Skocz do zawartości
IGNORED

Marantz CD Player SA7001 KI czy Onkyo DX-6870


santaradix71

Rekomendowane odpowiedzi

Wybierz ten ,który lepiej gra w twoim systemie ,u mnie wygrał marantz,ciepły ale nie zamulony dzwiek,aczkolwiek daleki od naturalnosci.

Też o tym myślałem ale nie da rady.Aby to sprawdzić to musiałbym kupić oba egzemplarze i zostawić ten lepiej grający.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

weż ten,który będzie dobrym transportem do daca,marantza używałem jako transportu do hegla h10 i było ok,specjaliści od trwałości lasera i napędu mogliby się wypowiedzieć ,prędzej czy póżniej daca kupisz....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

weż ten,który będzie dobrym transportem do daca,marantza używałem jako transportu do hegla h10 i było ok,specjaliści od trwałości lasera i napędu mogliby się wypowiedzieć ,prędzej czy póżniej daca kupisz....

hmm...teraz zabiłeś mi ćwieka bo nie mam kompletni ani zdania ani pojęcia odnośnie DAC-ów...wzmaka mam SONY TA-F730ES i gra całkiem przyjemnie...Może inaczej...na moje skromne potrzeby jest Ok...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrym dacem można sporo poprawić(zmienić) ,zwłaszcza kiedy ma lampy,cd jest wtedy dawcą sygnału cyfrowego,ale ad rem,mam marantza i jestem zadowolony zwłaszcza jazz gra fajnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrym dacem można sporo poprawić(zmienić) ,zwłaszcza kiedy ma lampy,cd jest wtedy dawcą sygnału cyfrowego,ale ad rem,mam marantza i jestem zadowolony zwłaszcza jazz gra fajnie.

Ok będę kminił...Thx za POMOC:-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dac to dobre posunięcie ale w miarę przyzwoity to z 1 tys trzeba dać a te poniżej nie zagrają lepiej od przyzwoitego odtwarzacza cd .

Bardziej można myśleć o dodaniu takiego urządzenia w przypadku chęci podłączenia innych urządzeń cyfrowych.Np komputer , tv .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dac to dobre posunięcie ale w miarę przyzwoity to z 1 tys trzeba dać a te poniżej nie zagrają lepiej od przyzwoitego odtwarzacza cd .

Bardziej można myśleć o dodaniu takiego urządzenia w przypadku chęci podłączenia innych urządzeń cyfrowych.Np komputer , tv .

 

W moim przypadku żadnych podłączeń typu komputer,tv itp.Prosty dzwięk wzmak+cd+kolumny i może korektor...Tylko to i nic innego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku żadnych podłączeń typu komputer,tv itp.Prosty dzwięk wzmak+cd+kolumny i może korektor...Tylko to i nic innego

 

Jak chcesz przeznaczyć z tysiaka to lepiej kupić samo cd.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem Marantza 7001 bez KI który byl nieco bardziej zmiekczony do tego co poszukujesz

 

Kolega miał 7001KI bardziej punktowy bas, neutralny bez podkolorowań ale i bez ostrości

 

Ps Swojego sprzedałem niedawno poszedł na OLX po 10 minutach (cena 400 zł plus koszty przesyłki)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam do wyboru te dwa CD-ki.

Który wybrać?Wady zalety jakieś rzeczowe porady?

Czekam i zapraszam du dyskusji.

 

W onkyo jak padnie... przepraszam, "kiedy padnie" laser to po klocku, niema ani oryginałów ani zamienników. Na tych laserach nie chodziły niskie a co za tym idzie tanie modele onkyo więc na przeszczep ze starego w stary i tak trzeba będzie dużo wydać a ożywi go to tylko na chwile.

 

Marantz jest b. fajnym transportem, nieźle nawet gra na analogu - ja bym się ani chwili nie zastanawiał między tymi dwoma.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeżeli coś jest głupie ale działa, to nie jest głupie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W onkyo jak padnie... przepraszam, "kiedy padnie" laser to po klocku, niema ani oryginałów ani zamienników. Na tych laserach nie chodziły niskie a co za tym idzie tanie modele onkyo więc na przeszczep ze starego w stary i tak trzeba będzie dużo wydać a ożywi go to tylko na chwile.

 

Marantz jest b. fajnym transportem, nieźle nawet gra na analogu - ja bym się ani chwili nie zastanawiał między tymi dwoma.

Właśnie czytałem że w Onkyo są problemy z kupnem lasera jak padnie więc raczej odpada.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.