Skocz do zawartości
IGNORED

kabel zasilający


Andrzej_70329
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ma to sens? - sam sprawdź organoleptycznie. Wypożycz kable różne na testy i jeśli coś się w dźwięku zmieni to ma to sens.

 

A tak z drugiej strony to w ścianie siedzą zwyczajne kable i styki w gniazdkach też są zwyczajne i jeszcze w sprzęcie też gniazdo zasilania jest zwyczajne i bezpieczniki w torze zasilania są zwyczajne i

kable do wewnętrznego okablowania we wzmacniaczu są zwyczajne i druk płytek PCB z elektroniką jest ze zwykłej miedzi, nawet trafa są nawijane zwykłym miedzianym drutem.

 

Po co mi kabel za kilka stówek, jak całą instalację elektryczną pod sprzęt musiałbym robić ze świetnych kabli? (np. ze srebra). Co mi z drogiego kabla jak we wzmacniaczu trzeba będzie wymienić gniazdo zasilania, bezpieczniki i chociaż kable połączeniowe wewnątrz?

Ja mam w miarę przyzwoity sprzęt i powiem szczerze, że bawiłem się kablami zasilającymi PS AUDIO AC-10 i AC-12 i żadnego jakiegoś wielkiego przyrostu jakości muzyki nie stwierdziłem. Kable nie są tanie, a ja wziąłem podstawowe modele tej firmy po to aby tylko podać dobrze napięcie odpowiednie do sporego obciążenia. Najwięcej do systemu wnoszą kable połączeniowe i głośnikowe.-Chyba lepiej jest zainwestować w któreś z tych kabli niż w sieciówkę, która moim zdaniem jeśli coś wniesie do systemu to niewiele, albo po co mi srebro jak wszędzie mam miedź?

Kabel sieciowy musi być wykonany z w miarę czystej miedzi i wykonany tak aby mógł podać prąd o większym natężeniu, bez ryzyka że cienkie druciki się popalą.-tutaj naprawdę nie ma co szaleć z kasą.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

L.G. life is BRUTAL...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ma to sens? - sam sprawdź organoleptycznie. Wypożycz kable różne na testy i jeśli coś się w dźwięku zmieni to ma to sens.

 

A tak z drugiej strony to w ścianie siedzą zwyczajne kable i styki w gniazdkach też są zwyczajne i jeszcze w sprzęcie też gniazdo zasilania jest zwyczajne i bezpieczniki w torze zasilania są zwyczajne i

kable do wewnętrznego okablowania we wzmacniaczu są zwyczajne i druk płytek PCB z elektroniką jest ze zwykłej miedzi, nawet trafa są nawijane zwykłym miedzianym drutem.

 

Po co mi kabel za kilka stówek, jak całą instalację elektryczną pod sprzęt musiałbym robić ze świetnych kabli? (np. ze srebra). Co mi z drogiego kabla jak we wzmacniaczu trzeba będzie wymienić gniazdo zasilania, bezpieczniki i chociaż kable połączeniowe wewnątrz?

Ja mam w miarę przyzwoity sprzęt i powiem szczerze, że bawiłem się kablami zasilającymi PS AUDIO AC-10 i AC-12 i żadnego jakiegoś wielkiego przyrostu jakości muzyki nie stwierdziłem. Kable nie są tanie, a ja wziąłem podstawowe modele tej firmy po to aby tylko podać dobrze napięcie odpowiednie do sporego obciążenia. Najwięcej do systemu wnoszą kable połączeniowe i głośnikowe.-Chyba lepiej jest zainwestować w któreś z tych kabli niż w sieciówkę, która moim zdaniem jeśli coś wniesie do systemu to niewiele, albo po co mi srebro jak wszędzie mam miedź?

Kabel sieciowy musi być wykonany z w miarę czystej miedzi i wykonany tak aby mógł podać prąd o większym natężeniu, bez ryzyka że cienkie druciki się popalą.-tutaj naprawdę nie ma co szaleć z kasą.

I to ma sens.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

De gustibus non est disputandum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ma to sens? - sam sprawdź organoleptycznie. Wypożycz kable różne na testy i jeśli coś się w dźwięku zmieni to ma to sens.

 

A tak z drugiej strony to w ścianie siedzą zwyczajne kable i styki w gniazdkach też są zwyczajne i jeszcze w sprzęcie też gniazdo zasilania jest zwyczajne i bezpieczniki w torze zasilania są zwyczajne i

kable do wewnętrznego okablowania we wzmacniaczu są zwyczajne i druk płytek PCB z elektroniką jest ze zwykłej miedzi, nawet trafa są nawijane zwykłym miedzianym drutem.

 

Po co mi kabel za kilka stówek, jak całą instalację elektryczną pod sprzęt musiałbym robić ze świetnych kabli? (np. ze srebra). Co mi z drogiego kabla jak we wzmacniaczu trzeba będzie wymienić gniazdo zasilania, bezpieczniki i chociaż kable połączeniowe wewnątrz?

Ja mam w miarę przyzwoity sprzęt i powiem szczerze, że bawiłem się kablami zasilającymi PS AUDIO AC-10 i AC-12 i żadnego jakiegoś wielkiego przyrostu jakości muzyki nie stwierdziłem. Kable nie są tanie, a ja wziąłem podstawowe modele tej firmy po to aby tylko podać dobrze napięcie odpowiednie do sporego obciążenia. Najwięcej do systemu wnoszą kable połączeniowe i głośnikowe.-Chyba lepiej jest zainwestować w któreś z tych kabli niż w sieciówkę, która moim zdaniem jeśli coś wniesie do systemu to niewiele, albo po co mi srebro jak wszędzie mam miedź?

Kabel sieciowy musi być wykonany z w miarę czystej miedzi i wykonany tak aby mógł podać prąd o większym natężeniu, bez ryzyka że cienkie druciki się popalą.-tutaj naprawdę nie ma co szaleć z kasą.

Problem jest tego rodzaju, że kable są teraz nieprzywoicie drogie i jeżeli chcemy uzyskać znaczący efekt trzeba kupić kable dosyć drogie lub drogie.

Podstawowe modele są zawsze gorsze od dobrych i drogich tej samej firmy. Niech Cię nie zwiedzie nazwa firmy, firma produkuje także kable drogie i te muszą się różnić od podsawowych bo po co kupować drogie jeżeli podstawowe są dobre.

Firma musi mieć dochód a ten głównie generują drogie kable.

Zbliżamy się do granicy absurdu (lub go przekroczyliśmy) ale takie są realia.

Ja ten problem przerobiłem i uważam, iż każdy element toru wnosi coś do ogólnego brzmienia. Można to bagatelizować lub nie.

Jeżeli idę do sali koncertowej i po powrocie z koncertu w domu słucham tego samego zespołu i brzmi on praktycznie tak samo to uważam, że cel osiągnąłem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez arpi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i jeszcze w sprzęcie też gniazdo zasilania jest zwyczajne i bezpieczniki w torze zasilania są zwyczajne i

kable do wewnętrznego okablowania we wzmacniaczu są zwyczajne i druk płytek PCB z elektroniką jest ze zwykłej miedzi, nawet trafa są nawijane zwykłym miedzianym drutem.

 

dokladnie

 

Ja ten problem przerobiłem i uważam, iż każdy element toru wnosi coś do ogólnego brzmienia.

 

idac tym tropem powinno powymieniac sie wszystko w kupionych klockach, bo wg twojej teorii kazdy element moze popsuc dzwiek....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem jest tego rodzaju, że kable są teraz nieprzywoicie drogie i jeżeli chcemy uzyskać znaczący efekt trzeba kupić kable dosyć drogie lub drogie.

Podstawowe modele są zawsze gorsze od dobrych i drogich tej samej firmy. Niech Cię nie zwiedzie nazwa firmy, firma produkuje także kable drogie i te muszą się różnić od podsawowych bo po co kupować drogie jeżeli podstawowe są dobre.

Firma musi mieć dochód a ten głównie generują drogie kable.

Zbliżamy się do granicy absurdu (lub go przekroczyliśmy) ale takie są realia.

Ja ten problem przerobiłem i uważam, iż każdy element toru wnosi coś do ogólnego brzmienia. Można to bagatelizować lub nie.

Jeżeli idę do sali koncertowej i po powrocie z koncertu w domu słucham tego samego zespołu i brzmi on praktycznie tak samo to uważam, że cel osiągnąłem.

 

Jeżeli idę do sali koncertowej i po powrocie z koncertu w domu słucham tego samego zespołu i brzmi on praktycznie tak samo to uważam, że cel osiągnąłem.....tego Ci szczerze zazdroszczę!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

De gustibus non est disputandum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

idź do sklepu ze zwykłym kablem i zrób sprzedawcy ślepy test,twój kontra jego kabel,jak zgadnie ze trzy razy który gra to bierz

a jeszcze proponuje że jak nie trafi to niech ci płaci za zmarnowany czas tyle ile chce za ten swój badziew

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pogromca
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam w miarę przyzwoity sprzęt i powiem szczerze, że bawiłem się kablami zasilającymi PS AUDIO AC-10 i AC-12 i żadnego jakiegoś wielkiego przyrostu jakości muzyki nie stwierdziłem.

Tak tylko czy to były oryginalne przewody, bo większość to podróbki . Sam takie miałem u siebie i byem zdziwiony że nic nie dają a potem zorientowałem się że one tylko wygladały podobnie jak PS Audio a w środku zwykłe chińskie druty.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

W trakcie usuwania konta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Tak tylko czy to były oryginalne przewody, bo większość to podróbki . Sam takie miałem u siebie i byem zdziwiony że nic nie dają a potem zorientowałem się że one tylko wygladały podobnie jak PS Audio a w środku zwykłe chińskie druty.

 

rynek SH wśród tzw. hiendowcow ma wzięcie z oczywistych powodów, wiec moze słyszalność kabli wśród nich wynika z faktu kupowania podróbek „oryginałów” (nieświadomie) i tzw. Progres w słyszeniu kabli moze wynika z faktu kupowania coraz lepszych podrobek „oryginalow” i jak w koncu trafi na „oryginał” to jest wow, wow....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat kabli to wałkowany jest na forum ze 6 razy w roku . Z mojego skromnego daoswiadczwnia niestety różnica jest i jak Ci dobrze gra to nie rozpoczynaj zabawy bo to kolejny królik ktory ucieka bardzo szybko . Ja zacząłem od głośnikowych i okazało się ze moje miedziaki są beznadziejne , kolegi zdjęły koc z kolumn ... Interkonekty niestety rowniez , melodika była fajna przez miesiąc , teraz gra Qed , chord i dalej szukam. Zasiłki juz tylko DIY bo jako elektryk z wykształcenia również nie mogłem przelkanąć tego ze przecież w ścianie badziew ii ostatnie 1,5 metra ma uzdrowić dźwięk ... a jednak . Ale to są tak subiektywne odczucia ze trzeba samemu popróbować , a prócz tego to tak naprawdę to taka kropka , czasem kropeczka nad i . Kablami mozna rzeczywiście doszlifować juz w miarę dobre / ulubione brzmienie , ale mozna tez je mocno popsuć ( zasilający Lapp do wzmacniacza ).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Najważniejsza jest muzyka - później sprzęt , a najlepszy jest ten który dla mnie brzmi najlepiej .

Dzieci to przyszłość narodu więc słuchają tego co tata ;-))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie lapp poprawil ale to bylo przy pma-1500r przy roksanie jeszcze nie wpinalem czego innego, nie mam poki co weny by sie wsluchiwac w inne druty

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

idź do sklepu ze zwykłym kablem i zrób sprzedawcy ślepy test,twój kontra jego kabel,jak zgadnie ze trzy razy który gra to bierz

a jeszcze proponuje że jak nie trafi to niech ci płaci za zmarnowany czas tyle ile chce za ten swój badziew

jestem ciekawy który sie zgodzi...ale bardzo ciekawe doświadczenie byłoby.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

De gustibus non est disputandum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasiłki juz tylko DIY bo jako elektryk z wykształcenia również nie mogłem przelkanąć tego ze przecież w ścianie badziew ii ostatnie 1,5 metra ma uzdrowić dźwięk ... a jednak .

 

Dzieje się od listwy do sprzętu, a dalej to i tak nie mamy wpływu.

 

Jak ktoś nie chce próbować prawdziwych kabli proponuje zrobić taki eksperyment - mając jedną listwę można podłączyć jeden klocek do listwy, a drugi bezpośrednio do ściany, albo mając dwie listwy jeszcze inaczej skonfigurować. Mam podwójne gniazdo w ścianie, to mam wzmaka do ściany, tv, komp, przedłużka 2-gniazdowa do listwy, drugi komp i dac do przedłużki...chodzi tu o zwiększenie odległości, oddzielenie cyfry od analogu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieje się od listwy do sprzętu, a dalej to i tak nie mamy wpływu.

 

Jak ktoś nie chce próbować prawdziwych kabli proponuje zrobić taki eksperyment - mając jedną listwę można podłączyć jeden klocek do listwy, a drugi bezpośrednio do ściany, albo mając dwie listwy jeszcze inaczej skonfigurować. Mam podwójne gniazdo w ścianie, to mam wzmaka do ściany, tv, komp, przedłużka 2-gniazdowa do listwy, drugi komp i dac do przedłużki...chodzi tu o zwiększenie odległości, oddzielenie cyfry od analogu.

A jakie są Twoje spostrzeżenia?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

De gustibus non est disputandum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakie są Twoje spostrzeżenia?

 

Jerry mozesz troche jasniej

 

Korzystne jest oddalenie urządzeń od siebie przez zwiększenie długości przewodów. Jak mamy urządzenie z zasilaczem impulsowym najlepiej je podłączyć z innym również wyposażonym w zasilacz impulsowy, a te ze zwykłym trafem do innej listwy lub bezpośrednio do ściany. Jak ktoś ma wszystko pod jedną listwą nic nie kosztuje spróbować.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja odseparowałem zasilanie mojego sprzęt muzycznego. Kolega elektryk wymienił mi szynę w szafce rozdzielczej i dołożył zabezpieczenia oraz dodatkowy zwykły kabel tylko dla audio ( przez mieszkanie wraz z dodatkowym dobrym gniazdem Schuko Furutecha + kabel zasilający z filtrem Artech+ najtańsza listwa Furutech). Różnica była naprawdę duża. Zabawy przy tym też dużo ale warto było.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 5 tygodni później...

Z mojego skromnego daoswiadczwnia niestety różnica jest i jak Ci dobrze gra to nie rozpoczynaj zabawy bo to kolejny królik ktory ucieka bardzo szybko . Ja zacząłem od głośnikowych i okazało się ze moje miedziaki są beznadziejne , kolegi zdjęły koc z kolumn ... Interkonekty niestety rowniez , melodika była fajna przez miesiąc , teraz gra Qed , chord i dalej szukam. Zasiłki juz tylko DIY bo jako elektryk z wykształcenia również nie mogłem przelkanąć tego ze przecież w ścianie badziew ii ostatnie 1,5 metra ma uzdrowić dźwięk ... a jednak . Ale to są tak subiektywne odczucia ze trzeba samemu popróbować , a prócz tego to tak naprawdę to taka kropka , czasem kropeczka nad i . Kablami mozna rzeczywiście doszlifować juz w miarę dobre / ulubione brzmienie , ale mozna tez je mocno popsuć

 

Bardzo obrazowo to ująłeś ; dodałbym aby na początek trochę uporządkować swoje "wężowisko" kabli zasilających umieszczonych za szafkami ze stereo i tv z grubsza wg przepisu poniżej

 

Jak mamy urządzenie z zasilaczem impulsowym najlepiej je podłączyć z innym również wyposażonym w zasilacz impulsowy, a te ze zwykłym trafem do innej listwy lub bezpośrednio do ściany.

 

Zachęcam do spróbowania samemu ; fakt ceny kabli zasilających odjechały do zupełnie abstrakcyjnych poziomów !

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz do nas albo zadzwoń to wypożyczymy Ci zasilający i sam sprawdzisz

https://sklep.rms.pl/melodika-mdp10-przewod-zasilajacy-z-uziemieniem-sieciowy-3x2-5mm2-schuko-iec-c13-1m

 

kontakt mailowy i telefoniczny masz na stronie

Sprawdź nasze wyprzedaże, zapytaj o rabaty dla forumowiczów. 

https://sklep.rms.pl/wyprzedaz-promocje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Trzeba określić co byśmy chcieli poprawić/zmienić w brzmieniu systemu. W kablach głośnikowych prościej określić który kabel podbije bas a który "napowietrzy" scenę. W zasilających (jeśli już chcemy drążyć temat) najlepiej pożyczyć przynajmniej dwa różne kable .

Np tutaj są moje kable zasilające które próbowałem do źródła : różnice są zdecydowane na basie, tonach wysokich , oddaniu wokali. Można powiedzieć : co w systemie chcesz uwydatnić lub ewidentnie popsuć takim kablem go przypraw. Do tego dochodzą kable na wzmacniaczach, pre etc Ceny sklepowe kabli są od 4 do 6,5tys.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Np tutaj są moje kable zasilające które próbowałem do źródła : różnice są zdecydowane na basie, tonach wysokich , oddaniu wokali.

 

Kabel sieciowy - zasilający.

Bierny element, przewodnik elektryczny. W jaki sposób może on sprawiać różnice na basie? Podaje więcej prądu? Lub mniej? PRZEWODNIK ELEKTRYCZNY?

O zmiany w "oddaniu wokali" i tonach wysokich już nie pytam.

Jak można uwierzyć (potem "usłyszeć") w taaaaaakie BY-ZY-DURY?!

 

Niby XXI wiek a w głowach średniowieczna "maść na szczury" i "liczenie diabłów na czubku igły".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez iro III
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kabel sieciowy - zasilający.

 

Jak można uwierzyć (potem "usłyszeć") w taaaaaakie BY-ZY-DURY?!

 

Niby XXI wiek a w głowach średniowieczna "maść na szczury" i "liczenie diabłów na czubku igły".

 

Dziękuję za błyskawiczną reakcję i troskę już udaję się do psychiatry chyba ,że to tylko chwilowe od słońca i wieczorem nie będę już miał omamów słuchowych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli tego nie słyszysz

 

Ty też nie usłyszysz - jak nie będziesz WIDZIAŁ/WIEDZIAŁ, która sieciówka akuratnie jest podłączona...spróbuj choć raz, tak dla siebie tylko...nie musisz się tutaj później przyznawać :)))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sieciówki robią bardzo duże zmiany, bas średnica scena, wszystko się może zmienić, jeśli tego nie słyszysz to się tylko ciesz bo tanie nie są :)

Skończcie już z tym bajaniem. Napisano już o tym tyle tutaj chociażby, że nie warto pochylać się nad tym regresem ludzkiego umysłu. W momencie, kiedy ktoś napisze, że sieciówka wpływa na wokale, uwydatnia bas czy polepsza te cholerne czarne tło, powinien udać się do jedynego miejsca, gdzie pisanie baśni jest traktowane jak szczere wyznanie, czyli do HiEnd (słabo tam coś?) czy do klubów a zwlaszcza jednego. Dorośnijcie w końcu chłopcy od sieciówek, czas wyjść z piaskownicy.

 

Ceny sklepowe kabli są od 4 do 6,5tys.

A ta informacja to dla kogo? Wystraszyłeś się, że koledzy audiofile nie znają cen tych kabli więc asekuracyjnie ich o tym poinformowałeś bo a nuż ktoś by je skrytykował? No, ale jak od 4 do 6,5kPLN to wiadomo. Moc czyli: regulator barwy, filtr, odszumiacz, wzmacniacz, loudness w jednym tylko kawałku druta.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Bunk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy rzeczy materialne traktuje się emocjonalnie to w głowie potrafią zagrać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Musica curat cor meum et animam meam delenit

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś siedzi w necie i traci czas zamiast pracować i go nie stać na przewody to mozna tanio i dość dobrze. Na drutach solid takich jak w ścianie można zrobić nienajgorszą sieciówkę. Ona nic nie kosztuje a to nienajgorszy przewod i może być lepszy od tanich audiofilskich. I to słychac na dobrym systemi taki kabel na drutach solid vs taki gówniany komputerowy na nitkach 0,75mm .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

W trakcie usuwania konta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli idę do sali koncertowej i po powrocie z koncertu w domu słucham tego samego zespołu i brzmi on praktycznie tak samo to uważam, że cel osiągnąłem.

 

Utopia.

 

i dalej szukam

 

I tak będziesz szukał...do końca życia, tak naprawdę nie wiedząc które kable są najlepsze...

zamiast słuchania muzyki.

 

Jak ktoś nie chce próbować prawdziwych kabli

 

A jakie to prawdziwe kable? Te nie-chińskie podróbki?

 

Ceny sklepowe kabli są od 4 do 6,5tys.

 

Zdecydowanie za tanie, by dobrze "grały".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IroIII Bunk - to ze nie słyszycie różnic to tym lepiej dla Was , ale tych których wysyłacie do lekarzy różnych specjalizacji oszczędźcie - każdy ma inny poziom percepcji i potrzeb. Ja uważam ze moje DIY produkty sieciowe poprawiły pewne aspekty brzmienia i kosztowały po max 100 zł za szt . Ceny markowych kabli są przede wszystkim powodem do wysłania do psychiatry ich producentów a nie ich użytkowników choć sieciówka za więcej niż 1 tys złotych .... nie wiem czy to normalne . Mam takie poczucie ze zaczynamy w pewnym momencie podchodzić do kabli jak „samochodziarze” do np oleju czy opon . Tak kochamy to swoje cacko ze do auta lejemy olej 5 razy droższy niż zalecany przez producenta , opony dwa komplety o wartości auta niższej klasy .... czy to tez ma sens czy udać sie do psychiatry ?

 

Soundchaser

 

I tak będziesz szukał...do końca życia, tak naprawdę nie wiedząc które kable są najlepsze...

zamiast słuchania muzyki.

 

A i tu sie bardzo mylisz nie szukam najlepszych - takich nie ma , ale są takie które powodują ze moja ulubiona muzyka brzmi lepiej i tyle . Za bardzo emocjonalnie podchodzimy do tematu kabli , ja mam z tego wielka zabawę i satysfakcję gdy małymi zmianami poprawiam cos w brzmieniu mojego zestawu . Niestety z biegiem lat muszę przyznać ze są częścią systemu - jak kolumny wzmacniacz i kompletnie pomijane przez większość pomieszczenie którego akustyka jest połowa sukcesu dobrego brzmienia .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez przemo7

Najważniejsza jest muzyka - później sprzęt , a najlepszy jest ten który dla mnie brzmi najlepiej .

Dzieci to przyszłość narodu więc słuchają tego co tata ;-))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba do siebie dopuścić myśl że są systemy audio gdzie wpływ kabli jest słyszalny i to nawet zasilających i są systemy audio gdzie wpływ kabli jest pomijalny. Takie mam doświadczenie z odsłuchów.

Nie wiem czy to akustyka pomieszczenia czy też kwestie elektryczne , czy jeszcze jakieś inne.

Chociaż ja obstawiam akustykę pomieszczenia. Po prostu słyszałem i robiłem próby w takich dwóch różnie reagujących systemach audio- pomieszczeniach . I dwa wzmacniacze które pokazują różnice na kablu zasilającym i głośnikowych w jednym systemie wyraźnie w tym drugim systemie już te różnice dla mnie były pomijalnie małe.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.