Skocz do zawartości
IGNORED

Kolumny do Rocka, Metalu - proszę o pomoc.


Passion22
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

(Konto usunięte)

 

 

A z jakiego powodu ma to znaczenie? Proszę o konkretne wyjaśnienie.

 

Powiedzmy ktoś ma wzmacniacz w klasie D o mocy 500 W. Jest dobry czy nie?

Dla jakich kolumn jest dobry, a dla jakich nie jest?

 

Ponownie, proszę o konkretne wyjaśnienie zależności.

 

A co wszystkie kolumny grają tak samo niezależnie od zastosowanego wzmacniacza?

O techniczne wytłumaczenie do zakładki DIY proszę...dla mnie albo zestawienie gra dobrze albo nie...i nieważne czy ma 500 czy 2kW...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napęd jaki bo to tak samo istotne jak sama kolumna...

 

Denon 1560 po renowacji (nie wiem jak wyglądał jej zakres, bo piec nie był mój). I jak ktoś ma zamiar pisać: stare padło, suchotnik, zamulacz etc. itc. to proszę o przykłady wzmacniaczy, które dobrze zagrają metal w zestawieniu z JBL 260 lub Ti 5000.

 

A i korekta: testowałem te JBLe 260 dwukrotnie, jeszcze wcześniej z estradową końcówką mocy (nie pamiętam modelu). Grały równie słabo. Być może to dobre kolumny, ale raczej na pewno nie do metalu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez CartmanEric
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A patrząc na współczesne kolumny , które nie mają 100 lat to co myslicie do takiej muzyki o takich Cervin Vega Sl 12, Cervin Vega Xls 12 ?

Może one by się nadały ,ale z samą jakością to chyba kiepsko {choć może się mylę}. Sl12 już raczej nie dostępne w Polsce, ale XLS 12 jeszcze tak.

 

Tylko zastanawia mnie skąd ta cena na nie w Pl. Znacznie taniej te kolumny można nabyć np. w Czechach.

 

Mają one miękką kopułkę, duży basowiec, niezły litraż, może to jakaś alternatywa dla metal maniaków i do tych obecnych słupków.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Pd9700
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To są dość fajne kolumny do ciężkich brzmień, z tym że stosunkowo ciemno grające i ocieplone (plus przy słabiej wyprodukowanych kawałkach). Stopa wali a nie puka jak w przypadku słupków. Niestety przy szybszej muzyce (thrash, black, death metal) bas potrafi się czasem pogubić. Uprzedzając pytania - słuchałem ich u dystrybutora z modyfikowanym AMC XIA 150. Warto przetestować, jakby ktoś miał okazję.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla mnie albo zestawienie gra dobrze albo nie...

 

To po co pytasz? Myślisz, że ktos akurat ma taki wzmacniacz jak Ty?

A jeśli nawet ten wzmacniacz, to na pewno inne kolumny.

Gdzie w tym logika?

 

nieważne czy ma 500 czy 2kW...

 

Rzeczywiście mało ważne, szczególnie 500 kW byłoby imponujące (taka wielkość wynika z zapisu).

 

Otóż kolumny nadające się do ciężkich brzmień można zawczasu precyzyjnie opisać i określić.

Jest już na forum wątek i chyba właśnie nazywa się "ciężkie brzmienia" lub podobnie. Tam jest multum propozycji kolumn.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie do konca tak jest ze metal zle brzmi ze wzgledu na realizacje. Metal jest po prostu duzym wyzwaniem dla wiekszosci zestawow hifi.

 

To prawda że taka muzyka jest wyzwaniem dla sprzętu, ale nie ukrywajmy, realizacja nagrań też robi swoje.

Weźmy na przykład tą płytę:

 

 

W porównaniu z innymi płytami Vadera, ta naprawdę ma "jaja", bo jest fajnie dociążona.

Ale czy dźwięk jest taki jak na żywo?

Nie, i nigdy nie będzie.

 

Metal gra się głośno (a nawet nie da rady grać cicho, w porównaniu z np. muzyką jazzową) i to jest zasadnicza różnica i bariera przez którą metal z płyty nigdy nie zagra dobrze, czyt. tak jak na żywo.

To tak samo jak by porównać dźwięk tego samego zespołu metalowego, grającego w sali prób bez nagłośnienia, z graniem na dużej scenie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra piłka na gicie :)

co do kolumn......bierz coś na ceramikach......jest atak i jebnięcie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez mztv
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 rok później...

Na wstępie witam wszystkich bo to mój pierwszy post. Pozwólcie, że  odkopie temat i podbije budżet. Powiedzmy 20-30k. Kolumny + wzmacniacz. Poważnie zastanawiają mnie ATC SCM40.  Ale na wzmacniacz do nich nie mam zupełnie pomysłu. Z tym , że słucham raczej bardziej ekstremalnych odmian metalu. Zdecydowanie bardziej niż metallica ...głównie black /death metal troche trashu.

Z góry dzięki za pomoc.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Hefajsto
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, Hefajsto napisał:

Na wstępie witam wszystkich bo to mój pierwszy post. Pozwólcie, że  odkopie temat i podbije budżet. Powiedzmy 20-30k. Kolumny + wzmacniacz. Poważnie zastanawiają mnie ATC SCM40.  Ale na wzmacniacz do nich nie mam zupełnie pomysłu. Z tym , że słucham raczej bardziej ekstremalnych odmian metalu. Zdecydowanie bardziej niż metallica ...głównie black /death metal troche trashu.

Z góry dzięki za pomoc.

no nie wiem czy te ATC się nadają do takiej muzy... To raczej kolumny do jazzu bym powiedział... 

Jak chcesz energi, ataku i dynamiki, to może coś z B&W? Do tego Yamaha np A-S1200, albo Rotel RA1592. Takie sety do ciężkiej muzy często klienci wybierają u nas. Nie wspomniałeś nic o wielkości pomieszczenia jaką chcesz nagłośnić... 

Póki nie napiszesz coś więcej o pomieszczeniu, wrzucam zestaw do ok 30-35m: https://www.tophifi.pl/kup-wiosna-splacaj-latem/raty-40-x-0-procent/rotel-ra-1592-bw-703-s2.html 

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, Hefajsto napisał:

Na wstępie witam wszystkich bo to mój pierwszy post. Pozwólcie, że  odkopie temat i podbije budżet. Powiedzmy 20-30k. Kolumny + wzmacniacz. Poważnie zastanawiają mnie ATC SCM40.  Ale na wzmacniacz do nich nie mam zupełnie pomysłu. Z tym , że słucham raczej bardziej ekstremalnych odmian metalu. Zdecydowanie bardziej niż metallica ...głównie black /death metal troche trashu.

Z góry dzięki za pomoc.

Przy takiej muzyce do tych głośników - KOŃCÓWKA MOCY. ATC P1, ATC P2 lub innej marki. Wzmacniacze impulsowe np Lyngdorf + lampowy przedwzmacniacz. Na takim zestawie gra się metal 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, Hefajsto napisał:

Na wstępie witam wszystkich bo to mój pierwszy post. Pozwólcie, że  odkopie temat i podbije budżet. Powiedzmy 20-30k. Kolumny + wzmacniacz. Poważnie zastanawiają mnie ATC SCM40.  Ale na wzmacniacz do nich nie mam zupełnie pomysłu. Z tym , że słucham raczej bardziej ekstremalnych odmian metalu. Zdecydowanie bardziej niż metallica ...głównie black /death metal troche trashu.

Z góry dzięki za pomoc.

Przede wszystkim opinie z forum mogą stanowić tylko sugestię, podstawą wyboru powinien być własny odsłuch i to najlepiej (po wypożyczeniu sprzętu) we własnym domu - każdy ma inne gusta, słucha kolumn w innych warunkach akustycznych, zazwyczaj z inną elektroniką.

Testowałem kilkukrotnie ATC SCM40 mk I i mk II oraz SCM35 (poprzedni model). Też szukałem sprzętu pod death/black/thrash. To dobre kolumny, szybkie na basie.  Ale o ile w dobrych realizacjach sprawdzają się ok, o tyle w gorzej wyprodukowanej muzie (a właśnie taką stanowi znaczna część cięższych/szybszych odmian metalu) brak im dociążenia, nie maskują w żaden sposób słabości tych nagrań. Nowe B&W i inne jasno grające kolumny - to też raczej nie jest właściwy kierunek. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez CartmanEric
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, CartmanEric napisał:

Nowe B&W i inne jasno grające kolumny - to też raczej nie jest właściwy kierunek. 

aż tak jasno nie grają, ale za to szybko. Z cieplej grających kolumn nadających się o dziwo do rocka są ProAc Response DT8 i to podobny budżet do B&W 703 S2  

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

aż tak jasno nie grają, ale za to szybko. Z cieplej grających kolumn nadających się o dziwo do rocka są

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) i to podobny budżet do B&W 703 S2  

Czy grają "jasno" czy "nie aż tak jasno" to kwestia subiektywna. Natomiast faktem jest, że zdecydowana większość nowych kolumn (niezależnie od budżetu i marki) w metalu wykłada się w sposób spektakularny. Są zbyt neutralne, podkreślają niski, a nie wyższy bas, bywają na basie bardzo zamulone, często też podbijają wyższą średnicę i wysokie tony. To i owszem sprawdza się w "audiofilskim plumkaniu", ale nie w ciężkich brzmieniach. Powiedzmy sobie szczerze - sprzęt hi-fi w dzisiejszych czasach co do zasady nie jest projektowany z myślą o fanach takiej muzyki.

Widać to np. na kolejnych audioshow. Spora część wystawców boi się puszczać metalu, a jak już puszczą, to zazwyczaj taka muza brzmi tragicznie. Zdarzają się oczywiście nieliczne wyjątki. 

@Hefajsto, powstał tu kiedyś cały wątek poświęcony kwestii hi-fi i ciężkich brzmień, poczytaj sobie:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, CartmanEric napisał:

nie maskują w żaden sposób słabości tych nagrań.

Jeśli głośniki maskują coś w słabszych nagraniach, nie pokazują też wszystkiego w dobrych nagraniach. Dobry głośnik (a właśnie takim jest ATC) ma pokazać możliwie jak najwierniej to, co wychodzi z wzmacniacza  

Czasem słucham metalu. Także tych cięższych odmian. Na głośnikach ATC. I jest bardzo dobrze. Nic się nie wykłada, nie szwankuje i nie ciągnie. Czysta energia 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, piotrek7 napisał:

Jeśli głośniki maskują coś w słabszych nagraniach, nie pokazują też wszystkiego w dobrych nagraniach. Dobry głośnik (a właśnie takim jest ATC) ma pokazać możliwie jak najwierniej to, co wychodzi z wzmacniacza  

Tak właśnie jest. ATC pokazują całą prawdę o nagraniach. Dlatego też w metalu z podejrzaną realizacją nie sprawdzają się najlepiej.

W przypadku ciężkich brzmień trzeba iść na pewien kompromis. Nie ma kolumn (jak są, chętnie o takich poczytam i przetestuję), które zagrają wybitnie zarówno "Vulgar Display of Power", "Painkillera" czy "Black Album", jak i "Altars of Madness", "Darkness Descends" lub "Think This" (Toxik) i całą gamę bardzo fajnych (ale średnio wyprodukowanych) thrashowych płyt z lat 80. 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez CartmanEric
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, CartmanEric napisał:

W przypadku ciężkich brzmień trzeba iść na pewien kompromis. Nie ma kolumn (jak są, chętnie o takich poczytam i przetestuję), które zagrają wybitnie zarówno "Vulgar Display of Power", "Painkillera" czy "Black Album", jak i "Altars of Madness", "Darkness Descends" lub "Think This" (Toxik) i całą gamę bardzo fajnych (ale średnio wyprodukowanych) thrashowych płyt z lat 80. 

Błędne podejście. To nie jest rola głośników. One mają pokazać możliwie jak najwierniej to, co podaje im wzmacniacz. Nie mają kreować własnej rzeczywistości. Dlaczego? Bo czyniąc zjadliwymi słabsze, wyłożą się na dobrych nagraniach, tworząc z nich niestrawną zupę, kisiel czy inne dziadostwo. Korekta skopanych nagrań powinna być dokonywana na poziomie elektroniki, która współpracuje z głośnikami. Czy to poprzez wymianę lamp w przedwzmacniaczu (z czego ja korzystam), czy poprzez zmianę filtrów w przetworniku (także sięgam po to rozwiązanie) lub poprzez wykorzystanie układów DSP (nie mam choć może kiedyś sięgnę po to rozwiązanie) 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, piotrek7 napisał:

Błędne podejście. To nie jest rola głośników. One mają pokazać możliwie jak najwierniej to, co podaje im wzmacniacz. Nie mają kreować własnej rzeczywistości. Dlaczego? Bo czyniąc zjadliwymi słabsze, wyłożą się na dobrych nagraniach, tworząc z nich niestrawną zupę, kisiel czy inne dziadostwo. Korekta skopanych nagrań powinna być dokonywana na poziomie elektroniki, która współpracuje z głośnikami. Czy to poprzez wymianę lamp w przedwzmacniaczu (z czego ja korzystam), czy poprzez zmianę filtrów w przetworniku (także sięgam po to rozwiązanie) lub poprzez wykorzystanie układów DSP (nie mam choć może kiedyś sięgnę po to rozwiązanie) 

Tak? A jak dokonasz tej "korekty" czy to poprzez wymianę lamp czy zmianę filtrów, to czy nagle te dobre nagrania nie zaczynają nagle brzmieć o wiele gorzej? Zakładam, że posiadasz kolumny ATC. Uważasz, że dasz radę skorygować "ustawienia" elektroniki na tyle, żeby te paczki dały zagrać stary thrash metal?

Przecież to właśnie kolumny wraz z akustyką wpływają na brzmienie w największym stopniu. A tak btw.: to że kolumny są ocieplone na średnicy nie oznacza, że nie mogą być BARDZO rozdzielcze na basie i że z dobrze nagranych kawałków robią od razu bagno biebrzańskie. 

I w końcu: zakładam, że większość przeciętnych słuchaczy metalu chce kupić optymalny sprzęt bez konieczności wymiany lamp (o ile grają na lampowcach ciężką muzę) czy zabawy filtrami. 

52 minuty temu, piotrek7 napisał:

Czasem słucham metalu. Także tych cięższych odmian. Na głośnikach ATC. I jest bardzo dobrze. Nic się nie wykłada, nie szwankuje i nie ciągnie. Czysta energia 

To "czasem" ma chyba decydujące znaczenie. Słuchasz Mety czy również black/death/mniej znanego thrashu?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Na wstępie witam wszystkich bo to mój pierwszy post. Pozwólcie, że  odkopie temat i podbije budżet. Powiedzmy 20-30k. Kolumny + wzmacniacz. Poważnie zastanawiają mnie ATC SCM40.  Ale na wzmacniacz do nich nie mam zupełnie pomysłu. Z tym , że słucham raczej bardziej ekstremalnych odmian metalu. Zdecydowanie bardziej niż metallica ...głównie black /death metal troche trashu.
Z góry dzięki za pomoc.
Witaj, wydaję mi się że ważny jest też metraż w jaki chcesz je wstawić, kiedyś słuchałem je w ok 40 m2 i było bardzo dobrze, ale piec który je napędzał miał trafo prawie że tak wielkie jam mój ówczesny cały wzmacniacz swego czasu dostałem info od ATC że scm 40 były stroje z P1 i w małych i średnich pomieszczeniach nie będzie problemu, natomiast w pomieszczeniach jak to nazwali very large (nie wiadomo jaki metraż mieli na mysli) sugerują P2 ,obecnie je użytkuje w ok 16 m2 z P1 i lampowy pre ,bardzo często gram też metal

Wysłane z mojego SM-T310 przy użyciu Tapatalka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, CartmanEric napisał:

Zakładam, że posiadasz kolumny ATC

Tak

6 minut temu, CartmanEric napisał:

czy zabawy filtrami.

Ta zabawa to naciśnięcie jednego przycisku na pilocie

12 minut temu, CartmanEric napisał:

bez konieczności wymiany lamp

Ta operacja zajmuje około 5 minut. Wliczając w to podrapanie się p głowie i zapakowanie lamp do pudełek

6 minut temu, CartmanEric napisał:

I w końcu: zakładam, że większość przeciętnych słuchaczy metalu chce kupić optymalny sprzęt

Optymalny do czego? Słuchania tylko skopanych nagrań czy muzyki jako całości. Tej lepiej nagranej i tej trochę gorzej. Takiej, której słucha się na co dzień i takiej puszczonej okazyjnie. U mnie teraz leci na zestawie ATC Behemoth. Wcześniel Leonard Cohen. Jeszcze wcześniej radyjko sobie burczało. I wszystko grało tak, jak powinno. 

Metal na ATC jest jak...... łyk czystej, zimnej wody ? 

Ja nie muszę niszczyć jej smaku sztucznym sokiem z butelki z cukrem, konserwantami i barwnikami ? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, piotrek7 napisał:

Metal na ATC jest jak...... łyk czystej, zimnej wody ? 

Ja nie muszę niszczyć jej smaku sztucznym sokiem z butelki z cukrem, konserwantami i barwnikami ? 

Jeżeli Tobie pasuje metal na ATC - ok - przecież gusta to rzecz subiektywna. Dużo też zależy od tego, jakiego metalu słuchasz.

Jakiś czas temu testowałem pod kątem ew. kupna ATC 40 mk1 z końcówką mocy tej samej firmy (nie pamiętam niestety modelu). Jak się okazało, sprzedający chciał się tego zestawu pozbyć właśnie dlatego, że mu to bardzo źle (sucho) grało ciężką muzę z lat 80/90. 

Tak swoją drogą wspominając Behemotha wymieniłeś bardzo dobrze zrealizowane nagranie (chyba, że chodziło Ci o "Grom" czy "Sventevith", ale zakładam, że jednak nie). Albumy black/death również mogą być b. dobrze wyprodukowane i wtedy można ich sobie słuchać na neutralnych kolumnach, nawet ze studyjnym rodowodem. 

Odpal sobie jednak klasykę: np. Flotsam and Jetsam "Doomsday of the Deciver", "Altars of Madness, "Darkness Descends" czy np. Bathory "Hammerheart". Gwarantuję, że już tak fajnie nie będzie. 

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, CartmanEric napisał:

Odpal sobie jednak klasykę: np. Flotsam and Jetsam "Doomsday of the Deciver", "Altars of Madness, "Darkness Descends" czy np. Bathory "Hammerheart". Gwarantuję, że już tak fajnie nie będzie. 

Aż z ciekawości po robocie zarzucę tę muzę na swoich ATC i Dynaudio, tak dla kontrastu, gdzie przyjemniej się tego słucha. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Adam 38 napisał:

Aż z ciekawości po robocie zarzucę tę muzę na swoich ATC i Dynaudio, tak dla kontrastu, gdzie przyjemniej się tego słucha. 

Stawiam, że pod względem basu na ATC, pod względem całej reszty na Dynaudio, ale daj znać apropos wyników:-) PS. Oczywiście zależy, jakie to Dynaudio. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez CartmanEric
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, CartmanEric napisał:

Tak swoją drogą wspominając Behemotha wymieniłeś bardzo dobrze zrealizowane nagranie (chyba, że chodziło Ci o "Grom" czy "Sventevith", ale zakładam, że jednak nie)

W zasadzie to chyba nie wymieniłem konkretnego nagrania. Ale słuchałem tej płyty (z Tidala)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Bardzo fajna. Jako ciekawostka, została wydana nawet na kasecie magnetofonowej!!!!!!!!!

12 minut temu, CartmanEric napisał:

Odpal sobie jednak klasykę: np. Flotsam and Jetsam "Doomsday of the Deciver", "Altars of Madness, "Darkness Descends" czy np. Bathory "Hammerheart". Gwarantuję, że już tak fajnie nie będzie. 

To nawet na Altusach potrafi zmęczyć . Ale to nie wina głośników 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, piotrek7 napisał:

W zasadzie to chyba nie wymieniłem konkretnego nagrania. Ale słuchałem tej płyty (z Tidala)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

No tak, tylko jest to nowe, dopieszczone pod względem produkcji nagranie. 

3 minuty temu, piotrek7 napisał:

To nawet na Altusach potrafi zmęczyć . Ale to nie wina głośników 

Ale są kolumny, na których męczy znacznie mniej niż na większości innych i nawet brzmi całkiem nieźle. Jak wspomniałem na wstępie - nie ma sprzętu, który b. dobrze zagra wszystko. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za wszystkie podpowiedzi aż się nie spodziewałem takiego odzewu.

Pomieszczenie jakim dysponuje to 25m ale wkrótce przeprowadzka i docelowo jakieś 35m. 

Żeby było jasne , jestem miłośnikiem muzyki (jeśli metal ktoś zalicza do muzyki ? na sprzęcie znam się słabo.  Więc jak napiszę, że klocek X grał słabo ... to nie znaczy , że jest słaby tylko , że w moje ucho na mojej muzyce nie weszło. Niech nikt sie nie obraża, że krytykuje jego ulubiony sprzęt. ?
Tytułem wstępu kiedyś trenowałem na HK PM 665 oraz hk pm 6500 na Kef RDM 3 zastąpione  (niestety) jakimś niskim Acustic Energy... Z kef było fajnie... z Acusticami tak sobie. Przyszedł czas na zmiany ... i wybór padł na Denona PMA1510 +MonitorAudio Silver 8. I właściwie to ciągle zadowolony z tego zestawu jestem. Ale dopadły mnie problemy pierwszego świata czyli potrzeba 'ulepszenia'  Jedyne zastrzeżenia jakie mam do obecnego zestawu to ... nieco za ostra góra, przez co blachy nie brzmią naturalnie. A rozróżnienie Zidiljan od Meinl jest po prostu niemożliwe ? Oraz fakt, że przy głośnym odsłuchu na naprawdę ostrej muzyce wszystko zaczyna sie zlewać. ... Trochę grałem na bębnach więc bardzo słucham perkusji. 

Jasne wiem , że sprzętu trzeba słuchać, słuchać, słuchać... ale nie wiem juz po co sięgać. Posłuchałem troszkę aparatów i ... mam serio problem. 

Widzę , że tematy ciężkich brzmień nie są tu obce więc napisze troszkę o moich wrażeniach.

Do odsłuchu poszły 

Christ Agony Daemoonsth (remaster) , Mgła Exercises..., Blood of Kingu Sun in the House ..., Immortal Battles..., Sacrilegium Wicher.  Czyli realizacje przyzwoite i takie sobie. Wiem , że trudne do zagrania płyty wybrałem ale... tak mi akurat podeszło ostatnio.

Na pierwszy ogień pod denona Audio Academy, PMC,  Gato fm-50 nope,nope nope ... nie tędy droga. Pylon audio jasper 25... cieplej ale jeszcze nie to.

Zmiana wzmaka i wsponiane ATC.... i się zaczęło. Każda z wymienionych płyt zalatuje ... no  prawie dobrze, oczywiście biorę poprawkę na mastering itp... ale czy ja bym chciał na to tyle kasy wydać??  Pod atc słuchałem Gato Audio (zdaje sie DIA250) -nie, Vincent SV237- zdecydowanie nie,  ATC SIA2-150 sam nie wiem .... może ale to już poza budżetem. Musical Fidelity M8xi tak  (chyba tak) ale to juz zdecydowanie poza budżetem. I naprawdę dupy nie urwało na tyle abym chciał pobiec do bankomatu i wypłacić 50k i zabrać sprzęt na dłuższy odsłuch w domu.

Najbliżej mi do kolumn ATC.. ale mój poczciwy denonik nie daje rady ich napędzić. Owszem próbuje ale zdecydowanie brak mu mocy, basu, potęgi brzmienia. I jakoś tez tak ... no nie do końca mnie ten odsłuch kupił. Może istotnie ATC do mocnego grania nie bardzo...

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
53 minuty temu, Hefajsto napisał:

Zmiana wzmaka i wsponiane ATC.... i się zaczęło.

Ja swój zestaw ATC kompletowałem przez kilka lat. I jeszcze nie doszedłem do końca. Przede mną jeszcze odtwarzacz CD tej marki. Tanio nie jest ale warto wejść na tą drogę. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze tu nawet nie chodzi , że tanio nie jest. Ale tak sobie siedzę i słucham "starego" i  refleksja taka , że nic co dziś słyszałem z siodła mnie nie wysadziło. Pamiętam odsłuchy, że wracałem do domy i przez tydzień na swój sprzęt nie mogłem patrzyć o słuchaniu mowy nie było... A dziś... jakoś tak bez poważnych kompleksów. Czy coś grało lepiej? Tak owszem. Ale czy warte to było zakupu... i tu mam problem bo oczekiwałem czegoś więcej. 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, CartmanEric napisał:

W przypadku ciężkich brzmień trzeba iść na pewien kompromis.

Racja. Metal jest tak bogaty w podgatunki i realizacje, że trzeba dobrze się zastanowić nie tylko czego się słucha, ale jakie brzmienie po prostu się lubi. Ja swoje 9/10 za satysfakcję w zakładanym budżecie znalazłem w sprzęcie, któtego nikt nigdy by do metalu nie polecił. A to co polecano, zupełnie mi nie grało. Więc trzeba brać swoje płyty i testować. Kroczek po kroczku powolutku w stronę ideału.

9 godzin temu, piotrek7 napisał:

Błędne podejście. To nie jest rola głośników. One mają pokazać możliwie jak najwierniej to, co podaje im wzmacniacz. Nie mają kreować własnej rzeczywistości.

Niby tak... ale tylko niby. Bo popularną muzykę dziś realizuje się tak, żeby dobrze grała z CD na słupkach, a porzed laty z kasety na "Altusach". Sprzęt wierny nie zagra więc tak, jak chciał aby zagrał realizator. A że możemy po prostu mieć swój czysto subiektywny gust, to chyba nie trzeba wspominać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez szymon1977

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
55 minut temu, szymon1977 napisał:

Bo popularną muzykę dziś realizuje się tak, żeby dobrze grała z CD na słupkach,

Gdyby faktycznie tak było.

Odnoszę wrażenie, że muzykę nagrywa się raczej pod pliki ze Spotify, gdzie za źródło i głośnik robi telefon komórkowy 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, piotrek7 napisał:

Gdyby faktycznie tak było.

Odnoszę wrażenie, że muzykę nagrywa się raczej pod pliki ze Spotify, gdzie za źródło i głośnik robi telefon komórkowy 

Słupki sobie też dadzą radę, a sprzęt neutralny odtworzy to, co podbito  w realizacji celem nadrobienia niedostatków sprzętu słabego. Żeby muzyka się sprzedała, to musi brzmieć "dobrze" na btspeakerze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.