Skocz do zawartości
IGNORED

Klub White Bird Amplification (WBA)


wbamp.com

Rekomendowane odpowiedzi

Fajnie ,że wpasowały się w system i gust. Nie pozbywaj się GL bo jeszcze mogą się kiedyś przydać:)Jedna lampa w różnych systemach może zagrać całkowicie odmiennie. Warto korzystać z rad kolegów , ale najlepiej jest sprawdzić we własnym systemie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Coś straszna cisza zapadła w klubie... Chyba wszyscy słuchają muzyki:)

Odkopałem zdjęcie mojej pierwszej lampy od Piotra. Od tego wzmacniacza wszystko się zaczęło.
 

IMG_0218.JPG

Miał to być budżetowy, poprawnie grający wzmacniacz na początek. Dostarczyłem obudowę a Piotr zrobił resztę.

Edytowane przez Qban
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Qban napisał:

Coś straszna cisza zapadła w klubie... Chyba wszyscy słuchają muzyki:)

Odkopałem zdjęcie mojej pierwszej lampy od Piotra. Od tego wzmacniacza wszystko się zaczęło.
 

IMG_0218.JPG

Miał to być budżetowy, poprawnie grający wzmacniacz na początek. Dostarczyłem obudowę a Piotr zrobił resztę.

Który to rok? El34, nie przepadam.

Cisza, bo testuję upgrade monosów. Trwa to już 3 tyg ale testy trwają. Musi się to wygrzać i ułożyć. Porównywane są z końcówką w klA o dużej mocy. Muszę je odciągnąć do tego poziomu dynamiki tylko z bardziej lampowym charakterem.

 Dodatkowo robią się stoliki, a w zasadzie standy pod monosy. Dość prowizorek i leżenia końcówek na ziemi czy za cienkim granicie.

Edytowane przez audiowit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile dobrze pamiętam to wzmacniacz powstał w okolicach 2013-2014r.Obudowa to mój wymysł. wzmacniacz kilka razy był przerabiany i ostatecznie został rozebrany i na jego bazie powstał Vibetronic :

Plik_000 (1).jpeg

Jak robiłem sobie stolik to od razu zrobiłem podstawy pod monosy. Podstawy są wyposażone w aluminiowe nóżki podobne do tych które są w monosach.
 

IMG_1098.JPG

Edytowane przez Qban
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obiecałem napisać coś o upgrade monosów Ironbird. Wygrzewały się ponad miesiąc i przez ten miesiąc targaly mną różne odczucia. Podobna sytuacja miała się z Blazebird Balanced. Strasznie długo trwa dochodzenie tych sprzętów do ostatecznego brzmienia.

Co prawda Blazebird był dwukrotnie aktualizowany. O odlaczenie kond na wyjściu i o separację zegarów. Za kazdym razem osiągał coraz wyższy poziom. Irony zaczęły odstawać jakosciowo. Miejsce wzmocnienia przejoł Plinius. 

Ironom dalem szansę, bo już zaczołem nosić się z zamiarem odsprzedaży. Modyfikacje objęły inne elementy niż pierwotnie zakładaliśmy. Jakie? Dokładnie nie pamiętam więc nie pytajcie bo nie chcę namieszać.

Efekt jest taki, ze Irony zostają w systemie głownym razem z Pliniusem. Będą grały na zmianę. To tylko przepięcie bananów na wzmacniaczach.

Potęga, szybkość, impuls, dynamika, rozdzielczość, różnorodność, szeroka paleta barw to cechy tego wzmacniacza w nowym wydaniu. Wzmacniacz jest nadal na podstawowych lampach i mam tego świadomość. W swoim czasie dostanie bardziej wyrafinowane.

Niech rekomendacją bedzie to, że dziś udało mi się przesłuchać całą płytę Daft Punk " Daft Club" ktorej nienawidzę. Siedziałem z rozdziawioną koparą. Jak lubię Daft to nigdy nie wiedziałem co autor miał na myśli na tej płycie.

Gratuluję WBA. No cóż. Czasem trzeba przemeczyć się z upierdliwym klientem, któremu to i tamto nie pasuje zeby zrobić krok naprzód. Pewnie za rok znow znajdę dziurę;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A... o tym mowisz ?

http://highfidelity.pl/@main-3382&lang=

 Z tym nie byłoby problemu, bo mieszka kilka kilometrow odemnie. Ale to decyzja WBA. Zawsze to jakaś strategia marketingowa.

Trzeba pamietać, ze pre jest mocno spersonalizowane. Tzn są inne lampy ( 2a3 psvane, e88cc telefunkeny gold pin). Monosy mają zmienne sprzężenia, które też jest dobierane do klienta. Nie wiem czy Piotrek odwazy się na robienie kamiennych frontow, to nietani i czasochlonny zabieg. W sumie granitowe są w ofercie ale nie wiem czy powstał drugi taki egz.

Zestaw wyglada pięknie. W tym tyg zaprezentuje Wam stoliki pod monosy :). Czekam juz tylko na blaty.

W pre upgrade raczej bedą stosowane gdyż sprawdzają się bardzo dobrze.

Edytowane przez audiowit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sobotę we Wrocławiu kolejny raz spotkaliśmy aby testować różne słuchawki i podłączać je do różnych wzmacniaczy... jednak tym razem król był tylko jeden.

Piotr przywiózł na odsłuch wzmacniacz słuchawkowy Electron ORT w 100% OTL i przy 20 Ohm impedancji wyjściowej oddaje do słuchawek maksymalnie bez zniekształceń prawie 2 x 7W mocy. Poprzednia wersja (testowana 4 miesiące temu) miała niecałe 2 x 4W więc ta jest jeszcze bardziej na sterydach. Jako ciekawostka: Na rezystorach katodowych w lampach mocy obydwu kanałów jako ciepło wydziela się łącznie 55,5W mocy. 

 

image.thumb.png.f10cc746e256c8a2b4b733b533aba575.png

 

image.thumb.png.9e000911a1d0897a6c085ef2adf1ff70.png

image.thumb.png.c788fd31dcf1ce66a143615c3fbf8210.png

20201015_184413.thumb.jpg.c27a8fc8fa70d3d4be5ebacd25df06b1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.10.2020 o 22:00, audiowit napisał:

Co prawda Blazebird był dwukrotnie aktualizowany. O odlaczenie kond na wyjściu i o separację zegarów. Za kazdym razem osiągał coraz wyższy poziom

Co wniosło do brzmienia ominięcie kondensatorów na wyjściu? są usunięte i w ich miejsce jest zwora? Zegarów nie mam więc jeden problem mniej , ale zaciekawiłeś mnie tymi kondensatorami a mój Blaze jakoś za niedługo będzie u Piotrka więc może....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie masz kond. Nie chcę się wymadrzać w tematach na ktorych się nie znam. Jestem od sluchania. Piotr Ci powie.

Nie były usuwane. Jest przełącznik z kontami i bez ?

Co wniosło? Swobodę. Dźwięk jest trochę bardziej bezpośredni.

Edytowane przez audiowit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

W pełni się zgadzam z przedmówcą i dlatego tak monobloki jak i przedwzmacniacz w grudniu odwożę do WBA w celu tuningu. 

A skoro zapisałem się do klubu , choć ze skruchą przyznaję rzadko go odwiedzam , to przynajmniej się pochwalę co zmieniłem i na czym WBA brzmi naprawdę pięknie. Może ten kierunek kogoś natchnie , piszę o zmianie kolumn na Altec Lansing Valencia , horn + niskotonowy na papierze , 99% skuteczności. Może odbiegają od współczesnych kanonów designu ,ale za to jaki dźwięk ?  

Dzięki Witek za wskazówki co do wyboru kolumn, jest rewelacyjnie ? 

IMG_1439_Easy-Resize.com.jpg

IMG_1442_Easy-Resize.com.jpg

IMG_1551_Easy-Resize.com.jpg

Stereo: WBA Blazebird + Ironbird; Pioneer N-70A CDX-1060 ; K-1020; ; JVC QL A7; YAMAHA Yp-701, RME Adi2 PRO FS R Black Edition ; Sony STR-V5 , ;kolumny: Altec Lansing Valencia, ProAc Response One SC. Kino: Yamaha RX-A3030;BC Acoustique EX-502; kolumny: Dali Grand Vocal, B&W 685 S2, Mivoc SW 1500; Raspberry Pi3 B+;DDRC-24 ; DDRC-22D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Qban , dzięki . Szukałem kolumn do lampy , Witek zasugerował Alteci , chodziło o model "14" , dałem ogłoszenie na Giełdzie , odpowiedział człowiek który o Altecach i JBL wie chyba wszystko, i ma fizycznie niemal wszystkie modele. Odradził '14 -tki" , zaproponował A7 lub Valencie , odradził JBL-a jako już kolumny raczej pod tranzystor , / a ma prawie całą serię niebieską/. Jednym słowem miałem dużo szczęścia począwszy od sugestii Witka , do faktu , że komuś się chciało zadzwonić, pogadać na temat Alteców.

No i mam , mam i nie żałuję każdej wydanej złotówki , ani każdego centymetra pokoju jaki zajmują, a nie jest tego mało, bo do szczupłych nie należą ? 

Dzięki uprzejmości kolegi testowałem JBL L - 86 i przyznaje , w porównaniu z Altecami to nie kolumny do lampy.

 

IMG_1466.JPG

Stereo: WBA Blazebird + Ironbird; Pioneer N-70A CDX-1060 ; K-1020; ; JVC QL A7; YAMAHA Yp-701, RME Adi2 PRO FS R Black Edition ; Sony STR-V5 , ;kolumny: Altec Lansing Valencia, ProAc Response One SC. Kino: Yamaha RX-A3030;BC Acoustique EX-502; kolumny: Dali Grand Vocal, B&W 685 S2, Mivoc SW 1500; Raspberry Pi3 B+;DDRC-24 ; DDRC-22D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak jest jeszcze parę życzliwych osób na forum którzy chcą pomóc, doradzić ? przy 99dB skuteczności to Irony się nie męczą. Jaki zakres tuningu Ironów planujesz? Taki jak Witek? Jeśli fundusze pozwolą to sugeruje wymianę 211 na Psvane lub lepiej i znacznie drożej Acme 211.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Qban napisał:

Jaki zakres tuningu Ironów planujesz? Taki jak Witek?

Myślę , że tak . Piotr też sugerował poprawę Firebirda , zobaczymy co powie. Co do Psvane to słyszałem bardzo pozytywne opinie , na razie muszę się jednak finansowo pozbierać po Altecach ? 

 

27 minut temu, cortes napisał:

@tomek4446 a nie sprawdzałeś monobloków z jakimiś paczkami Klipscha np. Cornwall?

Nie zdążyłem , usłyszałem Alteci i się zakochałem ? 

 

Stereo: WBA Blazebird + Ironbird; Pioneer N-70A CDX-1060 ; K-1020; ; JVC QL A7; YAMAHA Yp-701, RME Adi2 PRO FS R Black Edition ; Sony STR-V5 , ;kolumny: Altec Lansing Valencia, ProAc Response One SC. Kino: Yamaha RX-A3030;BC Acoustique EX-502; kolumny: Dali Grand Vocal, B&W 685 S2, Mivoc SW 1500; Raspberry Pi3 B+;DDRC-24 ; DDRC-22D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klipsch też był na celowniku ale poszukiwania nie trwały zbyt długo :).

Altec był pewniakiem, klipsch już nie do końca bo trzeba znać upodobania dźwiękowe Tomka. Jeśli chodzi o upgrade monosów to w przypadku Tomka chyba wziołbym bardziej pod uwagę wymianę lamp mocy. Zmiana sterowania prowadzi do odchudzenia i zdyscyplinowania basu i tu nie jestem pewien czy tak do końca z Altec dla Tomka bedzie to dobry kierunek. Przy poprzednich kolumnach doradzałbym upgrade bez mrugnięcia okiem.

Edytowane przez audiowit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to nie długo , cztery dni rozmów to co !!! ? No , dobra , od początku był to mój klimat tak wizualny jak i dźwiękowy.

Witek , o upgradzie pogadamy jeszcze bliżej grudnia , co do lamp mocy Psvane ?

 

Stereo: WBA Blazebird + Ironbird; Pioneer N-70A CDX-1060 ; K-1020; ; JVC QL A7; YAMAHA Yp-701, RME Adi2 PRO FS R Black Edition ; Sony STR-V5 , ;kolumny: Altec Lansing Valencia, ProAc Response One SC. Kino: Yamaha RX-A3030;BC Acoustique EX-502; kolumny: Dali Grand Vocal, B&W 685 S2, Mivoc SW 1500; Raspberry Pi3 B+;DDRC-24 ; DDRC-22D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 13

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.