Skocz do zawartości
IGNORED

Lutowanie bananów do kabli


Krzysiek B

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Panowie powiedzcie mi, czy to normalne że z przylutowanymi bananami do kabli głośnikowych dźwięk jest inny. Basu mam na pewno mniej niż bez bananów, a i ogólnie dźwięk zrobił się jakiś trochę rozmyty.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mało prawdopodobne, choć na rynku bywają banany dość tandetnej konstrukcji.

Ja tam wolę widełki, też lutowane- uważam, że banany nie dają tak solidnego styku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kolumny spiąłem widełkami za 70 gr/szt. Do kupienia w elektrycznym- miedź cynowana, lutowane, różne rozmiary. Dużo lepsze od audiofilskich złoconych, tylko za tanie ;-)

 

Link do fotki:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Panowie powiedzcie mi, czy to normalne że z przylutowanymi bananami do kabli głośnikowych dźwięk jest inny. Basu mam na pewno mniej niż bez bananów, a i ogólnie dźwięk zrobił się jakiś trochę rozmyty.

Nie podałeś typu / składu cyny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie powiedzcie mi, czy to normalne że z przylutowanymi bananami do kabli głośnikowych dźwięk jest inny. Basu mam na pewno mniej niż bez bananów, a i ogólnie dźwięk zrobił się jakiś trochę rozmyty.

 

A fazy kolega czasem nie zaminił ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego zimne luty cały czas wychodziły?

Nie wiem, za każdym razem lut był matowy

 

A fazy kolega czasem nie zaminił ?

na pewno nie

 

Nie podałeś typu / składu cyny.

a to ma jakieś znaczenie?? Zwykłego cynela we fiolce. Ale lut jest dobrze wykonany. Banan się trzyma

 

Przylutowałem te banany, bo cały czas miałem problem z dokręcaniem kabli. Czasami w terminalach dokręcałem za lekko kable i dźwięk mi mulił, a jak za mocno to się wyostrzał i miałem wrażenie że kolumny nie grają mi tak samo. Fakt że teraz graja identycznie.

 

Inna opcja, że to teraz jest normalne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podeślij zdjęcia jakich bananowo użyłeś. Ja również uważam że sprawdzają się dobrze ale nie zawsze, wszystko zależy od terminala i jego miejsca wokół siebie, sztywności, grubości kabla. Ja w transparencie mam widełki i ciężko było to dobrze połączyć z wzmacniaczem. Fajne banany to te "Z".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Banany Eagle

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Przylutowałem te banany, bo cały czas miałem problem z dokręcaniem kabli. Czasami w terminalach dokręcałem za lekko kable i dźwięk mi mulił, a jak za mocno to się wyostrzał i miałem wrażenie że kolumny nie grają mi tak samo. Fakt że teraz graja identycznie.

 

Inna opcja, że to teraz jest normalne.

 

Co? Przepraszam, ale to już jakieś czary mary...Niezłą masz dziurę w scenie skoro słyszysz każdy głośnik z osobna...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Banany eagle użyłem, zwykłej cyny bo srebrzoną cały czas zimne luty wychodziły.

Lut cyny ze srebrem zawsze po ostygnięciu jest matowy no i do lutowania jest potrzebna trochę wyższa temperatura.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Banany eagle użyłem, zwykłej cyny bo srebrzoną cały czas zimne luty wychodziły.

Wydaje mi się, że to jednak nie zimne luty. Skład tej cyny powoduje, że lut jest matowy i tak ma być.

Zrób eksperyment. Spróbuj lutować cokolwiek za pomocą zwykłej lutownicy kolbowej (np.Lutola). Zobacz jak wygląda grot po lutowaniu zwykłą cyną a jak po zastosowaniu z dodatkiem srebra. Po zwykłej cynie grot po kilku takich zabiegach będzie zaśniedziały od nagaru. A po tej z dodatkiem srebra nie. Stąd to wrażenie zimnych lutów. Oczywiście mam na myśli normalne lutowanie bez przegrzewania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lut cyny ze srebrem zawsze po ostygnięciu jest matowy no i do lutowania jest potrzebna trochę wyższa temperatura.

 

Lut cyny ze srebrem powinien być błyszczący. Jeśli jest matowy to masz za dużą temperaturę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Basu mam na pewno mniej niż bez bananów, a i ogólnie dźwięk zrobił się jakiś trochę rozmyty.

Jest to prawdopodobnie możliwe że jeśli do w miarę dobrych kabelków z dobrej miedzi przylutujesz/przykręcisz gówniane banany z mosiądzu z imitacją pozłocenia efekt będzie jaki będzie. Kup banany za komplet 5oo zeta oraz oczywiście gniazda za komplet 750 zeta i "będzie Pan zadowolony".

 

cyna ze srebrem to normalna cyna jak każda inna a sreberka to ma może z 4 %. teraz pytanie jaką masz lutownice?

lutownica powinna tez być audiofilska

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jest to prawdopodobnie możliwe że jeśli do w miarę dobrych kabelków z dobrej miedzi przylutujesz/przykręcisz gówniane banany z mosiądzu z imitacją pozłocenia efekt będzie jaki będzie. Kup banany za komplet 5oo zeta oraz oczywiście gniazda za komplet 750 zeta i "będzie Pan zadowolony".

 

 

lutownica powinna tez być audiofilska

 

Nikt tu nie pisze o niczym audiofilskim i nikt nie sigeruje że musi być drogie. Więc po co twój komentarz ? No po co? Miałeś tanie i drogie lutownice ? Ja miałem tanią i wywaliłem ją na śmieci. Właśnie takie były efekty lutownica nie radziła sobie z nagrzaniem i utrzymaniem temperatury głupich bananów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc po co twój komentarz ? Ja miałem tanią i wywaliłem ją na śmieci.

 

najlepiej żebyś przeczytał ze zrozumieniem co napisałem, najlepiej na głos, - czyli, jeśli gówno kupisz to gówno masz, co potwierdzasz zresztą w swojej wypowiedzi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nowość cyna ze srebrem to normalna cyna jak każda inna a sreberka to ma może z 4 %. Ma się świecić jak psu jajka teraz pytanie jaką masz lutownice? Tu prawdopodobnie jest trudność z lutowaniem.

Ja osobiście używam cyny Mundorfa że srebrem. Dostawałem w gratisie w sklepie, w którym kupowałem części.

Nigdy nie miałem problemu z lutowaniem. Właściwie lutuje się tak samo jak " zwykłą " ale lut zawsze jest matowy. Najbardziej widoczne to jest na płytkach więc czasami może komuś się wydawać, że to zimny lut.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Nikt tu nie pisze o niczym audiofilskim i nikt nie sigeruje że musi być drogie. Więc po co twój komentarz ? No po co? Miałeś tanie i drogie lutownice ? Ja miałem tanią i wywaliłem ją na śmieci. Właśnie takie były efekty lutownica nie radziła sobie z nagrzaniem i utrzymaniem temperatury głupich bananów.

 

Napisałeś to w sposób taki że nie wiadomo czy to kpina czy piszesz normalnie.

 

Co do lutowania cyną z srebrem to ma sie świecić jak każda inna cyna.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy to kpina

Pierwsze zdanie mojej odpowiedzi - nie, drugie - tak.

 

Pozatym w żeby połączyć lutem "drucik" z bananem należy dostarczyć odpowiedniej energii cieplnej, inaczej lut może być zimny, jeśli nie mamy doświadczenia w lutowaniu.

 

Co uważasz wprowadza 4% srebra w cynie ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najlepiej żebyś przeczytał ze zrozumieniem co napisałem, najlepiej na głos, - czyli, jeśli gówno kupisz to gówno masz, co potwierdzasz zresztą w swojej wypowiedzi.

Ale to wcale nie jest takie proste i oczywiste, bo istnieją różne poziomy gradacji gówna.

"... Nikt mi nie będzie mówił, że czarne jest czarne, a białe jest białe... ".

Gówna bywają również w odcieniach szarości wszelakich. Czy może raczej w odcieniach Brązu.

Sprawę dodatkowo komplikuje fakt, że niektórzy to potrafią z byle gówna bicz ukręcić ... całkiem niezły zresztą.

Albowiem na upartego można, jak się wie co i jak, wykonać wysokiej jakości luty za pomocą gównianej chińskiej lutownicy, 100W lub więcej, uzyskać bynajmniej wcale nie gówniany rezultat.

Oczywiście jeszcze lepszy rezultat można uzyskać bezpośrednio "spawając plazmowo" materiał złączki do materiału miedzi.

A w razie braku takowych możliwości, może warto pomyśleć nad małym kameralnym piecykiem indukcyjnym.

Może być chiński.

Czyli gówniany.

...

A dobierając odpowiednio moc / energię / częstość powtarzania impulsów w ramach palnika plazmowego, można uzyskać efekt lekkiego nadtopienia obu materiałów, czyli materiału złączki oraz przewodu, a dzięki temu trwałego ich zespolenia ze sobą, bez użycia cyny. Warto to robić w osłonie z gazu szlachetnego, co by złącze nie było takie obleśnie usmolone, ale ładne, czyściutkie, świecące. Zainteresowanych - odsyłam do projektów DIY znajdujących się na youtube, a dotyczących technik wysokich napięć. A ino o kapciach na grubej gumowej podeszwie pamiętajcie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każda cyna będzie błyszczeć, i powinna błyszczeć

Oczywiście że tak, będąc kiedyś wędkarzem (70/80) robiłem/liśmy błystki podlodowe - blaszka mosiężna i cyna, taka trójkątna matowa jak cholera - dużo ołowiu, trzeba było tylko ja wybłyszczyć igłą krawiecką stalową - błyszczała jak ........

 

Ps. poza tematem

Czy to ma jakiś wpływ na brzmienie ???

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

od 17, 40s minuty jest wszystko co powinien wiedzieć każdy posiadacz lutownicy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Oczywiście że tak, będąc kiedyś wędkarzem (70/80) robiłem/liśmy błystki podlodowe - blaszka mosiężna i cyna, taka trójkątna matowa jak cholera - dużo ołowiu, trzeba było tylko ja wybłyszczyć igłą krawiecką stalową - błyszczała jak ........

 

Ps. poza tematem

Czy to ma jakiś wpływ na brzmienie ???

 

A jak Ci się wydaje ? Jak coś źle jest polutowane to ma wpływ na brzmienie czy nie ? Ja swoją chińską lutownice wymieniłem na Wellera wsd81 z kilku powodów. Teraz lutowanie to inna bajka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Echh albo wypożyczę zarobiony z salonu i porównam albo w pizdu wykosztuje się i kupię nowy już fabrycznie zarobiony, bo mi się nie chce już tym głowy zawracać.

 

Przy okazji jeszcze zapytam:

Czy taki numer jak odwrócona faza w kablu zasilającym może być celowym zagraniem producenta sprzętu, bo "tak ma być" czy po prostu niechlujstwo i wypadek przy pracy w fabryce kabli. Chodzi mi o standardowy kabel zasilający dostarczany w zestawie. Nie żaden markowy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.