Skocz do zawartości
IGNORED

Klub White Bird Amplification (WBA)


wbamp.com
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...

Coś straszna cisza zapadła w klubie... Chyba wszyscy słuchają muzyki:)

Odkopałem zdjęcie mojej pierwszej lampy od Piotra. Od tego wzmacniacza wszystko się zaczęło.
 

IMG_0218.JPG

Miał to być budżetowy, poprawnie grający wzmacniacz na początek. Dostarczyłem obudowę a Piotr zrobił resztę.

Edytowane przez Qban
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Qban napisał:

Coś straszna cisza zapadła w klubie... Chyba wszyscy słuchają muzyki:)

Odkopałem zdjęcie mojej pierwszej lampy od Piotra. Od tego wzmacniacza wszystko się zaczęło.
 

IMG_0218.JPG

Miał to być budżetowy, poprawnie grający wzmacniacz na początek. Dostarczyłem obudowę a Piotr zrobił resztę.

Który to rok? El34, nie przepadam.

Cisza, bo testuję upgrade monosów. Trwa to już 3 tyg ale testy trwają. Musi się to wygrzać i ułożyć. Porównywane są z końcówką w klA o dużej mocy. Muszę je odciągnąć do tego poziomu dynamiki tylko z bardziej lampowym charakterem.

 Dodatkowo robią się stoliki, a w zasadzie standy pod monosy. Dość prowizorek i leżenia końcówek na ziemi czy za cienkim granicie.

Edytowane przez audiowit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile dobrze pamiętam to wzmacniacz powstał w okolicach 2013-2014r.Obudowa to mój wymysł. wzmacniacz kilka razy był przerabiany i ostatecznie został rozebrany i na jego bazie powstał Vibetronic :

Plik_000 (1).jpeg

Jak robiłem sobie stolik to od razu zrobiłem podstawy pod monosy. Podstawy są wyposażone w aluminiowe nóżki podobne do tych które są w monosach.
 

IMG_1098.JPG

Edytowane przez Qban
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obiecałem napisać coś o upgrade monosów Ironbird. Wygrzewały się ponad miesiąc i przez ten miesiąc targaly mną różne odczucia. Podobna sytuacja miała się z Blazebird Balanced. Strasznie długo trwa dochodzenie tych sprzętów do ostatecznego brzmienia.

Co prawda Blazebird był dwukrotnie aktualizowany. O odlaczenie kond na wyjściu i o separację zegarów. Za kazdym razem osiągał coraz wyższy poziom. Irony zaczęły odstawać jakosciowo. Miejsce wzmocnienia przejoł Plinius. 

Ironom dalem szansę, bo już zaczołem nosić się z zamiarem odsprzedaży. Modyfikacje objęły inne elementy niż pierwotnie zakładaliśmy. Jakie? Dokładnie nie pamiętam więc nie pytajcie bo nie chcę namieszać.

Efekt jest taki, ze Irony zostają w systemie głownym razem z Pliniusem. Będą grały na zmianę. To tylko przepięcie bananów na wzmacniaczach.

Potęga, szybkość, impuls, dynamika, rozdzielczość, różnorodność, szeroka paleta barw to cechy tego wzmacniacza w nowym wydaniu. Wzmacniacz jest nadal na podstawowych lampach i mam tego świadomość. W swoim czasie dostanie bardziej wyrafinowane.

Niech rekomendacją bedzie to, że dziś udało mi się przesłuchać całą płytę Daft Punk " Daft Club" ktorej nienawidzę. Siedziałem z rozdziawioną koparą. Jak lubię Daft to nigdy nie wiedziałem co autor miał na myśli na tej płycie.

Gratuluję WBA. No cóż. Czasem trzeba przemeczyć się z upierdliwym klientem, któremu to i tamto nie pasuje zeby zrobić krok naprzód. Pewnie za rok znow znajdę dziurę;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A... o tym mowisz ?

http://highfidelity.pl/@main-3382&lang=

 Z tym nie byłoby problemu, bo mieszka kilka kilometrow odemnie. Ale to decyzja WBA. Zawsze to jakaś strategia marketingowa.

Trzeba pamietać, ze pre jest mocno spersonalizowane. Tzn są inne lampy ( 2a3 psvane, e88cc telefunkeny gold pin). Monosy mają zmienne sprzężenia, które też jest dobierane do klienta. Nie wiem czy Piotrek odwazy się na robienie kamiennych frontow, to nietani i czasochlonny zabieg. W sumie granitowe są w ofercie ale nie wiem czy powstał drugi taki egz.

Zestaw wyglada pięknie. W tym tyg zaprezentuje Wam stoliki pod monosy :). Czekam juz tylko na blaty.

W pre upgrade raczej bedą stosowane gdyż sprawdzają się bardzo dobrze.

Edytowane przez audiowit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sobotę we Wrocławiu kolejny raz spotkaliśmy aby testować różne słuchawki i podłączać je do różnych wzmacniaczy... jednak tym razem król był tylko jeden.

Piotr przywiózł na odsłuch wzmacniacz słuchawkowy Electron ORT w 100% OTL i przy 20 Ohm impedancji wyjściowej oddaje do słuchawek maksymalnie bez zniekształceń prawie 2 x 7W mocy. Poprzednia wersja (testowana 4 miesiące temu) miała niecałe 2 x 4W więc ta jest jeszcze bardziej na sterydach. Jako ciekawostka: Na rezystorach katodowych w lampach mocy obydwu kanałów jako ciepło wydziela się łącznie 55,5W mocy. 

 

image.thumb.png.f10cc746e256c8a2b4b733b533aba575.png

 

image.thumb.png.9e000911a1d0897a6c085ef2adf1ff70.png

image.thumb.png.c788fd31dcf1ce66a143615c3fbf8210.png

20201015_184413.thumb.jpg.c27a8fc8fa70d3d4be5ebacd25df06b1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 16.10.2020 o 22:00, audiowit napisał:

Co prawda Blazebird był dwukrotnie aktualizowany. O odlaczenie kond na wyjściu i o separację zegarów. Za kazdym razem osiągał coraz wyższy poziom

Co wniosło do brzmienia ominięcie kondensatorów na wyjściu? są usunięte i w ich miejsce jest zwora? Zegarów nie mam więc jeden problem mniej , ale zaciekawiłeś mnie tymi kondensatorami a mój Blaze jakoś za niedługo będzie u Piotrka więc może....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie masz kond. Nie chcę się wymadrzać w tematach na ktorych się nie znam. Jestem od sluchania. Piotr Ci powie.

Nie były usuwane. Jest przełącznik z kontami i bez ?

Co wniosło? Swobodę. Dźwięk jest trochę bardziej bezpośredni.

Edytowane przez audiowit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

W pełni się zgadzam z przedmówcą i dlatego tak monobloki jak i przedwzmacniacz w grudniu odwożę do WBA w celu tuningu. 

A skoro zapisałem się do klubu , choć ze skruchą przyznaję rzadko go odwiedzam , to przynajmniej się pochwalę co zmieniłem i na czym WBA brzmi naprawdę pięknie. Może ten kierunek kogoś natchnie , piszę o zmianie kolumn na Altec Lansing Valencia , horn + niskotonowy na papierze , 99% skuteczności. Może odbiegają od współczesnych kanonów designu ,ale za to jaki dźwięk ?  

Dzięki Witek za wskazówki co do wyboru kolumn, jest rewelacyjnie ? 

IMG_1439_Easy-Resize.com.jpg

IMG_1442_Easy-Resize.com.jpg

IMG_1551_Easy-Resize.com.jpg

Stereo: WBA Blazebird + Ironbird; Pioneer N-70A CDX-1060 ; K-1020; ; JVC QL A7; YAMAHA Yp-701, RME Adi2 PRO FS R Black Edition ; Sony STR-V5 , ;kolumny: Altec Lansing Valencia, ProAc Response One SC. Kino: Yamaha RX-A3030;BC Acoustique EX-502; kolumny: Dali Grand Vocal, B&W 685 S2, Mivoc SW 1500; Raspberry Pi3 B+;DDRC-24 ; DDRC-22D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Qban , dzięki . Szukałem kolumn do lampy , Witek zasugerował Alteci , chodziło o model "14" , dałem ogłoszenie na Giełdzie , odpowiedział człowiek który o Altecach i JBL wie chyba wszystko, i ma fizycznie niemal wszystkie modele. Odradził '14 -tki" , zaproponował A7 lub Valencie , odradził JBL-a jako już kolumny raczej pod tranzystor , / a ma prawie całą serię niebieską/. Jednym słowem miałem dużo szczęścia począwszy od sugestii Witka , do faktu , że komuś się chciało zadzwonić, pogadać na temat Alteców.

No i mam , mam i nie żałuję każdej wydanej złotówki , ani każdego centymetra pokoju jaki zajmują, a nie jest tego mało, bo do szczupłych nie należą ? 

Dzięki uprzejmości kolegi testowałem JBL L - 86 i przyznaje , w porównaniu z Altecami to nie kolumny do lampy.

 

IMG_1466.JPG

Stereo: WBA Blazebird + Ironbird; Pioneer N-70A CDX-1060 ; K-1020; ; JVC QL A7; YAMAHA Yp-701, RME Adi2 PRO FS R Black Edition ; Sony STR-V5 , ;kolumny: Altec Lansing Valencia, ProAc Response One SC. Kino: Yamaha RX-A3030;BC Acoustique EX-502; kolumny: Dali Grand Vocal, B&W 685 S2, Mivoc SW 1500; Raspberry Pi3 B+;DDRC-24 ; DDRC-22D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak jest jeszcze parę życzliwych osób na forum którzy chcą pomóc, doradzić ? przy 99dB skuteczności to Irony się nie męczą. Jaki zakres tuningu Ironów planujesz? Taki jak Witek? Jeśli fundusze pozwolą to sugeruje wymianę 211 na Psvane lub lepiej i znacznie drożej Acme 211.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, Qban napisał:

Jaki zakres tuningu Ironów planujesz? Taki jak Witek?

Myślę , że tak . Piotr też sugerował poprawę Firebirda , zobaczymy co powie. Co do Psvane to słyszałem bardzo pozytywne opinie , na razie muszę się jednak finansowo pozbierać po Altecach ? 

 

27 minut temu, cortes napisał:

@tomek4446 a nie sprawdzałeś monobloków z jakimiś paczkami Klipscha np. Cornwall?

Nie zdążyłem , usłyszałem Alteci i się zakochałem ? 

 

Stereo: WBA Blazebird + Ironbird; Pioneer N-70A CDX-1060 ; K-1020; ; JVC QL A7; YAMAHA Yp-701, RME Adi2 PRO FS R Black Edition ; Sony STR-V5 , ;kolumny: Altec Lansing Valencia, ProAc Response One SC. Kino: Yamaha RX-A3030;BC Acoustique EX-502; kolumny: Dali Grand Vocal, B&W 685 S2, Mivoc SW 1500; Raspberry Pi3 B+;DDRC-24 ; DDRC-22D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klipsch też był na celowniku ale poszukiwania nie trwały zbyt długo :).

Altec był pewniakiem, klipsch już nie do końca bo trzeba znać upodobania dźwiękowe Tomka. Jeśli chodzi o upgrade monosów to w przypadku Tomka chyba wziołbym bardziej pod uwagę wymianę lamp mocy. Zmiana sterowania prowadzi do odchudzenia i zdyscyplinowania basu i tu nie jestem pewien czy tak do końca z Altec dla Tomka bedzie to dobry kierunek. Przy poprzednich kolumnach doradzałbym upgrade bez mrugnięcia okiem.

Edytowane przez audiowit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to nie długo , cztery dni rozmów to co !!! ? No , dobra , od początku był to mój klimat tak wizualny jak i dźwiękowy.

Witek , o upgradzie pogadamy jeszcze bliżej grudnia , co do lamp mocy Psvane ?

 

Stereo: WBA Blazebird + Ironbird; Pioneer N-70A CDX-1060 ; K-1020; ; JVC QL A7; YAMAHA Yp-701, RME Adi2 PRO FS R Black Edition ; Sony STR-V5 , ;kolumny: Altec Lansing Valencia, ProAc Response One SC. Kino: Yamaha RX-A3030;BC Acoustique EX-502; kolumny: Dali Grand Vocal, B&W 685 S2, Mivoc SW 1500; Raspberry Pi3 B+;DDRC-24 ; DDRC-22D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.