Skocz do zawartości
IGNORED

Klub White Bird Amplification (WBA)


wbamp.com
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W planie mamy projekt kilku wersji DAC'a WBA. Wszystkie będą wykorzystywać analogową sekcję opartą wyłącznie na lampach. Dostępne będą dwa modele niezbalansowane i dwa zbalansowane. DAC'ki wykonamy tak, że będą też mogły współpracować ze źródłami analogowymi jako klasyczne przedwzmacniacze z ominięciem sekcji cyfrowej. Analogowe sekcje DAC'ów będą oparte o preampy Firebird (unbalanced:2 x 6922; balanced: 4 x 6922) i Blazebird (unbalanced: 2 x 6922 + 2 x 2A3; balanced 4 x 6922 + 4 x 2A3). Moment, w którym DAC'ki będą dostępne zależny jest od ukończenia opracowania projektu cyfrowej części układów. Chcemy by była ona oparta na wysokiej jakości kościach wykonywanych przez producentów w najnowszych technologiach. Będziemy bardzo wdzięczni za wszelkie komentarze i sugestie względem konstrukcji DAC'a zwłaszcza jeśli chodzi o sekcję cyfrową. Chcielibyśmy aby produkt był jak najlepiej dostosowany do potrzeb klienta, zwłaszcza tego najbardziej wymagającego zatem wszelkie uwagi bardzo mile widziane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Audiowit

Daj fotkę całego zestawu razem z kolumnami������.

W ciemności wygląda to super.

Ciekaw jestem czy ironbird polubił by się z moim pre bat vk3i.

Chciał bym takie monobloki do moich accutonów ale obawiam się że 40W w klasie A to za mało na 30cm bas etona który w nich siedzi.

 

Dziś otrzymaliśmy informację, że dostępne są transformatory głośnikowe do wzmacniaczy Push-Pull dla dwóch triod 211. Jest zatem możliwe wykonanie wzmacniacza klasy AB - Ironbird-PP. W takiej konfiguracji osiągałby nie mniej niż 100W na kanał. Gabaryty byłyby takie same jak w przypadku modelu Irinbird-SE.

Edytowane przez wbamp.com
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Zibi, przerzucam tego żelastwa tonami. Mam od jakiegoś czasu nowe kabelki z Earstream. I narazie kablom dałem spokój....choć nie do końca. Moj dawny znajomy Mateusz zalozył firmę i robi min do salonów kable zasilające. Testowałem jego flagowy kabel, a w zasadzie kable( monobloki). Testu nigdzie nie zamieszczalem, bo ostatnio malo pisuję. Wakacje, wino, szybkie samochody, szalenstwo ;) W kazdym razie monosy mają zasilanie. Probowalem wersję na wtyczkach rodowanych i zloconych. Zostaly złocone. Bardzo polecam. Kabelki tanie, a jakość zachwyca. Mateusz w okresie wakacyjnym zrobił kilometry tego druta dla klientow. Wrzucę zdjecie. I dosć offtopa.

 

Marcin, Piotrkowi juz mówiłem, że na tych monosach na dluzszy czas zarzuciłem poszukiwania. Mają cechę, ktorej zawsze mi brakowało. Sluchasz muzyki, nie sprzetu. Czasem siadalem o 17 zeby przesłuchać 2 plyty, a zrywałem sie o 23 bo jutro trzeba do pracy...Taki efekt. Po prostu wciagają jak kokaina :).

Jutro przyjeżdża kumpel z Austrii posluchać u mnie muzyki i mysle, że bede musial przygotować mu nocleg bo ciezko go bedzie wyprosić ;).

Szkoda Zibi, ze nie mam Twoich jbl. Gram teraz na YB iluminatus i to kolumny wspaniałe ale to kolumny potrzebujace elektrowni atomowej, a tu mizerne lampki co prawda 45W w kl A ale zawsze lampki. Jestem po prostu ciekaw jak zagralyby monosy z bardziej przyjaznymi przetwornikami. Myslę, ze są tu jeszcze niezbadane poklady.

Mam jeszcze vandersteeny 1ci ale to nie ta klasa i kef reference 107 ale tych potworow nie chce mi sie targac bo sa jeszcze na kolcach i kalecza mi podłogę. Ale maja 90db ;).

 

Qban, dobrze, ze namowiles Piotrka na 211. To strzal w 10. Nie żaluję tych dni na podroze do Kluczborka, odsluchow, telefonow, opracowywania ksztaltu i wykonczenia. Zresztą sam slyszaleś potencjał tej lampy na pierwszym odsluchu prototypu.

Piotrek wykonal ogromny skok naprzod. Mam jeden z pierwszych jego preampow. Porownujac go z obecnymi to przepaść. W materialach, no i dźwięku.

 

Zawsze popieralem polskie manufaktury Yb, Mb audi cable. Teraz Ear stream, Wba i Solid core cos tam :) (nawet nie pamietam nazwy firmy Mateusza). W tych ludziach jest pasja i ją slychać w ich produktach.

Cieszę się jak Ci ludzie się poznaja i wspołpracują. Zawsze z takich znajomosci wychodzi cos dobrego z czego kozystamy my. Sluchacze :).

 

Slucham teraz mojego pre na Ecc88 zeby mieć punkt odniesienia do nowych pre Piotrka.

 

A przepraszam. Ty Zibi chyba nie masz jbli :).

post-60415-0-08741800-1531933037_thumb.jpg

post-60415-0-35331700-1531933320_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak 211 to był strzał w 10-tkę. Żałuję tylko że nie udało mi się go namówić rok wcześniej gdy projektował Thunderbird'a dla mnie. Uważam że cała nowa linia wzmacniaczy Piotrka to wielki krok do przodu w porównaniu z poprzednimi modelami.

 

na zdj. Thunderbird oraz Firebird- jeszcze starej produkcji.

post-57492-0-41291500-1531937380_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli takie samo jak moje. Sugeruje od razu wymianę lamp sterujacych na jakieś dociażone nosy np mullardy lub bb D lub O getter. Sprzety Piotrka nie są mulami. Z Krellem (nie podales modelu) moze być ostro. Preampy Piotrka są podatne na lampy. Mozesz też sprobowac okablować go Oyaide tunami na wtyczkach 079. Zresztą posluchasz to sam zdecydujesz. Skoro sluchasz na Krellu to chyba lubisz mocne brzmienia ;).

 

Na ilu lampkach masz to pre?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam gold liony. Pomyśl nad parką nosów. Wystarczy wymienić tą parkę blizej frontu. One maja najwiekszy wplyw na brzmienie. Ja mam 6 lampowy( starszej generacji) i z tylu zostawiłem kwadrę ehg. Jest naprawdę ok.

Dziś będę sluchał na maluchu czyli firebird to dam znać czy jest postep w brzmieniu. Moj jest rozbudowany o drabinke khozmo 4 sekcyjną. Zaluję tylko, ze nie zamowiłem 2 par wejść xlr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze wrażenie

Maluch gra napewno lepiej niż jego pierwsza generacja. W porownaniu z moim firebird balanced ma chyba nieco węższą scenę, głebokość również jest nieco mniejsza. Mam wrażenie, że jest bardziej efektowny, dynamiczny., barwny. Charakter dźwięku pozostaje taki sam. Myślę, że jest to kwestia zastosowania takich samych lamp. Czyli dźwięk jest gęsty, wysokie są spokojne. Absolutnie nie wycofane. Mam wrażenie, ze ma nieco mniejszą rozdzielczość niż balanced.

 

Bardzo przyjemny dźwięk. Doradzalbym go do końcowek jasnych. Chyba, ze ktoś lubi geste, dociażone brzmienie. Moze być lekiem ;) na cyfrowo zabarwione tory, zapiaszczone wysokie tony. Ładnie wygladza wysokie tony nie powodując ich przygaszenia. Jest dźwieczny.

Nie mam telefunkenów bo sprawdzilbym jak zachowuje się z jasniejszymi lampkami. Moze sprawdzę go jeszcze z seryjnymi ehg. Jak na obecna produkcję to przyzwoite lampy.

Zagadką są dla mnie niskie tony. Mam wrażenie, ze nizej schodzą niż w balanced. Muszę wiecej na nim posluchać różnorodnej muzyki. Ale napewno jest wiecej niskich tonów niż w balanced. Czy to dobrze? Jeszcze nie wiem. Sprawdzę ich jakość.

 

Co mi się nie podoba? Jest za bardzo tolerancyjny dla nagrań. Wszystko dobrze na nim brzmi. Czyli za malo różnicuje nagrania. Uzyje stwierdzenia z periodyków ,,bardziej dla melomana niz wyczynowca'' Zaznaczam jednocześnie, ze caly czas mowię o dźwięku wysokiej klasy.

Jest mniejszy ale jest ciężki. Nawet zaskakująco ciężki.

Pre wstawiłem w tor bez zmiany okablowania. Moze coś wiecej bym z niego wycisnoł bawiąc się odrutowaniem. Gralem na tych samych lampach czyli amperex bb Dgetter.

post-60415-0-37551300-1532113804_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andrzej, wpadaj do mnie :).

 

No to zachowałem się nieprofesjonalnie. Zżerala mnie ciekawość i rano sobie włączyłem pre na 2A3. Tak, mialem sprawdzić Firebirda na ehg ale...jakoś tak wyszlo. Nie muszę przecież być profesjonalny. To tylko zabawa.

Wszystkie plany na dzień wziely w łeb :). Trawa nie skoszona, jutro jest niedziela niehandlowa więc cos bedę szukal na dnie lodowki. Od rana siedzę i slucham muzyki z przerwami na fajkę i jakis szybki obiad. Pre jest ...uzyję audiofilskiego okreslenia, zajebiste i dobrze wspólpracuje z 211. Wielka dynamika, sceny nie ma się co czepiać. Wysoka rozdzielczość, nie podbarwia, trochę bardziej bezposrednio podaje dźwięk niz ecc88, myslę, ze to kwestia dynamiki. Iluminatusy obudzily się. Dostaly poteżnego kopniaka. Lampy sterujace lepiej dać geste, moze cieplejsze? Wspaniale sprawdza sie w rocku, metalu. Fajnie podaje wyostrzone partie gitar, przestery, ze smakiem. Nie gubi sie przy tym.

Do czego bym się przyczepił? Nie ma drabinki. Na tym mozna by jeszcze coś wyciągnąć. Jest głęboki, zagladalem do srodka i chyba jest to kwestia symetrycznej budowy i rozdzielenia sekcjii zasilajacej od lamp.

Uzyję kolejnego audiofilskiego określenia, ze produkuje strasznie duzo dźwięków ;). Płyta Madonny atakuje ich taką iloscią, ze aż dech zapiera :). Pisalem wczesniej, ze nie podbarwia? Klamalem, jest ocieplony ale to chyba sygnatura 211. Charakter lamp, nie zmulenie. Sierść mi czasem staje. Czas na dziś kończyć...może trawę jeszcze dziś skoszę ;). Dziś pełnia?

post-60415-0-53759800-1532206027_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O Robert :). Mialem do Ciebie dzwonić ale jest weekend. Slyszalem, ze sluchaleś zestawienia. Piotrek coś jeszcze pozmienial z rezystorami. Kurcze, no dla mnie bomba. Juz pisalem Wieniowi. U Ciebie pociągnelo to duzy zestaw bez kompresji i bez strat dynamiki?

Wieniu też mowił, ze bardzo podatny na źródło. Muszę sprawdzić jeszcze na micromedze stage6 i teac T1 z xsabre. U mnie najlepiej gra UR CDE. Ale sprawdzić nie zaszkodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uuu aż tak? Widzę, że Ci podpasowało. Poczekaj aż Ci się to wszystko wygrzeje. Wszystko nowe więc jeszcze nastapią zmiany. Na szczęście tylko na lepsze. Oczywiscie za jakiś czas doradzam wymianę tych pierwszych od panelu czolowego.....na różne i wybranie odpowiednich. Pre jest bardzo czułe na lampy i okablowanie.

Bardzo żaluję, ze nie zrobilem tak jak Ty 2 x wejście xlr. Zarowno cd jak i dac lepiej grają po xlr i na chwilę obecną muszę przełączać kable.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.