Skocz do zawartości
IGNORED

Audio over IP


biniek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

najwyzszy soekris ma wejscie AES wiec na pewno da sie je zaimplementować

ale rzeczywiscie nie ma co kombinować tylko wziąć DIO TOS

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Własnie szukam w internecie schematów. Mam DAC na soekrisie, który ma tylko wejscie USB i optyczne. Chyba nie powinno być problemu żeby podłączyć inny interfejs. Niestety nic nie wiem o AES.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-46543-0-94201400-1533210532_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez szczemirek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rednety to już dużo kasy, zwłaszcza po wycofaniu D16 AES, bo nowy D16R to już abstrakcja cenowa a i tak do przebudowy. Czekamy zatem na jakąś implementację audiofilską ( bo chipsesty od Dante są dostępne : Broadway w postaci pojedynczego układu + możliwość generowania zegara z zewnątrz)...ciekawe czemu się nikt z branży audiofilskiej za bardzo się nie wychyla? - zabiłoby to rynek cudownych ulepszaczy USB i kabelków?;) Testowałem tego maluszka, jest dobry. Czekam na coś w rodzaju Amanero USB - modułu z ludzką ceną i wsparciem 192kHz

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bomber Dac ma zaimplementowane wejscie na sygnal dante. Sporo audiofili z niego korzysta i sobie chwali ale to nadal sprzet z rynku pro malowany na audiofilski

Swiat audio trzepie kase na gadzetach ulepszaczach regeneratorach itd dlatego nikomu nie na reke ubijanie kury znoszacej zlote jaja. Brna w to usb i lecza dzume cholera a ludzie za to placa

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez biniek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście widzę dwa główne powody, dla których Dante nie jest na rynku konsumenckim:

- te (nawet najprostsze) urządzenia nie są plug and play, zwykły Kowalski musi mieć możliwość podłączenia bezpośrednio na przykład do takiego Tidala i grać, a tak nie jest (oczywiście jest to możliwe ale po odpowiednich zabiegach, a czasami wiąże się z zakupem dodatkowego softu),

- wejście Dante na rynek konsumencki byłoby przez ich obecnych odbiorców, czyli profesionalistów zajmujących się nagłośnieniem obiektów, koncertów itp. postrzegane jako osłabienie prestiżu Dante

 

Na Dio-XLR jest wyraźnie napisane wręcz "wyłącznie do użytku profesjonalnego" :) także widać, że nie chcą też rozwijać supportu klienckiego, zatrudniać całego działu obsługi klienta , sieci serwisów itd.

 

ps. po wieczorno-nocnych odsłuchach na rozgrzanych jak piec wzmacniaczach usłyszałem wszystko to co chciałam i chyba mogę już napisać, że Allo Digione gra rewelacyjne, a Dio-XLR jest jeszcze o dobrą klasę wyżej! :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak, w standardowym Allo Digione są też spore możliwości poprawy ale to dość pracochłonne i kosztowne i całość idzie w górę ( mam usunięte regulatory impulsowe z płytki Raspberry + usunięta przetwornica z płytki Digione,plus odpowiednia konfiguracja - idąca właściwie w kierunku tego co robi Dante- czyli przesyłu po Ethernecie ) , ale interfejsy Dante mają to na starcie zbliżony poziom, co wskazuje duży potencjał.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma się wrażenie że DIO-XLR czerpie muzykę z całkiem innego źródła, powiedziałbym w końcu tego właściwego źródła. Ktoś by się mnie spytał dlaczego napisałem o jedną klasę? może o dwie klasy... ciężko to opisać, musiałbym mieć do porównania jakiś referencyjny transport z najwyższej półki, żeby się do tego odnieść, bo nie wykluczone, że jesteśmy już blisko tak zwanej "ściany"

 

wtyki CAT 7:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

zamówione, kabelek oczywiście też :)

 

Czy ktoś się orientuje czy DIO-XLR ma na płytce też jakieś przetwornice DC/DC?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie i Panie a moze zlitujecie sie i wstawicie jakies przykladowe konfuguracje wraz ze zdjeciami?

 

Jakis tutorial by sie przydal..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zamowisz to wszystko wyjasnie wraz z przeslaniem juz ustawionych presetow

Na sucho to trudno pisac

Troche tutoriali jest na youtube

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez biniek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak w dużym skrócie dla DIO XLR DC - sprzętowo trzeba mieć:

- komputer PC (moim zdaniem rozsądne minimum to intel i3), PC powinien mieć 2 karty sieciowe, co najmniej jedna karta musi być ethernetowa

- kabel ethernet minimum cat5e, wskazane cat7, długość w zależności od potrzeb

- kabel AES/EBU

- zwykły zasilacz 12v, a najlepiej LPS 12V

- oczywiście jakieś urządzenie Dante by się przydało - więc DIO XLR 12V

 

Pamiętajcie - Dante nie "chodzi" po routerach, połączanie można robić direct lub przez switch.

Okablowanie podłącza się intuicyjnie, nie można się pomylić ;)

 

ps. Oprogramowanie mogę też opisać, tylko napiszcie w jaki sposób wrzucać bitmapy do postu, żeby było ładnie i trwale.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez m4tech
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozna sie pokusic o instrukcje i podkleic w pierwszym poscie zeby nie powtarzaly sie co chwila pytania o konfiguracje

Ja sluze plikami konfiguracyjnymi i dobrymi chęciami

przy odrobinie pomocy ogarnie to kazdy - to nie jest trudniejsze niz stawianie maliny

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez biniek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łączę bezpośrednio konwerter Dante kablem z komputerem ,a jak się łączę z Roonem na komputerze ? Rozumiem ,że po wifi ,które uprzednio łączę z routerem ?

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PC powinien mieć 2 karty sieciowe

Po co???

Pamiętajcie - Dante nie "chodzi" po routerach,

Dlaczego nie? Każdy router, ma wbudowany switch ethernet.

 

Strasznie komplikujecie rozwiązanie, które z założenia jest proste.

 

@Biniek

Miałeś może w łapach Focusrite AM2, lub natknąłeś się gdzieś na jakiś obszerny test tego urządzenia?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie było dziwne , że kolega sugeruję wykluczenie routera z konfiguracji.

Ja cały czas czekam na przesyłkę z Szwajcarii (konwerter Dante), ale na bieżąco śledzę wątek ;-)

Zakupiłem Intel NUCa 7i5BNH, ma on dwie karty sieciowe kabel i wifi.

Zastanawiam się jak połączyć ? Komputer tylko do audio !

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co???

Jedną kartę zajmuje DVS, druga do komunikacji ze światem, Tidalem, serwerami NAS, siecią domową itd.

 

Dlaczego nie? Każdy router, ma wbudowany switch ethernet.

Przepraszam, Routery działają w Dante po ethernecie, ale latencja jest zbyt duża, u mnie trzeszczy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez m4tech
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedną kartę zajmuje DVS, druga do komunikacji ze światem, Tidalem, serwerami NAS, siecią domową itd.

 

Zupełnie bez sensu. Urządzenia Dante, komunikuje się z komputerem poprzez sieć lokalna, nie musi być fizycznie podłączony do komputera. Może być dosłownie gdziekolwiek wpięty byle był w tej samej sieci lokalnej.

Miało być krótko. Routery nie działają w Dante. Jeśli jesteś bardziej dociekliwy to poczytaj instrukcje Audinate, tam wszystko jest.

Jedyne gdzie nie powinno się wpinać urządzeń Dante to gniazdo WAN w routerze. Resztę można śmiało wykorzystać pod warunkiem, że ruter działa w tej samej podsieci co komputer sterujący.

Mam nieodparte wrażenie że nie za bardzo wiesz co to sieć komputerowa i czym jest router.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To proszę o możliwe połączenia z najzwyklejszym komputerem z dwoma kartami sieciowymi : kabel i wifi i sterowanie z smartfona ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli opcja taka, że siedzę z laptopem podłączonym do WIFI, w którym mam skonfigurowaną kartę wirtualną, a DANTE mam podpięty do routera i wzmacniacza czy DACa odpada.

 

Czyli muszę mieć dodatkowy komputer z dwoma kartami sieciowymi. Jedna karta podpięta do routera, a druga do Dante, który jest podpięty do wzmacniacza czy DACa?

 

Dla mnie to nie ma sensu. Myślałem, że dzięki DANTE można wykorzystać istniejącą sieć do przesyłania dzwięku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wychodzi na to że wyrzuciłem kasę bo specjalnie kupiony pod Dante nowy Intel NUC posiada tylko jedna sieciówkę i nie da się go połączyć z Dante ?

Dobrze zrozumiałem ;-)

 

Wychodzi na to że wyrzuciłem kasę bo specjalnie kupiony pod Dante nowy Intel NUC posiada tylko jedna sieciówkę i nie da się go połączyć z Dante ?

Dobrze zrozumiałem ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To proszę o możliwe połączenia z najzwyklejszym komputerem z dwoma kartami sieciowymi : kabel i wifi i sterowanie z smartfona ?

Po jakiego grzyba dwie karty sieciowe?

Wystarczy jedna, którą łączysz się np. routerem WiFi. Router ma do WAN podpiętego dostawce internetu, do jednego z gniazd ethernet podpinasz swojego kompa, do drugiego urządzenie Dante. Wgrywasz oprogramowanie wirtuanej katry Dante. W playerze dajesz ją jako ta, która gra. Jeśli Player ma możliwość, sterowania smartfonem to nim sterujesz. Oczywiście wszystkie urządzenia (komputer, Dante, smartfon) są w tej samej podsieci lokalnej.

Prostsze być nie może.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyne gdzie nie powinno się wpinać urządzeń Dante to gniazdo WAN w routerze. Resztę można śmiało wykorzystać pod warunkiem, że ruter działa w tej samej podsieci co komputer sterujący.

Mam nieodparte wrażenie że nie za bardzo wiesz co to sieć komputerowa i czym jest router.

Czy u Ciebie działa Dante po routerze, czy piszesz to teoretycznie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aboslutnie laptop z jednym wyjsciem rj45 i net po wifi w zupelnosci wystarczy

Przemek niestety nie testowalem ale to chyba nie bedzie dzialac jako osobny konwerter dante/aes

Focusrite ogolnie jest super

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez biniek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy u Ciebie działa Dante po routerze, czy piszesz to teoretycznie?

Wiem jak działa sieć komputerowa i potrafię ją sobie poprawnie skonfigurować. Wiem do czego służy router, switch i kable.

Potrafię też czytać. Nie muszę mieć urządzenia w łapie by wiedzieć jak go zmusić do działania.

Podaj mi gdzie jest napisane, urządzenia dante nie działają z routerami.

 

Aboslutnie laptop z jednym wyjsciem rj45 i net po wifi w zupelnosci wystarczy

Przemek niestety nie testowalem ale to chyba nie bedzie dzialac jako osobny konwerter dante/aes

Focusrite ogolnie jest super

To że nie działa jako konerter dante/aes to wiem. Mnie interesuje to urządzenie jak kontroler monitorów. Nigdzie nie mogę niestety naleź informacji w jaki sposób realizowana jest kontrola głośności. Tak naprawdę to informacje o nim są bardzo skromne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podaj mi gdzie jest napisane, urządzenia dante nie działają z routerami.

Zależy co rozumiemy pod definicją działania, po routerze dźwięk jest ale latencja nie jest stabilna, co może powodować przerwy w odsłuchach, zakłócenia.

Mi zależy mieć ZERO straconych pakietów, dlatego doradzam też innym jak powyżej, Switche lub direkt. Mówię to z własnych doświadczeń, btw poczytajcie FAQ na Audinate, tam jest sporo danych.

 

Wiem, że temat jest w zakładce audio PC, ale Dante nie jest do słuchania przy pececie, to co najmniej hi-fi jeśli nie wyżej.

W związku z tym z czego wy robicie problemy ludziska, chcecie mieć muzykę a nie dźwięki to przestawcie parę ustawień w sieci BO WARTO!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co zrozumialem, to ten caly adapter to taka drozsza malina:)

 

Wszystko leci po ethernecie :)

 

Jest jeden myk, do tego rozwiazania potrzbe laptopa z windowsem.

Malina miala sys na sd i reszta nas nie interesowala ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wychodzi na to że wyrzuciłem kasę bo specjalnie kupiony pod Dante nowy Intel NUC posiada tylko jedna sieciówkę i nie da się go połączyć z Dante ?

Dobrze zrozumiałem ;-)

NUC ma USB, a karty WIFI na USB? jest coś takiego :) kosztuje z 40zł albo coś koło tego

 

Jest jeden myk, do tego rozwiazania potrzbe laptopa z windowsem.

jeśli dla kogoś laptop z windowsem jest problemem to zalecam najgoręcej pozostanie przy malinie, zapomnijcie o Dante i o tym wątku.

Malina jest komputerem, a takie DIO-XLR komputerem nie jest (dzięki bogu, bo to jest jeden z kluczy do sukcesu Dante) trudno wymagać od "nie komputera" żeby robił robotę komputera.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie czytasz uważnie pisałem trochę ironicznie Intelowski NUC posiada dwie karty, sieciówke i wifi, mam w nim dysk SSD (256Gb) na M2 i drugi SSD na sata 2TB.i 16GB RAMu.

Takiego zagmatwania jaki nastąpił w tym wątku,

trudno wymyśleć ;-)

Widziałem gdzieś rozrysowana sieć i DANte był po prostu podłączony do switcha i tyle w temacie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Czyli opcja taka, że siedzę z laptopem podłączonym do WIFI, w którym mam skonfigurowaną kartę wirtualną, a DANTE mam podpięty do routera i wzmacniacza czy DACa odpada.

 

WIFI do napędzenia Dante jest za słabe i chyba więcej tego nie będę powtarzał, tu cytat z Audinate:

 

Czy Dante może działać w sieci Wi-Fi?

Nie. Zasadniczo praktyczne ograniczenia obecnej technologii bezprzewodowej (802.11a / b / g / n) sprawiają, że niezawodna praca jest nieosiągalna. Z tego powodu oprogramowanie Dante, takie jak Virtual Soundcard, nie rozpoznaje połączeń bezprzewodowych dla danych dźwiękowych.

 

Ode mnie: System Dante działa z minimalną latencją w protokole PTP, bez zbędnego buforowania, to jest następny klucz do sukcesu, dlatego trzeba się pogodzić albo... zostać przy Malinie :D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.