Skocz do zawartości
IGNORED

Nad d1050


audiofan60
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

I jak wrażenia z odsłuchu?

Z tego co znalazłem jest skromny basowo , a tego mi właśnie w Physic Audio superior yara 2 brakuje.

Amp proceed 2 pre 3 , kable cardas rca , xlr audioquest Columbia/ cv8

Chce coś złożyć na dłuższy czas bo ostatnio zbyt dużo kombinacji w moim audio po tym jak sprzedałem MAGS60.

Dac przyjdzie na dniach więc będę się bawił w testy

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapoluj na Proceed AVP2

To co prawda procesor 5.2 ale rewelacyjny jako preamp w stereo, lepszy od Proceed Pre.

Do tego ma wbudowanego świetnego DACa na AD1852 i aż 7 wejść cyfrowych.

Kosztował 6000 $

Swojego sprzedałem za 2500 pln

Ewentualnie starszy DAP, ale tam DAC jest trochę słabszy, a cena wyższa

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ilu ludzi tyle opinii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NAD 1050 podaje wszystko po cieplejszej stronie, brak agresji na górze i nie rozkłada nagrań na czynniki pierwsze, co do basu, będzie zależeć to od kolumn, u mnie jest w sam raz. Taki, normalny, przeciętny DAC, żadnych uniesień czy efektu WOW, dostaniesz to napisz jak wypadł u Ciebie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ morowka, znalazłem jeden na allegro ale chyba sprzedany może to Twój?

Proceed mi się spodobał chociaż konfiguracja jeszcze nie odpowiednia , dzisiaj spędziłem chwilkę z rdac + firmowy zasilacz i szału nie ma. Na weekend spróbuję volumino po daphile i cd z rotela

PS. Dzięki za info o doku, sprawa warta uwagi.

 

 

@ Bogusław, nad śpi na poczcie jutro go odbiorę i sprawdzę jak zagra w parze z Proceed lub końcówka rotela RB991, mam też Pre rc 995 i nakamichi 410 więc będzie troszkę zabawy.

Audio Physic wydają mi się zbyt jasne , tak naprawdę kupiłem je ponieważ kumpel je miał po MA GS i stwierdził że sa to bardzo dobre głośniki odpowiadające stylowi MG GS. Mi brakuje basu , tak jak napisałem wcześniej zbyt jasne i cały czas mam wrażenie jak bym obcował z czymś delikatnym. Przypominam sobie stare heco mythos 500 , niższa klasa ale bas był zdecydowanie lepszy i bardziej się tego chciało słuchać. Scena lepsza , przykładowo w momencie odtwarzania utworu Perfect Stranger - Morning Blues (Ace Ventura Remix) przy zamkniętych oczach miałem efekt 3d , jak na tą klasę wydawało mi się super. Łączone wtedy z RB980BX / rc972 o / north star dac 192 / daphile z ssd

 

Fakt faktem Mythos 500 przy bardziej złożonych nagraniach się gubily ? Za to w prostszych utworach pop / dance było miło

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez audiofan60
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ morowka, znalazłem jeden na allegro ale chyba sprzedany może to Twój?

Proceed mi się spodobał chociaż konfiguracja jeszcze nie odpowiednia , dzisiaj spędziłem chwilkę z rdac + firmowy zasilacz i szału nie ma. Na weekend spróbuję volumino po daphile i cd z rotela

PS. Dzięki za info o doku, sprawa warta uwagi.

 

 

@ Bogusław, nad śpi na poczcie jutro go odbiorę i sprawdzę jak zagra w parze z Proceed lub końcówka rotela RB991, mam też Pre rc 995 i nakamichi 410 więc będzie troszkę zabawy.

Audio Physic wydają mi się zbyt jasne , tak naprawdę kupiłem je ponieważ kumpel je miał po MA GS i stwierdził że sa to bardzo dobre głośniki odpowiadające stylowi MG GS. Mi brakuje basu , tak jak napisałem wcześniej zbyt jasne i cały czas mam wrażenie jak bym obcował z czymś delikatnym. Przypominam sobie stare heco mythos 500 , niższa klasa ale bas był zdecydowanie lepszy i bardziej się tego chciało słuchać. Scena lepsza , przykładowo w momencie odtwarzania utworu Perfect Stranger - Morning Blues (Ace Ventura Remix) przy zamkniętych oczach miałem efekt 3d , jak na tą klasę wydawało mi się super. Łączone wtedy z RB980BX / rc972 o / north star dac 192 / daphile z ssd

 

Fakt faktem Mythos 500 przy bardziej złożonych nagraniach się gubily ? Za to w prostszych utworach pop / dance było miło

 

Wg.mnie (IMHO)

Rotel/Proceed to wzmaki raczej po jasnej/neutralnej stronie mocy

AP to kolumny które stawiają na przestrzeń, precyzje niż na masę dzwięku

 

Jesli chcesz fajny mięsisty bas w połaczeniu z Proceedem ( uważam ,że całościowo lepszy od Rorela, choć anglik ma naprawdę mocny bas ) to musisz dać mu ciepłe kolumny w stylu ProAc albo Chario ( taki zestaw miałem )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ilu ludzi tyle opinii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma mocny bas byłem w lekkim szoku jak wszystko wczoraj podłączyłem i moje kolumny wydobył to czego Primare nie oddawał. W heco mythos 500 bardzo podobał mi się styl podawania basu , był miękki przyjemny nie robił jak by to opisać cięć) , tylko cały czas fajnie mruczal. Audiofil ze mnie żaden, więc proszę o wyrozumiałość z moim audio Lang;) Mimo że brakowało średnicy bo wszystko było jak by zaokrąglone było naprawdę dobrze. No ale największą wadą były wysokie tony jak by zapiaszczone? Nie wiem czy to dobrze opisałem

Wracam do pracy , dzięki za odpowiedź

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 5 miesięcy temu...

 

 

Wg.mnie (IMHO)

Rotel/Proceed to wzmaki raczej po jasnej/neutralnej stronie mocy

AP to kolumny które stawiają na przestrzeń, precyzje niż na masę dzwięku

 

Jesli chcesz fajny mięsisty bas w połaczeniu z Proceedem ( uważam ,że całościowo lepszy od Rorela, choć anglik ma naprawdę mocny bas ) to musisz dać mu ciepłe kolumny w stylu ProAc albo Chario ( taki zestaw miałem )

 

Zdecydowałem je sprzedać i w ciemno kupić tannoy saturn s8.

Poszły za 3000zł , s8 saturn kupiłem w podobnej cenie od pierwszego właściciela.

No i się nie zawiodłem , a przy okazji zrozumiałem jaki przetwornik mi odpowiada.

Teraz celuje w model eaton lub deavon

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tannoy s8 , krell kav 300i , ca magic 6 v1 , kable xlr audioquest columbia , głośnikowe cv8

gram z pc na którym stoi daphile , dźwięk leci po usb przy użyciu m2tech hiface evo two

 

a nawiązując do nad d1050 , masz go jeszcze ? niedawno ktoś sprzedawał ifi power do niego , ciekawe czy coś zmieni na plus.

ja d1050 wymieniłem na ca 6 v1 , potrzebny mi był Pre do lampy no i w porównaniu z z d1050 , mdac , ca wypadło najlepiej.

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez audiofan60
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam, ale jego dni są już policzone, przyszedł czas go zmienić.

Fajna konfiguracja.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Bogusław_59825
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bogusław na co zmieniasz 1050? Słuchałeś może 7050?

 

NAD D7050 nie słuchałem bo zbieram kasę na DAC z leniuchem za 7-8k.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bogusław na co zmieniasz 1050? Słuchałeś może 7050?

 

Posiadasz d1050?

 

NAD D7050 nie słuchałem bo zbieram kasę na DAC z leniuchem za 7-8k.

 

jaki to dac ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem taki, tylko chyba nie ma pistoleta - PS Audio Stellar Gain Stage DAC, może coś od firmy Mytek, dziś jeszcze nie wiem, będzie pieniądz to poważnie podejdę do tematu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mam 1050, ale znajomy go ma i w taki o to sposób poznaliśmy się "bliżej" :)

 

Ten Mytek to trochę taki wynalazek jak dla mnie...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:)

 

 

A kupił osobny zasilacz do niego ? Widziałem że , ludzie używają ifi power do tego daka ja używam zasilacza od producenta.

Używam bo CA 6v1 w naprawie , ogólnie fajny dak jak za te pieniądze wkurza mnie tylko to strzelanie przy zmianie próbkowania kumpel też je ma ? Pistolet do d1050 i byłby dac idealny za te pieniądze gdyby odciążyć bas

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też czytałem że Mytek rozbija wszystko na atomy i nie wiem czy tak chce. Ifi power? chyba nie warto inwestować w 1050. Nie wiem, może NAD M51? już wiekowy sprzęt ale ma przelotkie HDMI i można wykorzystać mój Blu-ray do odtwarzania DSD bez zmian, kolor nie ten, .......nie mam pomysłu jeszcze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 lata później...
On 10/22/2018 at 8:01 AM, Bogusław_59825 said:

Też czytałem że Mytek rozbija wszystko na atomy i nie wiem czy tak chce. Ifi power? chyba nie warto inwestować w 1050. Nie wiem, może NAD M51? już wiekowy sprzęt ale ma przelotkie HDMI i można wykorzystać mój Blu-ray do odtwarzania DSD bez zmian, kolor nie ten, .......nie mam pomysłu jeszcze.

Dużo zmieniłeś w audio od tamtej pory?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, audiofan60 napisał:

Dużo zmieniłeś w audio od tamtej pory?

już dobrą chwile temu NADa zamieniłem na Moon 280D (bez MIND), ten dostał PAD Venustas na zasilaniu a sygnał podaje dalej przez Acrolink 7N-2070 i ..... temat zamknięty.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.