Skocz do zawartości
IGNORED

Tanszy zamiennik Leema Tucana... :(


awietek

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

Bo to jest b.dobry wzmacniacz. Z wielu powodów ta linia przynajmniej jak narazie poszła w odstawkę ale na pewno przyczyną nie była jakość brzmienia. Roksan ma teraz najwyższą integrę Blak , sprawdźcie czy lepsza od oxygene.

 

Niemniej jak czytam ten wątek to Leema Tucana przynajmniej wg opinii jednego z forumowiczów (dlaczego ją sprzedał ?) jest nie do zastąpienia . Czy to będzie Oxygene czy nie wiadomo co jeszcze to z tego wątku już się dowiedziałem że Leema najlepsza.

 

Awietek zostaw ją sobie proszę i proponuję zamknąć ten śmietnik.

To napisz prosze o co Ci teraz chodzi? Bo nie rozumiem...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To napisz prosze o co Ci teraz chodzi? Bo nie rozumiem...

 

Jak sam się już dowiedziałeś od Huberto to Leema jest nie do zastąpienia. Jak pisałem , zostaw ją sobie o ile już się nie pozbyłeś i zakończcie ten dziwny wątek.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Jak sam się już dowiedziałeś od Huberto to Leema jest nie do zastąpienia. Jak pisałem , zostaw ją sobie o ile już się nie pozbyłeś i zakończcie ten dziwny wątek.

Tak jak napisalem na poczatku - mam nadzieje ze ja jednak zostawie - napisze prosto jak tylko moge - jesli dostane dofinansowanie na start biznesu to ja zostawiam - jesli nie to niestety bede musial kupic cos znacznie tanszego zeby zastapic tucane zeby wspomoc finansowy start firmy - stad ten temat. Sprawa rozstrzygnie sie w czerwcu. Rozsadnym jest jednak nie bazowanie tylko na opinii Huberta - pojawily sie rozne opcje - oczywiscie sam swoje zdanie tez posiadam - ale nie jestem krowa i potrafie je zmienic. Chetnie poslucham oxygene - podobnie jak haiku, LARa i Tage Harmony - chce miec przynajmniej jakies opcje w kwestii ostatecznego wyboru. Dla mnie to jest proste jak drut - niepotrzebnie oczywiscie koledzy sie napinaja bo to nie ma sensu - przekrzykiwanie sie nie jest w moim stylu i tego nie lubie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podam przyklad poerwszy z brzegu.Primare I32 jest to sprzet za 2200£(cena z 2011r)i według WHAT HI-FI dostaje 3 gwiazdki.Czyżby primare nie oplacilo redaktora i ten sie zemscil.czy tez może konkurencja oplacila tedaktora zeby ten wydał ocene wartą 3 gwiazdek???.W internecie jest sporo slodkich recenzji ale sa tez negatywne,wiec kto za nie odpowiada???

 

Dla mnie brzmi jak na 5 gwiazdek,dlatego że już zostaje.

What hifi chłodno ocenia wszystko co nie brytyjskie,no prawie wszystko.

 

Czytam recenzje,opinie po czym wypożyczam do siebie.

Obecnie mam m2tech young,mimo starej kości,brzmi fajnie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Dla mnie brzmi jak na 5 gwiazdek,dlatego że już zostaje.

What hifi chłodno ocenia wszystko co nie brytyjskie,no prawie wszystko.

 

Czytam recenzje,opinie po czym wypożyczam do siebie.

Obecnie mam m2tech young,mimo starej kości,brzmi fajnie

U mnie odtwarzaczem plyt CD jest 25-cio letni B&O na starej kosci Philipsa - za nowy na takim poziomie odtwarzania dzisiaj musialbym zaplacic killa dobrych tysiecy. Dziala bezawaryjnie :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo masz pojęcie o tym co jak gra i za jakie pieniądze na podstawie doświadczeń a nie czytania gazet.

 

Co do what hi fi to szkoda się wypowiadać bo te ich testy to jest śmiech na sali. Testy są robione ewidentnie pod ich gusta.

 

Awiatek ja myślę, że jak to ma być wzmak tylko "na teraz" to kup taki, na którym nie stracisz, będzie łatwy do odsprzedania i żeby napedzil Twoje skrzynki. One jakoś bardzo wymagające chyba nie są jeśli o prąd chodzi. Ja pozbylem się wszystkiego i czekam wciąż na klucze do nowego domu! Będą dopiero za dwa tygodnie i żyje z wieża technics już trzeci miesiąc. Nie ma tego smaczku ze słuchania, ale radość z muzyki wciąż jest.

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wieza STEREO Technics :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne, że jeszcze nikt nie zaproponował NADa C356 po modzie u mudy. Z tego co piszą użytkownicy mudowanych NADów oraz sam mudyfikator to może być wzmacniacz niczym nie ustępujący Tucanie a może nawet lepszy. Pamiętajmy, że ten NAD zastąpił z powodzeniem Denona 2020. Miało być tanio i bardzo dobrze więc?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można za 3500 NAD 375 BEE dać do Mudy i rzeczywiście może być zacnie za 5000 zł może to i jest jakieś mądre rozwiązanie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W uk na ebay pojawiła sie czarna tucana 1600f

Widzialem :) - ciekwe w jakim faktycznie stanie - ale to dobra cena.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z fanthorpes... Dużo sprzętu leema wystawili. Ja swoją też za tyle sprzedałem niedawno.

 

Ja to bym takie dwie hydry jak mają przytulił już i pyxis z pre gramofonowym :) każde kolumny to wysteruje bez problemu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wieza STEREO Technics :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z fanthorpes... Dużo sprzętu leema wystawili. Ja swoją też za tyle sprzedałem niedawno.

 

Ja to bym takie dwie hydry jak mają przytulił już i pyxis z pre gramofonowym :) każde kolumny to wysteruje bez problemu.

huberto czy teoja antilla byla ECO czy zwykla 2.moj lokalny sklep zaoferowal mi antille 2 za 1500£

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eco, najnowsza wersja. Kupiłem od dilera z gwarancją za £1200 :) jest Eco z 5 letnia gwarancja za £1795 w Audio Oasis obecnie. 1500 za stara wersję to nieporozumienie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wieza STEREO Technics :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eco, najnowsza wersja. Kupiłem od dilera z gwarancją za £1200 :) jest Eco z 5 letnia gwarancja za £1795 w Audio Oasis obecnie. 1500 za stara wersję to nieporozumienie.

dzięki za info

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

No coz - jednak sytuacja mnie zmusza do sprzedazy Leemy. Jesli ktos z kolegow jest zainteresowany zapraszam na prv. Za kilka dni wystawiam sprzet w oficjalnym ogloszeniu.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodaje kilka fotek:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-59062-0-30604200-1530252438_thumb.jpeg

post-59062-0-27865500-1530252482_thumb.jpeg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

a jest, zoba :)

20A faktycznie

Dwa razy wiecej pronnnndu niz w UcD180 Artory hehe. I tylko 6A mniej od topowego NC500. Mega

 

Niestety podajecie nieprawdziwe badz nieaktualne informacje. W mojej artorze sa moduly ucd400oem v6 czyli wersja z 2012 roku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Niestety podajecie nieprawdziwe badz nieaktualne informacje. W mojej artorze sa moduly ucd400oem v6 czyli wersja z 2012 roku.

Czyli sie postarali... ale to i tak o kant tylka takie prady... mam oxygene bo musialem kupic cos taniego - prawda jest taka ze moze za te pare tysiakow to noe jest zly wzmak ale do Tucany pod wzgledem dynamiki to nie ma w ogole co porownywac. Te pradziki ktore on wyrzuca z siebie nie gwarantuja tak glebokich emocjonalnych doznan jakie mialem z Tucana. Taka prawda.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Czyli sie postarali... ale to i tak o kant tylka takie prady... mam oxygene bo musialem kupic cos taniego - prawda jest taka ze moze za te pare tysiakow to noe jest zly wzmak ale do Tucany pod wzgledem dynamiki to nie ma w ogole co porownywac. Te pradziki ktore on wyrzuca z siebie nie gwarantuja tak glebokich emocjonalnych doznan jakie mialem z Tucana. Taka prawda.

 

Nie no nie ma co porównywać - Leema to 2x więcej mocy, cudów nie ma (20A Roksana vs 50 A Leemy). Pytanie jeszcze jak Oxy się zgrywa z Twoimi kolumnami. Moje akurat są bardzo łatwym obciążeniem dla wzmaków bo realnie są 8-omowe plus dobra efektywość. Nie mówiąc już o 16m^2 pokoju ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie ma znaczenia - w jakiejkolwiek powierzchni Tucana bedzie maiala niezaprzeczlana przewage pod wzgledem dynamiki. Latwosc z jaka wydobywa dzwiek z kolumn nie moze byc porownywalna z oxygene. Leema gra, oxygene udaje ze gra - oczywiscie cena ma tu znaczenie...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie ma znaczenia - w jakiejkolwiek powierzchni Tucana bedzie maiala niezaprzeczlana przewage pod wzgledem dynamiki. Latwosc z jaka wydobywa dzwiek z kolumn nie moze byc porownywalna z oxygene. Leema gra, oxygene udaje ze gra - oczywiscie cena ma tu znaczenie...

 

Cena nie ma zbytniego znaczenia, w zasadzie w momencie wejscia na rynek Oxygene byl tylko niewiele tanszy od Leemy. Oczywiscie nie wnikam tu w takie aspekty jak przeszacowanie Oxygena ze wzgledu na design itp.itd.

 

Pisząc o powierzchni mialem na mysli wykorzystanie mocy wzmacniacza. Jesli chce sie naglosnic np. 40 metrowy salon niezbyt skutecznymi kolumnami i wzmacniaczem 2x75 W (oxygene@8ohm) to niestety nie musi sie to udac.

 

Jesli twierdzisz ze Leema na kazdym poziomie glosnosci z łatwością "bije" Oxygena na głowę to ok. Nie pozostaje nic innego jak posluchac Leemy jak nadarzy sie okazja :)

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam posłuchać Tucany. Na prawdę sprzęt warty uwagi. Ale trzeba uważać na okablowanie i sprzęt towarzyszący. Jak jest coś skopane to Tucana nie naprawi.

Ja mam Tucane dlatego ze poprzedni właściciel nie trafił z konfiguracją. Słuchałem u niego i też mi się nie podobało. Mimo wszystko kupiłem i nie żałuję. U mnie gra o niebo lepiej. Co wię ej, jestem oczarowany.

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Cena nie ma zbytniego znaczenia, w zasadzie w momencie wejscia na rynek Oxygene byl tylko niewiele tanszy od Leemy. Oczywiscie nie wnikam tu w takie aspekty jak przeszacowanie Oxygena ze wzgledu na design itp.itd.

 

Pisząc o powierzchni mialem na mysli wykorzystanie mocy wzmacniacza. Jesli chce sie naglosnic np. 40 metrowy salon niezbyt skutecznymi kolumnami i wzmacniaczem 2x75 W (oxygene@8ohm) to niestety nie musi sie to udac.

 

Jesli twierdzisz ze Leema na kazdym poziomie glosnosci z łatwością "bije" Oxygena na głowę to ok. Nie pozostaje nic innego jak posluchac Leemy jak nadarzy sie okazja :)

 

Oxygene, w teście Audio 02/2014 miał zmierzoną moc na poziomie 2x113 8 Ohm i 2x189 przy 4 Ohm.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Less is More

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oxygene, w teście Audio 02/2014 miał zmierzoną moc na poziomie 2x113 8 Ohm i 2x189 przy 4 Ohm.

 

Owszem, ale przy założeniu 1%THD. Producent w instrukcji podaje przy 0.1% THD i wychodzi oczywiście mniej. To jest w każdym razie około połowę mniejsza moc niż podana dla Tucany (zmierzonej nie znam).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne, że jeszcze nikt nie zaproponował NADa C356 po modzie u mudy. Z tego co piszą użytkownicy mudowanych NADów oraz sam mudyfikator to może być wzmacniacz niczym nie ustępujący Tucanie a może nawet lepszy. Pamiętajmy, że ten NAD zastąpił z powodzeniem Denona 2020. Miało być tanio i bardzo dobrze więc?

Wypaliłeś chopie z tym nadem :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdziwilbys sie heh. Panie piec "kosa" . Dobra, starczy tych zarcikow bo jeszcze ktos pomysli, ze to prawda.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oxygene - Tucana - w dynamice roznica jest mocna - ale tu sie nie ma co oszukiwac - wydajnosc pradowa Tucany jest ok 3 razy wieksza - a to w kontroli membran jest priorytetowe. Brzmienie to oczywiscie zupelnie inna broszka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

<p>Nie sluchalem niestety Tucany II ale za sam wyglada bym ja kupil, dla mnie zaje...cie wyglada, tylko wybrac wersje kolorystyczna to bylby problem, obie super, chociaz ta "jasna" chyba bardziej urokliwa, przynajmniej na fotach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 14

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.