Skocz do zawartości
IGNORED

Klub White Bird Amplification (WBA)


wbamp.com
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

15 minut temu, audiowit napisał:

Cholerka, drabinkę sobie sprawiłem ale o pilocie nie pomyślałem.

Czasem się przydaje.

24 minuty temu, audiowit napisał:

Jestem ciekaw różnic między moją wersją 6 lampową wzgledem 4 lampowej.

A ja zastanawiam się, czy za rok, dwa nie poproszę Pana Piotra o przebudowanie mojego pre i wsadzenie mu ALPSA. Tylko, że tego złotego :) RK-50. Tylko ta cena ....

Natomiast na pewno swojemu w tym miesiącu dokupię jeszcze coś takiego

https://muzyk.net/isoacoustics-iso-puck-mini/

Większy model mam pod wzmacniaczem. Warto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...
W dniu 12.04.2019 o 14:30, tomaszz napisał:

Czy posiadacze sprzętu wba zmieniają brzmienie swoich wzmacniaczy poprzez wymianę lamp? Całkiem tu o tym cicho... a może byłyby to ciekawe informacje, co i jak można zmienić aby dopasować pod siebie.  ?

Ja mam "tylko" wzmacniacz słuchawkowy Virtus-01. Zmieniłem lampy mocy rosyjskie na 6550 Tung-Sol, NOS, szare anody z otworami, rok 1969. Cena za 2 sztuki niewiele niższa niż wzmacniacza:-( Do tego sterująca zmieniona na E88CC Amperex, nowa w pudełku logo Philips, fabryka Heerlen, O getter, rok 1963. Efekt jest rewelacyjny. Warto zainwestować w NOS, choć w zasadzie to nie inwestycja jak się słucha, tylko konsumpcja...

1991204171_Zrzutekranu2019-10-6o00_44_08.thumb.png.bb0834b578b6ca2385072b219fdd1522.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...

Cześć! Widzę, że jest tu sporo użytkowników kolumn YB Audio, więc może ktoś miał okazję słuchać Zephyrów ze wzmacniaczem Silverbird? Ciekawi mnie ze względu na lampy 300B - jako że słucham głównie klasyki i akustycznego jazzu, zawsze miałem ochotę spróbować ich brzmienia :). No ale tradycyjny wzmacniacz na dwóch 300B wydaje się jednak stanowczo za słaby na Zephyry z ich umiarkowaną skutecznością :/. Wymiana dwóch elementów w torze to  kolei zbyt kosztowna dla mnie inwestycja. Zastanawiam się więc, czy 18W z Silverbirda uciągnęłoby moje Zephyry. Co prawda długo by mnie nie było jeszcze na ten wzmacniacz stać - w grę wchodziłby tylko full wypas z transformatorem amorficznym! ? - ale przynajmniej wiedziałbym, na co zbierać i na co się zaczajać w Czarny Piątek za jakieś parę lat ?.

PS. Obecnie gram na EL34 PP - chińskim Yaqinie po modyfikacjach w innej zacnej polskiej manufakturze lampowej Sinus Audio. Jest bardzo fajnie, ale wiadomo - człowiek zawsze ma apetyt na więcej ?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

300B  nie będzie dobrą lampą dla Zephyrów. One potrzebują mocnej,szybkiej lampy aby opanować i tak już delikatnie ocieplony i poluzowany bas , a 300B raczej w tym nie pomorze. Moim zdaniem lepszym kierunkiem będzie KT150 lub 211. Ja gram na zephyrach z KT150 + pre na 2A3 i takie połączenie jest optymalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
48 minut temu, Qban napisał:

300B  nie będzie dobrą lampą dla Zephyrów. One potrzebują mocnej,szybkiej lampy aby opanować i tak już delikatnie ocieplony i poluzowany bas , a 300B raczej w tym nie pomorze. Moim zdaniem lepszym kierunkiem będzie KT150 lub 211. Ja gram na zephyrach z KT150 + pre na 2A3 i takie połączenie jest optymalne.

A tak z ciekawości c o to za klocki?

Porównywałeś z czymś na 300B?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do nich musi być przedwzmacniacz. Są to lampowe kocówki bez regulacji. Kilka postów wcześniej opisywałem brzmienie i wkleiłem kilka fotek.W wielkim skrócie: KT150 dają moc, drive i kontrole nad kolumnami a pre na 2A3 dodaje do tego barwę i "lampowe" brzmienie. Jest to dobre połączenie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

U mnie też zmiany i nowy pre na testach. Jest testowany z tranzystorami i lampami. Potęzny przedwzmacniacz. Zdjecie z teraz. Niewiele widać. Zrobię zdjecie moze jutro pogladowe ale trudno uchwycić wielkość tego przedwzmacniacza.

20200111_200220.jpg

Edytowane przez audiowit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli o wszystkim wiesz :).

Nie wiem czy nie za wczesnie na wnioski. Ale roznosi mnie żeby coś napisać. Może narazie napiszę tak: od 2 czy 3 tyg szukam slabych punktów i chyba w końcu znalazłem. Choć dla większości bedzie to zaleta. Dodatkowo ten minus jest wzgledny, bo testuje go na standardowych lampach. Nic jeszcze z nosami nie kombinowałem.

Jest lekko ocieplony.

Ta drabinka jest nowością. Mam z nia styczność pierwszy raz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powaga? Masz takiego samego Blazebirda? No to wiesz jak gra;). Petarda.

Nie wiem czy drabinka czy nie ;). Ale tak, przekaźnikowa. Jest ultra dokładna. Nie mam okazji bezposrednio porownać z rezystorową ale chyba żeczywiscie jest bardziej transparentna. Polecam.

Minusem jest, ze jest mocno... logarytmiczna i głosno u mnie jest na godz 13. Do 12 za to mozna bardzo precyzyjnie ustawić poziom.

20200111_202955.jpg

A to się wyczekałeś. Ja jak zwykle mialem jakieś dziwne ? oczekiwania i Piotr naprawdę się nad tym Blejzem napracował łacznie z projektowaniem nowych układów.

No dobra. Powiem to, choć jestem nauczony nie chwalić żony przed śmiercią. RE-WE-LA-CJA. ufff ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mam zbalansowanego:) Mam zwykłego Blaza , ale dostał teraz nowe sterowanie z pilota na przekaźnikach i został trochę przerobiony układ , aby dostosować go do mojego nowego DACa:)
To że jest głośno już przy 13 jest spowodowane czymś innym:) Ile twój DAC ma V na wyjściu?? 
Dokładnie taki sam pilocik:) Jest ładniejszy niż cały srebrny.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie jest odwrotnie. Jest cicho do godz 12. Odsłuchy w zaleznosci od wzmacniacza od godz 12 nawet do 14. Z Piotrkiem ustalałem napiecia wyjsciowe źródeł. Taka jest po prostu charakterystyka khozmo.

4.4V jest na wyjsciach zbalansowanych. 2.2 na wyjściu rca. Tak, to xsabre matrix czyli po 4 kosci sabre 9018 na kanał. W cd mam po 2 szt pcm1704 na kanał.

Uprzedzę pytanie. Kolumny mają 89dB ?

Edytowane przez audiowit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest trochę grubsza sprawa. Ogólnie Piotr wprowadził pewne zmiany w Blazebird i o ile mi wiadomo to jak na razie tylko my dwoje mamy je "w nowej" odsłonie. Wszystkie następne Blazy będą już w nowej wersji.Mój Blaze został przerobiony do nowej wersji przy okazji montażu zdalnego sterowania. Nie będę się rozpisywał ,ale zmiana na + w porównaniu do starszego układu:)
Jestem bardzo zadowolony ze sterowania , ale znalazłem też wady nad którymi Khozmo mógł by pomyśleć w przyszłości:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też je widzę ale zastanawiam się czy to nie jest kwestia nowosci i wyrobienia się mechanicznego.

Tak, zmiana w ukladzie jest ... rewolucyjna. Testowałem pierwsza wersję Blejza. Nie wiem jak u Ciebie ale u mnie dynamika petarda. 

Sprzedając Firebirda, mówiłem sobie, ze juz żadnych lamp. Ale nawet zakladając dość wysoką kwotę nie moglem na rynku wtornym znaleźć nic godnego uwagi... i widzisz... znow wba. Ale jednym z wymagan wlasnie było, że nie chcę " lampowego grania" ma być pier....cie. No i jest. I do tego dźwięk jest ciekawy, mocno pre rożnicuje nagrania, buduje scenę. Nie jest bezduszne ale też nie podlizuje się pieknym, słodkim i nudnym dźwiekiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.