Skocz do zawartości
IGNORED

Audio over IP


biniek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

bede musiał złożyć małego kompa stacjonarnego tylko do muzyki którego postawie na stoliku z audio

macie jakieś sugestie co w tej roli sprawdzi się minimalnym kosztem?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra decyzja. Dobierz sobie wielkosc obudowy, uwzglednij miejsce na np zasilacz liniowy. Nawet gdy wybierzesz obudowe ktora pomiesci pelnowymiarowa plyte glowna wybierz taka uATX lub miniITX. Bedziesz mial wiecej miesca wokol na uklady zwiazane z zasilaniem, filtracja itp.

Jesli wybierzesz pasywna wybierajac plyte glowna zwroc uwage gdzie umiejscowione sa pamieci ram i radiatory chlodzace zasilanie procesora. O ile radiator mozna zdemontowac (serwer audio nie jest i nie bedzie krytycznie obciazony) i gole mosfety spokojnie dadza rade nawet pod srednim obciazeniem w pasywnej obudowie bez wentylatorow. Sa projektowane pracowac nawet ponad 100st!

 

Wspolczesne Pentium jest wystarczajaco wydajne by ogarnac wiele zadan na raz nie bedac przy tym nadmiernie obciazonym.

Pod resampling jednak moze byc warto miec wiecej niz 2 rdznie. (bede badal u siebie roznice, w drodze mam zamowiony niskonapieciowy i5).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Gato Audio AMP-150 (klasa A/B), Aqua La Voce S2, Open Baffle DIY
Tellurium Q Ultra Black, Hijiri HCI-R10, Ricable + DIY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zewnetrzna czyli jaka? Na USB? To nie widze sensu kiedy idea jest omijanie USB.

to zupełnie inna para kaloszy niż audio po USB

 

Napisano dziś, 11:26

 

Dobra decyzja. Dobierz sobie wielkosc obudowy, uwzglednij miejsce na np zasilacz liniowy. Nawet gdy wybierzesz obudowe ktora pomiesci pelnowymiarowa plyte glowna wybierz taka uATX lub miniITX. Bedziesz mial wiecej miesca wokol na uklady zwiazane z zasilaniem, filtracja itp.

Jesli wybierzesz pasywna wybierajac plyte glowna zwroc uwage gdzie umiejscowione sa pamieci ram i radiatory chlodzace zasilanie procesora. O ile radiator mozna zdemontowac (serwer audio nie jest i nie bedzie krytycznie obciazony) i gole mosfety spokojnie dadza rade nawet pod srednim obciazeniem w pasywnej obudowie bez wentylatorow. Sa projektowane pracowac nawet ponad 100st!

 

Wspolczesne Pentium jest wystarczajaco wydajne by ogarnac wiele zadan na raz nie bedac przy tym nadmiernie obciazonym.

Pod resampling jednak moze byc warto miec wiecej niz 2 rdznie. (bede badal u siebie roznice, w drodze mam zamowiony niskonapieciowy i5).

 

przepraszam ale co to wszystko ma dać pozytywnego w graniu po Dante?

zrobiłem taki test - porównałem mojego peceta zasilanego mega szumiącym w audio zasilaniem impulsowym typu piko i dobrym zwykłym zasilaczem ATX, o ile w graniu po USB była kolosalna różnica w brzmieniu to w graniu po Dante nie było absolutnie żadnej różnicy, w związku z tym został zasilacz piko ponieważ jest cichy. Kabel UTP robi swoją robotę

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez m4tech
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za odpowiedzi :)

a wracając jeszcze do tematu kabla to rzeczywiscie nie ma sensu sie pchac w markowe cat 7 tylko zwrócić uwagę żeby był to kabel własnie UTP? Robiłeś jakieś porównania?

Coś jesteś w stanie polecić?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim skromnym zdainiem błąd jest brakiem synchronizacji karty DVS

Na jake ustawienia zwrócić szczególnie uwagą w karcie sieciowej ?, tak naprawdę to oprócz zmiany z

autonegocjowanie na 100 Mb/s półdupleksto na nic nie zwracałem uwagi

Zainwestuje w kartę sieciową Lan zewnętrzną i zobaczymy

Zmień na 100Mb/s full duplex.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez emc_emc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za odpowiedzi :)

a wracając jeszcze do tematu kabla to rzeczywiscie nie ma sensu sie pchac w markowe cat 7 tylko zwrócić uwagę żeby był to kabel własnie UTP? Robiłeś jakieś porównania?

Coś jesteś w stanie polecić?

 

cat 7 jest tak tani w porównaniu z resztą, że bym sie nie zastanawiał

brać 7 i zapomnieć o kablu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Mój Lankasterze... Ryka... Ryki już nie ma...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cat 7 jest tak tani w porównaniu z resztą, że bym sie nie zastanawiał

brać 7 i zapomnieć o kablu

Polecasz kabel do audio tylko dlatego, że jest tani i ma wyższą specyfikację wg nomenklatury informatycznej?

Czy robiłeś testy jak wpływają kable cat 7 STP na brzmienie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrobiłem taki test - porównałem mojego peceta zasilanego mega szumiącym w audio zasilaniem impulsowym typu piko i dobrym zwykłym zasilaczem ATX

No ale to porownanie impulsowy kontra impulsowy. Ja bede niebawem porownywal dwa liniowe.

Jak sewer ma byc pod katem jak najwyzszej jakosci dzwieku to warto eliminowac wszelkie zrodla zaklocen.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Gato Audio AMP-150 (klasa A/B), Aqua La Voce S2, Open Baffle DIY
Tellurium Q Ultra Black, Hijiri HCI-R10, Ricable + DIY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja gram wlasnie na kablu cat7 STP - wymienić go lepiej na UTP cat6?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez biniek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale to porownanie impulsowy kontra impulsowy. Ja bede niebawem porownywal dwa liniowe.

na USB była różnica, a na Dante nie ma, wniosek spróbuj sam wyciągnąć

 

Jak sewer ma byc pod katem jak najwyzszej jakosci dzwieku to warto eliminowac wszelkie zrodla zaklocen.

chciałbym usłyszeć ten przyrost jakości brzmienia jaki uzyskasz dzięki temu w Dante, to nie jest USB, gdzie trzeba walczyć z każdym badziewiem w komputerze

 

ja gram wlasnie na kbalu cat7 STP - wymienić go lepiej na UTP cat6?

spróbuj, koszt praktycznie żaden, wstawiałem wcześniej już link do takich czarnych kabelków cat6/UTP na Allegro, które sam używam

 

Można budować super hiper serwery, później łączyć je kablami STP i doszukiwać się jaki mają to różny wpływ na brzmienie, są w sieci znane takie przypadki.

 

Tylko po co?

 

skoro sama logika nakazuje wykorzystać kabel UTP i ewentualnie zrobić na końcu izolację na światłowodzie.

 

Aktualnie testuję DigiOne Signature i to samo potwierdza się przy graniu z protokołem RAAT.

Dlatego, że takie protokoły jak RAAT czy Dante dają 100% poprawności transmisji, to co pozostaje to walka z pętlami masy lub też z zakłóceniami EMI/RFI.

na pętle lekarstwem jest kabel UTP , a na EMI ewentualnie bramka na światłowodzie, którą na marginesie będę testował jak tylko zorganizuję lepsze zasilanie, ponieważ IFI się nie sprawdziło.

Wcale nie wykluczam, że w przypadku właściwie poprowadzonych kabli taki światłowód równie dobrze nic nie wniesie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez m4tech
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

M4tech,

czy masz separacje galwaniczna w swoim DAC?

Nie wiem czy M2tech Young DSD ma separację na wejściu AES/EBU . Może zadam tez głupie pytanie, czy są daki które mają separację na AES/EBU?

 

separację na wejściu zapewnia DIO, bo bardziej tu o transportach jest mowa niż o dacach ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez m4tech
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O wejście USB mi chodziło:)

 

Staram się zrozumiec dlaczego tak różnie Ci gra w zależności od kompa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem chodzi o wydajnosc z jednej strony oraz jakos sygnału generowanego przez karte lan z drugiej strony (zasilanie, zakłócenia, itp)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Staram się zrozumiec dlaczego tak różnie Ci gra w zależności od kompa.

aha :) a ja myślałem, że z USB to wszyscy maja takie problemy jak ja... ;)

 

żartuję, wiem ...są na świecie redaktorzy recenzenci, u których laptop występuje w charakterze transportu referencyjnego, Ci to musza mieć separację ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

By USB grało na poziomie AoIP potrzeba minimalnie:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

lub lepiej wersja po światłowodzie + zasilanie liniowe .Wersję po światłowodzie miałem przez pewien czas w domu później powędrowało do maszyny przemysłowej. koszt u nas ok 5000 pln za wersję po światłowodzie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz wersje COAX przecież

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Gato Audio AMP-150 (klasa A/B), Aqua La Voce S2, Open Baffle DIY
Tellurium Q Ultra Black, Hijiri HCI-R10, Ricable + DIY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz wersje COAX przecież

 

Ale tutaj też trzeba zastosować przejściówkę na BNC, chyba że jest przewód z wtykami BNC i SPDiF

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie testuję DigiOne Signature i to samo potwierdza się przy graniu z protokołem RAAT.

Możesz coś więcej o Signature? Z czym porównujesz?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez ktm777
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

na USB była różnica, a na Dante nie ma, wniosek spróbuj sam wyciągnąć

 

 

chciałbym usłyszeć ten przyrost jakości brzmienia jaki uzyskasz dzięki temu w Dante, to nie jest USB, gdzie trzeba walczyć z każdym badziewiem w komputerze

 

 

spróbuj, koszt praktycznie żaden, wstawiałem wcześniej już link do takich czarnych kabelków cat6/UTP na Allegro, które sam używam

 

Można budować super hiper serwery, później łączyć je kablami STP i doszukiwać się jaki mają to różny wpływ na brzmienie, są w sieci znane takie przypadki.

 

Tylko po co?

 

skoro sama logika nakazuje wykorzystać kabel UTP i ewentualnie zrobić na końcu izolację na światłowodzie.

 

Aktualnie testuję DigiOne Signature i to samo potwierdza się przy graniu z protokołem RAAT.

Dlatego, że takie protokoły jak RAAT czy Dante dają 100% poprawności transmisji, to co pozostaje to walka z pętlami masy lub też z zakłóceniami EMI/RFI.

na pętle lekarstwem jest kabel UTP , a na EMI ewentualnie bramka na światłowodzie, którą na marginesie będę testował jak tylko zorganizuję lepsze zasilanie, ponieważ IFI się nie sprawdziło.

Wcale nie wykluczam, że w przypadku właściwie poprowadzonych kabli taki światłowód równie dobrze nic nie wniesie.

 

Którego ifi używasz?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale tutaj też trzeba zastosować przejściówkę na BNC, chyba że jest przewód z wtykami BNC i SPDiF

Widzialem takie. To nie problem rownierz samemu zmienic wtyk.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Gato Audio AMP-150 (klasa A/B), Aqua La Voce S2, Open Baffle DIY
Tellurium Q Ultra Black, Hijiri HCI-R10, Ricable + DIY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz coś więcej o Signature? Z czym porównujesz?

Signature porównuję oczywiście z szeroko tu omawianym DIO-XLR. Ogólnie jest to ciężka praca :) dlatego że różnice nie są duże i nie są oczywiste. Oba urządzonka i ich setup wyglądają następująco:

1. protokół Dante > DIO-XLR zasilane 3,3V bateriami LiFePO4 (modyfikacja) > kabel XLR/AES > Young DSD

2. protokół RAAT > Digi Signature zasilane 6,6V bateriami LiFePO4 + brudna strona zasilana Tomanek miniULPS 5V > kabel RCA/Spdif > Young DSD

 

Od początku przyjąłem, że będę porównywał granie na identycznych ustawieniach Roon, czyli DigiSignature dostawało sygnał 96/24 tak jak to cały czas jest u mnie na DIO-XLR. Różnice jakie wystąpiły i jakie w ogóle zauważyłem odnosiły się głównie do sposobu budowania sceny stereo. DIO-XLR serwuje scenę przesuniętą wgłąb o dobre pół albo cały metr dalej, do tego źródła pozorne dźwięku zdają się być większe. Natomiast DIgiOne gra sceną trochę bardziej do przodu, ale (tu nie jestem do końca 100% pewny, bo mówimy naprawdę o milimetrach a przepinanie bateryjek też trochę trwa między testami) źródła pozorne są wyraźniej umiejscowione w przestrzeni.

Oczywiście nie wykluczone jest też , że te różnice są powodowane zastosowaniem różnych wejść w DACu, czyli AES vs. RCA.

 

Na tym etapie decyzja moja była jednoznaczna posłucham sobie jeszcze trochę tego Signature , było miło, ale jedzie do 14 dni jako zwrot, Dio-XLR zostaje ponieważ bardzo odpowiada mi akurat to odsunięcie sceny w głąb, muszę tu dodać że kolumny u mnie są rozstawione na dłuższej ścianie na ok 2,8metra a ja w miejscu odsłuchu mam do głośników jakieś ok. 2,2metra, dlatego też tak mi pasuje to odsunięcie sceny w DIO.

 

No ale trzeba też było sprawdzić co to DigiSignature prezentuje wykorzystując wszystkie możliwości, więc przestawiłem upsampling w Roon na 192/24 i tu się sprawy lekko mówiąc pokomplikowały, ponieważ Signature zagrało w tym ustawieniu wyraźnie lepiej. Zaskoczenie moje jest jeszcze większe, ponieważ testowałem kiedyś wiele urządzeń z 192/24 i zawsze to było jakieś wrażenie zmian delikatnie na plus. W tym przypadku to nie są tylko delikatne zmiany, wszystkie potencjalne zalety upsamplingu czyli przede wszystkim wyczyszczenie wysokich tonów a jeszcze bardziej wyczyszczenie zakresu średnicy DigiSignature wraz z Roon robi wg mnie obecnie wyśmienicie.

 

Obecnie jestem trochę zdezorientowany, nie wiem do końca na ile ta różnica w graniu na upsamplingach wynika z samego Signature a na ile może wynikać na przykład z nowego lepszego algorytmu upsamplingowego w Roon, który mogli wgrać w ostatnim czasie. Dlatego muszę się jeszcze osłuchać z tym wszystkim, upewnić się że nie jest to jakaś sztuczka ze strony Roon'a. Jeśli się przekonam, że zmiany są czystej próby to DigiSignature raczej już nie oddam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez m4tech
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obstawiam na kwestię upsamplingu - na Rednecie - sygnał upsamplowany HQplayerem - jest różnica znaczna 96/192kHz a dokładnie u siebie stosuję 176kHz dla płyt CD

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obstawiam na kwestię upsamplingu - na Rednecie - sygnał upsamplowany HQplayerem - jest różnica znaczna 96/192kHz a dokładnie u siebie stosuję 176kHz dla płyt CD

No właśnie - albo poprzedni sprzęt taki jak USBridge Allo (nie miałem go jakoś też wybitnie zasilanego) nie pozwalał na całkowite odkrycie tego upsamplingu, albo Roon coś poprawił. Dziwi mnie też, że przyrost jakości w upsamplingu na 96/24 z 44,1/16 nie jest proporcjonalny na DigioneSignature do tego, który osiągany jest na 192/24. Jeśli chodzi o 176kHz to nie testowałem zbyt skrupulatnie, ale mam wrażenie, że ten niesymetryczny upsampling na 192/24 jest lepszy jednak na Signature. Tak jak pisałem muszę się jeszcze osłuchać z tym wszystkim.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy mogę odkupić lub pożyczyć od kogoś DIO Dante jestem zainteresowany

 

No właśnie - albo poprzedni sprzęt taki jak USBridge Allo (nie miałem go jakoś też wybitnie zasilanego) nie pozwalał na całkowite odkrycie tego upsamplingu, albo Roon coś poprawił. Dziwi mnie też, że przyrost jakości w upsamplingu na 96/24 z 44,1/16 nie jest proporcjonalny na DigioneSignature do tego, który osiągany jest na 192/24. Jeśli chodzi o 176kHz to nie testowałem zbyt skrupulatnie, ale mam wrażenie, że ten niesymetryczny upsampling na 192/24 jest lepszy jednak na Signature. Tak jak pisałem muszę się jeszcze osłuchać z tym wszystkim.

Jak mniemam miałeś PC Win 10 i Dante

I Raspiberry pi z Allo Digione Signature?

To dokładnie porównywałeś?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mniemam miałeś PC Win 10 i Dante

I Raspiberry pi z Allo Digione Signature?

To dokładnie porównywałeś?

 

Roon Server na Windows 10

 

Czy mogę odkupić lub pożyczyć od kogoś DIO Dante jestem zainteresowany

 

do soboty mam czas na decyzję i w sobotę będę miał najwięcej czasu na spokojne ostateczne porównanie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.