Skocz do zawartości
IGNORED

Audio over IP


biniek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

śledząc profil roba z zalinkowanego forum trudno powiedziec zeby robil to z oszczednosci - jego system jest wart ok 100 tyś $ a mimo to twierdzi ze odkrycie zasilania poe w audio to najwiekszy przełom w jego audiofilskiej przygodzie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasami odnoszę wrażenie że w audio nie ma logiki. Autorowi pomysłu zasilania PoE zagrało to zdecydowanie lepiej ??

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem na ile powaznie traktowac te jego rankingi ale ten ostatni ktory wg niego ma 2000 jest wlasnie dopiero na poe

 

'The Perfect One' PoE DC Hybrid/Ethernet GB/F-1, Iso Regen, etc.....2000!! Perfect I say - just perfect! :lol: :mrgreen: :lol:

'Ultimate' Hybrid USB/Ethernet GB Lan Chain Matrix SPDIF-2, Iso Regen, etc... - 1000! Eureka this is IT! :lol: Silly Good!

'Epitome+' Hybrid USB/Ethernet GB LAN chain 'Epitome +' power cable 3.0 USB Hub - 700 YES i't really that much better! :mrgreen:

'Epitome' Hybrid USB/Ethernet GB LAN chain (see post on the prior page and page 100) 500 - YES it's that good!

'Ultra' Hybrid USB/Ethernet GB LAN chain (details to long to list) 370

BURL B2B DAC with DANTE Brooklyn II/ modded w/LPS power 285

REDNET 3/Cerious Graphene/Mutec 3+ USB (SPDIF)/Antelope OCX (RN wClock) 270

REDNET 3/Cerious/Mutec 3+ USB/Audience au24 se digital cable 250

REDNET 3/Cerious/Mutec 3+ USB (SPDIF reclocker)/AS Sliver Statement dig cable 240 - Right about here is where I felt my old $30k Analog rig was finally surpassed (VPI Super Scout Master Signature/Dynavector XV1-S/all Nordost Vahalla cabling including the VPI tonearm/Bent Audio Silver Step-Up transformers/Conrad Johnson totl tubed Phono Pre-amp/Siemens CCa early '60s NOS tubes).

REDNET 3/Cerious Power Cord 220

Singxer F-1 DC30W/Cerious/Recovery/DCiPur/ iPur2/Startech GB LAN Iso USB 170

Mutec 3+ Smart Clock USB/Cerious Power Cord 155

Singxer F-1 DC30W/Cerious/Recovery/DCiPur/ iPur2 145

PUC2 Lite TeraDak DC30W/Cerious/Regen 135

Singxer F-1 DC30W/Cerious 135

DXIO Silver/TeraDak DC-30W/Cerious 130

Singxer X-1 DC30W/Cerious/Recovery/DCiPur/iPur2 125

PUC2 Lite - USB power 110

Singxer F-1 Stock feed 110

Breeze/Cerious Graph/WBT RCA Nexgen 109

Breeze DU-U8 with Cerious Graphene 108

Breeze DU-U8 (Talema version) 100

Breeze DU-U8 (BingZi version) 95

Hydra Z with LPS 92

Melodious MX-U8 (upgraded caps) 85

Melodious MX-U8 (stock) 81

Gustard U12 (upgraded caps) 76

Gustard U12 stock 72

iDAC DAC2 (used as a DDC) 65

Musiland USB3.0 US Dragon 65

M2Tech EVO with LPS 60

Audiophileo 2 USB Power 50

M2Tech Hiface 40

 

 

ten docelowy sklada sie z takich urzadzen - nie wiem czy komus sie bardziej od niego chcialo to wszystko testowac

 

'The Perfect One' USB chain details:

 

Data chain: Music PC(iCore 7/WIN10 Fidel Pro Purist)PCIe USB card>JB modded VBUS blocker>2G split USB(data leg)>LEX>BJC CAt6a (1 foot)>REX>2G data leg in USB 3.0 Hub with JB VBUS blocker then to the REX by AQ Carbon USB 3.0, power leg in a stock JB into a REX port> IR>iDef>Mercury 3.0>iPur2>Singxer F-1 (BNC)

 

Power chains:

REX: Minishow LPS 13VDC (LT1083/R-Core version)>PoE DC IBRA CAT 7>1A 12VDC LT3045>6in star quad silver/teflon DC>LEX

 

LEX: TeraDak DC-30W/ R-core version with four large 4700uf caps replaced by Nichicon HW - split Ghent Audio star quad Oyaide gold DC cable>PoE DC UGREEN CAT 7>2G power leg> adapter (2.1mm DC to USB)>dual series LT3045 (7VDC & 5VDC 500mA)>custom 6inch star quad silver teflon copper braid shielded cable>LEX

 

IR (IR>iDef>Merc>iPUR2>F-1 chain): TeraDak DC-30W/ R-core version with four large 4700uf caps replaced by Nichicon HW - split Ghent Audio star quad Oyaide gold DC cable>PoE DC UGREEN CAT 7>dual series LT3045 (7VDC & 5VDC 500mA)>custom 6inch star quad silver teflon copper braid shielded cable>IR

 

SSD (PNY CS211 for OS): Data: fed by special Amphenol SATA twin silver copper shielded cable. Power:TeraDak DC-30W/ R-core version with four large 4700uf caps replaced by Nichicon HW - split Ghent Audio star quad Oyaide gold DC cable>PoE DC UGREEN CAT 7>LT3045 (5VDC 1A)>custom 6inch star quad silver teflon copper braid shielded cable>DC to SATA power adapter>SSD

 

USB 3.0 Memory Hub: TeraDak DC-30W/ R-core version with four large 4700uf caps replaced by Nichicon HW - split Ghent Audio star quad Oyaide gold DC cable>PoE DC IBRA CAT 7>dual series LT3045 (7VDC & 5VDC 500mA)>custom 6inch silver teflon copper braid shielded cable>USB 3.0 Hub

 

Music Data storage chain: USB 3.0 hub from the plug side: SLC mSD/USB 3.0adapter, USB stick, Jitterbug VBUS VBUS Blocker to 2G data to IR.

AQ Carbon micro USB 3.0 cable from USB 3.0 HUB to REX.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez biniek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możecie napisać co on zasiala tym poe bo nie jarze

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Chyba tylko on sam jedyny sie w tym orientuje

Strzelam ze na pewno konwerter bo f1 to singxer

Trzeba mu oddac szacun ze mu sie chcialo

Obstawiam ze nikt nie ma bardziej zlozonego setupu od niego

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez biniek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem na ile powaznie traktowac te jego rankingi ale ten ostatni ktory wg niego ma 2000 jest wlasnie dopiero na poe

 

'The Perfect One' PoE DC Hybrid/Ethernet GB/F-1, Iso Regen, etc.....2000!! Perfect I say - just perfect! :lol: :mrgreen: :lol:

'Ultimate' Hybrid USB/Ethernet GB Lan Chain Matrix SPDIF-2, Iso Regen, etc... - 1000! Eureka this is IT! :lol: Silly Good!

'Epitome+' Hybrid USB/Ethernet GB LAN chain 'Epitome +' power cable 3.0 USB Hub - 700 YES i't really that much better! :mrgreen:

'Epitome' Hybrid USB/Ethernet GB LAN chain (see post on the prior page and page 100) 500 - YES it's that good!

'Ultra' Hybrid USB/Ethernet GB LAN chain (details to long to list) 370

BURL B2B DAC with DANTE Brooklyn II/ modded w/LPS power 285

REDNET 3/Cerious Graphene/Mutec 3+ USB (SPDIF)/Antelope OCX (RN wClock) 270

REDNET 3/Cerious/Mutec 3+ USB/Audience au24 se digital cable 250

REDNET 3/Cerious/Mutec 3+ USB (SPDIF reclocker)/AS Sliver Statement dig cable 240 - Right about here is where I felt my old $30k Analog rig was finally surpassed (VPI Super Scout Master Signature/Dynavector XV1-S/all Nordost Vahalla cabling including the VPI tonearm/Bent Audio Silver Step-Up transformers/Conrad Johnson totl tubed Phono Pre-amp/Siemens CCa early '60s NOS tubes).

REDNET 3/Cerious Power Cord 220

Singxer F-1 DC30W/Cerious/Recovery/DCiPur/ iPur2/Startech GB LAN Iso USB 170

Mutec 3+ Smart Clock USB/Cerious Power Cord 155

Singxer F-1 DC30W/Cerious/Recovery/DCiPur/ iPur2 145

PUC2 Lite TeraDak DC30W/Cerious/Regen 135

Singxer F-1 DC30W/Cerious 135

DXIO Silver/TeraDak DC-30W/Cerious 130

Singxer X-1 DC30W/Cerious/Recovery/DCiPur/iPur2 125

PUC2 Lite - USB power 110

Singxer F-1 Stock feed 110

Breeze/Cerious Graph/WBT RCA Nexgen 109

Breeze DU-U8 with Cerious Graphene 108

Breeze DU-U8 (Talema version) 100

Breeze DU-U8 (BingZi version) 95

Hydra Z with LPS 92

Melodious MX-U8 (upgraded caps) 85

Melodious MX-U8 (stock) 81

Gustard U12 (upgraded caps) 76

Gustard U12 stock 72

iDAC DAC2 (used as a DDC) 65

Musiland USB3.0 US Dragon 65

M2Tech EVO with LPS 60

Audiophileo 2 USB Power 50

M2Tech Hiface 40

 

 

ten docelowy sklada sie z takich urzadzen - nie wiem czy komus sie bardziej od niego chcialo to wszystko testowac

 

'The Perfect One' USB chain details:

 

Data chain: Music PC(iCore 7/WIN10 Fidel Pro Purist)PCIe USB card>JB modded VBUS blocker>2G split USB(data leg)>LEX>BJC CAt6a (1 foot)>REX>2G data leg in USB 3.0 Hub with JB VBUS blocker then to the REX by AQ Carbon USB 3.0, power leg in a stock JB into a REX port> IR>iDef>Mercury 3.0>iPur2>Singxer F-1 (BNC)

 

Power chains:

REX: Minishow LPS 13VDC (LT1083/R-Core version)>PoE DC IBRA CAT 7>1A 12VDC LT3045>6in star quad silver/teflon DC>LEX

 

LEX: TeraDak DC-30W/ R-core version with four large 4700uf caps replaced by Nichicon HW - split Ghent Audio star quad Oyaide gold DC cable>PoE DC UGREEN CAT 7>2G power leg> adapter (2.1mm DC to USB)>dual series LT3045 (7VDC & 5VDC 500mA)>custom 6inch star quad silver teflon copper braid shielded cable>LEX

 

IR (IR>iDef>Merc>iPUR2>F-1 chain): TeraDak DC-30W/ R-core version with four large 4700uf caps replaced by Nichicon HW - split Ghent Audio star quad Oyaide gold DC cable>PoE DC UGREEN CAT 7>dual series LT3045 (7VDC & 5VDC 500mA)>custom 6inch star quad silver teflon copper braid shielded cable>IR

 

SSD (PNY CS211 for OS): Data: fed by special Amphenol SATA twin silver copper shielded cable. Power:TeraDak DC-30W/ R-core version with four large 4700uf caps replaced by Nichicon HW - split Ghent Audio star quad Oyaide gold DC cable>PoE DC UGREEN CAT 7>LT3045 (5VDC 1A)>custom 6inch star quad silver teflon copper braid shielded cable>DC to SATA power adapter>SSD

 

USB 3.0 Memory Hub: TeraDak DC-30W/ R-core version with four large 4700uf caps replaced by Nichicon HW - split Ghent Audio star quad Oyaide gold DC cable>PoE DC IBRA CAT 7>dual series LT3045 (7VDC & 5VDC 500mA)>custom 6inch silver teflon copper braid shielded cable>USB 3.0 Hub

 

Music Data storage chain: USB 3.0 hub from the plug side: SLC mSD/USB 3.0adapter, USB stick, Jitterbug VBUS VBUS Blocker to 2G data to IR.

AQ Carbon micro USB 3.0 cable from USB 3.0 HUB to REX.

Czytałem kiedyś tego gościa jak jeszcze pisał na head-fi (później zrobił się niezły ferment wokół jego osoby i musiał uciekać na canuck...) i na początku myślałem, że jest pozytywnie nakręcony ale on świruje na maxa ta jego punktacja ;-) niedługo dobije do 10000, a może 100000!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Mikha'el
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak troche odlecial ale tych klamotow przerzucil sporo i jesli chodzi o audio z plikow to trzeba mu oddac ze ma doswiadczenie

 

Ja go czasem podpatruje i stad powstal ten watek

Sprawdzilem tez granie z usb stickow o ktorych pisal i glowe daje ze graja lepiej niz zewnetrzne dyski twarde :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez biniek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro zasila tylko jedno urządzenie przez lan w tak długim i skomplikowanym łańcuchu, gdzie roi się od wszelkiej maści kart, oczyszczaczy i separatorów dla USB, to ciężko nazwać to zasilanie wiodącym w całym systemie, to tylko malutki dodatek do całej góry "sprzętu" jakim obrabia zagmatwaną ścieżkę sygnału.

 

Jeszcze nie widziałem u nikogo tak bogatego łańcucha wszelkiej maści akcesoriów.

 

Przetestować dobrze tak złożoną obróbkę, wszelkie możliwe kombinacje okablowania i zasilania, to robota na miesiące lub lata jak, ktoś jest zapracowany i słucha po 2h co drugi dzień.

 

Pozdrawiam

Pygar

 

Wg. mnie są to bardzo subiektywne oceny i mogą wnikać ze ściśle nakreślonych preferencji, a entuzjazm w komentarzach zdradza chwilowe zauroczenie i podniecenie na tu i teraz. Lepsze są oceny i porównania z perspektywy dłuższego czasu powtarzane po pełnym wygrzaniu, w towarzystwie innych zaufanych słyszących.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Chyba dla zabawy...co może być w dźwięku z plików nie tak żeby tyle "klamotów" do ich odtwarzania używać?

W jakim kierunku idą polepszenia...?

 

Gram od 2010 r. z plików i nigdy nie słyszałem żeby w tym graniu było coś nie tak...słuchałem kilku odtwarzaczy i grało pięknie.

Może to raczej próby leczenia złego zestawienia reszty systemu i ich mixu z pomieszczeniem...

 

 

Do poczytania...taki OT ale związany z plikamimi...

 

https://hdtvpolska.com/forum/topic/15875-lpcm-vs-dtsma-vs-dthd/

 

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam odmienne zdanie na temat grania z plików - zaczynałem od komputera z daciem pcm2704 przez kolejne daci z xmosami pozniej zabawa w konwertery, zasilanie, oczyszczanie sygnału, kolejne gizmo - wszystko to wnosiło kolejne poprawy - doszedłem do momentu kiedy te gizma juz nie poprawiały dzwieku tylko go wykrzywiały i skończyłem szczęsliwie na graniu po IP - to rozwiazanie mimo ze prostsze przegoniło jakością dzwieku wszystkie maliny zasilane niewiadomo jak, regeneratory, konwertery itd

droga pc audio jest dluga i mozna powiedziec na przykladzie tego goscia powyzej nigdy niekoncząca się

ja odpuszczam bo gra mi to po dante tak że nie wiem ile musiałbym wydać żeby jeszcze coś poprawić

tricku z przejsciowka sprobuje bo koszt to 7zł moze sie miło rozczaruję

 

 

tzn wiem ile musiałbym wydać - najlepszy odtwarzacz swiata to oczywiscie HAPI i kiedys go sobie kupie - to jest koniec drogi do ktorego dojde za 2-3 lata

3 koncowki aktywne zwrotnice z głosnikami 10 cali na basie i hapi z piramixem :) słyszałem taki system i to jest dzwiekowa nirvana :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez biniek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do poczytania...taki OT ale związany z plikamimi...

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Trochę bez sensu ten "test", bo "testowano" mastering. Nic nie wiadomo na temat masteringu żadnej ze ścieżek.

 

Przepraszam z OT.

PS. Już gdzieś chyba była dyskusja na ten temat. ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez fozzie

„... nie wiem, nie znam się, nie orientuję się, zarobiony jestem!”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba dla zabawy...co może być w dźwięku z plików nie tak żeby tyle "klamotów" do ich odtwarzania używać?

W jakim kierunku idą polepszenia...?

napiszę z własnej autopsji, wczoraj byłem trochę zmuszony, ale także aby sobie przypomnieć brzmienie USB, (ponieważ DIO leży u elektronika), który mi lutuje tematy bateryjkowe.

Podłączyłem Daca do płyty głównej Gigabyte Sniper G1 Z97, która została u mnie, po wielu sprawdzianach różnych płyt i okazała się na tle innych testowanych płyt wówczas wybitną konstrukcją, ma na przykład wyjście specjalne DAC-USB. Ustawiłam upsampling w Roon na DSD128 i to wszystko zagrało niby "dość czysto", ale nie musiałem długo analizować, żeby stwierdzić kolejny raz to samo, że nigdy nie wróciłbym do takiego grania ponieważ w stosunku do Dante przede wszystkim:

- brakowało mi muzykalności i tzw. analogowego dźwięku

- brakowało oddechu, wszystko było jakby naprężone, dźwięk był tłoczony przez głośniki, w Dante jest oderwany od głośników

- przestrzeń w głąb za kolumnami na USB znacznie zredukowana w stosunku do Dante

- na usb ograniczona precyzja w lokalizacji źródeł dźwięku

 

Jeśli ktoś twierdzi, że plikami po USB granie jest łatwe i dobrze to mu brzmi, to mi się nasuwa od razu pytanie, czy ten ktoś używa korekcji DSP, lub tzw. upiększaczy lub reguluje tonację np. we wzmacniaczu.

Jeśli odpowiedź jest pozytywna to ja już na przykład wiem także więcej na temat.

 

Inna sprawa że te wyżej wymienione różnice są dla mnie krytyczne, ale z drugiej strony mam świadomość, że na wielu innych systemach, są one na tyle subtelne, że nie możliwe do uchwycenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez m4tech
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jeśli ktoś twierdzi, że plikami po USB granie jest łatwe i dobrze to mu brzmi, to mi się nasuwa od razu pytanie, czy ten ktoś używa korekcji DSP, lub tzw. upiększaczy lub reguluje tonację np. we wzmacniaczu.

Trochę to dziwnie brzmi w ustach kogoś kto resampluje wszystko do DSD.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę to dziwnie brzmi w ustach kogoś kto resampluje wszystko do DSD.

upsampling jest wyjątkową funkcjonalnością DSP i jedyną, która właściwie użyta daje tylko i wyłącznie pozytywne efekty, aczkolwiek nie czaruję nikogo, to nie są duże efekty,

Poprostu gdybym odsłuchał to USB bez upsamplingu, różnice byłyby może 5% większe na korzyść Dante, także znaczenia tego upsamplingu pomijalne

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez m4tech
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja się nie zgadzam - umiejetne wykorzystanie DSP (pomiary) potrafi wiele np cyfrowo dostosować akustykę pomieszczenia

 

 

ps. kupiłem zestaw przejsciowek do poe plus krotki kabel cat7 - dam znać co i jak

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez biniek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

upsampling jest wyjątkową funkcjonalnością DSP i jedyną, która właściwie użyta daje tylko i wyłącznie pozytywne efekty

Zapytał bym na jakiej podstawie tak twierdzisz, ale myślę że nie ma sensu. Kierunku idzie ten wątek, już mnie nie nie interesuje.

Życzę powrotu do rzeczywistości.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapytał bym na jakiej podstawie tak twierdzisz, ale myślę że nie ma sensu. Kierunku idzie ten wątek, już mnie nie nie interesuje.

Życzę powrotu do rzeczywistości.

Ja nie mam też żadnych pytań do szanownego kolegi, pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

biniek ---

która wersję PoE kupiłeś ?

Ja się zastanawiam bo rozwiązań jest wiele.

Są switche z PoE ?

Skoro to taka rewelacja ,a koszt śmieszny to trzeba to sprawdzić.

Skłaniam się na zasilacz TP-Link

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

póki co kupiłem same splittery jeśli usłyszę jakąkolwiek różnice w dzwieku jak reklamuje to rob to będę temat zgłębiał dalej i zakupię switch

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są switche z PoE ?

jest bardzo duży wybór, celowałbym w takie, które spełniają standard Class 1 802.3af PoE

 

Skłaniam się na zasilacz TP-Link

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ale to urządzonko to typowy splitter, musi być zasilane kablem, w którym jest już PoE, więc potrzebny będzie albo injector albo switch PoE wcześniej w szeregu

 

Pytanie podstawowe brzmi, czy do DIO potrzebny jest splitter, bo trzeba wejść zasilaniem 12V, czy wystarczy np. taki injector lub switch PoE i uda się zasilić DIO samym kablem ethernet. Mam nadzieje Biniek , że rozjaśnisz niedługo tę kwestię

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie podstawowe brzmi, czy do DIO potrzebny jest splitter, bo trzeba wejść zasilaniem 12V, czy wystarczy np. taki injector lub switch PoE i uda się zasilić DIO samym kablem ethernet. Mam nadzieje Biniek , że rozjaśnisz niedługo tę kwestię

 

To samo pytanie:

- ma być splitter i injector czy wystarczy sam splitter?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do DIO Dante trzeba doprowadzić 12V/1A

Ten spliter TP-linka to robi ?

W czym problem ?

 

Dla mnie PoE to doprowadzenie kablem sieciowym zasilanie,albo czegoś nie zrozumiałem.

Ten TP-link dostaje net z switcha lub inaczej zasilanie z zasilacza a wyprowadza wszystko razem sieciowką ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

To pewnie o to chodzi ?

 

Ja zrozumiałem że DIO może być zasilany zasilaczem 12V lub poprzez PoE ,a to znaczy że 12V dostarczamy kablem sieciowym ?

 

Digimedia DIO XLR DC to profesjonalny, wysokiej klasy, studyjny, 2-kanałowy interfejs Dante ™ z cyfrowym wejściem i wyjściem XLR AES-3. Wejście ma wysokiej jakości SRC z typowym SN 144dB. Wbudowana jest obsługa Dante Domain Manager i AES67. Interfejs potrzebuje 12V lub zewnętrznego splittera PoE (Power over Ethernet). Dwa profesjonalne złącza audio XLR Neutrik.

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja własnie ten splitter wziałem

jesli wypali nastepny krok to będzie coś takiego:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez biniek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co zrozumiałem chodzi o to żeby był ukłąd zasilacz -> splitter PoE by przesłać LAN-> CAT7 -> splitter POE-> by podłączyć zasilanie do np. DIO - bo wynika ze chodzi o to by zasilanie było puszczone kablem LAN.

 

Jeżeli nie macie to spróbujcie na wszelakich kablach zasilających urządzenia cyfrowe ponakładać ferryty - tylko normalnej firmy np. TDK a nie no name( to muwię akurat z praktyki zawodowej bo w dzisiejszych czasach nawet ferryty bywają kiepskiej jakości)...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co zrozumiałem chodzi o to żeby był ukłąd zasilacz -> splitter PoE by przesłać LAN-> CAT7 -> splitter POE-> by podłączyć zasilanie do np. DIO - bo wynika ze chodzi o to by zasilanie było puszczone kablem LAN.

 

i to połączenie sprawdzę i opiszę

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.