Skocz do zawartości
IGNORED

Klub White Bird Amplification (WBA)


wbamp.com

Rekomendowane odpowiedzi

na sluchawki? zmieniales preampa na pre sluchawkowego i te sluchawki? 

Ostatnio słucham najczęściej na słuchawkach.

Nawet nie myślałem o sprzedaży Flamebirda, ale ostatnio praktycznie go nie używam więc napisałem do Kolegi, który poszukuje pre. Jednakże Kolega szuka czegoś tańszego, więc FB zostaje u mnie :-)


Wysłane z Commodore 64

----------------

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, mirfak napisał:


Ostatnio słucham najczęściej na słuchawkach.

Nawet nie myślałem o sprzedaży Flamebirda, ale ostatnio praktycznie go nie używam więc napisałem do Kolegi, który poszukuje pre. Jednakże Kolega szuka czegoś tańszego, więc FB zostaje u mnie ?


Wysłane z Commodore 64

Ja sluchalem flamebirda, gra fajnie dlatego zamowilem blazebirda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Nom. Pre jest duże. Pisalem o tym. Na zdjęciach tego nie widać. Tutaj masz juz jakiś punkt odniesienia np ręce. U mnie pre nie miesci się na półce i musi wystawać.

Staram się doposażać swoje zabawki o najnowsze osiagniecia i pomysly Piotrka. Caly czas cos wymysla. Takim wlasnie jest separator. Wiadomo, że wszystko, co w torze sygnalowym ma wplyw na dźwięk. Wycieraczki upiekszają moze wyglad ale juz niekoniecznie dźwięk. Separator pozwala zminimalizować ich wplyw na sugnał. I tu sam Piotrek nie byl pewien czy progres bedzie duzy. I okazuje się, ze jest. Piotrek wyjechal odemnie jakies 3h temu odemnie. Z racji poźnej godziny jz nie mógł posluchać. Staram się nie oceniać za wcześniej zmian, bo w audio to mozna się przejechać na pochopnych wnioskach. Ale tutaj to chyba nie ma watpliwosci. Jest poprawa w górze pasma.  W tym pre jest b duza rozdzielczosć, a teraz jest jeszcze wieksza. Jest bardziej aksamitna, płynna gora i srednica. Zawsze bylem zadowolony z tego pre i myslalem, ze za duzo juz tu się nie wyciagnie. Okazuje się, ze mozna.

Prosty układzik, a tyle radochy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To pre jest bardzo dynamiczne i ...skoczne. Wstawienie tego układu poukładało pewnego rodzaju nerwowość? utemperowało trochę to parcie pre do przodu. Jest wieksza kultura, bez spadku dynamiki i z jeszcze wiekszą rozdzielczoscią. Wygladzenie, uplynnienie bardziej zblizyło do prawdziwych dźwiekow, takich z życia, a nie z plyt.

No niestety to moje pre jest skomplikowane, nawet bardzo jak na układ lampowy. Ale sciezka sygnalowa jest bardzo prosta, separator wbrew pozorom jeszcze bardziej ja uproscił. Jak wczesniej juz pisalem mogę nawet przelacznikiem pozbyć kond na wyjściu.

Skomplikowane, bo zbalansowane z mozliwoscia grania po rca czyli z ukladami symetryzujacymi i desymetryzujacymi. Ale sama sciezka, prosta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja swojemu Firebirdowi z kolei zrobiłem prezent w postaci 

https://isoacoustics.com/iso-puck-series/

(ten model środkowy) . Trochę wyższe od "firmowych" stosowanych przez WBA. Tak więc zwiększa się przestrzeń pod pre i tym samym poprawia cyrkulacja powietrza. Wpływ na dźwięk? Na pewno nie zaszkodziło ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pre jeszcze dziś rano nazwalbym wyczynowym. Teraz... bardzo przyjemnie slucha się muzyki. Jak dla mnie najlepszy produkt Piotrka. Nawet od moich monosów. Ale te wlaśnie oddalem mu do upgraidu. Zobaczymy co wymysli :).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. Te izolatory dobrze sprawdzaja się na rynku pro pod monitorami.

Jest niezła niedroga platforma, na ktorą poluję. Tylko, ze ani monosy ani pre na nią nie wejdą :). Jest do 20kg, a powyzej na zamowienie i droższa. Ale pod źrodełko....może kiedyś...:)

Spróbuj jeszcze z tymi izolatorami pod innymi klockami. Moze być z ktorymś lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod monobloki to

https://isoacoustics.com/products/modular-series-model-mol-al/

Konstrukcja dość szpetna ale wyjątkowo praktyczna. Oglądałem na żywo pod wzmacniaczem gitarowym. Warto. Gdyby ją czymś obudować, można by wykorzystać to rozwiązanie i mogło by to nawet jakoś wyglądać 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie nie jest szpetna. Moze nie jest to drewno orzechowe czy teakowe z 15 warstwami lakieru ale mnie to nie przeszkadza. Jesli będzie mialo dla mnie pozytywny wplyw na dźwięk, to moze być. I tak cały pokoj odsluchowy mam w ustrojach akustycznych, wiec kolejny element z innego swiata, nie bedzie kół w oczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mikelas76, podobno strasznie duzo jest zleceń.

Prawdę powiedziawszy nie wiem czy jest standardowo montowany...:) nie pytałem. Zagadaj z Piotrkiem. Jesli separatora nie ma jeszcze w ofercie, to dajcie mi jeszcze z tydzień. Oslucham się. Jesli bedzie bez zadnych artefaktow, ktorych jeszcze nie wykryłem to pewnie pojawi się w ofercie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Mikelas76 napisał:

Jeszcze troche i jajo zniose.

Ja też byłem na granicy tego stanu. Czekałem jeszcze dłużej. Ważne, że efekt końcowy odpowiadał moim oczekiwaniom. A to, co wyczekane, podobno smakuje najlepiej ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 13

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.