Skocz do zawartości
IGNORED

Klub White Bird Amplification (WBA)


wbamp.com
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A Khozmo z pilotem czy bez? Moim zdaniem warto dołożyć grosza do zestawu z pilotem. Miałem to w ręku i nie jest to plastikowy chłam. Sam kupiłem Khozmo bez pilota i teraz żałuje..... 

Ps. Moja wypowiedź na temat wielkości zbalansowanego Blazebird'a była skierowana do "Cadabra"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak myślicie jak sprawdziłby się w takiej roli mój DAC-9 Nuprime, ma sterowanie głośnością z pilota, we wzmacniaczu chyba nie byłby pilot potrzebny...Rozważam ThunderBirda z Allegro

https://allegro.pl/oferta/wzmacniacz-lampowy-thunderbird-kl-ab-2x70w-kt88-7297917652

, ale już i tak naciągnąłem budżet...Mam nadzieję, że przy odbiorze osobistym coś się da uszczknąć z owych 5600...

zastanawiam się jeszcze nad taką oto alternatywą:

https://allegro.pl/oferta/wzmacniacz-lampowy-lar-ia-30-mkii-linear-audio-res-7766508193

Tu oczywiście też odbiór osobisty i negocjacja...Ktoś mógłby się pokusić o porównanie...?

Audio Physic Sitara25+WBA ThunderBird KT88EH+2x12AX7PSVane+2x12AX7GoldLion+Audioquest Type 2+, NuPrime DAC-9, Struss Analog Interconect rca-rca 1m

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie wielbiciele WBA.

Postanowiłem tutaj zapytać. Dzwoniłem dzisiaj do WBA z chęcią wypożyczenia do odsłuchu przedwzmacniacz FIREBIRD BALANCED. Pan z którym rozmawiałem bardzo grzecznie, miło, rzeczowo wytłumaczył mi pewne rzeczy i zaproponował w podobnej cenie/ trochę tylko droższy/ przedwzmacniacz BLAZEBIRD. Jeden /pierwszy/z torem zbalansowanym a drugi niezbalansowanym. Podobno ten drugi gra jednak lepiej. Czy ktoś może mi doradzić na który model się zdecydować? Co do lampiaków nie mam dużego doświadczenia/ Leben 300 xs, Ming Da na 34 i 88/i dlatego proszę o pomoc, wskazówki. Przedwzmacniacz chcę połączyć z tranzystorową końcówką mocy. Muzyka to rock/wszelakiej maści/ 60%, jazz 30%, 10% klasyka i inne. 

Pozdrawiam klubowiczów serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc wszystkim!

Fajnie ze kolega Whitesnake39 zadal takie pytanie. Ja obserwuje wasz klub od kilku miesiecy i szykowalem sie na zadanie takiego samego pytania. 

Odobiscie posiadam koncowke mocy Rotela RB 1070 oraz kolumienki BMN Berges 3 na szpilce scanspeaka 2 way (taka manufaktura z Bydgoszczy-bas schodzi dosc nisko, fajnie to gra). 

I zeby bylo smiesznie nie mam zadnego osobistego doswiadczemia z lampami. A slyszalem u kolegi Amplifona zdaje sie i urzekla mnie ta szkola grania.

Ktos poradzi co brac? 

Podobnie jal koledze wyzej

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.
Ogólnie połączenie zbalansowane XLR było przewidziane z myślą o przesyle sygnału audio na dość duże odległości z  wyizolowaniem szumów i zakłóceń. Nie wiem czy takie połączenie ma sens przy kablach sygnałowych o długości ok 1 metra? chyba że przedwzmacniacz będziecie mieli dość mocno oddalony od końcówki lub monobloków- wtedy może warto bawić się w takie połączenie.
Osobiście wybrałem Blazebird ze względu na 2A3 i jej charakter brzmienia:) 
Jednak najlepiej było by po prostu posłuchać obu przedwzmacniaczy i wybrać osobiście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Mikelas76 napisał:

Odobiscie posiadam koncowke mocy Rotela RB 1070 oraz kolumienki BMN Berges 3 na szpilce scanspeaka 2 way (taka manufaktura z Bydgoszczy-bas schodzi dosc nisko, fajnie to gra)

To ja spytam co do mojego zestawu nalezalo by wziasc? 

Blazebird czy Firebird?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, WHITESNAKE39 napisał:

Więc może nie rezygnować z ATC? 

Jakie kolumny do tego podpinasz? Jakiej muzyki słuchasz?

Rezygnować z ATC? Od tego wzmacniacza zacznij i na nim skończ. Gra u mnie z głośnikami ATC SCM19 KAŻDĄ muzykę. A słucham niemal wszystkiego od muzyki etnicznej po metal. Zastąpił u mnie Atolla IN300. Różnicę w jakości dźwięku pomiędzy nimi można określić jako przepaść. Choć i tak będzie to daleko idące niedomówienie :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Cześć.
Na sprzedaż idzie mój Thunderbird dual-mono custom
-4xKT88 , 4x12ax7 (2x12ax7 Psvane nowe + 2x12ax7 EHG) dodatkowo 2x12ax7 EHG
-drabinka Khozmo
Wzmak po przeglądzie , jeszcze na gwarancji.
Zainteresowanych proszę o wiadomości na priv. 

Pozdrawiam.
 

Edytowane przez Qban
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9 marca we Wrocławiu odbył się "meet" słuchawkowy na którym można było zobaczyć, dotknąć oraz podłączyć swoje nauszniki do wzmacniaczy WBA. Bardzo dziękuję Piotrowi za przybycie na nasze małe spotkanie oraz prezentację wzmacniaczy. 

Poniżej kilka zdjęć ze spotkania:

1469217049_zdjecie1.thumb.jpg.70e921f2c4de363df60a7ecafe50c46a.jpg

zdjęcie4.jpg

zdjęcie13.jpg

zdjęcie10.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapraszamy na fotorelację z mitu słuchawkowego 09.03.2019 we Wrocławiu:

https://drive.google.com/drive/folders/1e0lIZPIPeVcQrYB8Z6j4LHp4LxlvrzhJ?fbclid=IwAR2p5EzvpMYqCajjZj04OLQkrWdAvwGBBy-gx1_aRk1-Bn9bbll2HrCN2uA

Edytowane przez wbamp.com
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

Wymiana lamp i ich wpływ na brzmienie to bardzo indywidualna sprawa i raczej trzeba próbować samemu. Chyba nawet Audiowit opisywał tu w klubie różnice w brzmieniu przedwzmacniaczy po zmianie lamp w swoim systemie. W moim starym Thunderbirdzie ( 4xKT88 i 4x12ax7)najlepsze efekty osiągnąłem zmieniając lampy w odwracaczu fazy z 12ax7 EHG na 12ax7 Psvane. Nowy właściciel wzmacniacza jest tego samego zdania:). Nowy Thunderbird jest na lampach KT150 i 6H30Pi więc tutaj nie ma wielkiego pola manewru w żonglerce lampami.
Pozdrawiam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wywołany do tablicy. We wzmacniaczu już opisywałem zmianę dzwieku.

Nie bez powodu tez mam Firebirda zrobionego pod lampy e88cc, 6922 czyli lampach popularnych. Obecnie mam w nim zaaplikowane lampy kwadrę Mullard made in holland i parkę Telefunkenow gold pinow. Bardzo fajne polaczenie jesli ktos chce maxymalnie rozdzielcze, naturalne granie. Nie ma podkolorowan w kierunku nadmiernego lampowego ocieplenia. Dla mnie bomba.

Gralem też na Amperexach BB z 59, 60 i 61r. Granie dynamiczne lekko ocieplone. Mullardy z Blackburn to juz ciepło. Bedę probowal jeszcze 6n23p-ew. Ale narazie jestem oczarowany TFK.

Edytowane przez audiowit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wsadzić można bo mają takie same gniazda , ale punkty pracy dla tych lamp są zupełnie inne. Np Bias dla KT150 jest znacznie większy niż dla KT88 w takiej sytuacji w najlepszym wypadku lampy KT88 będą pracować na zawyżonym prądzie i to doprowadzi do szybszego zużycia lamp. W najgorszym przypadku lampy po prostu umrą:) wszystko zależy więc od BIASU bo to co będzie dobre dla KT150 nie koniecznie będzie dobre dla KT88.
Jeśli się mylę to może Piotr mnie poprawi.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chwilowo jestem bez wzmacniacza:) Miały być IronBirdy , ale z różnych przyczyn(głównie z braku miejsca) Finalnie ze względu na to ,że brzmienie mojego starego Thunderbird'a na KT88 bardzo mi odpowiadało to zdecydowałem się na nowe bloki ThunderBird'a na KT150. Na pierwszy rzut oka zmiana praktycznie żadna , ale to tylko pozory. Mój stary Thunderbird konstrukcyjnie różnił się trochę od modelu oficjalnie dostępnego w sprzedaży. Był jedyny w swoim rodzaju:)
Od nowego Thunderbird'a ze względy na zastosowane KT150 oraz fakt , że to monobloki oczekuje jeszcze większej dynamiki niż przy KT88 i jeszcze lepszej separacji.
Co do braku możliwości ustawienia BIASU samemu - uważam ,że większość osób nie żongluje  lampami tylko słucha muzyki , a wieczne sprawdzanie/kontrolowanie BIASU było by problemem i niepotrzebnym utrudnieniem.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też nie jestem z tych co co chwilę zmieniają coś w systemie. Od ostatnich zmian u mnie minęło parę łądnych latek.

Nie chcę tu do wątku wprowadzać żadnych rywalizacji, ale mnie zastanawia fakt, że inny wzmacniacz push-pull na KT88 nie pociągnął Zephyrów, a Thunderbird owszem. Jak to możliwe?

WBA wyciąga z tych lamp 70W a inni konstruktorzy tylko 40... Nie jestem znawcą tematu, wybaczcie pytania laika

Edytowane przez tomaszz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Thunderbird to konstrukcja dua-lmono z potężnym wydajnym zasilaczem ,która oddaje ponad 70W na kanał. Jak na wzmacniacz lampowy to w zasadzie olbrzymia moc która wysteruje praktycznie każde kolumny w normalnych pomieszczeniach mieszkalnych. Pytanie brzmi na jakim głośniku basowym były te Zephyry? Jeśli na 22 SS to faktycznie ten głośnik potrzebuje troszkę więcej "prądu" niż 23 SB. Ale nie zmienia to faktu że wzmacniacz  PP na KT88 powinien je bez problemu ruszyć:)  Druga sprawa to jaki metraż miał nagłośnić wzmacniacz i czego oczekiwał właściciel? Jeśli koncertu na żywo w domu to żaden wzmacniacz mu tego nie da:) 

KT88 jest wstanie oddać moc ok 100W. Wszystko zależy od konstrukcji wzmacniacza , zasilacza, trafa głośnikowego oraz punktu pracy lampy. Thunderbird wyposażony jest w 80W trafo głośnikowe więc teoretycznie wzmacniacz w szczycie powinien oddać te 80W.

Polecam odwiedzić stronę WBA - opisana jest budowa każdego wzmacniacza:)

Edytowane przez Qban
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.