Skocz do zawartości
IGNORED

Kolumny podlogowe stereo 20cm do 1500zl


Francio

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc wszystkim,

 

Poszukuje 2 nowych kolumien podlogowych, min 3 droznych, gdzie niskotonowiec/2-niskotonowce musza miec min 20cm srednicy. Kwota do przeznaczenia ok 1500zl.

Kolumny musza sie jakos prezentowac w salonie 37m2 + boczna prostokatna 6m2 otwarta kuchnia, dlatego musza byc nowe.

Nie mam naprawde wygorowanych wymagan sluchowych, slucham glownie muzyki disco/pop, techno, roots rock, slowem wszystkiego, gdzie jest jakies lubudu, nisko grajaca perkusja etc.

20cm srednica niskotonowca wziela sie z upodoban nisko-basowych, czestotliwosci srednie i wysokie wystarczy, ze beda grac "poprawnie".

O ile chamski, przesterowany bass techno jeszcze da rade na 18cm, tak nie wierze, by (w tej cenie) porzadna perkusja poradzila sobie na mniejszych membranach.

Wydawac wiecej nie chce, bo porownywalem juz wiele drozszych zestawow za "milion" i naprawde nie czulem roznicy (moze mam cos ze sluchem nie tak, nie wiem;)).

Subwooferek odpada, bo jak dla mnie za mocna "imitacja" basu, ewentualnie zwykly tani bass reflex wystarczy.

Zastanawiam sie nad 3 mozliwosciami:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) - tu zastanawiam sie nad zmiana bebechow, tj. wstawienie nowej zwrotnicy, kabli, pianki wygluszajacej oraz glosnikow. Stxy odpadaja ze wzgledu na ich wybitnie ciche granie na niskich czestotliwosciach (testowane f-110 i f-130 "cichsze" od glosniczka za 30zl) na Tonsilach 1 kolumna nie powinna przekroczyc 500zl (wliczajac sprzedaz VK i wszystkie przesylki).

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) - po opiniach wynika, ze maja nienajgorszy dzwiek, ale cichy i slaby bass.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) - maja ponoc nienajgorszy dzwiek, graja glosno i mocny bass.

 

Hejtowac moje dziwaczne pomysly czas zaczac;). Z gory dziekuje rowniez za wszelkie propozycje, trzymajace sie wytycznych wyzej:].

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc wszystkim,

 

Poszukuje 2 nowych kolumien podlogowych, min 3 droznych, gdzie niskotonowiec/2-niskotonowce musza miec min 20cm srednicy. Kwota do przeznaczenia ok 1500zl.

Kolumny musza sie jakos prezentowac w salonie 37m2 + boczna prostokatna 6m2 otwarta kuchnia, dlatego musza byc nowe.

Nie mam naprawde wygorowanych wymagan sluchowych, slucham glownie muzyki disco/pop, techno, roots rock, slowem wszystkiego, gdzie jest jakies lubudu, nisko grajaca perkusja etc.

20cm srednica niskotonowca wziela sie z upodoban nisko-basowych, czestotliwosci srednie i wysokie wystarczy, ze beda grac "poprawnie".

O ile chamski, przesterowany bass techno jeszcze da rade na 18cm, tak nie wierze, by (w tej cenie) porzadna perkusja poradzila sobie na mniejszych membranach.

Wydawac wiecej nie chce, bo porownywalem juz wiele drozszych zestawow za "milion" i naprawde nie czulem roznicy (moze mam cos ze sluchem nie tak, nie wiem;)).

Subwooferek odpada, bo jak dla mnie za mocna "imitacja" basu, ewentualnie zwykly tani bass reflex wystarczy.

Zastanawiam sie nad 3 mozliwosciami:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) - tu zastanawiam sie nad zmiana bebechow, tj. wstawienie nowej zwrotnicy, kabli, pianki wygluszajacej oraz glosnikow. Stxy odpadaja ze wzgledu na ich wybitnie ciche granie na niskich czestotliwosciach (testowane f-110 i f-130 "cichsze" od glosniczka za 30zl) na Tonsilach 1 kolumna nie powinna przekroczyc 500zl (wliczajac sprzedaz VK i wszystkie przesylki).

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) - po opiniach wynika, ze maja nienajgorszy dzwiek, ale cichy i slaby bass.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) - maja ponoc nienajgorszy dzwiek, graja glosno i mocny bass.

 

Hejtowac moje dziwaczne pomysly czas zaczac;). Z gory dziekuje rowniez za wszelkie propozycje, trzymajace sie wytycznych wyzej:].

skoro nie masz wygórowanych wymagań to opcja 3 jest dla Ciebie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

De gustibus non est disputandum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomnialem wspomniec, obecnie mam 2 kolumny stereo Jamo Studio 180 i jestem naprawde usatysfakcjonowany z ich brzmienia, ale z racji zmiany salonu z 20m2 na 40m2 potrzebuje czegos mocniejszego.

Czy Zeusy jako glosniki koncertowe beda sie na pewno nadawac do domu? Czesciej slucham jednak muzyki ciszej, boje sie ,ze takie estradowki, mimo moich skromnych wymagan odnosnie jakosci dzwieku, moga mnie zawiesc.

Mam jeszcze kilka zestawo na oku:

 

- Tonsil Voyager 350 Tonsil - ponoc mocny bass i lepsza jakosc dzwieku w porownaniu z estradowkami.

- STX F-360n - wzialem jednak pod uwage ten model STXa, z racji niezlych opinii o stosunku jakosci dzwieku do ceny. Boje sie tylko, ze bedzie mial za malo mocnego basu jak to przystalo na STXy.

- Taga Harmony TAV-806F - ponoc niezla jakosc dzwieku, ale nie wiem, czy ja uslysze. Wie ktos, jak u nich z LUBUDU?

- Magnat Supreme 2002 - tu jeszcze raz pytanie, czy ktos moze testowal moc dolu basu, jak to wyglada przy muzyce typu techno a jak przy rocku typu Dire Straits?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moja propozycja zeusów była troche żartobliwa,ale te kolumny naprawdę nap... basem,w magnatach ,albo innych chinczykach jak upalisz cewki w głośnikach ,to jesteś w czarnej d..,w zeusach są glosniki tonsila ,do których jest wszystko,zwrotnicy w tych kolumnach prawie nie ma,kondensator +cewka na wysokotonowym,no i żarówka zabezpieczająca;) można dawać czadu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam ze celestiony 44 to swietne granie,sam takie posiadam i jestem bardzo zadowolony.U mnie graly w salonie 5,50 na 3,80 otwartym na kuchnie.Kupilem je w ciemno z polecenia za 2000 zl z przesylka i kupilbym je jeszcze raz nawet gdyby kosztowaly 3000zl.Troche drozsze bo 2000-2500 sa tez swietne spendor bc1,sluchalem ich ostatnio tyle ze nie u siebie i bylo rowniez wszystko co potrzeba.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za propozycje, ale naprawde musza byc nowe, zeby sie prezentowac w salonie, warunek zony, a tu polemika mala;]. A cos z nowych w okolicahc 2000zl max?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem ze niezbyt pasowaly kolorystycznie ale jak dla mnie i tak pieknie sie prezentuja i te granie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-28308-0-99549100-1525853280_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na chwile obecna zastanawiam sie nad STXami f-360 i Magnatami 2002. Po zatkaniu bass reflexow (ktore mnie irytuja brzmieniem), ktore z nich beda mialy lepszy BOOMBASS, tzw LUBUDU rodem Techno, ewentualnie porzadna perkusja rodem Dire Straits? No i czy beda mocniej walic od moich obecnych Jamosow 180:>?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wez te ktore Tobie sie podobaja,jak nie beda walic wystarczajaco to zawsze jest szansa ze zona bedzie walic jak Jej sie nie spodobaja.pogodzisz jedno z drugim, rodem jak z bajki

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wez te ktore Tobie sie podobaja,jak nie beda walic wystarczajaco to zawsze jest szansa ze zona bedzie walic jak Jej sie nie spodobaja.pogodzisz jedno z drugim, rodem jak z bajki

Nie inaczej:D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muzyki na takim sprzecie bede sluchac zazwyczaj na "sredniej" glosnosci, nie za cicho, ale tez nie za glosno, zebym nie slyszal swojego krzyku. Slowem tak, zeby mnie sasiedzi nie powiesili;).

 

Czyli w sumie glosniej, ale nie glosnosc imprezowa, cos jak moje Jamosy czy Tonsile z 20cm membrana podlaczone do starej Unitry PW-7020, z galka glosnosci ustawiona na pozycji 6-7 na 10 mozliwych.

 

Wydaje mi sie, ze przy takiej skali glosnosci, 25cm membranusie nie zdaza sie rozbujac, czego nie moge powiedziec o ww. 20cmetrowcach.

 

Jezeli ktos pamieta te popularne zestawy za komuny, wie, o czym mowie:].

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Przyszedł czas na pożegnanie się z kolumnami Jamo Studio 180 i wzmacniaczem Unitra PW-7010.

Z racji braku możliwości rozlokowania systemu dźwięku przestrzennego w moim prawie 50m2 salonie z kuchnią, zmuszony byłem do zastosowania co najwyżej systemu 2xstereo.

Kupiłem więc 2 wzmacniacze stereo Yamaha YAMAHA A-S201 oraz 4 kolumny STX F-360 n, całość ok 4000 PLN.

Odczucia z odsłuchu są bardzo pozytywne, choć domyślam się, ze dla większości audiofili, mających sprzęt powyżej 10K PLN, powyższy sprzęt jest profanacją muzyki ;).

Przede wszystkim jest naprawdę duży skok jakościowy w stosunku do mojego poprzedniego zestawu muzycznego.

Zestawik gra ładnie, czysto, i nie charczy przy niższych częstotliwościach.

Wykonałem najpierw test porównawczy wzmacniacza Yamahy A-S201 (100W@8ohm na kanał) z wzmacniaczami Unitra PW-7010 (25W@8ohm na kanał) oraz Blaupunkt GTA 4 Special MkII (30W@8ohm na kanał). Yamaha jakościowo bije obydwa wzmacniacze na łeb, gra czysto, szczegółowo i nie charczy przy większej mocy. 2 miejsce Blaupunkt, 3 miejsce Unitra.

Moc Yamahy w zupełności wystarcza do rozbujania STXów (na dyskotece do tej pory nie udało mi się przekroczyć 70% mocy na potencjometrze).

Niemniej jestem trochę zawiedziony mocą Yamahy w stosunku do 2 starszych rywali. Unitra gra od Yamahy ok 30% głośniej i mocniej w każdych częstotliwościach, a Blaupunkt ok 2x głośniej i mocniej od Yamahy, która ma teoretycznie prawie 4x większą moc!

Nie zmienia to oczywiście faktu, że Yamaha i tak ma do tego zestawu kolumn wystarczający zapas mocy i daje lepszy dźwięk, a pozostałe wzmaki, oprócz atutów głośności i ceny, grają brzydko i potwornie charczą, czego przy większej głośności nie da się po prostu słuchać.

Średnie tony, których w Jamosach nie było dosłownie w ogóle, tu w końcu są słyszalne i miejscami delikatnie wyróżnione na tle góry i dołu.

Góra jest ok, mogłaby być ciut mocniejsza, ale jest dobrze spasowana z górnymi i dolnymi częstotliwościami.

Tony niskie grają również czysto i nie charczą przy mocniejszym basie, mogłyby być jednak trochę mocniejsze.

Stare kolumny Jamo wygrywają w 2 kategoriach:

1. Cena kolumn i wzmacniacza potrzebnego do ich rozruszania. Niestety STXy zaczynają GRAĆ dopiero przy nastawieniu połowy mocy na gałce potencjometru wzmacniacza.

2. Niskie częstotliwości z górnych granic, przede wszystkim gitary elektryczne, grają w Jamosach mocniej.

STXy mają za to czystszy dźwięk, słyszalną średnicę, grają głośniej i bardziej szczegółowo, a dzięki większej membranie niskotonowców, mają głębszy i bardziej naturalny bass.

Myślę, ze w tej cenie sprzęt jest warty swojej ceny, w szczególności dla osób, lubiących posłuchać dolnych granic niskich częstotliwości, a także delikatnie podkreślonych średnich tonów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli Jamo są oryginalne to i tak dziwne, że można je porównać z czymkolwiek.

Tam nie ma zwrotnic, a ich ucywilizowanie kosztuje niewiele, bo są tam tylko dwa bezsensowne

kondensatory - na średnie 2,2 uF a na wysokie 1,5 uF .

Chcesz to sprzedaj, czy wywal, ale parę osób pozostało przy nich po poprawkach dłuższy czas ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.