Skocz do zawartości
IGNORED

Klub White Bird Amplification (WBA)


wbamp.com

Rekomendowane odpowiedzi

Hmm, takie porownanie może być trudne bo te 2 konstrukcje mają inny charakter grania. Czyli wchodzą tu lubię nie lubię, podoba mi się nie podoba.

Głowna różnica to temperatura. Iluminator jest troszkę cieplejszy i mimo wszystko delikatnie dosładza granie. Nie jest to smak esotara ale posmak slodkosci jest wyczuwalny. Wysokie z iluminatora są gładsze. Nie są tak konturowe jak z crescendo. Exel jest bardziej srebrny. Na poczatku siał mi brylantami na lewo i prawo i mimo, ze po 2 dniacz ciagłego grania uspokoiło to się to nadal ta dźwięczność jest zaznaczana. Klasa tych przetworników jest podobna. Czy wskazał bym na któryś. Nie.

Teraz kolumny. Iluminatusy są ładniejsze :). Mają większy rozmach w bryle. Kudosy są skromne. Ale ich wykonanie jest na wysokim poziomie. U mnie gosci jeszcze wersja special :).

Czy cena 2 krotnie wyzsza? No nie wiem. Iluminatusy są chyba troszke droższe niż myslisz. Jak poskladasz ceny poszczególnych przetwornikow i elementow zwrotnicy to może tak....

Przewaga Kudosow polega na tym, że Kudos wziol seasy i pezerobił je tak zeby byly zszyte. Później dostosował je do skrzynki. Dobrał w pary. Nastepnie wzioł w zwrotnicy pierwszego rzędu elementy ( wysokiej klasy) sparował. Kudosy były strojone na słuch. Bardzo spójne brzmienie.

Jesli rekomenduję Panowie to nie wciskam Wam kitu. Mozecie sobie czytać gazetki czy sluchać forumowych guru. Ja nie mam interesu. Mówię co dobre. O złym nie mowię. Kudosy są przeznaczone do wysokiej jakosci elektroniki i do niewielkich pomieszczeń.

Niech Was nie zwiedzie ich skromny wygląd. To wariaty z duzym dźwiekiem, bardzo szczegółowym. Jesli ktos ma slabą lub srednią elektronikę to może się zdziwić. Wyciagną bezlitośnie badziewie z brzmienia. Ja się nie boję. Crescendo próbuje ciać po uszach. Nic z tych rzeczy. Ironbirdy pokazuja teraz klasę. Rozdzielczość, mikrodynamika, a szczegolnie makrodynamika krok do przodu. 

Niezależnie od moich decyzji Iluminatusy zostaną tylko pojdą do tranzystora. Mam wiecej zestawow niz jeden czy dwa. Sprzedalem Vandersteen 1ci. Też swietne kolumny ale już trochę odstające od reszty towarzystwa.

Acha, slucham różnej muzyki w tym też metalu. Spróbujcie puscic Behemota na swoim sprzecie i zobaczcie czy dźwiek się nie kompresuje.

Maciek, jestes z krakowa? Bo widzę dopisek Kr. Witaj w klubie. Podziel się swoją radością ;)

 

Acha. Qban moje drzwi stoją zawsze dla Ciebie otworem. Przyjedź i sprawdź jak to gra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wyczerpującą odpowiedź:-).

No może faktycznie rozpedziłem się z tą ceną. Też mi chodzą po głowie Ironbirdy ale jeszcze muszę troszkę poczekać i dozbierać zawsze coś wypadnie innego:-(. Tylko nie wiem czy ma być to A klasa czy PP wtedy mam do dyspozycji 100W ale jak to będzie z brzmieniem?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Emilioe jeszcze nic nie wiadomo. Próbuję, przestawiam, stawiam na, skręcam. Konkurencja jest duża bo jak wiesz ;) odsluchuję rożne konstrukcje. Podobny zakres cenowy , a dźwięk różny.

Przydałoby się 2 razy wiecej kasy choć nie wiem czy to ułatwiłoby zadanie. 

System jest już na tyle dopracowany, że każdy błąd będzie pokutował. Set i Kudosy są bardzo przejrzyste ale powiem Wam, że albo nie mam zbyt wiele žle zrealizowanych płyt albo to połączenie jest dla nich laskawe. 

I niech mi ktoś teraz powie, że triody są ciepłe ;). Wszystko zalezy od klasy calego wzmacniacza, a nie tylko lampki.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie Witku jestem z Suwałk czyli kawał drogi . A co do mojej radości :-) .Poprzednio gralem na modyfikowanym Yaqinie 300b z lampami sterującymi z 42 roku .Czy bylem zadowolony - wtedy tak , ale czekalem na moment poprawy finansow i pojawienie się odpowiedniej oferty .Przypadkiem na pewnym profilu sprzedazowym znalazlem ofertę WBA , o ktorym juz wcześniej czytałem  wieści z testów wzmacniaczy słuchawkowych bardzo pozytywne .Zadzwonilem do Pana Piotra wzmacniacz przyjechał i i już nie wyjechał .Poza tym Pa Piotr jest otwartym człowiekiem i dobrze się z Nim rozmawia o interesach też :-) .Ostatnio zaaplikowałem Dla Silverbirda rosyjskie 6n30p-dr z 82 roku i dla mnie jest bajka .DR pszerzyły pasmo w dół i w gore nie mówiąc już o cudnym brzmieniu całości .Zmiana jest taka ,że siadasz i od razu wiesz bo uszy maja problem , bo nie słyszały tak daleko wcześniej .Nie jestem audiofilem lubię muzykę i chociaż słuch już zdegradowany nieco i lata na karku spore to chce mi się wydawać kase na sprzet jesli ją tylko mam :-).Nie lubie uzywać wielkich egzaltowanych słów , określeń , ale DR w stosunku do  elektroharmonixów to duża różnica jakościowa .Lampki są drogie , ale warte tych pieniedzy - moim zdaniem. Ten wzmacniacz na dzień dzisiejszy ma jedą wadę - 4 lampy mocy . Lampy EML kosztują wtedy 1350 eurasków - ups :-).Ostatnio dołaczyłem do niego Diamonda - miedzu innymi przez Twoje testy :-). Moje uszy ucieszyły mnie tym co usłyszały i o tym nieco napisałem w klubie M&B .

Pozdrawiam troszkę mroźnie i troszkę słonecznie znad Wigier

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nad Wigry swego czasu jeżdzilem co roku. Dokladniej do Starego Folwarku. Kajaki, wegorze, ładne dziewczyny ;).

A to Ty jesteś tym użytkownikiem, ktory chwalił DR? Często rozmawiam z Piotrem stąd wiem co dzieje się w manufakturze i jakie nowe pomysly i plany. Maciek są jeszcze kriogenizowane 6h30pi i też warto ich sprobować. Pogadaj z Piotrem czy przez przejsciowkę nie mozesz zaaplikować 5487. Bardzo muzykalna lampa i tania.

Ja wrocilem po wielu testach do zwyklego 6h30pi. Tylko, ze wszystko mam tak zestrojone tak, zeby skrzypce graly jak skrzypce, a tamburyn jak tamburyn. Staram się wyeliminowac wszelkie umilenia i przekolorowania. Ale jesli chcesz bardziej muzykalnie to Tungsol 5687 z czarną anodą. 

W przedwzmacniaczu Firebird mam obecnie Mullardy made in Holland czyli z Harleen z bodajże 60r.

Tak, znam ceny 300B. Nie są one zachecające. No i ciężko coś ustrzelić w dobrej cenie.

Cieszę się, ze moje testy wszystkich ciekawszych kabli od MB pomagają ludziom w wyborach. Do tej pory wiele osób do mnie pisze z pytaniami. 

Pozdrów odemnie Wigry, Czarnę Hanczę, Andrzeja z wypozyczalni kajaków i kilka dziewczyn. Albo nie, bo nie mogę powiedziec ktorych ;).

 

Zibi hmmm nowe Thasisy są poza moim zasięgiem. Wydaje mi się, ze znam niskosredniotonowy. Nie bardzo podoba mi się z niego rozciagniecie basu. Doskonaly do muzyki z zywych instrumentow. Gorzej radzi sobie z elektroniką. Muszę mieć uniwersalne kolumny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak cena trochę zabija,  brzmienie ogólnie przyjemne nie męczące można grać bardzo głośno i jest ok. Przełączajac sie na moje accutony od yb jest różnica ceramiki grają bardzo naturalnie i nie podbarwiają dają wiecej powietrza, smaczków, detali wszystkiego jest dużo no i ta potęga na basie 13" eton robi swoje ale thaisis mogą grać w małym pomieszczeniu praktycznie dosuniete do tylniej ściany i nic nie dudni a do tego ich wygląd robi swoje. Jeśli chodzi o rozciągnięcie basu w dół to może faktycznie brakować tych najniższych ale za to jest inpuls i drive. Myślę, że mógłbyś je wypożyczyć i sam zobaczyć jak to zagra u Ciebie z monosami.

Edytowane przez zibii
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witek aktualnie gram na monoblokach Bang&Olufsen icepower 1000asp bo moje potwory na 33cm etonie potrzebują trochę mocy do tego mam pre bat vk3i i gra to całkiem przyzwoicie ale myślę aby pójść w jakieś kolumny wysokoskuteczne coś w stylu thaisis ale jeszcze nie jest przesądzone bo też mi chodzi po głowie bi amping aby na średnio górę accutonową dać właśnie lampę a na dół wzm.cyfrowy plus do tego zwrotkę aktywną tylko jaka będzie odpowiednia jakościowo do takiego zestawu no i później to wszystko zgrać fazowo i mocowo dużo roboty a i może warto spróbować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja dodam kilka zdjęć z procesu powstawania nowego modelu wzmacniacza słuchawkowego WBA. Wzmacniacz OTL ale o dużej mocy - ma dać radę napędzić słuchawki plenarne.

Cytat od Pana Piotra: „Udało się uzyskać moc 2 x 10W bez zniekształceń więc rezerwa jest bardzo duża nawet jak na słuchawki ORT. Rezultat jest moim zdaniem bardzo dobry co poza odsłuchami potwierdzają pomiary z generatorem i oscyloskopem. Lampa sterująca to ECC88 Gold Lion. W sekcji mocy pracują dwie 6336A. Wzmacniacz będzie wyglądał jak Virtus”

 

30B588B3-6911-4AB3-96E5-6F1A596B84B1.jpeg

95C03C44-4C8F-47D3-A244-EEABB81292A1.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli mozna nim kolumny napedzać :).

jaki pożądek w srodku... trafa daleko od lamp sterujacych.

Corvin, warto zainwestować w jakieś dobre nożki. To slychać.

Zdecydowałem, ze Kudosy zostają. Ironbirdy bedą mialy doborowe towarzystwo. Kolumny jednak pokazały niedomagania mojego systemu. Są naprawdę wymagające. Juz nie ma usredniania i maskowania.

muszę popracować nad okablowaniem i podstawkami. Koniec z chodzeniem na skróty :( 

zwykła sklejka usrednia i muli

cienki granit wprowadza niepokój

kiepskie kable zasilajace powodują utratę dźwięcznosci i dynamiki.

Kazdy falszywy ruch slychać....

 

Edytowane przez audiowit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że masz bezkompromisowe podejście:) Właściwie zostało ci już tylko albo aż doszlifowanie systemu. Gratulacje:)

Ostatnio rozmawiałem z Piotrem i na nowy rok szykują się odświeżone modele , a właściwie to będą zupełnie nowe konstrukcje:). Może jak Piotr znajdzie chwilkę czasu to coś napisze więcej.
Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)
6 minut temu, Corvin74 napisał:

Docelowo chciałbym zmienić mój wzmacniacz kolumnowy na dwa monobloki lampowe i myślałem nad WBA Thunderbird na KT150, nie wiem tylko czy kolumny o 87db będą odpowiednie.

U mnie monobloki na kt88 dawały spokojnie radę z Yb Audio na revelatorze 22 na basie.  Z pre Blazebird bardzo fajne granie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Qban napisał:

Bez problemu powinien napędzić kolumny 87db. Zależy jeszcze  od kolumn, przebiegu impedancji i od wielkości pomieszczenia , ale generalnie nie powinno być problemów.

Kolumny Studio 16Hz model Aurum - monitory do pomieszczenia 13m2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Virtus ORT (wzmacniacz słuchawkowy OTL pracujący w klasie AB) teoretycznie może być wykorzystywany do wysterowywania wysokosprawnych kolumn o impedancji 16 Ohm.

Z nowych modeli do oferty dochodzi zupełnie nowy wzmacniacz zintegrowany Thunderbird (dotychczasowy zostaje wycofany) czyli klasa AB do 2 x 100W przy KT150 (w sekcji mocy do wyboru  EL32, KT88, KT120, KT150), a w sekcji wstępnej (wzmocnienie napięcia oraz inwerter fazy) 2 x 6H30Pi na kanał. W jednym kanale zasilanie każdej z części układu jest w pełni separowane i pracuje w nim sześć niezależnych zasilaczy plus zasilanie żarzenia lamp mocy prądem przemiennym. W wersji z KT150 Thunderbird poradzi sobie nawet z mało sprawnymi kolumnami.

Drugim wzmacniaczem jest Breezebird - zintegrowany wzmacniacz klasy AB pracujący w kanale w oparciu o lampy 2 x EL84 oraz 2 x ECC88. Moc 2 x 17W. Topologia samego układu jest adekwatna jak w przypadku Thunderbirda.

Z nowych modeli w ofercie niebawem pojawią się słuchawkowe wzmacniacze OTL Tzar Alpha (1 x ECC88 + 2 x 6S33S) oraz Tzar Beta (1 x ECC88 + 2 x 6S41S).

Trwają także prace nad wykonaniem wzmacniacz słuchawkowego OTL w oparciu o lampy 845. Moc do 2 x 2,5W.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepsza separacja, większa czułość wejściowa, większa moc i dynamika, większa muzykalność ze względu na zmianę 12AX7 na 6H30Pi. Uniezależnienie zasilania lamp wstępnych od końcowych powoduje także, że podczas dużego wysterowania wzmacniacza nie ma zjawiska przysiadania napięcia i ich punkt pracy nie zmienia się co eliminuje zniekształcenia. W zasilaczu lamp mocy znajduje się obecnie sześć razy większa pojemność niż w wersji pierwszej co pozwala na zgromadzenie większego ładunku i pozwala wzmacniaczowi współpracować z trudniejszymi kolumnami do wysterowania.

Edytowane przez wbamp.com
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 13

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.