000R, Onkyo PA-MC5501, OPPO UDP-203

Nagłośnienie: Dali Rubicon 6 + Vokal + 4x LCR, Jamo IC608LCR-FG + IC606FG, 2x SVS SB16-Ultra

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze;

Jak ktos sprzedaje sprzet z dystrybucji zachodnjej, nie kryje sie tym i zalatwia sprawy gwarancyjne na siebie to nie widze problemu aby kupowac taki sprzet i uwazam taka osobe za uczciwa.

Ja kupilem swoj ampli z importu za lekko ponad 5000zl w polsce, gdzie w PT angli stal za 4300zl. Dostalem polska fvat i zaswiadczenie ze gwarancje biora na siebie. Dla mnie to uczciwy uklad.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam .

 

Zastanawiam się nad amplitunerem KD z Atmos w konfiguracji 5.1.4 .

Jakie są znane i polecane ? Kwota do 6-7k .

 

Jest Onkyo RZ 1100 , Marantz 6012 , Yamaha 2070 i , co jeszcze ?

Który ma najlepszy stosunek do ceny ? Ważne , aby było radio internetowe .

 

Głośniki raczej Tannoy 7.2 x 4 i coś na suficie :)

 

Jak poszukasz to znajdziesz Yamaha RX-A3070

ja dalem 1900 euro

 

tutaj za 1500 funtow >

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze;

Jak ktos sprzedaje sprzet z dystrybucji zachodnjej, nie kryje sie tym i zalatwia sprawy gwarancyjne na siebie to nie widze problemu aby kupowac taki sprzet i uwazam taka osobe za uczciwa.

Ja kupilem swoj ampli z importu za lekko ponad 5000zl w polsce, gdzie w PT angli stal za 4300zl. Dostalem polska fvat i zaswiadczenie ze gwarancje biora na siebie. Dla mnie to uczciwy uklad.

Układ jak najbardziej uczciwy, korzystny dla klienta, ale ryzykowny dla sprzedawcy. Ja tak zrobiłem raz, jeden, jedyny raz gdzie sprowadziłem nówkę sztukę z UK, bo klient szukał ceny. Niestety ta jedna sztuka się uwaliła w trakcie gwarancji a pozostałe kupione sztuki tego modelu w PL nie zepsuły się nikomu z moich klientów. Bardziej opłacało mi się naprawić go u znajomego w serwisie niż wysyłać go do UK. Takie życie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 13

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.