Skocz do zawartości
IGNORED

Klub White Bird Amplification (WBA)


wbamp.com

Rekomendowane odpowiedzi

Dziwna sprawa z tymi Beyerami 880. Pograły, pograły i ostrości znikły, słuchawy zrobiły się bardziej nasycone, ich jasność przestała być taka jednoznaczna. Do tego cisza jak makiem zasiał. Z Tzarem jak najbardziej. Zatem zostają u mnie. Poszukiwania póki co zakończone. Dzięki za podpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

DoWitam panowie!

Jakiś czas temu dzieki uprzejmości kolegi z forum sluchalem  preampa Flamebird. Spodobal mi sie ten preamp a klub WBA sledze od dobrego roku. Teraz pojawila mi sie okazja zeby cos zmienic i chyba wybor padnie na preampa Blazebird. 

Z uwagi na to ze jestem „mlodym audiofilem” i nie mam za bardzo doswiadczenia a z lampa juz prawie wogole to poprosze was o porade. 

Z tego co wiem to wlasnie preamp w dzielonce czy sekcji integry odpowiada za scene glebie i barwe itd. Ja mam koncowke mocy spieta z tanim streamerem posiadajacym funkcje daca i preampa. Wpiety Flamebird poprawil ogolny odbior dzwieku. Wedlug konstruktora  Blazebird ma wiecej dynamiki i barwy. Mi wlasnie brakowalo ciut barwy. Koncowka mocy to tani rotel rb 1070 ale dynamiki mi jakos szczegolnie nie brak. Dodam ze odsluch w nieciekawym akustycznie pokoju 3,2m x 6,2m, jakies 2,5m od glosnikow do sluchacza i z tylu jakie 0,7m. Glosne sluchanie odpada bo pod sciana sie zaczyna wszystko ogolnie mowiac „kotlowac”.

Kolumny to polskie BMN Berges 3 na szpilce scanspeaka. Basu im nie brakuje a czasami wydaje sie ciut za duzo. Raczej ich nie zmienie.

Czy to bedzie dobre polaczenie? Czy moze probowac cos ustalac z konstruktorem i wlasne lampy zaproponowac? Czy moze ten streamer bedzie narzucal swoja maniere calemu torowi? Wszelkie porady mile widziane.

p.s. Docelowo mysle o zakupie daca topping d90. Ma dobre opinie i moze to wyprostuje troche dzwiek.

0A64915C-C8BE-4F10-A2CD-7893492B8F84.png

Edytowane przez Mikelas76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy któryś z kolegów używających lamp Sylvania 6922 potrafiłby zidentyfikować rocznik i rodzaj tych co na zdjęciu?

Dodatkowo jaki to  typ JAN czy JHS?

Kupione jako 1966 JHS, O getter (?)

Po boku napis 644 zielony pionowo. Niestety nie udało mi się znaleźć odpowiedzi w internetach.

Kupiłem je do Firebirda,  mają dość ciemny charakter brzmienia - a opinie o nich są dokładnie odwrotne.

IMG_20200325_211931021 (1).jpg

IMG_20200325_211834351 (1).jpg

Edytowane przez Validol77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, prawdopodobnie macie różne lampki. Sylvanii jest wiele rodzajów. Mimo, ze wyglądają podobnie to są inne. Porownajcie kody czy to ta sama fabryka. Już było o tym. 

Czas wygrzewania 6922 to conajmniej 50h. Dźwiek może się bardzo zmienić i nie ma co oceniać przed tymi 50h.

Edytowane przez audiowit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mikelas76, Blazebird, szczegolnie na najnowszych ustawieniach doda Ci dynamiki, a lampy wprowadzą nieco ciepła i wypełnienia do toru.

Po co Ci rotel 1070 do Bmn? Wysoki df powoduje Ci, ze dźwięk jest twardy.Bmn są bardzo latwe do wysterowania. 

Probowaleś innego ustawienia kolumn? Optymalne potrafi zdzialać cuda z basem.

Nie znam Topic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, audiowit napisał:

Po co Ci rotel 1070 do Bmn? Wysoki df powoduje Ci, ze dźwięk jest twardy.Bmn są bardzo latwe do wysterowania.

rotela kupilem okazyjnie i od niego w sumie zaczalem. A co mialbym miec? Jest to koncowka i potrzebuje pre.

Wybacz pytanie ale co to jest df? 

Niestety ale nie mam innej mozliwosci ustawienia kolumn. Sa na dluzszej scianie. Odsluch z bliska jak pisalem. Fajnie to brzmi do pewnego poziomu glosnosci. Jak sie wybuduje to bedzie jak chce, na razie jest jak jest.

Czy inne lampy niz standardowe sa warte doplacenia przy zamowieniu? Czy w moich warunkach uslysze zmiany?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Df czyli damping factor. To parametr, który w zasadzie powinien Cię chronić przed dudnieniem, ciągnieciem się basu. A w rotelach jest on bardzo wysoki tzn strzelam około 1000. W Twoim przypadku Cię nie uchronił, wiec masz prawdopodobnie źle rozstawione kolumny.

Na poczatek polecilbym Ci standardowe EHG 2a3 no i może poszukał Amerexów BB ecc88.

Wszystko to jest wróżeniem z fusów. Nasze hobby szczególnie na poczatku to proby i błędy... 

Edytowane przez audiowit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, audiowit napisał:

Jeśli gustujesz w rotelach to polecilbym bardziej 980bx. Potęga ( jak na swoją klasę) i barwa. Nieco za ciepły i z lekko zapiazzczonymi wysokimi.

To nie tak ze gustuje. Po prostu byla okazja i go kupilem. Przez chwile chcialem kupic Lectora zxt70 i wystawilem rotela i wiem ze nie mialbym problemow ze sprzedaza nawet za 1800 bo jest w dobrym stanie. 

Jesli jest jakis pomysl to nie mam oporow zeby opchnac rotela dalej. Mysle ze znalazloby sie jeszcze pare zlotych, powiedzmy lacznie ze 3 tysiace na inna koncowke, tylko jaka? Niestety nie mam potrzebnej do tego wiedzy, jest to lekko frustrujace  ale musze prosic i polegac na wiedzy innych.

No, to by bylo tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba warto... podziękować Piotrowi za pięknie wykonane monobloki ThunderBird.. teraz muszę wygrzać, ale średnica i góra miodzio... dół musze trochę popracować nad pokojem - brakuje jeszcze mebli.

20200327_222905.thumb.jpg.7a50a10e25c203c397c0f112dfd81a1b.jpg20200327_222847.thumb.jpg.63283a3625a7f0f65526ddf0213b593c.jpg

Edytowane przez Corvin74
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 31.03.2020 o 10:51, Corvin74 napisał:

za pięknie wykonane monobloki ThunderBird.

Wyglądają rewelacyjnie ? 

U mnie trochę to trwało ale mam już komplecik Firebird + Ironbird .

W związku z tym , że monobloki są pierwszym egzemplarzem jestem umówiony na mały upgrade u P.Piotra , ponoć ma być jeszcze lepiej choć nawet nie mogę sobie tego wyobrazić ? 

IMG_0904.JPG

Stereo: WBA Blazebird + Ironbird; Pioneer N-70A CDX-1060 ; K-1020; ; JVC QL A7; YAMAHA Yp-701, RME Adi2 PRO FS R Black Edition ; Sony STR-V5 , ;kolumny: Altec Lansing Valencia, ProAc Response One SC. Kino: Yamaha RX-A3030;BC Acoustique EX-502; kolumny: Dali Grand Vocal, B&W 685 S2, Mivoc SW 1500; Raspberry Pi3 B+;DDRC-24 ; DDRC-22D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Qban napisał:

To są monosy od Artura???

Nie , od Jakuba ? 

Czy to coś zmienia ? 

Na tabliczce nr. 02/04 /18 ale wiem , że to number one ? 

 

Stereo: WBA Blazebird + Ironbird; Pioneer N-70A CDX-1060 ; K-1020; ; JVC QL A7; YAMAHA Yp-701, RME Adi2 PRO FS R Black Edition ; Sony STR-V5 , ;kolumny: Altec Lansing Valencia, ProAc Response One SC. Kino: Yamaha RX-A3030;BC Acoustique EX-502; kolumny: Dali Grand Vocal, B&W 685 S2, Mivoc SW 1500; Raspberry Pi3 B+;DDRC-24 ; DDRC-22D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Qban napisał:

Audiowit jest posiadaczem nr.01.

Nie chciałbym Witka wyprowadzać z błędu ale .... no , dobra dajmy spokój , wiem , że na tabliczce ma 01 ?

 Nie numer jest wszak ważny. Nie znam ich pełnej historii.

Tak naprawdę są już jakiś czas u mnie, ale ich brzmienie odkrywam dopiero od dwóch tygodni. Jak na razie największą różnicę w porównaniu z poprzednią tranzystorową końcówką mocy mam w dźwięku czarnego krążka , z CD jest dobrze, ale to właśnie gramofon najdobitniej pokazuje brzmienie lampy. 

 

Stereo: WBA Blazebird + Ironbird; Pioneer N-70A CDX-1060 ; K-1020; ; JVC QL A7; YAMAHA Yp-701, RME Adi2 PRO FS R Black Edition ; Sony STR-V5 , ;kolumny: Altec Lansing Valencia, ProAc Response One SC. Kino: Yamaha RX-A3030;BC Acoustique EX-502; kolumny: Dali Grand Vocal, B&W 685 S2, Mivoc SW 1500; Raspberry Pi3 B+;DDRC-24 ; DDRC-22D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Qban napisał:

Powstawały praktycznie w tym samym czasie:)

I niech to będzie wersja oficjalna ? 

Metraż to nie całe 23 m2 , kolumny to te , o których mi stale mówi Witek , że nie są do lampy, bo za ciepłe ,czyli Dali Grady. Miałem spore obawy czy monosy dadzą im radę, ale jest dobrze. Na razie trochę eksperymentuje z ustawieniem kolumn i kurde co bym nie zrobił to i tak w końcu wracam do trójkąta równobocznego / 2,8 m/, bo jest najlepiej. 

Stereo: WBA Blazebird + Ironbird; Pioneer N-70A CDX-1060 ; K-1020; ; JVC QL A7; YAMAHA Yp-701, RME Adi2 PRO FS R Black Edition ; Sony STR-V5 , ;kolumny: Altec Lansing Valencia, ProAc Response One SC. Kino: Yamaha RX-A3030;BC Acoustique EX-502; kolumny: Dali Grand Vocal, B&W 685 S2, Mivoc SW 1500; Raspberry Pi3 B+;DDRC-24 ; DDRC-22D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wokół takiego sprzętu narasta wiele historii tych prawdziwych i mniej. I dobrze. 

Jeśli chodzi o Dali Grand. Minimum impedancji tych kolumn przypada na 2.7ohma, i jej charakterystyka nie jest wyrownana. 2 przetworniki basowe... za mały metraż... to nie może się udać. Do tych kolumn poleciłbym Krella, Pliniusa serii 100, Electrocompanieta db od 100 wzwyż( jesli ktoś lubi ciepełko), ale nie lampę w układzie SE. No i jeszcze pomieszczenie minimum 30m2. Dali to dobre kolumny. Trzeba je tylko kontrolować bo bedą zyły wlasnym życiem.

Nadszedł chyba czas na podsumowanie 2A3 Psvane. Kosztują 3 razy wiecej niż Elektroharmoniksy czy ich brzmienie jest 3 krotnie " lepsze "?. Oczywiscie w audio nigdy tak nie jest :). Po 100h wygrzewania byłem załamany. Jak jeszcze gora pasma była obiecująca to juz bas był nie do przyjęcia. Było go za dużo, był jednorodny, bez faktur. Na szczęście Piotrek przypomnial mi, że te lampy pracują w innych warunkach niz we wzmacniaczach. Więc potrzebują więcej czasu. 

Jestem po 200h i warto było czekać. Psvane Treasure mark II są lampami ciemniejszymi od EH. Są rownież bardziej plastyczne, plynne. Nie polecę ich do każdego systemu. Ich mocną stroną jest scena, slabą czoło ataku. Uspokajają brzmienie.

Psvane zostają ale jednoczesnie przypominam swoje zdanie na temat 2A3 EH. Za te pieniądze, rewelacja.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.