Skocz do zawartości
IGNORED

Audio over IP


biniek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Robiłem porównanie z UTP cat6, ten cat7 z linka gra bardziej miękko płynie, a cat6 bardziej zadziornie, oczywiście to są takie niuansiki :)

 

Micromedia (na podstawie zdjęć i wątu w/w) ma ekran gniazda RJ45 połączony z masą płytki, więc w przypadku kabli ekranowanych z ekranem połączonym z obu stron - masa komputera będzie połączona z resztą sprzętu audio stąd różnice w brzmieniu - niestety efektu nie da się przewidzieć i w każdej konfiguracji sprzętowej będzie inny efekt soniczny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Micromedii - da się poprawić:

Najbardziej mnie zastanawia w przypadku takich przeróbek, jak można stwierdzić wystąpienie delikatnej poprawy nie mając możliwości porównania A-B, ...a kolega po samej przeróbce wiadomo adrenalina, endorfiny, niechęć porażki, psychologia tego jeszcze wszystkiego nie zbadała co się dzieje w głowie człowieka w takich momentach :) Osobiście mam wrażenie, że zabawa z zasilaniem może więcej przynieść w DIO, w jitter po dobrym kablu AES z DIO nie wierzę. A różne jittery już w życiu słyszałem :)

 

Dzięki linkowi emc_emc jeszcze raz dałem szansę HQ Player'owi i zainstalowałem triala. Na żadnym wcześniejszym sprzęcie nie usłyszałem tak wyraźnie dobrego wpływu na dźwięk (z upsamplingiem) tego playerka jak na DIO.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez m4tech
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem coś takiego:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Wnioski:

1. standardowy zegar DIO, który przy próbkowaniu 48kHz nadpróbkowuje 100-krotnie sygnał jest właśnie tym sensownym i wystarczającym rozwiązaniem, o którym piszą autorzy badań.

2. krytyczne znaczenie w audio mają zegary w przetwornikach D/A. zegary poprzedzające wystarczy , że będą tylko odpowiednio dobre

3. "niezależnie od tego, jak dobre jest źródło zegara, kabel używany do łączenia zegarów i cyfrowych sygnałów audio może dramatycznie wpływać na dokładność taktowania."

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zegra ten którym taktowane są układy C/A ma największe znaczenie - tylko jest to zegar wewnętrzny w danym konwerterze DAC i w zależności od urządzenia (jego budowy) odtwarzany jest z sygnału S/PDIF (AES) - większość rozwiązań dostępnych na rynku (jeżeli korzystamy z tych wejść) i wtedy zegra mimowszystko pochodzi z zewnątrz( z sygnału AES) lub wytwarzany lokalnie - np większość urządzeń z wejściem USB , posiadający bufor retaktujący z lokalnym generatorem( ten przypadek jest rzadki)

Zgoda że nie gra sam jitter bo np. transporty CECa niektóre zwłaszcza miały b. mały a grają dobrze

Modyfikacja zasilania DIO zgodnie z wątkiem powinna być prosta bo na płytce są wręcz piny 3V3 i GND oznaczone.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i wtedy zegra mimowszystko pochodzi z zewnątrz( z sygnału AES) lub wytwarzany lokalnie

 

cytat: "Gdy cyfrowe dane audio są przesyłane z jednego urządzenia do drugiego, wahania zegara i dryf są nieistotne, pod warunkiem, że nie są nadmierne, ponieważ żadne urządzenie nie jest zainteresowane czasem próbek - nie ma ono żadnego znaczenia. Wszystko, co ma znaczenie, to to, że wartość każdego bitu danych może być odzyskana dokładnie, co jest stosunkowo łatwe"

 

Czy 100-krotne nadpróbkowanie DIO nie gwarantuje, że wahania i dryf nie są nadmierne?

 

Modyfikacja zasilania DIO zgodnie z wątkiem powinna być prosta bo na płytce są wręcz piny 3V3 i GND oznaczone.

 

To brzmi wręcz wspaniale, czyli podpięcie tam bateryjki takiej jak niżej wystarczy, żeby poszedł wiatr w żagle Dio? W wątku niektórzy podłączają drugie napięcie w okolicach gniazdka 12V, czy to jest właśnie też konieczne?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez m4tech
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie zegara- ten zacytowany fragment jest prawdziwe bo odnosi się do szeregu urządzeń w studio nagraniowym - i powinien mieć fragment że ostatnie przetwarzające na sygnał analogowy jest - a my mamy taki przypadek - nassze DIO jest źródłem sygnału zegarowego a DAC jest tym urządzeniem odbiorczym.

 

Wygląda na to że tak ( niestety mam Dante ten plauszek nie Micromedia) ale połączenie do 3.3V do tego punktu i brak połaczenia czegokolwiek do gniazda powinien być ok - samej baterii bym nie zalecał bo jest na wyższe napięcie niż 3.3V (3.6V)- ewentualnie bateria na większe napięcie plus regulator LDO 3.3V .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam jest napisane: Typowy prąd szybkiego ładowania 10C (25A) do 3.6V CC/CV. Bateryjka ma 3,3V, czyli idealnie, podobno do spadku do ok. 2,7V Dio jeszcze działa

 

tu jest taka sama, bo na allegro coś wywaliło:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

nassze DIO jest źródłem sygnału zegarowego a DAC jest tym urządzeniem odbiorczym.

 

W takim razie jakie znaczenie ma zegar w DACu? , bo zakładam, że jakieś powinien mieć

 

Ok, już wiem, to co podałem to odmiana bez łebka, w związku z tym wszystkie popularne ładowarki odpadają, a baterie 26650 mają 3,6-3,7V. Czy ten regulator LDO 3,3 nie będzie źródłem szumu?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy chciałbym jeszcze wrocic do tematu kabli lan

czy w przypadku dio uzywanie ekranowanego kabla stp w kazdym przypadku będzie skutkowało pętlą masową?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy chciałbym jeszcze wrocic do tematu kabli lan

czy w przypadku dio uzywanie ekranowanego kabla stp w kazdym przypadku będzie skutkowało pętlą masową?

Fabryczny tak bo mają ekrany podłączone z obu stron do obudowy złącza. Gdy zarobisz złącza samemu można podłączyć ekran tylko od strony komputera, a z drugiej uciąć folię by nie było połączenia.

 

Tam jest napisane: Typowy prąd szybkiego ładowania 10C (25A) do 3.6V CC/CV. Bateryjka ma 3,3V, czyli idealnie, podobno do spadku do ok. 2,7V Dio jeszcze działa

 

tu jest taka sama, bo na allegro coś wywaliło:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

 

 

W takim razie jakie znaczenie ma zegar w DACu? , bo zakładam, że jakieś powinien mieć

 

Ok, już wiem, to co podałem to odmiana bez łebka, w związku z tym wszystkie popularne ładowarki odpadają, a baterie 26650 mają 3,6-3,7V. Czy ten regulator LDO 3,3 nie będzie źródłem szumu?

 

Nie chcę robić tu offtopu o zegarach:)

Więc skupmy się na baterii- jeżeli 3.3V to ok (warto zmierzyć przed założeniem bo dla większości układów cyfrowych zasilanych 3.3V 3.6V to max) . Po co stabilizator LDO - owszem zwiększa szum ale zasilanie to nie tylko szumy - baterie i akumulatory mają dużą impedancję dla wyższych częstotliwości - więc jeżeli akumulator to równolegle przynajmniej kondensator elektrolityczny 470-2200uf.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynajmniej kondensator elektrolityczny 470-2200uf.

 

Kupiłem coś takiego:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

chcę zrobić równolegle dwie takie bateryjki, szacuję, że powinny starczyć do 12 godzin działania

 

@emc_emc czy możesz proszę podać link do odpowiedniego kondensatorka

 

jak dobrze pójdzie to jeszcze w tym tygodniu zrobimy betatesty :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez m4tech
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz sklep elektroniczny gdzieś w okolicy 470uf-2200uf /6.3V lub 10V/16V/ 25V ( na dowolne wyższe napięcie), jeżeli jeszcze nie dokończyłeś tranzakcji na allego to np:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

lub

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

lub

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc przestaję ogarniać... Przytaczacie jako wyrocznię artykuł z SoS, OK, pomija on całkowicie problem przetworników A/C, ale w związku z tym tylko do odtwarzania jest sensowniejszy. Wynikają z niego dwie bardzo ważne rzeczy - że blędy transmisji sygnału cyfrowego nie są żadnym problemem oraz drugi, że zegarem musi być przetwornik C/A. W związku z tym zgodnie z cytowanym artykułem nie ma żadnego sensu zasilanie cyfrowych płytek z bateryjek i wypasionych zasilaczy, ale za to powinno się taktować te cyfrowe płytki (Micromedia DIO) zegarem z przetwornika, znaczy DACa. Macie tak? Bo jeżeli nie, to wasz przetwornik jest taktowany z tego DIO, a to oznacza pogorszenie jego parametrów (według artykułu).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc przestaję ogarniać... Przytaczacie jako wyrocznię artykuł z SoS, OK, pomija on całkowicie problem przetworników A/C, ale w związku z tym tylko do odtwarzania jest sensowniejszy. Wynikają z niego dwie bardzo ważne rzeczy - że blędy transmisji sygnału cyfrowego nie są żadnym problemem oraz drugi, że zegarem musi być przetwornik C/A. W związku z tym zgodnie z cytowanym artykułem nie ma żadnego sensu zasilanie cyfrowych płytek z bateryjek i wypasionych zasilaczy, ale za to powinno się taktować te cyfrowe płytki (Micromedia DIO) zegarem z przetwornika, znaczy DACa. Macie tak? Bo jeżeli nie, to wasz przetwornik jest taktowany z tego DIO, a to oznacza pogorszenie jego parametrów (według artykułu).

 

Tylko co wnoszą takie wpisy? tylko ja przytaczałem i też nie jako wyrocznię, a piszesz do wszystkich. Tamten artykuł nie pomijał A/C.

 

blędy transmisji sygnału cyfrowego nie są żadnym problemem

 

wyrwałeś kawałek zdania i traci to sens

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko co wnoszą takie wpisy? tylko ja przytaczałem i też nie jako wyrocznię, a piszesz do wszystkich. Tamten artykuł nie pomijał A/C.

 

Pomija testy przetworników AC, skupiając się na CA, niech będzie ;)

Co wnosi mój wpis? Już kiedyś w innym wątku pokazałem, że wyjście spdif z płyty głównej jest 100% doskonałe, jeżeli tylko odbiornik jest OK i jest masterem, albo ma odpowiedni układ regenerujący zegar (a w rezultacie dostałem lekcję Total Commandera ;)

Otóż cytując:

 

"When digital audio data is passed from one device to another, clock jitter and drift are unimportant..."

 

wynika z tego, że w zasadzie nie ma większego problemu z taką transmisją danych i jeżeli jest ona prawidłowa, to jest prawidłowa, i nic nie zmieni zasilanie takich urządzeń z bateryjek, niewiele pomogą też pomysły takie jak te:

 

Pragnę tylko zauważyć że konwertery światłowód-lan mają na pokładzie syfiasty impulsowy regulator napięcia - który przynajmniej po stronie konwertera Dante/AES najlepiej byłoby usunąć i zastąpić liniowym

W Micromedii (...) Zasilanie 3.3V poprawić - tj usunąć regulator impulsowy i zastapić liniowym - pojedyńcze zasilanie 3.3V zasila całą płytkę

 

ponieważ kluczowe jest to, aby zegarem sterującym całością był zegar przetwornika CA, czyli zegar DACa. Wprawdzie trochę mnie zastanawiają wyniki/wnioski z artykułu, według których wszystkie przetworniki, w tym tani behringer, lepiej działają ze swoim wewnętrznym zegarem niż zewnętrznym, ale tym bardziej jeżeli tak jest, należy zawsze stosować zegar DACa jako master i koniec, tylko to może w znaczący sposób poprawić jakość dźwięku. I dlatego zadałem pytanie: "powinno się taktować te cyfrowe płytki (Micromedia DIO) zegarem z przetwornika, znaczy DACa. Macie tak?"

 

BTW, oczywiście to nie ten wątek, ale jak widać (i co jest dość logiczne) urządzenia usb mogą być tak dobre, jak tylko się chce, bo ich brzmienie w żaden sposób od usb nie musi zależeć ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma większego problemu z taką transmisją danych i jeżeli jest ona prawidłowa

no właśnie jeśli jest prawidłowa, tylko skąd mieć pewność że jest prawidłowa, takie upgrade robione "trochę w ciemno" (bo przecież nikt z nas nie ma laboratorium w domu) mają na celu zminimalizowanie ryzyka wystąpienia problemu i jak widać na niemieckim forum są także potwierdzone odsłuchami wielu użytkowników. Osobiście robiłem porównania zasilacza impulsowego i liniowego, usłyszałem różnicę więc dlaczego nie miałbym spróbować z baterią jeśli jest to proste i w dodatku jeśli wypali to zaoszczędzę jakieś 400zł, bo w planach był już LPS za 750zł

 

"powinno się taktować te cyfrowe płytki (Micromedia DIO) zegarem z przetwornika, znaczy DACa. Macie tak?"

 

Nie mam tak. DIO XLR nie ma możliwości taktować z zewnętrznego DACa. Jeśli możesz wymień jakieś transporty taktowane z DACa

 

(i co jest dość logiczne) urządzenia usb mogą być tak dobre, jak tylko się chce

 

polecam szczególnie drukarki USB ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez m4tech
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wrażenie, że piszemy o różnych sprawach, podpięcie niezależnego zegara zewnętrznego i taktowanie dwóch lub więcej różnych urządzeń, to nie jest praca transportu na zegarze DACa. Wówczas właśnie okazuje się można spotkać nie zadowalające efekty powodowane m.in. problemami synchronizacji o czym własnie pisali na SOS

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę znów robić offtopu - ale zysk z 192khz nie wynika z tego że pasmo jest szersze, a raczej humanistycznie pisząc - filtry dolnoprzepustowe w przetworniku C/A łatwiej radzą sobie ze śmieciami w.cz które są dalej położone od pasma akustycznego. Nie należy tak dosłownie brać wszystkich studyjnych stwierdzeń bo często odnoszą się one do przetwarzania dźwięku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"gęste pliki" okazują się być tak samo gęste jak te "zwykłe", a 192k służy do usuwania śmieci z pasma akustycznego, które i tak jest poza zasięgiem ludzkiego słuchu. Sorry, ale czy to wszystko nie brzmi dziwnie? Po lekturze z yamahaproaudio chyba tylko wydawało mi się że coś zrozumiałem :D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WCKL out coś ci mówi?

mówi mi że jest to wyjście zegara WorldClock, a NIE zegara DAC, tym wyjściem DAC przesyła tylko dalej zegar, który wszedł wejściem obok, oczywiście równocześnie synchronizując się do tego sygnału.

Mówi ci coś WCKL IN??

 

Jak dla mnie ten wątek wylądował zdecydowanie w złym dziale tego forum.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przemak z Przemkiem - piszcie na temat i nie szukajcie powodów do sprzeczek - rozważania na temat jittera i zegarów atomowych mają miejsce w innych wątkach

tu rozmawiamy na temat audio over ip

jesli nie jestescie zainteresowani ani nie macie doswiadczen to prośba o zaprzestanie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mówi mi że jest to wyjście zegara WorldClock, a NIE zegara DAC, tym wyjściem DAC przesyła tylko dalej zegar, który wszedł wejściem obok, oczywiście równocześnie synchronizując się do tego sygnału.

Mówi ci coś WCKL IN??

 

Jak dla mnie ten wątek wylądował zdecydowanie w złym dziale tego forum.

 

Wyjście zegara to wyjście zegara. Jak widać nie miałeś z takimi urządzeniami do czynienia.

 

Przemak z Przemkiem - piszcie na temat i nie szukajcie powodów do sprzeczek - rozważania na temat jittera i zegarów atomowych mają miejsce w innych wątkach

tu rozmawiamy na temat audio over ip

jesli nie jestescie zainteresowani ani nie macie doswiadczen to prośba o zaprzestanie

 

Masz rację, kończę OT. Z Twojej końcówki jak obejrzałem chyba się nie da taktować karty, ale może jakoś, może LINK to jest też wyjście zegara przypadkiem? Poszukiwanie takiej jakości to nie moja bajka w ogóle, ale może coś w tym jest?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

temat moze nie scisle zwiazany z dante i graniem po ip a bardziej zasilaniem po ethernecie

 

bardzo ciekawe wnioski - spróbuję tego rozwiązania - autor twierdzi że to najwiekszy postep w audio jakiego kiedykolwiek doswiadczyl

koszta tok 10$ wiec głupio tego nie sprawdzić

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na szybko przeleciałem wątek, że niby zasilanie kablem LAN po PoE jest lepsze?

Bo pierścienie ferrytowe to rozumiem;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli kolejny alternatywny sposób zasilania. Nie da się ukryć, że to co tam piszą to szok. Ci ludzie są w pozytywnym szoku i to szokuje mnie jeszcze bardziej :) Autor twierdzi, że zasilacz może być impulsowy, czyli te złączki PoE działałyby jako swoisty eliksir zasilania, należy tez pamiętać że cały czas jesteśmy na 12V. ale koszta żadne, jestem ciekaw Twojej opinii po teście

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

temat moze nie scisle zwiazany z dante i graniem po ip a bardziej zasilaniem po ethernecie

 

bardzo ciekawe wnioski - spróbuję tego rozwiązania - autor twierdzi że to najwiekszy postep w audio jakiego kiedykolwiek doswiadczyl

koszta tok 10$ wiec głupio tego nie sprawdzić

Jest to zupełnie bez sensu. Ale jak już musisz to zamiast 10$ wydaj 8zł.

Takie przejściówki są dostępne w każdym sklepie ze sprzętem sieciowym lub alarmowym.

PoE to stary wynalazek do oszczędzania czasu i kabli ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się składa, że używam urządzeń zasilanych po rj. Pomijając cuda na kiju to takie połączenie działa ale jest słabe i wolałbym wpiąć się bezpośrednio do gniazdka a nie dodatkowo przez dwa rjoty. Natomiast wygoda jest oczywista.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się składa, że używam urządzeń zasilanych po rj. Pomijając cuda na kiju to takie połączenie działa ale jest słabe i wolałbym wpiąć się bezpośrednio do gniazdka a nie dodatkowo przez dwa rjoty. Natomiast wygoda jest oczywista.

Dokładnie.

Jak ktoś się upiera przy zasilaniu wszystkiego jednym kablem o wiele rozsądniejsze jest wyprucie pary brązowej i niebieskiej ze skrętki i dolutowanie do niego zasilania. Może mało to eleganckie ale o wiele pewniejsze połączenie niż mnożenie bytów gniazdowo-wtykowych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.