Skocz do zawartości
IGNORED

Klub White Bird Amplification (WBA)


wbamp.com

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, Borron napisał:

Sylvania 6922 JHS z 1966r już na pokładzie Electrona. Za cenę 130zł zdecydowanie warto mieć tą lampę w swojej kolekcji. U mnie lampa pograła około 10-15 godzin i... 

Daj jej trochę więcej czasu. Potrzebuje około miesiąca na wygrzanie się. Wtedy brzmienie nabiera gładkości i swobody.

Ps. u mnie KOMPLETNIE nic nie syczy. Góra jest rozdzielcza ale podana bardzo przyjemnie

1 godzinę temu, Borron napisał:

Inną ciekawostką jest fakt, gdyż okazało się że już mam podobną Sylvanię 6922 ( nie wiem czy JHS i czy z 1966r ) zakupioną jakieś 2- 3 lata temu w sklepie lampyelektronowe. Lampy tej posłuchałem krótko, bo okazała się niezwykle ciemną i zamulającą brzmienie lampą.

To może być JAN. Przynajmniej sądząc po charakterystyce brzmienia. Lampy Sylvania wyprodukowane dla wojska opisywane są jako zamulacze. Polecane są do systemów zbyt jasnych lub dla amatorów wybitnie "lampowego" brzmienia. Aby to potwierdzić, mądrzejsi niż ja powinni się wypowiedzieć na ten temat.

38 minut temu, audiowit napisał:

No i jest przyklad tego, że na nosach w przypadku konstruktora nie ma co polegać. 

Ich dobór to kwestia bardzo indywidualna. Dlatego współczesna produkcja sprawdza się jako startery. Ale niewątpliwie warto poszukać ciekawszego dla nich zamiennika (Pozostawiając startery jako zapas. Za kilkadziesiąt lat same staną się NOSkami ? )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pomogę. Nie znam. Natomiast wszelkiej masci Amperexy, Mullardy, kilka rodzajow telefunkenow ruski odpowiednik, Haltrony i cos tam jeszcze by sie znalazło znam.

Philipsy/sylvanie ( czesto rebrandowane) Siemensy. Ufff, troche sie tego przewineło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, piotrek7 napisał:

To może być JAN. Przynajmniej sądząc po charakterystyce brzmienia. Lampy Sylvania wyprodukowane dla wojska opisywane są jako zamulacze. Polecane są do systemów zbyt jasnych lub dla amatorów wybitnie "lampowego" brzmienia. Aby to potwierdzić, mądrzejsi niż ja powinni się wypowiedzieć na ten temat.

 

Co prawda lampy 6f8g ,ale mogę potwierdzić iż tego typu także sylvanie wojskowe - grają jak w cytowanym opisie ? Brzmienie mega ciemne , ale przy starym rocku oraz ogólnie starszych nagraniach lata 1920-1960s jest interesująco ?  

Pozdrowienia dla Witolda z Krk ? 

300B DualMono SingleEnded by SinusAudio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@piotrek7 Faktycznie, ta wcześniej kupiona Sylvania to chyba była JAN. Wczoraj jej posłuchałem...matowe, ciężkie brzmienie.

Natomiast rocznik 1966 doskonale się rozkręca, dziś pograła kolejne godziny i ta lampa zdecydowanie zostanie na dłużej niż miesiąc ? Za to lekkie rozjaśnienie brzmienia może odpowiadać srebrne okablowanie ( Argentum SCG-7,5/3/4E Gold Spektrum ) ale i tak się go nie pozbędę, za dobry jest ? Lampę zdecydowanie warto sprawdzić u siebie, można się miło zaskoczyć. 

 

Też nie znam Matsushit'y ale Amperexa BB i Philipsa PQ mogę polecić z czystym sumieniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.01.2020 o 22:07, Borron napisał:

Za to lekkie rozjaśnienie brzmienia może odpowiadać srebrne okablowanie ( Argentum SCG-7,5/3/4E Gold Spektrum )

Raczej to cecha tej lampy.
Zachęcony pozytywnymi wpisami zanabyłem drogą kupna ,nową parkę 6922 Sylvania 66r. Tak na szybko(bo jeszcze nie wygrzane) w porównaniu do e88cc GL to Sylvania gra jaśniej , bardziej szczegółowo , dźwięk jest napowietrzony i delikatnie wypchnięty do przodu przez co scena jest spłycona. Szerokość sceny bez zmian lecz lokalizacja/separacja instrumentów na niej jest dokładniejsza przy Sylvania.
6922 Sylvania jest raczej "chłodniejszą" lampą przez co e88cc GL wydaje się barwniejsza, ocieplona.  
Prawie na pewno e88cc GL ma większe wzmocnienie od 6922 Sylvania 66r - tutaj muszę trochę bardziej odkręcić gałkę potencjometru.

Myślę ,że Sylvania jest warta zainteresowania i z biegiem czasu będzie tylko lepiej.



 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekam na krótki opis.
Ja już nic nie zmieniam. Tzn będzie jeszcze jedna ostateczna zmiana ,która od początku była planowana czyli 211 AB ,ale to dopiero jesienią jak dobrze pójdzie ,może trochę wcześniej. Więc moje Thundery będą do przygarnięcia:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oby wyszło. 211 jest obok el84 moja ulubioną lampką.

Stan na dziś. Niestety nie mam zadnej kwadry nosow. Siedzą u mnie 2 pary, amperex BB Dgetter i Telefunken gold pin. Nie jest to ideał w zbalansowanym ukladzie. Moze się nie udać, pojawic sie znieksztalcenie itd ALE

Chyba jeszcze u siebie nigdy nie osiagnolem takiego poziomu. Jest nieźle.

Żeby była jasność. Lampy są przemieszane. Nie jest tak, ze w jednym kanale mam tfk, a w drugim Amperexy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem śledzisz poczynania wba praktycznie od początku. Pamietam jak Cię "spotkałem" po raz pierwszy w watku kablowym bo okazalo się, ze mamy te same lub podobne pre ?

Takie zestawienie mogloby być ciekawe. Swego typu ewolucja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nie od początku ,bo nie znam segmentu wzmacniaczy słuchawkowych , ale historię wzmacniaczy kolumnowych jak najbardziej znam:) zaczynałem od SE EL34  wykonany na mojej obudowie, to był taki tani projekt na początek przygody z lampą:) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, audiowit napisał:

Niestety nie mam zadnej kwadry nosow. Siedzą u mnie 2 pary, amperex BB Dgetter i Telefunken gold pin. Nie jest to ideał w zbalansowanym ukladzie. Moze się nie udać, pojawic sie znieksztalcenie itd ALE

Chyba jeszcze u siebie nigdy nie osiagnolem takiego poziomu. Jest nieźle.

Żeby była jasność. Lampy są przemieszane. Nie jest tak, ze w jednym kanale mam tfk, a w drugim Amperexy ?

Mieszanie w jednym kanale lamp różnych producentów przynosi ciekawe efekty , czasem nieprzewidywalne brzmieniowo:) w integrze Thunderbird dual mono mieszałem lampki. Standardowo siedziały tam po 2x 12ax7 EH na kanał , a że to bardzo popularne bańki to pole do manewru było ogromne:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem wcześniej -efekty są nieprzewidywalne:) Czasem będzie to dźwięk bardzo zadowalający a innym razem w innej konfiguracji lamp efekty będą tragiczne. Nie ma gotowej recepty na brzmienie idealne. Trzeba testować ,ale jest to kosztowna zabawa:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Preamp został poddany lekkiej modyfikacji. Kondensatory, ktore były na wyjściu pre zostały odłączone, a w zasadzie mam je na pstryczku. Mogę je wlączać lub wyłączać z toru sygnału.

Preamp po modyfikacji gra narazie od 4h. Zmiany w dźwięku z kondensatorem i bez są niewielkie. Narazie bardziej podoba mi się bez kondensatora. Dzwięk jest bardziej surowy, a jednoczesnie ciekawszy. Jest nieco szybszy, bogatszy, mniej... liryczny. Chyba bardziej prawdziwy. Zobaczymy co czas pokaże. Narazie jeszcze pre jest wytrzęsione po podróży więc jeszcze moze się coś zmienić.

 

Moze jeszcze dodam. Bez kondensatora jest wieksza ilosć informacji i zyskała na tym mikrodynamika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Narazie mam 1.5 miesiąca pre. Pewnie się jeszcze dogrzewa. Wiem, ze bardzo duze zmiany powoduje wymiana lamp ( chyba normalne). W pre jest jeszcze kwadra podstawowych 2a3. Zanim podejme kroki z dalszymi modami pre, to dobiorę kwadrę 2a3. Spodziewam się wiekszych zmian.

Obecny mod jest zrobiony przy okazji przeglądu po miesiecznej pracy. Tą dodatkowa opcję zaproponował sam konstruktor.

Może, kiedyś...

Spostrzeżenie. Monokrystaliczne kable neotecha są ciemniejsze niz miedź ofc.

Edytowane przez audiowit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobre kable do wnętrza to miedziane mikrofonowe ?  na zachodzie podniecają się Beldenem , ale można także innych producentów.

Co do braków kondensatorów (u mnie przy wyjściu), przy modzie dac-a podobne spostrzeżenia miałem jak Witold.

300B DualMono SingleEnded by SinusAudio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.