Skocz do zawartości
IGNORED

Wybór amplitunera


nowart

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Prosiłbym o poradę, szukam przyzwoitego amplitunera do ogólnych zastosowań - podłączyć tv, ps4, może też komputer, spotify/tidal, więcej niż stereo (i może mały dobry sub) mnie nie interesuje. Będzie grało z jakimiś równie przyzwoitymi monitorami, których jeszcze nie mam. Płyt CD już w zasadzie nie używam i przy jakości plików bezstratnych chyba się nie zanosi.

Pytanie zasadnicze, które z tych urządzeń wybrać przy założeniu, że oba mogę kupić w podobnej cenie - denona za 1700, pioneera za 1900.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Z góry dziękuję za rady :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

Z tych dwóch to lepszą opcją wydaje i się NC-50DAB! Sprzęt stereo na pewno zagra lepiej niż kino w stereo. W dodatku jak kupisz Denona to go nie wykorzystasz do końca.

 

Popatrz na Pioneer SX-N30AE, powinieneś się zmieścić w budżecie a będzie to najlepszą opcją z tych trzech.

 

Pozdrawiam,

Grzegorz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to są zupełnie inne urządzenia. Denon to amplituner wielokanałowy, a Pioneer to stereofoniczny system all-in-one w dodatku z odtwarzaczem CD. Z tego co piszesz to dla Ciebie najlepszym urządzeniem byłby klasyczny, dobry amplituner stereofoniczny sieciowy. Orientacyjnie w podanych kwotach możesz kupić Yamaha R-N402D, minimalnie drożej R-N602, Onkyo TX-8250 czy Pioneer SX-N30AE. Będą to znacznie lepsze dźwiękowo rozwiązania.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie z branży, nie pomagacie ;) dziękuję za sugestie. Różnice dzielące oba urządzenia znam, wybieram między nimi, gdyż są do kupienia w świetnych cenach a cieszą się bardzo dobrymi opiniami. Nie słyszałem Denona ale wszelkie opinie, recenzje są dla niego przychylne, również w trybie stereo, gdzie każdy z recenzentów powtarza, iż prezentuje dźwięk jaki prezentowałby wzmacniacz za ok 1500-2000zł. Sądzę, że to mi wystarczy z nawiązką. Naprawdę nie sądzę abym usłyszał jakąś wielką różnicę między nimi.

Wiem, że funkcji kina nie wykorzystam ale nie tylko ona dzieli oba te urządzenia, choćby kalibracja czy funkcje związane z hdmi, których pioneer nie posiada (choć mogę się mylić).

Bardziej prosiłbym o radę w kwestiach technicznych, które do mnie przemówią, np jakość wykonania, trwałość, szybkość działania, czy zauważę różnicę w mocy czy choćby dużo lepszy dźwięk z pioneera z racji dobrego daca na pokładzie, nie wiem jak w Denonie stąd pytania i podpowiedzi jak mam zamiar go użytkować.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Prosiłbym o poradę, szukam przyzwoitego amplitunera do ogólnych zastosowań - podłączyć tv, ps4, może też komputer, spotify/tidal, więcej niż stereo (i może mały dobry sub) mnie nie interesuje. Będzie grało z jakimiś równie przyzwoitymi monitorami, których jeszcze nie mam. Płyt CD już w zasadzie nie używam i przy jakości plików bezstratnych chyba się nie zanosi.

Pytanie zasadnicze, które z tych urządzeń wybrać przy założeniu, że oba mogę kupić w podobnej cenie - denona za 1700, pioneera za 1900.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Z góry dziękuję za rady :)

Dodaj Arcama i masz spokój.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

De gustibus non est disputandum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podłączyć tv, ps4, może też komputer

Moim zdaniem potrzebujesz sprzętu z wejściami HDMI. Bez tego będziesz musiał kombinować z połączeniem elementów i sporo stracisz na wygodzie codziennej obsługi sprzętu. IMHO ciekawy sprzęt to Denon AVR-X2400, AVR-X3400, Yamaha RX-V683, RX-V781. To są amplitunery KD, które bez problemu obsłużą stereo, przy czym wymienione modele zawierają zaawansowane funkcje korekty głośników i akustyki pomieszczenia.

 

Wiem, że funkcji kina nie wykorzystam ale nie tylko ona dzieli oba te urządzenia

Generalnie mówiąc, współczesny amplituner stereo to okrojona wersja amplitunera KD. Ponadto rynek stereo jest na tyle dziwny, że po takim okrojeniu cena sprzętu nie spada. Czyli płacisz to samo lub więcej a dostajesz mniej. Wiele funkcji amplitunera KD jest korzystne dla odtwarzania stereo a niedostępne w typowym sprzęcie stereo, przykładowo:

- wyrównanie charakterystyk kolumn i korekty wad akustycznych pomieszczenia bazujące na pomiarach elektroakustycznych,

- aktywne filtry do integracji subwoofera,

- cyfrowy loudness (nie zawsze, ale jest w modelach, które wymieniłem),

- obsługa formatów wielokanałowych i dzięki temu np. możliwość korekty głośności dialogów nawet w konfiguracji stereo.

 

Ponadto w sprzęcie KD użytym do stereo zwykle dostaniesz kilka możliwości więcej, np. 2 strefę odtwarzania z wyjściem mocy, większy zasilacz, wydajniejsze chłodzenie. Za to konfiguracja jest bardziej skomplikowana i wymaga podłączenia TV lub monitora.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze cenowo wypadają Onkyo 8150 (1750-1850 zł) i Yamaha N303D ok. 1700 zł (w MM Outlet za 1500 zł).

 

Jak zależy na HDMI to może Onkyo L20D za 2 tysiaki??

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

L20D to jest firmowana przez Onkyo wersja amplitunera Pioneer SX-S30DAB, tyle że bez systemu kalibracji. Natomiast SX-S30DAB to jest okrojona wersja amplitunera KD VSX-S520D, oba Pioneery mają kalibrację głośników. Wszystkie trzy modele można dostać w dość podobnej cenie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.