Skocz do zawartości
IGNORED

Tanszy zamiennik Leema Tucana... :(


awietek

Rekomendowane odpowiedzi

Oxygene zagra z mniejszym detalem, mniejsza energia i słabsza kontrola np większe PMC bez szans dla niego sa. Nie wiem jak zadziała z Twoimi kolumnami. Nie jest to sterylne granie ale też nie slodzi muzyki, choć gra raczej po ciepłej stronie.

 

Ogólnie to nie jest zły wzmacniacz ale za rozsądną cenę! I na pewno nie mocarz prądowy. A z tańszych nie brałeś pod uwagę kandy K2? £300 za naprawdę solidne granie. Na okres "przejściowy" jak znalazł i kasy więcej w portfelu zostanie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wieza STEREO Technics :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za około 6500-7000 zł może Lavardin IS lub ASR Emitter ale najlepiej po 1995r . Może jakiś Denon 2020. Lub dzielony system Linn . Twoje oczekiwania są dość wygórowane . Poszukujesz zamiennika dla Tucana lecz dużo tańszego . To bardzo trudne dla przykładu wygląda to tak

Szukam tańszego odpowiednika , przyjmijmy w 50% ceny do możliwośći BMW M3 czy audi RS4 i co pozostaje tylko kilka typów Ford RS, Podkręcona Honda TYpR i może jeszcze kilka perełek . Nie ma duże pola manewru.

Myślę że w twoim przypadku musisz szukać wzmacniaczy wybitnych przynajmniej 10-15 letnich gdzie ich nominalna cena była w granicach 20-30 tyś zł a dziś jakimś cudem ktoś sprzedaje je za 5-7 zł , no cóż cuda się zdarzają .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

duzo prawdy lukag72, duzo

Choc i tak wymieniasz wzmaki ktore sa naprawde stare i uzywane a wiec do konca to nie pasuje do nowego Oxygene za 7000 ;)

Albo bierzemy pod uwage nowe wzmaki albo uzywane bo mieszanie tego nie ma sensu.

A za 7000zl na nowego wzmaka w sklepie to mozna pojsc, kupic i zaplakac nad tym syfem w wiekszosci w tej cenie.

 

Dobry przyklad z samochodami.

Co najlepsze?

To ze kolega chce tym autem dokonac jazdy probnej przed jego zakupem.......po drogach ZEA albo w Rosji na trasie Irkuck - Moskwa a nie u siebie gdzie mieszka i jak bedzie uzywal tego auta.

Wnioski takiego postepowanie nasuwaja sie same --> abstrakcja.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie . Oxygen o którego tu poszła lekka batalia . Jest wzmacniaczem specyficznym . Jego wysoka cena nominalna, bardzo dobre oceny w prasie - czy są rzetelne o tym należy się przekonać samemu. Dziś jak napisałem mogę go zaoferować za 5000 zł .Co trzeba zrobić ,ano udać się lud skontaktować z najbliższym sklepem gdzie go posiadają , wypożyczyć do siebie i przetestować . A póżniej podjąć decyzje .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 h pracy oryginalny pilot . jeszcze kilka lat temu w cenie około 6000-7000 można było kupić było ASR czy Musical Fidelity NUvista to by był zakup bez kompromisowy the best buy. dziś też zdarzają się perełki za bardzo atrakcyjną kwotę , ale wygląda to tak, ktoś w Europie. wystawia daną rzecz jest ona około kilka godzin na portalu ogłoszeniowym , ciach bach sprzedany , kupujący zawsze ponosi ryzyko ale często jest ono wliczone w zysk lub satysfakcję z kupna . Potem wycieczka często nie krótka, i wszystko się okazuje albo zadowolenie , albo rozczarowanie . Ale nie koniecznie tym jak dany egzemplarz gra. Sam osobiście kupował rzeczy w Szwajcarii Italii czy Anglii. Zawsze ponosząc jakieś ryzyko, ale wiedza i doświadczenie często niwelują niepowodzenia w wyborze . Ale to już każdy sam musi ocenić i dokonać wyboru . Im więcej nas to kosztuje w sensie zaangażowania i pracy z naszej strony - tym większa satysfakcja . Choć i tak wiem że my Polacy często mamy tak że chcemy zapłacić ja za poloneza a jeżdzić pięknym mercedesem czy bmw ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jeszcze jedno:

"papierowe liczby ani recenzje pismakow (wiadomo po co one sa pisane) - licza sie fakty." - nad tym to trzeba wrecz swieczke zapalic i sie pomodlic.

 

Jesli niezalezne pomiary mocy sie dla kolegi nie licza (a co lepsze? deklaracje producenta z folderu marketingowego? opowiesci od kolegi z forum?) a nazywanie takich ludzi jak pacula, labanowski, lacki czy kisiel 'pismakami' (znam tych ludzi) i sugerowanie ze recenzje sa sponsorowane to ja nie mam pytan. Redaktorow z zachodu, znanych na caly swiat, nawet nie wspominam bo przeciez to na pewno sa faszysci i klamia ;)

 

Kiedys sie z ciekawosci zapytalem zioma ktory pracuje w jednym z najwazniejszych dwoch czasopism o Audio wlasnie o to. To stwierdzil, ze ludzie to idioci to raz. Dwa, jakby cokolwiek napisal sponsorowanego i zaklamywal rzeczywistosc to naczelny mu urywa jaja za to. To bardzo szybko wyjdzie na jaw a magazyn drastycznie traci na wiarygodnosci wsrod czytajacych i ryzykuje opinia a co za tym idzie swoja przyszloscia. To w sumie logiczne. Renomowane magazyny specjalistyczne, ktore sa na rynku od dekad nie moga sobie na to pozwolic i tez nie pozwalaja.

Sponsoring i naginanie recenzji moze byc uprawiany w malych, hobbistycznych 'redakcjach'. Wzglednie takie kwiatki wystepuja w tzw 'brukowych/marketowych magazynach specjalistycznych' dla masy jedzacej obiady w MacDonaldzie, ktorego dobrym przykladem jest What Hi-Fi np. (analogicznie jak Auto Swiat z rynku motoryzacjnego), ale oni tez nie robia tego nagminnie caly czas.

 

"licza sie fakty"?

No jak dla kogos pomiary w Stereophile, Stereo, Stereoplay czy polskim Audio nie sa 'faktami' to naprawde nie wiem czy sa? Subiektywna rzeczywistoscia?

Moze jestem malo inteligentny ale nawet tego nie potrafie zrozumiec, serio.

To tak jakbym kupowal dzialke pod dom i nie wierzyl w to co w ogloszeniu/materiale marketingowym napisal sprzedajacy ale zlecil zmierzenie jej powierzchni geodecie a wyniki od niego otrzymane skwitowal: 'to nie sa fakty'.

Ech....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

duzo prawdy lukag72, duzo

Choc i tak wymieniasz wzmaki ktore sa naprawde stare i uzywane a wiec do konca to nie pasuje do nowego Oxygene za 7000 ;)

Albo bierzemy pod uwage nowe wzmaki albo uzywane bo mieszanie tego nie ma sensu.

A za 7000zl na nowego wzmaka w sklepie to mozna pojsc, kupic i zaplakac nad tym syfem w wiekszosci w tej cenie.

 

Dobry przyklad z samochodami.

Co najlepsze?

To ze kolega chce tym autem dokonac jazdy probnej przed jego zakupem.......po drogach ZEA albo w Rosji na trasie Irkuck - Moskwa a nie u siebie gdzie mieszka i jak bedzie uzywal tego auta.

Wnioski takiego postepowanie nasuwaja sie same --> abstrakcja.

dokladnie.jakis czas temu kolega odsluchiwal ze mna tucane.caspiana.naima xs2.marantza pm11s3 i MF m6.kolega posiada pmc 24 wiec w sklepie korzystalismy z tych samych glosnikow.po kilku godzinach moje zdanie bylo takie ze tucana byla najlepsza,a zaraz za nia uplasowal sie pm11s3 jednak biorac pod uwage ze tucana jest 1000£droższa roznica jak dla mnie byla znikoma.kolega zabral do domu na dłuższy odsluch tucane i naima.Po tygodniu stwierdzil ze woli naima .tucana to świetny sprzet ale zeby dac jej zasluzone 5 gwiazdek chcial bym postawic ja w towarzystwie wzmacniaczy wartych 4000£ a nie z caspianem czy z naimem ktore są o polowe tansze

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odsluch gdzies poza domem ma sie slabo do sluchania sprzetu w domu, swojej akustyce i na swoich kolumnach

Do tego dochodzi sprawa wygrzania nowego wzmacniacza (kolejna paranoja sluchac wzmacniacza wyjetego z pudelka ktory pogral 5 godzin) a nawet ulozenia kolumn z danym wzmacniaczem - przeciez na to potrzeba dziesiatek godzin. No absurd goni absurd.

 

Tylko odsluch u siebie w domu przez 2 tygodnie i non stop to musi grac. Jak pogra te 200-300 godzin na domowym sprzecie minimum to mozna zaczac oceniac cokolwiek.

Niektore to co lepsze sklepy oferuja 30 dni na zwrot a nie tylko te marne 14 wiec to juz tez znacznie lepsza opcja.

 

Mam znajomego ktory jest akustykiem. Jak kupuje nowy wzmaczniacz do domu (co robi rzadko) to wiecie co robi? Przynosi do domu, zaklada sluchawki (!!!), podlacza wszystko i wlacza na sredni poziom glosnosci i wychodzi z pokoju albo nawet z domu (przed praca np. rano) - wszystko robiac w sluchawkach. Zawsze mi tlumaczy ze efekt pierwszego wrazenia swiezego/nowego sprzetu jest najgorszym co mozna sobie zrobic w audio i 'powinno sie tego unikac' hehe.

A odnosnie akustyki? Tlumaczyl mi jak chlop krowie na rowie, ze to zalezy od przypadku ale do az 70% dzwieku slyszanego w danym pomieszczeniu nie zalezy od sprzetu a od akustyki pomieszczenia - stad sluchanie czegokolwiek poza docelowym pomieszczeniem gdzie ma sie znajdowac sprzet jest strata czasu, pieniedzy i oszukiwaniem samego siebie.

 

Mam tez znajomego w (dobrym) wyspecjalizowanym/porzadnym salonie audio. Juz jakis czas temu stwierdzil ze chce odejsc od sluchania sprzetu u niego w sklepie. Dlaczego? Dlatego ze to nie ma przelozenia na dzwiek potem w domu i wzglednie czesto ludzi przynosili mu sprzet z powrotem z domu mimo ze w sklepie im sie podobal jak gra.

Co teraz robi? Ano pyta sie o glowna rzecz: jakiej muzyki ktos slucha (+ jak najwiecej info o pomieszczeniu) oraz budzet. Ma swoje sprawdzone polaczenia pod dane rodzaje muzyki i rozne kombinacje. Dzieki temu jest w stanie o wiele lepiej dobrac najlepsze kombinacje. Mowi ze dzieki takiemu podejsciu do sprawy i klienta ma znacznie mniej zwrotow sprzetu.

 

Choć i tak wiem że my Polacy często mamy tak że chcemy zapłacić ja za poloneza a jeżdzić pięknym mercedesem czy bmw ...

 

co prawda to prawda ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa, jakby cokolwiek napisal sponsorowanego i zaklamywal rzeczywistosc to naczelny mu urywa jaja za to. To bardzo szybko wyjdzie na jaw a magazyn drastycznie traci na wiarygodnosci wsrod czytajacych i ryzykuje opinia a co za tym idzie swoja przyszloscia. To w sumie logiczne. Renomowane magazyny specjalistyczne, ktore sa na rynku od dekad nie moga sobie na to pozwolic i tez nie pozwalaja.

Umówmy się, że za darmo nikt tych recenzji nie robi. Opisuje się dobre cechy, charakter sprzętu, a mankementy... opisuje się na około - typu - 'nie jest to demon mocy, ale nadrabia barwą' , czy 'góra ustępuje średnicy' - trzeba czytać między wierszami, czego początkowo się nie umie raczej.

Mam tez znajomego w (dobrym) wyspecjalizowanym/porzadnym salonie audio. Juz jakis czas temu stwierdzil ze chce odejsc od sluchania sprzetu u niego w sklepie. Dlaczego? Dlatego ze to nie ma przelozenia na dzwiek potem w domu i wzglednie czesto ludzi przynosili mu sprzet z powrotem z domu mimo ze w sklepie im sie podobal jak gra.

Co teraz robi? Ano pyta sie o glowna rzecz: jakiej muzyki ktos slucha (+ jak najwiecej info o pomieszczeniu) oraz budzet. Ma swoje sprawdzone polaczenia pod dane rodzaje muzyki i rozne kombinacje. Dzieki temu jest w stanie o wiele lepiej dobrac najlepsze kombinacje. Mowi ze dzieki takiemu podejsciu do sprawy i klienta ma znacznie mniej zwrotow sprzetu.

Sądzę, że tyczy się to przede wszystkim kolumn głośnikowych, które faktycznie potrafią zagrać diametralnie inaczej w zależniości od ustawienia i wielkości pomieszczenia. Elektronika raczej swój charakter zachowuje wszędzie bardzo podobnie... tyle że dopiero po spięciu ze znanymi sobie kolumnami i w znanych sobie warunkach akustycnzych można to ocenić ;)

Dlatego też mam szacunek do rodzimych firm typu Impuls Audio, czy Audio Academy, bo ich kolumn mogłem posłuchać u siebie w domu. Powoduje to, że nie ma ściemy i wiesz czego możesz się mniej - więcej spodziewać (bo że elektronikę, kable trzeba będzie zmienic/dopasować to juz inna sprawa)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

www.wieczorzanalogiem.pl - moj dziennik przygód audio, dużo lamp, troche vintage'u, ale nie tylko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Cena polska 20 900zl czyli 4242 brytyjskie papiery.

Przy nowym Oxygene za 7000zl, czy tym od luka za 5000 taka Tucana to juz nawet nie ze 'nie oplaca sie'- toz to musi byc najgorszy zakup w historii ludzkosci

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tucana to bardzo dobry wzmak. Zarówno jedynka jak i dwójka. Niestety cenowo troche przesadzaja. Teraz cena katalogowa to chyba £4200? To juz spora sumka. Ale trzeba samemu potestowac. Np u mnie bardziej spodobal mi sie caspian platinum i on wyparl tucane.

Z nowych do 7tys to nie masz raczej wyboru. Ten roksan oxygene bedzie zapewne najlepszy.

 

Z starszych uzywek masz juz wiekszy wybor. Moze MF A308, Bel Canto eVo2i ( bardzo fajny i tani wzmak),

 

Zadaj sobie pytanie- za ile sprzedasz swoja tucane? Bo jezeli planujesz kupic cos tanszego np za 7 tys zl a tucane sprzedasz za powiedzmy 9 tys zl to ta "operacja" jest nie warta zachodu. 2 tys teoretycznych oszczednosci to zadne oszczednosci...

 

Chyba , ze chcesz jednak sie pozbyc tucany definitywnie.

 

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

[center]Studio 16hz * Karan Acoustics * Audio Research * Lumin * Transparent Reference XL & Ultra[/center]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Umówmy się, że za darmo nikt tych recenzji nie robi." - oczywiscie ze nie. Nigdzie nie napisalem ze recenzje sa za darmo prawda?

Sa za to oplaty, to raczej normalna sprawa. W przypadku aut jest to samo - jeszcze nie spotkalem sie z rzeczoznawca ktory ocenil i wycenilby auto za darmo.

 

Ustawienie kolumn oraz rozmiary pomieszczenia to jedno. Do tego dochodzi wazne, jesli nawet nie wazniejsze, zagospodarowanie przestrzeni (meble) oraz charakterystyki rozpraszania na scianach, podlodze i suficie.

Dlatego sluchanie poza wlasnym domem czegokolwiek jest malo miarodajne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tucana to bardzo dobry wzmak. Zarówno jedynka jak i dwójka. Niestety cenowo troche przesadzaja. Teraz cena katalogowa to chyba £4200? To juz spora sumka. Ale trzeba samemu potestowac. Np u mnie bardziej spodobal mi sie caspian platinum i on wyparl tucane.

Z nowych do 7tys to nie masz raczej wyboru. Ten roksan oxygene bedzie zapewne najlepszy.

 

Z starszych uzywek masz juz wiekszy wybor. Moze MF A308, Bel Canto eVo2i ( bardzo fajny i tani wzmak),

 

Zadaj sobie pytanie- za ile sprzedasz swoja tucane? Bo jezeli planujesz kupic cos tanszego np za 7 tys zl a tucane sprzedasz za powiedzmy 9 tys zl to ta "operacja" jest nie warta zachodu. 2 tys teoretycznych oszczednosci to zadne oszczednosci...

 

Chyba , ze chcesz jednak sie pozbyc tucany definitywnie.

 

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka

Tucana to bardzo dobry wzmak. Zarówno jedynka jak i dwójka. Niestety cenowo troche przesadzaja. Teraz cena katalogowa to chyba £4200? To juz spora sumka. Ale trzeba samemu potestowac. Np u mnie bardziej spodobal mi sie caspian platinum i on wyparl tucane.

Z nowych do 7tys to nie masz raczej wyboru. Ten roksan oxygene bedzie zapewne najlepszy.

 

Z starszych uzywek masz juz wiekszy wybor. Moze MF A308, Bel Canto eVo2i ( bardzo fajny i tani wzmak),

 

Zadaj sobie pytanie- za ile sprzedasz swoja tucane? Bo jezeli planujesz kupic cos tanszego np za 7 tys zl a tucane sprzedasz za powiedzmy 9 tys zl to ta "operacja" jest nie warta zachodu. 2 tys teoretycznych oszczednosci to zadne oszczednosci...

 

Chyba , ze chcesz jednak sie pozbyc tucany definitywnie.

 

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka

Nie ma co sie roztrzasac - krotko i na temat - Tucana ma jeszcze ok 1,5 roku gwarancji - 10k PLN to jest minimalna kwota za jaka moge ja "odstapic" - oxygene uzywke mog miec za 3500kPLN. panowie nienapinajcie sie - szukam czegos co brzmi podobnie jak Tucana - jesli za 50% jej realnej wartosci znajde cos co gra w 80% to juz jest to dla mnie OK - przynajmniej na jakis czas.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no jak chcesz kupic uzywany wzmacniacz to troche zmienia postac rzeczy.

 

Do wyboru masz tysiace modeli, a biorac pod uwage ze odsluch u siebie w domu (co jest sprawa najwyzszej wagi) uzywanego wzmacniacza (w przeciwienstwie do nowego) jest czesto niemozliwy to.......wspolczuje Ci w poszukiwaniach heh

powodzenia ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
odsluch gdzies poza domem ma sie slabo do sluchania sprzetu w domu, swojej akustyce i na swoich kolumnach

Do tego dochodzi sprawa wygrzania nowego wzmacniacza (kolejna paranoja sluchac wzmacniacza wyjetego z pudelka ktory pogral 5 godzin) a nawet ulozenia kolumn z danym wzmacniaczem - przeciez na to potrzeba dziesiatek godzin. No absurd goni absurd.

 

Tylko odsluch u siebie w domu przez 2 tygodnie i non stop to musi grac. Jak pogra te 200-300 godzin na domowym sprzecie minimum to mozna zaczac oceniac cokolwiek.

 

I Ty wierzysz w testy? Myślisz ze redaktorzy poświęcają 2 tyg na wygrzewanie sprzętu, później kilka h na odsłuchy i na końcu pare h na napisanie rzetelnego tekstu? Często w recenzjach jest zapis „dostałem nowy sprzęt muszę go wygrzać”. Już to widzę ze 2 tyg gra i się wygrzewa :)

Stad małe zaufanie do recenzji, bo ktoś kto je zleca musi mieć w tym korzyść, a żeby zrobić rzetelna recenzje trzeba na nią poświecić wg Ciebie ok. 300h. Wiesz ile firmy biorą za 1h pracy? Średnio 100-200 zł netto/h. Myślisz ze recenzja tyle kosztuje? Dużo dużo taniej, wiec pisze się to za co ktoś płaci. Klient jest zadowolony i można pisać następna ;) Nie można zaśmiecać redakcji wygrzewającymi się i hałasującymi klockami i kolumnami. ;) Nie wspomnę już o przełączaniu i układaniu się pod inny wzmacniacz/glosniki jak to nazwałeś :)

 

Nie wierzmy we wszystko co piszą i to nie dotyczy tylko recenzji. Mogą nam dać trop ale nie rozwiązanie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 3500 bierz.

 

Co do ceny Tucana to uwierz Mixy, że nowa można duuuzo taniej kupić :)

 

Tak samo jak każdy inny wzmak czy kolumny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wieza STEREO Technics :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie sprzedaj najpierw tucane, zobacz ile za nia wezmiesz i wtedy czesc do skarbonki czesc na nowy inny wzmak;)

 

Mimo iz to dobry wzmak mozesz miec problemy z jej szybkim sprzedaniem w Pl.

 

Na rodzimym podworku tucany II uzywki bywaja juz po ~£1700 a to troche ponizej dyszki;)

Moja kupilem jeszcze taniej. Czasami sie trafiaja zadbane sztuki w przyzwoitej cenie.

 

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

[center]Studio 16hz * Karan Acoustics * Audio Research * Lumin * Transparent Reference XL & Ultra[/center]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chciałem pisać o cenach, żeby Awiatkowi klientów nie odstraszyć ale wiedzę ceny już padły... Ja swoją ex demo za 1600 kupiłem. A niedawno była za £1795 też z 5 letnia gwarancja od tego samego dilera którego mi Stecko polecił. On kilka razy do roku wystawia egzemplarze z wystawki z pełną gwarancja w podobnych pieniądzach.

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wieza STEREO Technics :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja swoją w PL sprzedałem 3 letnią z PL distro, juz po gwrancji za 9,5k właściwie w 2 dni po wystawieniu za 10k

Stan był idealny i co ważne - kolor czarny, bo to mimo wszystko bardziej poszukiwane wzmaki. Wszystko 'gdzieś' można kupić tanio, ale w PL Tucana pojawia się 1-2x do roku i jeśli jest w dobrym stanie to z 10k trzeba dać

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

www.wieczorzanalogiem.pl - moj dziennik przygód audio, dużo lamp, troche vintage'u, ale nie tylko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosze Was: nauczcie sie porownywac uzywane sprzety do uzywanych a nowe do nowych, czyli np. uzywany oxygene za 3500 i 10000 za uzywa tucane, wtedy to ma sens i wtedy tez wychodzi ze Tucana jest przecenionym sprzetem (Tak samo jak przy nowych cenach czyli 7000zl i 21000zl).

 

Grafii, jak nie znasz realiow testow to prosze Cie nie wypowiadaj sie lepiej. To raz.

Dwa, gdzie ja napisalem ze "redaktorzy poświęcają 2 tyg na wygrzewanie sprzętu" ? Albo ze test trwa 300 godzin. Prosze wskaz mi bo nie widze. A jak nie potrafisz wskazac to prosze cofnij swoja wypowiedz przed wszystkimi i przyznaj ze ja sobie zmysliles. No chyba ze Cie na to nie stac?

Dlaczego ludzie na tym forum wkladaja w usta innym ludziom cos czego Ci nie powiedzieli?

 

"Stad małe zaufanie do recenzji" - skad? Bo Ci sie "wydaje" ze tak "pewnie" jest i sobie postanowiles na bazie swojego fiziu miuziu ze 'nie bede ufal recenzjom bo nie'? Znowu lapy mi opadaja.

 

Jak nie rozumiesz dlaczego kolumny sie ukladaja pod nowy wzmacniacz to juz nie moja wina. Najwyrazniej nie masz wyksztalcenia technicznego, a najprosciej jak sie czegos nie rozumie to poprostu cos wyszydzic co nie ;)

Kazdy inzynier Ci powie dlaczego tak sie dzieje. Ba, w co lepszym sklepie o tym mowia klientom albo nawet pisza o tym na stronie.

Niektorzy producenci sprzetu audio formalnie w instrukcji obslugi pisza wyraznie i o czasie wygrzewania oraz czasie dopasowania/ulozenia. Niestety jest to znacznia mniejszosc, ech.....ale czego oczekiwac po producentach ktorzy w wiekszosci nawet nie potrafia podac wydajnosci pradowej wzmacniacza w danych technicznych, a co dopiero o takich procesach jak wygrzewanie i ukladnanie.

 

Opisales po krotce proces testowania podajac jakies tam okresy i czasy trwania, jaki ci sie wydaje (!) ze jest. Wiesz co? Wykresl sobie ze swojej wypowiedzi te czasy trwania (bo nie wiesz jakie one sa naprawde) i.......masz pokrotce proces testowania w magazynach. Tak to wyglada. I tak, notuja na kartkach podczas odsluchu !!! To potem stanowi baze dla napisania tekstu. No chyba ze pracujesz w tym swiatku albo masz znajomych? Zakladam ze nie, wiec Twoje zgadywnie jak moze jest a moze nie jest, jest nie na miejscu.

 

A jak takie pomiary Atkinsona np. nic dla Ciebie nie znacza ('bo nie i basta') i wolisz polegac na materialach marketingowych producentow (pfffff) albo nie wiedziec wcale (bo jakie inne opcje masz? sam pomierzysz w labo?) to juz Twoja sprawa.

 

'myslisz', 'juz to widze' - kluczowe pojecia Twojej wypowiedzi. Nie wiesz nic jak to wyglada naprawde ale wydajesz osad bo 'pewnie tak jest'. Stary serio? Gadasz jak przedstawiciel plci zenskiej czyli wszystko na bazie emocji i zero argumentow: 'bo tak', 'domysl sie' albo 'tak jest bo ja tak mowie'.

 

Wyobraz sobie ze nie jestes ani mechanikiem samochodowym ani testerem aut. Wchodzisz na forum o autach i jest dyskusja. Postanawiasz napisac taka wypowiedz: 'wydaje Wam sie ze oni tymi autami jakos specjalnie dlugo jezdza w testach? Pewnie nie bo nie ma na to czasu wiec taki test trwa kilka godzin pewnie, max jeden dzien' - buahaha. Wysmieja Cie i nazwa czolowym baranem. Zaklad?

Wiesz co zrob, wyslij taka swoja osobista i subiektwyna opinie oparta na niczym do Evo w UK. Niech wiedza ze 'pewnie nie testuja aut zbyt dlugo bo nie ma na to czasu' buahahaha.

Widzisz juz analogie co powyzej popelniasz? Identycznie.

 

Juz nawet nie bede Ci tlumaczyl rotacji urzadzeniami miedzy redaktorami (tak samo w przemysle samochodowym) bo przeciez tam nie ma jednego czlowieka. Albo wspominal takich rzeczy jak to ze czesc klockow jest juz wstepnie wygrzewana (300-400h) w fabryce i wyjeta z pudla jest juz o wiele lepiej. Do tego dobrze ogarniety dystrybutor wie o co chodzi i......wysyla do testu wstepnie wygrzane urzadzenie (sluchaja w domach wlasciciele dystrybucji albo daja pracownikom - wiedza kiedy sa umowieni wysylke na test wiec przed czasem docieraja urzadzenie), no ale.......to sie nic nie liczy, to jest niewazne bo....Ty na pewno wiesz lepiej albo 'nie bo nie'.

gratuluje wiedzy i otwartego umyslu Grafii. Mozesz byc z siebie dumny za prowadzenie dyskusji bez argumentow i na bazie 'pewnie tak jest' albo 'mysle' itd.

 

Wypisuje sie z tej konwersacji bo zamiast czegos nowego sie nauczyc od ludzi i rozwinac sam to tylko daje sam od siebie a potem ktos napisze 'tak pewnie nie jest'. zaloba. Serio

 

Prosisz sie jednego zeby pokazal link do sklepu gdzie jest nowy Oxygene za 900 funtow bo tak twierdzi, to zignoruje i nie napisze nic (bo nie ma ;). Tlumaczysz budowe wzmacniacza bo twierdzi ze jest 'slaba' i pokazujesz jak taka 'slaba' budowa moglaby wygladac - tez nic nie napisze bo sie nagle okazuje ze nie wie jak wyglada budowa wzmaniacza.

 

Generalnie kazdy popelnia bledy i nie ma osoby wszystko wiedzacej. Ja sam popelniam duzo bledow ale to mnie tylko mobilizuje do dalszego rozwoju. ALE tez potrafie przyznac ze napisalem bzdure i moja wiedza wymaga poszerzenia w danym obszarze, ale co niektorzy tutaj tego nie potrafia, co swiadczy o nich.

 

Ide stad bo nie ma sensu tracic czasu na ten watek.

 

pozdro

 

ps. pokazalbym tutaj kilku osobom mejle ktore sobie wymieniam z...........Bo Christensenem (tworca calego projektu ArtoAmp150 czyli podstawy Oxygene) ale.......to by i tak nie mialo znaczenia co nie? Albo by to zignorowali albo napisali 'koles sie nie zna' albo 'tak nie jest bo ja mysle inaczej'....kon by sie usmial

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To by dopiero było - jakiś przewrót majowy, jak by się okazało że wzmacniacz kosztujący 3500 funtów nowy można kupić za 800-900 funtów , i nie odstaje od wielu opiewanych konstrukcji. Przecież to w Polsce nie do pomyślenia .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy macie racje Panowie.

Dlatego zalecam najpierw ja sprzedac, pozniej dzielic kase. Moze nawet sprzedasz za 12tys jak znajdzie sie nakrecony klient ktory nie bedzie czekal miesiacami na okazje. Nigdy niewiadomo.

 

 

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

[center]Studio 16hz * Karan Acoustics * Audio Research * Lumin * Transparent Reference XL & Ultra[/center]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mixy...ja nawet Twoich wypowiedzi calych nie czytam, bo sa zbyt obszerne...Za duzo sluchalem wzmakow w zyciu, zeby opierac sie jak Ty na recenzjach z gazet a linki myslalem, ze mozesz sam znalezc...to nie filozofia

 

Pierwsze z brzgu Oxygene za £730 nowy:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wieza STEREO Technics :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do tematu recenzji.Jezeli redaktorzy gazet pisza to co im sie kaze albo za co im się płaci,to podam przyklad poerwszy z brzegu.Primare I32 jest to sprzet za 2200£(cena z 2011r)i według WHAT HI-FI dostaje 3 gwiazdki.Czyżby primare nie oplacilo redaktora i ten sie zemscil.czy tez może konkurencja oplacila tedaktora zeby ten wydał ocene wartą 3 gwiazdek???.W internecie jest sporo slodkich recenzji ale sa tez negatywne,wiec kto za nie odpowiada???

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a czy ja powiedziałem ze wszystkie recenzje są opłacane i podkoloryzowane? Oczywiście ze nie, ale dużo takich jest.

To tak samo jak z nagrodami na targach, zdobywa ja dostawca X za produkt Y. Znam to z doświadczenia w innej branży i wiem jak to się odbywa :) Tego nikt oficjalnie nie potwierdzi to oczywiste.

 

Co do wmawiania komuś czegokolwiek Mixy, to Ty próbujesz od dłuższego czasu wmówić ze Roksan Oxygen to super wzmak. Może i tak jest, nie neguje tego, ale po co to powtarzasz po 10 razy? Jak coś jest dobre to nie potrzebuje reklamy (Porsche), a jak słabe to trzeba reklamować w kółko.

 

Nie wiesz gdzie napisałeś o 200-300h? To sprawdź swoje wypowiedzi. Napisałeś ze sprzęt musi pograć i trzeba na to 200-300h. Tego tez nigdzie nie znegowalem. Skoro w domu tyle trzeba testować sprzęt dla własnej oceny, to ile na to maja poświecić zawodowcy (redaktorzy)? Jak dla mnie powinni to zrobić jeszcze rzetelniej czyli jeszcze dłużej. Tylko kto za to zapłaci? Dlatego w większości przypadków to tyle nie trwa. Na pewno są tez pożądane testy, ale większość to płatne reklamy a nie testy. To tez nam z innej branży ale nie wmówisz mi ze w audio tak nie jest. Nie wszyscy na forum to zagorzali audiofile którzy wiedza które czasopismo jest mniej lub bardziej rzetelne. Każdy za to może znaleźć testy (większość sprzętu wypada dobrze, bardzo dobrze, lub wybitnie). Tzn ze słabych nie ma? To ze jedna recenzja była słaba nie oznacza ze wszystkie ich testy są rzetelne ;) Dalej nie komentuje.

 

Proponuje wrócić do tematu, bo sam chętnie się dowiem czym się zainteresować :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może Parasound Halo?

Dość dobrze wyposażony i całkiem przyzwoicie grający. Nowy chodzi koło 10tys, używkę pewnie da się wyrwać za 5tys.

Z tego co obserwuje to tez bardzo rzadki sprzet z drugiej reki - ale on nie gra z takim dociazeniem jak Tucana - dynamika super ale ja potrzebuje dociazenia do Tannoyi.

 

Kolego Mixy - nie ma sie co egzaltowac - na koniec dnia kazdy ma swojego konika - ale nie ma co forsowac swojego zdania za wszelka cene. Byc moze bede zalowal ze nie udalo mi sie posluchac Oxygene.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do wmawiania komuś czegokolwiek Mixy, to Ty próbujesz od dłuższego czasu wmówić ze Roksan Oxygen to super wzmak. Może i tak jest, nie neguje tego, ale po co to powtarzasz po 10 razy? Jak coś jest dobre to nie potrzebuje reklamy (Porsche), a jak słabe to trzeba reklamować w kółko.

 

 

 

Bo to jest b.dobry wzmacniacz. Z wielu powodów ta linia przynajmniej jak narazie poszła w odstawkę ale na pewno przyczyną nie była jakość brzmienia. Roksan ma teraz najwyższą integrę Blak , sprawdźcie czy lepsza od oxygene.

 

Niemniej jak czytam ten wątek to Leema Tucana przynajmniej wg opinii jednego z forumowiczów (dlaczego ją sprzedał ?) jest nie do zastąpienia . Czy to będzie Oxygene czy nie wiadomo co jeszcze to z tego wątku już się dowiedziałem że Leema najlepsza.

 

Awietek zostaw ją sobie proszę i proponuję zamknąć ten śmietnik.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.