Skocz do zawartości
IGNORED

Klub White Bird Amplification (WBA)


wbamp.com
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Ja tam poszedłem w kierunku tych skaczących , no tych ?  A, sprężyn ! ? 

Trzy na przód , sześć na tył i jest poziom ? 

Wszystko na 3 cm. parapecie sosnowym , z krajowej sosny z certyfikatem FSC , a więc nie z Puszczy Białowieskiej , patriotycznie i się sprawdza  . Pełna izolacja od podłoża ? 

IMG_1057_Easy-Resize.com.jpg

IMG_1065_Easy-Resize.com.jpg

Stereo: WBA Blazebird + Ironbird; Pioneer N-70A CDX-1060 ; K-1020; ; JVC QL A7; YAMAHA Yp-701, RME Adi2 PRO FS R Black Edition ; Sony STR-V5 , ;kolumny: Altec Lansing Valencia, ProAc Response One SC. Kino: Yamaha RX-A3030;BC Acoustique EX-502; kolumny: Dali Grand Vocal, B&W 685 S2, Mivoc SW 1500; Raspberry Pi3 B+;DDRC-24 ; DDRC-22D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do jakiś spektakularnych zmian to nie dostrzegłem , ale też z uwagi na wagę monobloków i nie łatwe ustawienie ich na sprężynach nie robiłem porównań , więc po prostu ich "działania" nie mogę skomentować. Poprzednio stały na platformie z kolcami i też było ok. Sprężyny izolują oraz tłumią wibracje znacznie lepiej niż kolce, więc pozostaje mi wierzyć , że przynajmniej gorzej nie jest ?  

A co do samopoczucia to owszem znacznie się poprawiło , a przede wszystkim estetyka , monobloki teraz wyglądają jak rasowy hi end i dzięki grubej platformie jeszcze potężniej, jak by zamiast 40 W miały min. po 100 W ?

Koszt podstawek niewielki jak na audio , więc można spróbować . 

 

Stereo: WBA Blazebird + Ironbird; Pioneer N-70A CDX-1060 ; K-1020; ; JVC QL A7; YAMAHA Yp-701, RME Adi2 PRO FS R Black Edition ; Sony STR-V5 , ;kolumny: Altec Lansing Valencia, ProAc Response One SC. Kino: Yamaha RX-A3030;BC Acoustique EX-502; kolumny: Dali Grand Vocal, B&W 685 S2, Mivoc SW 1500; Raspberry Pi3 B+;DDRC-24 ; DDRC-22D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej skontaktuj się bezpośrednio z konstruktorem i omów szczegóły. Powiedz jaką konkretnie końcówką dysponujesz, jakie ma parametry  jakich efektów oczekujesz. Może znajdziesz coś ciekawego dla siebie w ofercie tej marki. A kwestia dodania do dźwięku masy i ciepła to w dużej mierze kwestia doboru lamp. Mam Firebirda i na lampach Gold Lion w pełni odpowiada Twoim wymaganiom. Na Sylvania zmienia całkowicie sposób podania dźwięku, stając się szybkim i neutralnym. Dwa różne style grania a to samo urządzenie  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpadając trochę w odcień płyty czołowej Air Tight? A boki bardzo ciemny szary. To by pasowało. Bez barokowego zadęcia, którego nie znoszę. Ale najważniejsze aby grało ? 

A zostawiając stronę wizualną. Jak myślisz, czy stosując odpowiednio dobrane lampy, da się połączyć zalety obu monobloków w jednej konstrukcji? Bas z KT150 a średnica z 211?  Jeśli tak, które byś obstawiał jako kandydata do tuningu (lub inwestowania w lampy)? 

 

Edytowane przez piotrek7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i mi pozostało pochwalić się nowymi nabytkami dzięki koledze Qban. co prawda system wymaga jeszcze pewnych szlifów ale naprawdę jest pięknie. Dla porównania mam u siebie obecnie Primare a32. Powiem jedno nigdy już nie wrócę do tranzystora w klasie AB. To jest całkowicie inna liga jeśli chodzi o jakość. Monobloki nakryły czapką A32. Jedyna rzecz którą primare ma lepszą to kontrola basu. 

15924664603683005042899512776933.jpg

15924664798422741229016744670079.jpg

15924664981669181964215875817629.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, adams84 napisał:

Powiem jedno nigdy już nie wrócę do tranzystora w klasie AB.

Choć ma on jedną, niewątpliwą zaletę. Jest długowieczny. Jeśli słucha się muzyki (także radia) niemal bez przerwy, lampa jest mało praktyczna. Optymalne rozwiązanie - dwa systemy. Dzielony lampowy i drugi w oparciu tranzystor (może jakiś all-in-one?). Ale niestety, przy takim podejściu z drogiej zabawy robi się jeszcze droższa ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, adams84 napisał:

To i mi pozostało pochwalić się nowymi nabytkami dzięki koledze Qban

Mam tylko nadzieję , że udobruchasz jakoś małżonkę i Thundery zostaną u Ciebie na dłużej:) Jeśli chodzi o kontrolę basu to wygląda na to że Revelator 22 cm Po prostu nie jest stworzony do współpracy z wzmacniaczami lampowymi I lepiej „czuje się” w połączeniu z tranzystorami. Z resztą słuchałeś u mnie thundery z 22 cm Seas i jeśli chodzi o bas I pomijając kwestie akustyczne pokoju  to było bardzo przyzwoicie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
49 minut temu, Qban napisał:

Jeśli chodzi o kontrolę basu to wygląda na to że Revelator 22 cm Po prostu nie jest stworzony do współpracy z wzmacniaczami lampowymi I lepiej „czuje się” w połączeniu z tranzystorami.

Po wczorajszym podłączeniu primare a32 stwierdziłem że nie jest z tą kontrolą tak źle. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesć. Cieszę sie Qban, że chciało Ci się je wnosić na 3 piętro. Dla mnie ważny jest Twój odsłuch bo mogłeś je bezposrednio porownać z pullpushem w tym samym systemie. Jeśli chodzi o bas to nie ma zaskoczenia. Wszystkie se wymagają odpowiedniego doboru kolumn. Irony będą lekko modyfikowane o nowe pomysly Piotrka. Na warsztat też pojdzie bas. Chcialem zwiekszyć szybkość czola ataku. 

Najprosciej to mieć do se kolumny z duzym basowcem na sztywnym zawieszeniu...teraz juz takich kolumn nie robi się.

Adams, widzę znajomą konstrukcję na berylu. Revelator 22 jest w wersji papierowej? Jeśli tak to Thunder powinien go spokojnie pociągnąć. Może żeczywiście nie tak trzymajac go w ryzach jak Primare ale bez niedostatków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny dzień porównań. No niestety ale tranzystor straszny smuteczek. Instrumenty, wokale, przestrzeń wszystko totalnie gorzej. Jak zza takiej mgły. bas jest lepszy, się ale nie jest to nie wiadomo jaka różnica wręcz mała. Generalnie jestem bardzo negatywnie zaskoczony końcówką Primare a32. W przyszłym tygodniu wpadnie Kulawa z Gato w klasie d i Remiq z Firebird. Zobaczymy co z tego wyjdzie.

IMG_20200619_092418.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
54 minuty temu, adams84 napisał:

Kolejny dzień porównań. No niestety ale tranzystor straszny smuteczek. Instrumenty, wokale, przestrzeń wszystko totalnie gorzej. Jak zza takiej mgły. bas jest lepszy, się ale nie jest to nie wiadomo jaka różnica wręcz mała. Generalnie jestem bardzo negatywnie zaskoczony końcówką Primare a32. W przyszłym tygodniu wpadnie Kulawa z Gato w klasie d i Remiq z Firebird. Zobaczymy co z tego wyjdzie.

Aż bym sie chcial wprosic na odsluchy ?. Za kilka tygodni dostane Blazebirda a cos mi mowie ze te monosy Qbana zagraly by z blazem. Oj by zagraly.

Jestes z Poznania? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
5 minut temu, Mikelas76 napisał:

Aż bym sie chcial wprosic na odsluchy ?. Za kilka tygodni dostane Blazebirda a cos mi mowie ze te monosy Qbana zagraly by z blazem. Oj by zagraly.

Jestes z Poznania? 

Kiedyś u mnie słuchaliśmy z Blazebirdem i podobało się bardzo ? Świetny pre, który bardzo fajnie zgrywał się wtedy z Thunderbirdami z lampami na kt88.

Edytowane przez Kukawa
bład
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, Kukawa napisał:

Kiedyś u mnie słuchaliśmy z Blazebirdem i podobało się bardzo ? Świetny pre, który bardzo fajnie zgrywał się wtedy z Thunderbirdami z lampami na kt88

Ja juz od roku myslalem o blazebirdzie tylko nie mialem gdzie tego posluchac. Ale zmeczylem kiedys Remiqa zeby wjechal do mnie z Flamebirdem no i zapadla decyzja ?.  Z blazem moze byc tylko lepiej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Mikelas76 napisał:

cos mi mowie ze te monosy Qbana zagraly by z blazem. Oj by zagraly.

Właśnie w takim zestawieniu u mnie grały:) Kukawa - na udsluchu mieliście thundery w wersji bardzo „przed produkcyjnej” obecne thundery to zupełnie inna konstrukcja , rozeiązania oraz inny pomysł na dźwięk. Blaze też był w pierwszej wersji i obecny również trochę się już różni. Wszystkie zmiany przyniosły ogromny progres. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
11 minut temu, Qban napisał:

Kukawa - na udsluchu mieliście thundery w wersji bardzo „przed produkcyjnej” obecne thundery to zupełnie inna konstrukcja , rozeiązania oraz inny pomysł na dźwięk. Blaze też był w pierwszej wersji i obecny również trochę się już różni. Wszystkie zmiany przyniosły ogromny progres. 

Mam nadzieję, że uda mi się u Bartka posłuchać KT150 z pre Blazebirda, bo naprawdę może być ciekawie. Wersje "przed produkcyjne" mi osobiście bardzo się podobały z Zephyrem na Revelatorze. Była szybkość, moc, powietrze i i super barwa z tego co pamiętam (tutaj ogromną robotę robił Blazebird).

pozdrawiam

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.