Skocz do zawartości
centrino

Amplituner 5:1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam i prosze o podpowiedzi .

Posiadam zestaw glosnikow , leza nowe w podelkach i nie wiem co z nimi zrobic :D sa to 2x Focal chorus 816 vw special edition i 2x Focal chorus 806 vw special edition i do tego glosnik centralny tez z tej seri .

Pomyslalem ze sobie zrobie z nich kino domowe , dokupie jakis sub i amplituner .

Pomocy potrzebuje z znalezieniu amplitunera , najlepiej 5:1 , uzywanego dobrej klasy , ktory wykorzysta te kolumienki w 100% i nie bedzie za slaby ani za mocny . Prosze o pomoc w wyborze , prosze o namiary , propozycje , cena nie gra tu jakiejsc duzej roli , choc wole zawsze kupowac uzywki w dobrym stanie bo nie lubie jak nowy sprzet odrazu traci na wartosci przy zakupie . Nie mam mozliwosci niczego odsluchac wiec bedzie to strzelanka , nie jestem bordzo wymagajacy a do sluchania musyki posiadam wzmak accuphase i kolumienk isonus faber auditor cremona. Dziekuje bardzo za pomoc w wyborze bo nie mam pojecia co i w jakiej kwocie szukac .

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli jednak zdecydowałbyś się na fabrycznie nowy sprzęt, na pewno polecam jeden z modeli amplitunerów Marantz. Dobrą opcją będzie SR6012 (https://www.q21.pl/marantz-sr-6012.html). Jeśli szukasz dźwięku bardzo efektownego, system będziesz wykorzystywał przede wszystkim do kina domowego, mamy w bardzo atrakcyjnej cenie poekspozycyjny Yamaha RX-A1070 (https://www.q21.pl/yamaha-rx-a1070-19372.html).

Jako subwoofer zastosowałbym jeden z modeli REL, wybór zależy od wielkości Twojego pomieszczenia odsłuchowego.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dziekuje za odpowiedz , jesli nie znajde nic uzywanego mozliwe ze zdecyduje sie na nowy sprzet , choc wiem ze uzywany w tej cenie bedzie poprostu lepszy .

Pomieszczenie na poddaszu ma ok 75 -80m2 , jest przedzielone na srodku otworem schodowym , wiec moge ulokowac system po jednej ze stron , nie mam innego manewru .

Macie jeszcze jakies propozycje ? wszystkie przeanalizuje bo mam jeszcze na to czas i chce z glowa cos kupic by te kolumienki wykorzystac jak najlepiej .

Dziekuje Q21 .

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Popatrz na Onkyo TX-NR676E. Poniżej tego modelu bym nie schodził. Onkyo dobrze sprawdza się w kinie efektowne, funkcjonalne, posiada funkcje sieciowe Spotify, Tidal itp.

Pozdrawiam,

Grzegorz.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

789€ za nowy marantz sr6011 i 600 za denon x3400h . Jest to połączenie najlepsze dla Ciebie skoro jesteś świadomy spadków cen nowych sztuk. Kupić tanie ale nowe a za dwa lata czyli po okresie gwarancji nikt nie będzie i tak pytał czy były z dystrybucji polskiej czy węgierskiej:)) tzn ceny są niemieckie i są to oferty sklepów. Używany w 6011 jest chyba na alle za 4 tyś. Chyba że chcesz model wyższy marasia 7011 za niecałe 1100€ gdzie w pl o ile to mają to krzyczą ponad 5. Zestaw głośników masz fajny więc i nie kupuj byle jakiego ampli.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dziekuje Panowie za typy juz rozgladam sie na ebay za tymi klockami , gdyby jeszcze ktos mial jakies propozycje prosze pisac , napewno przeczytam o sprzecie i na koniec cos wybiore / zapoluje , bo dokladnie tak jak user subfan napisal na tani nowy sprzet to za 2-3 lata to nawet nikt nie popatrzy , wole kupic uzywke lepsza . Dziekuje Wam za pomoc .

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Albo kup nowy taniej niż w pl :)) ceny jak pisałem i sprawdź odpowiedniki w pl.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Podepnę się - czy znajdę amplituner z możliwością podłączenia tylnich kolumienek bezprzewodowo ? nie chcę ciągnąć kabli przez cały salon... ew zostanie mi kupić kino domowe z bezprzewodowym tyłem - choć nie potrzebuję czytnika CD / Blu ray bo oglądam filmy wyłącznie z dysku zew lub netflix itp...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Panowie taki model moge wyrwac za 300 funciakow , bedzie dobry czy cos lepszego szukac ?

Marantz SR6007 7.2 Channel Receive

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi