Skocz do zawartości
IGNORED

Klub White Bird Amplification (WBA)


wbamp.com

Rekomendowane odpowiedzi

W nowym Firebirdzie Balanced konieczne jest użycie kwadry lamp. Patrząc od przodu obudowy lampy w pionowych rzędach obsługują kanał L oraz R.

 

W ofercie WBA pojawił się właśnie nowy wzmacniacz słuchawkowy OTL oparty o lampy mocy typu 300B. Szczegółowy opis modelu znajduje się na stronie wbamp.com

 

Virtus-300B – wzmacniacz słuchawkowy OTL Single Ended (bez transformatora wyjściowego; klasa A) w architekturze Dual Mono. Zastosowanie w stopniu mocy bezpośrednio żarzonych triod typu 300B w wydajnym układzie pracy umożliwia współpracę urządzenia z wieloma modelami słuchawek dynamicznych. Optimum dopasowania impedancyjnego (opór słuchawek) wzmacniacz osiąga przy 200 Ohm, ale dzięki stosunkowo dużej mocy wyjściowej (tryb OTL) sprzęt zapewnia słuchawkom 2 x 1W mocy co w przypadku modeli słuchawek dynamicznych (nie-planarnych) jest już dużą rezerwą jeśli chodzi o wydajność. Nawet w przypadku użycia słuchawek o niższych oraz wyższym impedancjach niż znamionowa Virtus jest w stanie z powodzeniem je wysterować. Jako lampy sterujące zastosowane są standardowo 6922 EHG czyli odpowiednik popularnej ECC88. Brzmienie modelu to w pełni charakterystyczny dla lamp elektronowych ciepły, przestrzenny i dynamiczny dźwięk z dużą ilością szczegółów, który w razie potrzeby można modyfikować za pomocą stosowania różnych modeli lamp.

 

IMG_9009.jpg

 

IMG_9002.jpgIMG_9015.jpgIMG_9007.jpgIMG_9036.jpgIMG_9033.jpgIMG_9057.jpg

Edytowane przez wbamp.com
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się zawsze jak ktoś jest zadowolony z czegoś co polecam.

 

A moje monosy i pre zawiozłem dziś do mojego kolegi, ktory jest audiofilem przez wielkie A :). Ma bardzo dobry słuch.

Monosy są rewelacyjne. Ale na ile rewelacyjne to juz on oceni. Moje pomieszczenie odsłuchowe mimo, ze wstepnie zaadoptowane okazuje się w/g mnie niewystarczajace na uslyszenie wszystkich niuansów.

Cała amplifikacja jest bardzo czuła na okablowanie i źródło. Teraz bedą grały z MBL. Ja gram na też niezlym cd ale nie aż tak dobrym.

 

Pierwsze wrazenie po przewiezieniu i podłączeniu są obiecujace... wieczorem dostałem sms, ze jest ...dobrze ;). Około weekendu pojadę posluchać ułozonego systemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aqs mam wszystkie preampy wba i Thunderbirdy już slyszałem ;).

Z monosami...jest to mozliwe. Teraz stoją u kolegi. W przyszlym tyg juz konczy mi się urlop ale kto wie.

Zabawię sie we wróżkę ;). Masz 16hz. Jakie tam masz przetworniki. Wiem, ze szpilkę na górze, a co nizej?

 

Tylko, ze wiesz...tak sobie przełaczając wzmacniacze to niewiele się dowiemy. Ja tam jestem zdania( takie audiofilskie voodo) ze wzmacniacz potrzebuje czasu na ulozenie się w torze.

 

I jeszcze powiedz mi, ze mieszkasz na 4 pietrze bez windy ;). Jeden monos 30kg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa do przemyslenia.

 

To ze wychwycisz rożnice w 5 min w to nie watpie. Tylko, ze wzmacniacz gra inaczej po 15, 30 min a w pelni stabilizuje sie w 1godz. W przypadku nowego toru, nowych kolumn to trwa dlużej.

Zresztą z tranzystorem szczegolnie z mosfetem sprawa wyglada podobnie.

Ale sprawę pozostawiam otwartą ;)

 

Z 22 revelatorem sobie poradzi bez problemu slyszalem już go z moim set, iluminator hmm masz go na srednicy wiec tez nie powinno byc problemu. Bo iluminator na midbasie to bardzo trudny zawodnik. Ja taki wysterowalem zadowalajaco w 100W rms lub drugą koncowką 300W w klasie AB lub 100W w klasieA.

 

 

A powiedz jeszcze ta 22 to papier czy alu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem czym to pachnie :). Dlatego podpytuję. Pamietaj ze to set w PELNEJ klasie A.

 

Od razu mogę Ci powiedzieć, ze WBA to nie te chińczyki( choć calkiem niezłe).

Dla mnie dwie 18 rewelatora są o niebo latwiejsze do wysterowania niz jedna 18 ilu. Ja mam podobna na midbasie i te monosy dają radę...

 

Daleko jestem od porownywania lepsze, gorsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem czym to pachnie :). Dlatego podpytuję. Pamietaj ze to set w PELNEJ klasie A.

 

Od razu mogę Ci powiedzieć, ze WBA to nie te chińczyki( choć calkiem niezłe).

Dla mnie dwie 18 rewelatora są o niebo latwiejsze do wysterowania niz jedna 18 ilu. Ja mam podobna na midbasie i te monosy dają radę...

 

Daleko jestem od porownywania lepsze, gorsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Domyslam się jednak aqs, ze nie podolały Twoim kolumnom.

 

Poprzez przejściowkę zmienilem lampę sterującą na 5687. Zdecydowana poprawa dźwieku w kierunku muzykalnosci. Narazie zostanę przy tej lampie. Jest jeszcze mozliwość zastosowania Ecc182. Ale w tym przypadku zalecam jeszcze kontakt z konstruktorem, bo ja tego rozwiazania nie testowałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ja ze swojej strony namawiam na 211 niezaleznie czy SE czy PP. Moje SE dają sobie radę z wymagajacymi kolumnami.

Spodziewalbym się wyraźniejszej stopy w metalu, moze wiekszej kontroli na basie w elektronice ale czy to potrzebne? Moc wersji SE jest naprawdę niezła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Co ciekawe, recenzja zbieżna z odczuciami użytkowników. Ja z zakupem Firebirda muszę poczekać jeszcze kilka miesięcy ale decyzja została podjęta i nie szukam już innego przedwzmacniacza. W porównywalnej kwocie nie kupię niczego lepszego. Długo myślałem o Haiku Ganymede ale tamten nie jest konstrukcją zbalansowaną a właśnie taka jest mi potrzebna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli ktoś chce wiekszą separację i więcej powietrza, mniej gesty dźwięk wystarczy podmienić w pre BB Dgetter, na bardziej przejzyste, mniej geste lampy. Do recenzji oddalem monosy z driverem Tungsol. Z standardową 6h30pi jest dźwięk mniej " muzykalny" ale bardziej separuje instrumenty.

 

To SET. Bardzo wazne są sieciowki, ic nie mowiąc o lampach.

 

W tym momencie wstawiłem mullarda made in holland. Są bardziej przejzyste od BB Dgetter.

 

Powiem Wam, ze jestem strasznie zadowolony. Do momentu ukazania się recki nie chciałem puscic pary, a było cięzko się nie wygadać ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałoby się zobaczyć i posłuchać podczas jakiejś dużej wystawy (choćby AVS) zestawu WBA napędzającego głośniki YB (np. deMoNitOr). Jak by taki zestaw zaprezentował się na tle potentatów? A może koledzy z tych firm podchwycą ten pomysł? Tylko jeszcze jakieś źródło trzeba znaleźć (polskiej produkcji)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Audiowit- niektórzy wiedzieli od jakiegoś czasu i trzymali kciuki:)

Porównanie Ironbird'a do wzmacniaczy za grubą kasę jest bardzo budujące. Należą się gratulację dla konstruktora.

Mam nadzieję że w niedalekiej przyszłości Piotr zaskoczy nas nową, jeszcze lepszą konstrukcją:)

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcin, wiedziałeś? :)

 

Tak, Gratulacje dla Piotrka. Marcin, wiesz jak długo trwaly prace nad tymi monosami.

 

Trochę się obawiałem, jak zobaczylem Harbethy 40 u Pana W Pacuły czy SET z nimi sobie poradzi. Później w rozmowie Pan W mowił, ze bez większego problemu.

 

Namawiam Piotrka na AVS. Może kiedyś się da namowić...Zaprezentowane by byly jego produkty szerszemu gremium.

 

Piotrek7, pomysł zakolegowania firm juz poddawałem. Nawet doszło do spotkania. Inny egzemplarz ironbirdow grał u Binganta. Z tego co wiem zrobil pozytywne wrażenie.

 

U mnie ironbirdy grają z YB illuminatus. Nawet fajnie to się zgrywa ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiedziałem o planach. Więc prędzej czy później musiało się to stać i trzymałem kciuki :)

Też Piotrka namawiałem na AVS , ale może jeszcze jednak trochę za wcześnie?

Skoro Ironbird poradził sobie bez problemu z Herbethy 40 to ciekawe jak wypadł by Thunderbird? On gra inaczej , mniej lampowo.

Z Twoimi YB oba modele zagrały świetnie, ale Ironbird miał to ciepło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Qban, ja nie jestem fanem kt88,choć thunderbirdy dobrze zagraly z YB. Uwazam, ze z triody też mozna wyciagnąć naturalne ( nie ocieplone albo bardziej...zaokraglone) brzmienie. Kwestia doboru lamp. Moc ironbirdów rozwiązuje tez kwestię trudnosci z wysterowaniem trudniejszych kolumn.

 

Wczoraj mialem w koncu trochę wiecej wolnego i przeciagnolem z systemu salonowego kef 107 Reference. Tam są 2 x 25cm przetworniki niskotonowe. Kto je zna to wie, ze to kolumny do bardzo mocnych tranzystorów. Ironbirdy wysterowaly je z powodzeniem. Gubily sie tylko przy najszybszym metalu ( Behemot). Niestety te kolumny są zdecydowanie za duze do moich 14m2 pokoju odsluchowego wiec przy zejsciu basu w odchlań kilkudziesieciu Hz chcialo sie wymiotowac,skrecało kiszki i powodowało to przytkanie uszu jakbys wieżdżał samochodem pod stromą gorę.

Kefy wrociły do 300W w kl AB i 100W w kl A ,tranzystora w salonie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś ma wiedzę, jak wygląda porównanie wzmacniacza Thunderbird do Octave V70SE?

Szukam odpowiedniego wzmacniacza do napędzenia głośników Dynaudio S 1.4le.

Interesuje mnie uniwersalny sprzęt, bo słucham wszystkiego co jest dobre, czyli różnych gatunków muzyki. Dodam, że wokal i muzykalność jest dla mnie priorytetem.

Jestem również otwarty na inne sugestie co do konfiguracji urządzeń WBA, które mogłyby się sprawdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

Spróbuj

 

Czy ktoś ma wiedzę, jak wygląda porównanie wzmacniacza Thunderbird do Octave V70SE?

Szukam odpowiedniego wzmacniacza do napędzenia głośników Dynaudio S 1.4le.

Interesuje mnie uniwersalny sprzęt, bo słucham wszystkiego co jest dobre, czyli różnych gatunków muzyki. Dodam, że wokal i muzykalność jest dla mnie priorytetem.

Jestem również otwarty na inne sugestie co do konfiguracji urządzeń WBA, które mogłyby się sprawdzić.

 

Polecam spróbować Monobloki Thunderbird + Pre Blazebird. Bardzo fajny setup, który możesz sprawdzić ze swoimi kolumnami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Raczej jeszcze nikt nie robił takich porównań. Najlepiej jeśli odezwiesz się do Piotra i wypożyczysz sobie wzmacniacz na testy. Będziesz miał 100% pewności czy brzmienie Tobie podpasuje czy też nie.

Wiem, że bez testów we własnym pomieszczeniu się nie obędzie, gdyż zbyt wiele zmiennych ma wpływ na odsłuch . Ale jest to dla mnie nowa manufaktura i każda informacja na temat jej produktów jest cenna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

W zwiazku z tym, że w głownym systemie zmieniło się serce czyli amplifikacja na Firebird z Ironbird przyszedł czas na poszukiwania kolumn. Goscinnie u mnie Kudos super20.

Kolumny wybitne w swojej klasie cenowej. Zgrywają się z 211 bardzo fajnie. Dynamika, przejzystość, wierne odwzorowanie klimatu, żetelność, wgląd w nagranie. Powiem Wam, że od w dni slucham i podoba mi się. 211 popisują się swoją mocą, mikro,makrodynamiką. Muszę przyzwyczaić się tylko do typu prezentacji crescendo, bo jest zupełnie inny niż iluminatora.

Nawet jeśli nie zostaną u mnie Kudosy to mogę je z calego serca polecić do SETa.

20181223_201824.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Audiowit

To jak byś porównał te kudosy do yb audio na illuminatorach? Różnica w cenie jednak ponad 2 razy.

Tego crescendo wspominam miło z kolumn diapason astera czy dynamis bardzo fajne i delikatne brzmienie aczkolwiek szczegółowe. Ja w innej konstrukcji posiadam też seasa ale millennium i brzmienie ma bardzo podobne do crescendo.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 13

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.