Skocz do zawartości
IGNORED

Klub White Bird Amplification (WBA)


wbamp.com

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...

50h. Na początku była klucha: ciepło, gęsto, lepko. Teraz wszystko nabiera powietrza. W Sennkach 660s bajka, dźwięk jaki lubię: naturalny z odpowiednim dociążeniem, bez wyostrzeń na górze. Martwi mnie trochę delikatny brum w lewym kanale. W cichszych partiach utworu trochę irytuje. O dziwo brum się zmniejsza (rozmywa?) jak podkręcę potencjometr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam listwę Tomanka, wczoraj przepiąłem do gniazda z dc blockerem, ale zaczęło buczeć trafo. Zamieniłem miejscami lampy, bez zmian. Wypiąłem końcówkę mocy, bez zmian. Zamienię rca i zobaczymy. Czy odwrócenie wtyczki zasilającej może spowodować jakieś negatywne skutki w tego typu sprzęcie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie spowoduje. To przydźwięk z sieci. Musisz pokombinować z kablami. Czasem najbardziej prozaiczne sposoby pomagają.

Ostatnio kolega miał potęzny przydźwięk za ktory winil pre. Okazało się, ze gramofon swoim ramieniem zbierał pole z kolumny. W użądzeniach lampowych to norma...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak więc przyszedł czas na wymianę lamp na jakieś bardziej przyzwoite. GL e88cc już jakiś miesiac temu zmienilem na TFK gold pin. Probowałem rożnych e88cc. Ale co klasa to klasa. Najwieksza naturalność z dobrym basem. Nie podbarwiają i koloryzują. 

A co zrobić z wiekszym problemem czyli 2A3. Ten zawodnik w wersji nos jest bardzo kosztowny i ryzykowny w zakupie. Wywiad srodowiskowy, kilka telefonow, przemysleń i są. Psvane. Pierwsze nie nosy w moich zabawkach...:). Dam im szansę, niech się bronią.

Tak na marginesie. Elektrocharmoniks 2A3 jest bardzo przyzwoitą lampą. Nie ma wstydu.

20200227_145800.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak najbardziej Elektro-harmonix 2A3 jest dobrą lampą , a przy okazji nie osusza zbytnio portfela:)
Jak pierwsze spostrzeżenia z obcowaniem z Psvane?

Moim zdaniem to "ciepło" i gładko grająca lampa z dużą ilością powietrza. Elektro-harmonix to jaśniejsze i szybsze granie.
Jestem ciekaw czy masz podobne zdanie.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, audiowit napisał:

Ten zawodnik w wersji nos jest bardzo kosztowny i ryzykowny w zakupie.

Jak panienka w tajskim barze. Miało być pięknie a tu wielki ch...... z tego wyszedł ? Natomiast kupując prawdziwe NOS-y u sprawdzonych dostawców można zminimalizować ryzyko i kupić pewny towar. Choć tak jak napisałeś, tanio nie jest

 

Godzinę temu, audiowit napisał:

Probowałem rożnych e88cc

A jak oceniasz lampy Simensa? Domyślam się, że nie jest to poziom TFK ale i cena znacznie inna

Edytowane przez piotrek7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno pisać coś o lampie po 10h grania. Wygrzewają się. Jeszcze tylko 90h i wszystko bedzie wiadomo.

Qban, ja nazwalbym Elektroharmoniksa bezposrednim. Rownowaga tonalna jest zachowana więc ta jasnosć to bardziej neutralność. Imponuje żeczywiscie szybkość i kontur basu. Średnica neutralna, ogólny odbior lampy w/g mnie... dla profesjonalistów. A teraz minusy. Wysokie tony są upraszczane czasem wręcz, zaryzykuję, zapiaszczone. Moze za duze słowo, ale trochę do doskonałosci brakuje. Scena jest mało rozbudowana i nawet pisalem o tym przy krotkiej recce pre. Mialem już lepszą scenę... Okazuje się, że to wina lampy 2a3EHG. Ale w tej cenie... rewelacja. Napewno dobra lampa do tych wszystkich lampomułów, ktore wlaśnie zamaskują jej wszyskie niedoskonałości, a wezmą jej szybkość.

Piotrek7, przemyslałem sprawę. Blazebird jest tak dobrym pre, ze zostanie u mnie na dlużej. Jeszcze będzie okazja zaaplikować nosy. Tymczasem niech pograją chinczyki. Są rekomendowane przez kilku znajomych,  sklep w ktorym kupowalem, też wybadałem i mimo, ze nie dostalem jednoznacznej odpowiedzi, to zasugerował? te Psvane, a badalem ich pod katem droższych lamp zadając kłopotliwe pytania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrek, lampy siemensa okazaly się nie lampami siemensa. Gosć przez 2 lata na nich grał i nie wiedział, ze to podrobki. Na szczeście był bardzo uczciwy i przyjol zwrot. Teraz przynajmniej wie co ma. Mniej wiecej powiedzialem mu co to za lampki.

A siemens cca jest droższy o Tfk goldpin. Czy lepszy?... wiadomo jak to w audio, kwestia gustu i systemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, audiowit napisał:

Trudno pisać coś o lampie po 10h grania. Wygrzewają się. Jeszcze tylko 90h i wszystko bedzie wiadomo.

Ogólny charakter lampy słychać praktycznie od samego początku. Z biegiem czasu (wygrzewania) ten charakter uwydatnia się mniej lub bardziej. Bas stanie się bardziej punktowy , pojawi się więcej szczegółów czy też powietrza, ale ogólny charakter lampy pozostanie ten sam. 

Kiedyś kupiłem sobie KT88-Z Treasure- od samego początku dźwięk był ciepły,ciemny z bułą na basie. Nie pomogło 300 godzin wygrzewania. Oczywiście nie było już buły na basie, pojawiło się więcej powietrza, ale ogólny charakter  pozostał. Dźwięk w dalszym ciągu był ciepły i powolny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację. Ale 10h czy jak obecnie 12 to mało. Chodzi właśnie o te niuanse. Na tym etapie są bardzo ważne.

Napewno Psvane są inne. I chyba " lepsze". Są spokojniejsze ale nie brakuje im szybkości. Z powietrzem się zgodzę. Lepsze wysokie tony. Bardziej zniuansowane. Bas jest nadal ok. Jest impuls, dobra szybkość narastania, ale mniejsza niz w EHG. Ogólnie brzmienie mniej techniczne, bardziej organiczne. Mnie zawsze chodzi o naturalność i zludzenie słuchania żywej muzyki. To jest najważniejsze. Nie lubię systemów nastawionych na to żeby " ładnie grało" dla mnie to nuda. Jest kilka ale. Tylko po co teraz o tym pisać nie mając pewności. Juz teraz granie Psvane jest bardziej interesujące niz EHG i mam nadzieję, że w miarę wygrzewania, bedzie jeszcze lepiej. Żeby tylko szło w kierunku tego zludzenia prawdziwości spektaklu muzycznego.

A najważniejsze. Scena zdecydowanie bardziej rozbudowana i bardziej precyzyjne focusowanie źródeł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witku

Ja do Silverbirda sprowadziłem z Chin Shuguang Threasure 300B -T i moim zdaniem sa lepsze od 300b-Z które mialem  o elektroharmonixach tu nie wspominam bo to nie ta liga .We wzmacniaczu pojawiło się tyle basu co trzeba , stereofonia fantastyczna jak na moje skromne doświadczenia , separacja instrumentow też .Był u mnie kolega ktory słyszał wielokrotnie poprzednie konfiguracje i uznał ,ze 300B - T grają najlepiej Znam też opinie człowieka o nowych Psvane Cossor , on twierdzi ze one np 300B full music biją we wszystkich aspektach ,Cossor Black natomiast ma więcej basu .I jeden i drugi producent robi też 2a3 więc moze warto :-).

Pozdrowienia 

Maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz...nie narzekam na te Psvane. Ale audio już mnie nauczyło,żeby nie chwalić żony przed śmiercią. Nasluchałem się o nierownych zmianach parametrow podczas eksploatacji czy przedwczesnej śmierci. Posluchamy, zobaczymy. Zawsze sluchalem na nosach i to tych przyzwoitych. Z obecnej produkcji tylko na Audioshow gdzie jak wiadomo nic lub niewiele systemow gra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od 3 dni gra u mnie Firebird (wersja niezbalansowana). Aktualnie wygrzewają się standardowe ECC88 Gold Lion. W kolejce do testów lampy 6922 Sylvania (zainstalowałem je na początku ale wydały mi  się za jasne na górze  i zbyt chude na basie w porównaniu do Gold Lion). Jako końcówka mocy Arcam P25, żródła:  chiński DAC na kości Sabre oraz CD 23 Arcam. W porównaniu do wcześniej użytkowanego preampa tranzystorowego Arcama brzmienie o wiele gładsze, fajnie zaokrąglone na górze (zmniejszenie ilości sybilantów). No i bas - zupełnie inny charakter, większy wolumen i rozciągnięcie, na szczęście bez buły. Mam nadzieję że w trakcie wygrzewania dostanie jeszcze nieco skrzydeł na polu rozdzielczości i prezentacji sceny- choć nie będzie to na pewno tak analityczne jak tranzystor.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry wybór.

Natomiast co do

Godzinę temu, Validol77 napisał:

na pewno tak analityczne jak tranzystor.

A jakie to ma znaczenie? ? Lampa daje kapitalną "łatwość" grania i "TO COŚ" dzięki czemu muzyka nabiera życia. Tak więc warto zgodzić się na pewien kompromis. Zrezygnować z czegoś aby dostać w zamian coś znacznie cenniejszego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.02.2020 o 08:11, flagui napisał:

Martwi mnie trochę delikatny brum w lewym kanale. W cichszych partiach utworu trochę irytuje. O dziwo brum się zmniejsza (rozmywa?) jak podkręcę potencjometr.

Pożyczyłem Beyery 880 250ohm na odsłuch i... brum zniknął. Impedancja słuchawek to sprawiła (Senki mają 150ohm)?

Z innej beczki: czy możecie polecić słuchawki pełnowymiarowe do OTLa które są jaśniejsze od Sennheiser HD660 ale ciemniejsze od Beyerdynamic DT880? Takiego dźwięku poszukuję do mojego Tzara.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, piotrek7 napisał:

Może coś z Audio-Technica spełniłoby Twoje oczekiwania? 

Tak, myślałem o ATH-W1000 albo o ATH-W5000, ale znając co nieco szkołę grania AT również obawiam się o zbyt jasny dźwięk. Spróbuję gdzieś odsłuchać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 33

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.