Skocz do zawartości
IGNORED

Używany zestaw 5.1 do 2000 zł


Chrisstello

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, poszukuję zestawu kina domowego do pokoju 15 m2, który posłuży mi do oglądania kanałów TV, filmów na Netflixie, słuchania muzyki na Youtubie i radia. Nie jestem audiofilem, do tej pory zadowalałem się głośnikami komputerowymi stereo Harman Kardon podpiętymi do telewizora oraz jakiś czas zestawem kina domowego LG DH6630T. Z nowych zestawów mam na oku:

Yamaha HTR-2071, Prism Audio Tornado

Denon AVR-X540BT, Eltax Explorer HCP

Czy da się złożyć coś lepszego używanego w kwocie max. 2000 zł? Dodam, że zestaw stereo odpada, bo zależy mi na filmach z dźwiękiem przestrzennym. Z góry dzięki za pomoc.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Pamiętaj, że to kolumny grają.

 

Im lepsze tym więcej frajdy.

 

Cały budżet na :

 

Lub szukaj Mission 773 , 771 , 77 DS i Sony QS 930 z oryginalnym pilotem.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten zestaw z 1 linka to dobra okazja ale jednak ponad budżet a jeszcze brak amplitunera. Myślę że Mission to dobry kierunek, to zawsze trzymające poziom kolumny i ich cena jest na śmiesznym poziomie jak się popatrzy na Olx czy Allegro. Jeśli nie takie Mission jak wyżej to zawsze pełno innych dobrych. Możesz np złożyć zestaw np M72 (podstawkowe) lub M73 / M74 (podłogowe) + center + M71 lub M70 na tył. Myślę że to wyjdzie w granicach 1000-1500zł (w zależności od przodów). Wydaje mi się że z tanich dynamicznych i efektownych kolumn pod kino czy nawet muzykę, w tak niskiej cenie jak Missiony nie trafisz. Niby można też kupić Tannoy Mercury M3 albo M2, do tego center i tyły M1 / MR ale w kinie jednak postawiłbym na Mission. Do tego starszy amplituner bez bajerów (wystarczy że będzie miał wejście optyczne lub coaxial, obsłuży DD i DTS), około 500zł to będzie fajny sprzęt na poziomie starej Yamahy serii 6/7 albo Marantza 5xx, Denona 2xxx, albo jakiś starszy Cambridge 540R. Na subwoofer trzeba przeznaczyć też min. 500zł, głośnik 25cm lub 30cm. Z subwooferem trzeba naprawdę uważać, bo odsetek wadliwych, nie do końca sprawnych jest duży. Konkretne modele - trzeba by przejrzeć OLX / Allegro, proponuję żebyś sam to zrobił i my z podanych linków coś postaramy się wyselekcjonować.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Taki zestaw plus Mission 77DS i Sony 930 QS. Kino domowe, bajka . Sub dokupisz za miesiąc, dwa , trzy

 

 

Miałem ten set , mam wrażenie, że wszystko później grało gorzej :(

Nawet mój dzisiejszy zestaw może zagra gorzej :(

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę tu dodać, że najwięcej frajdy daje jednak subwofer, nie kolumny w jakiej by nie były cenie ale subwofer i myślę, że na nim musisz się najbardziej skupić, na niego nazbierać jak najwięcej kasy, myślę, ze takie minimum to ok dwa tysiące. Wszyscy myślą, że jak się ma małe pomieszczenie to starczy kupic jakiś maly za tysiąc złotych i starczy. Nic bardziej mylnego. Małe pomieszczenie wymusza zastosowanie właśnie małego ale stosunkowo drogiego subwofera, żeby on grał a nie buczał w pomieszczeniu. Małe suby "nieco więcej kosztujące" zrekompensują nam wydaną kasę odpowiednim brzmieniem. I wierz mi nie trzeba być audiofilem (no przy takim budżecie to na pewno :) ), żeby usłyszeć różnicę w brzmieniu między subem za 1 a 2-2,5 tys zł. Podrzucę Ci propozycję super jak za tą cene suba z mało znanej ale niedocenianej przez ludzi zresztą przez tych, którzy jej nie znają a mianowicie SVS

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

uwierz warto nazbierać na niego. bo w tej cenie nie dostaniesz subwofera z takim wzmakiem i tej wielkości przetwornikiem no i z takim brzmieniem przy tak kompaktowej obudowie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 14

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.