Skocz do zawartości
IGNORED

Klub White Bird Amplification (WBA)


wbamp.com

Rekomendowane odpowiedzi

52 minuty temu, piotrek7 napisał:

Dlatego w idealnym świecie chciałbym mieć 2 zestawy. Jeden pod źródła cyfrowe z głośnikami aktywnymi (ATC lub Sveda albo jeszcze lepiej Lipinski) i drugi zestaw. Winylowy Oparty właśnie na takich fajnych grająco, świecąco grzejących monoblokach

byłoby miło ?

 

41_photo1.thumb.jpg.17ba0460c510c5d86c6e06600ee63327.jpg

 

Jaka fajna 2 drożna kolumienka ?

Edytowane przez Sonic990

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.05.2019 o 14:51, audiowit napisał:

Qban, no napisz coś w koncu co z 150kami. Jest " lepiej " niż 88?

KT150 mają przegrane dopiero parę godzin , są jeszcze nie wygrzane więc ciężko o jakieś "głębsze" porównanie . U siebie również mam 3 pozycyjny przełącznik regulacji głębokości sprzężenia. Potwierdzam to co napisał audiowit - bloki najlepiej grają z przełącznikiem w pozycji środkowej czyli z najmniejszym sprzężeniem - jest wszystko ,dynamika , barwa i kontrola. Im większe sprzężenie to dźwięk się ociepla i spowalnia

Ironbird w A Klasie to PSE 40W , Klasa AB to już Push-Pull 120W.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.05.2019 o 17:04, Qban napisał:

Wyszły już jakiś czas temu więc raczej wygrzane:) U mnie już od paru godzin wygrzewają się bloki na KT150 więc może za jakiś czas opiszę różnice w brzmieniu pomiędzy Thunderem na KT88 a KT150- mam już jakieś tam pierwsze wnioski , ale jeszcze wszystko może się zmienić.

Też na n ie się szykuję, z czym masz połączone? Możesz opisać swoje wrażenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam
KT150 trochę już pograły więc mogę  coś napisać o różnicach w  brzmieniu w porównaniu do KT88.
Lampy nie grały w tym samym wzmacniaczu lecz w konstrukcjach zbliżonych . 

1. Thunderbird Dual-mono z drabinką Khozmo -4xKT88 EHG + 4x12AX7  EHG
2. Thunderbird monobloki - 2xKT150 Tung-Sol + 2x6h30pi EHG w każdym z bloków 

Oba wzmacniacze pracowały dokładnie w tych samych warunkach i z tym samym sprzętem towarzyszącym:
Pomieszczenie ok 24mkw, Cambridge audio SM6 , Pre WBA Blazebird, kolumny YB Audio Zephyr, IC Sonus Oliva, głośnikowe VDH The Magnum, listwa zasilająca Tomanek, kable zasilające ekranowane własnego wykonania.

Czytając forum kilkukrotnie spotkałem się ze stwierdzeniem ,że im większa liczba po KT tym wzmacniacz gra bardziej tranzystorowo , technicznie -  Moim zdaniem jest to bzdura.

Dźwięk produkowany przez Bloki na KT150 jest rozwinięciem  brzmienia KT88 z tą różnicą ,że przy KT150 jest wszystkiego więcej. Dźwięk zyskał praktycznie w każdym aspekcie - jest szybciej , mocniej , barwniej, bas jest jeszcze lepiej kontrolowany. Dźwięk jest bardziej szczegółowy niż KT88, ale jednocześnie gładki i bez wyostrzeń , z dodatkiem lampowego "ciepełka" ?

Thunderbird brzmi świetnie na obu tych lampach , ale  moim zdaniem na KT150 jest wyraźnie lepiej.

Pozdrawiam.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny zestaw , i ciekawe wnioski.

Warto takie spostrzeżenia przedstawiać , gdyż wzmacniacz wzmacniaczowi nie równy.

Lampy sterujące potrafią także bardzo mocno zmienić barwę , o czym sam się przekonałem ? 

PS: 300B także potrafi rozkręcić imprezę trance , techno jeśli o doły chodzi a wszędzie piszą iż tylko małe składy jazz-owe , także ten , gratki sprzętu 

300B DualMono SingleEnded by SinusAudio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki.
Tak masz rację - lampy sterujące potrafią znacznie zmienić brzmienie . Do brzmienia które opisałem wyżej dużo wniosły Zephyry , które są raczej zrównoważonymi kolumnami dzięki temu efekt brzmienia "Tranzystorowego" u mnie nie występuje.

Jeśli chodzi o nocne zdjęcie - KT150 i 2a3 ledwo się żarzą , nie ma tego efektu który jest przy 211:) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz jakąś lustrzankę to weź jasny obiektyw , ustaw max otwarcie , ew. +1/2EV by była lepsza jakość i na manualu zmieniaj czas. Wtedy pojawi się fajna barwa ?  Ja swój tak obfociłem i świeci niebieską poświatą.

Przy dłuższych czasach naświetlania trzeba tylko postawić na statywie aparat i najlepiej ustawić wyzwalacz by ręką nie poruszyć bo będzie rozmazane.

Oczywiście w pomieszczeniu ciemnica

300B DualMono SingleEnded by SinusAudio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że zadbałes rownież o akustykę. Podstawki pod kable. Czyzby to juz konfiguracja docelowa ? ( chwilowo ?

Gratuluję ?

Przypuszczam, że dobrze dobrana konfiguracja lampowa do kolumn.

Masz Ogonowskiego? Jest drive przy rocku? Kt 150 powinny go zapewnić, jestem ciekaw czy trafa wystarczajaco mocno szarpią basowce.

Edytowane przez audiowit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki @audiowit

Z akustyką jest średnio... pokój kwadratowy i właściwie pusta ściana za miejscem odsłuchu. Muszę coś z tym zrobić , ale chwilowo nie mam czasu na takie manewry. A podstawki pod kable tak naprawdę nie są żadnymi produktami stworzonymi pod kątem audio. W zasadzie służą do czegoś innego , ale wzbudzają zainteresowanie:).kiedyś już o tym pisałem.

Myślę , że jest to konfiguracja docelowa już na dłuższy czas:) nie zarzekam się , ale udało się tak dopasować elementy , że na dzień dzisiejszy jestem bardziej niż usatysfakcjonowany z osiągniętych rezultatów:)

Ps. znalazłem nocne zdjęcie Thunderbirda dual-mono zrobione telefonem.. Jak zorganizuję jakiś sensowny aparat to postaram się zrobić nocne fotki obecnego zestawu.

Pozdrawiam.
 

IMG_0360.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale idealny kwadrat?

Widzę, że kolumny wzorowo odstawione od scian. Probowaleś je bardziej skręcić?

Ja w wakacje bedę kończył akustykę. Ale juz praktycznie wszystko jest tylko trzeba solidniej zamocować wszystko. Narazie trochę prowizorka. No i dokończe sufit.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnica w długości ścian to ok 40 cm więc przyjmuje ,że to praktycznie idealny kwadrat. Z ustawieniem kolumn walczyłem już na wszystkie sposoby. Przy ustawianiu posiłkowałem się różnymi kalkulatorami, różnice w odbiorze dźwięku były różne. To ustawienie kolumn jest najlepsze i raczej już nic więcej nie da się zrobić. Na pustą ścianę za miejscem odsłuchu powieszę może jakąś półkę z książkami lub wymyślę coś innego.

Jak skończysz u siebie walkę z akustyką to chętnie zobaczę efekty prac na małej fotorelacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Qban napisał:

lub wymyślę coś innego

Jak ma być coś innego to polecam coś takiego. Dlaczego w lesie wszystko inaczej słychać? Bo drzewa, rośliny są doskonałymi ustrojami akustycznymi. Przy okazji o wiele zdrowiej zapchać cały pokój roślinami. U mnie te "drzewka" zasłaniają panele akustyczne. O wiele ładniej to wygląda. Polecam palmy z gatunku Areca. Szybko rosną, mają gęste liście a ustawione w narożnikach pokoi stanowią naturalne  pułapki basowe (lub doskonale maskują te profesjonalne"

IMG_0195.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 4 tygodnie później...

Piotrek7 
Czemu wybrałeś  Firebird'a a nie Blazebird'a?Pytam z ciekawości:) Regulacja głośności to przekaźnikowy Khozmo sterowany z pilota? Jak się sprawuje? Już od dłuższego czasu chodzi za mną myśl zmiany mojej drabinki na Khozmo sterowane z pilota.
Jakie ogólne wrażenia po wpięciu Firebird'a?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego Firebird? Bo to konstrukcja w pełni symetryczna a właśnie takiego rozwiązania potrzebowałem. Spotkałem się z wieloma opiniami, że Blazebird oferuje o wiele lepszą barwę, przestrzeń. W końcu ma na pokładzie lampę 2A3, która w swoich genach ma budowanie niezwykle efektownego przekazu. Ja "paradoksalnie" potrzebowałem czegoś bardziej neutralnego. Oczywiście, że chodziło o granie lampowe ale takie trochę bardziej uniwersalne. Mniej więcej o to chodziło. I właśnie to dostałem. Zabawa dźwiękiem i jego modyfikacja będzie się odbywać poprzez wymianę lamp :)

Khozmo faktycznie obsługiwany z pilota. Daje radę :) Trzeba jednak wiedzieć, że podczas zmiany poziomu głośności dość głośno "klika". Tak już ma. Mi to nie przeszkadza. Pilocik sam w sobie całkiem zgrabny. Aluminiowy.

A jak to gra?

Teraz słucham sobie Apocalyptica. Wcześniej leciało Rainbow. Peter Gabriel. I wszystko brzmi dokładnie tak, jak chciałbym aby to u mnie grało. A teraz skończyła się płyta Apocalyptica i zaczął grać sobie Miles Davis (Windą na szafot). Płyta sama w sobie jest świetna ale dopiero w takim zestawieniu słychać jak piękna jest ta muzyka. The Rolling Stones  z wczesnego okresu ich kariery? No pewnie, że TAAAAK !!!!!!!

Ale także Soulfly i Nick Cave i Portishead. I długo można by wymieniać. W każdym razie jak dla mnie połączenie idealne.

IMG_0264.thumb.JPG.6d93831d69f0cdcd4b55a29802502b32.JPG

Oto i pilocik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.