Skocz do zawartości
IGNORED

Klub White Bird Amplification (WBA)


wbamp.com

Rekomendowane odpowiedzi

@piotrek7 , no to jak zwieziemy ja pre i dwa monobloki a Ty Swój pre , to coś czuje , że dobrze będzie jak odbierzemy w wakacje ? 

Stereo: WBA Blazebird + Ironbird; Pioneer N-70A CDX-1060 ; K-1020; ; JVC QL A7; YAMAHA Yp-701, RME Adi2 PRO FS R Black Edition ; Sony STR-V5 , ;kolumny: Altec Lansing Valencia, ProAc Response One SC. Kino: Yamaha RX-A3030;BC Acoustique EX-502; kolumny: Dali Grand Vocal, B&W 685 S2, Mivoc SW 1500; Raspberry Pi3 B+;DDRC-24 ; DDRC-22D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek4446
Witek może mieć rację w kwestii tuningu. Po zmianie sterowania może się okazać , że w połączeniu z twoimi kolumnami będzie zbyt chłodno... W Ironach masz 3 pozycyjny przełącznik sprzężenia , który może trochę poprawić sytuację , ale nie wiem w jakim stopniu. Jeśli chodzi o lampy 211 Psvane to polecam. Sam używam ich w swoich Ironach

Na czym będzie polegał wasz tuning Firebirdów?? Nie chcę was martwić, ale chyba żaden z was nie jest pierwszy w kolejce:) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, Qban napisał:

Na czym będzie polegał wasz tuning Firebirdów??

Pozwolę sobie zacytować fragment korespondencji z Panem Piotrem: "Zostanie zmodyfikowany układ pracy wszystkich lamp (inne napięcia oraz prądy) oraz tor sygnałowy audio dzięki czemu lampy będą pracowały na większych sygnałach. To doda brzmieniu głębi i charakteru. Najprawdopodobniej zmienię też umiejscowienie attenuatora w układzie na wyjście preampa z wejścia jak jest obecnie. To jeszcze doda masywności brzmieniu." To tyle od konstruktora. Ode mnie wymiana okablowania na odcinku od Khozmo do wyjść XLR z przedwzmacniacza na drut miedziany OCC Neotecha. Tak aby wyeliminować całkowicie wpływ "grania kabli" (także służących jako okablowanie wewnętrzne) na pracę przedwzmacniacza. Taki drut został wcześniej zastosowany pomiędzy wszystkimi wejściami  a Khozmo. Teraz po prostu trzeba doprowadzić go do końca. Choć muszę przyznać, że po głowie chodzi mi podmiana miedzi na wyjściu na srebro monokrystaliczne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze srebrem daj sobie spokój. To nie jest dobre połączenie , zresztą sam Piotrek pewnie odradzi Tobie takie manewry , ale jeśli się uprzesz to zamontuje:) Było już paru co zmieniało wewnętrzne okablowanie na srebro a potem sprzęty lądowały na sprzedaż...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odradzał rok temu na etapie zamówienia budowy ? Idea wróciła jednak po tym, jak zrobiłem sobie ze sreberka Neotecha zwory głośnikowe. To nie ma nic wspólnego ze stereotypem srebrnych kabli. A poza tym, takie druty stosuje min Lampizator i na dobre mu to chyba wychodzi. W każdym razie to tylko taki pomysł a nie coś, przy czym będę się bardzo upierał. Raczej temat do obgadania i luźnej wymiany poglądów 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam stosuje srebro jako głośnikowe oraz IC. Chodzi mi raczej o to ,że sprzęty Piotrka średnio znoszą srebro do połączeń wewnętrznych. Jasne , że do obgadania. Po prostu słyszałem jak to gra po zmianach na srebro i ze swojej strony odradzam:) 

Piotrek napisał ,że zmieni Tobie miejsce atenuatora. Potwierdzam -różnica jest mocno odczuwalna. Znacznie lepsza dynamika oraz rozdzielczość. Miałem u siebie to robione już jakiś czas temu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Qban napisał:

Jeśli chodzi o lampy 211 Psvane to polecam.

Chodzi o te ?  Jak widzę tania to ta lampka nie jest

https://www.4hifi.pl/ps-hifi-211-quad_7917.html

 

1 godzinę temu, piotrek7 napisał:

Choć muszę przyznać, że po głowie chodzi mi podmiana miedzi na wyjściu na srebro monokrystaliczne. 

Właśnie niedawno schowałem do szuflady dwa kable IC z czystego srebra oraz srebrzony głośnikowy , wróciłem do miedzi . Czy jest lepiej? Nie wiem , ale na razie tak zostanie . Przekonał mnie Pan , od którego kupiłem Alteci takim argumentem " skoro w zwrotnicach , wewnętrzne okablowanie kolumn jest na miedzi , to lepiej jednak, by wszystkie przewody były jednorodne ". Na szczęście proces jest odwracalny ? 

2 godziny temu, Qban napisał:

Nie chcę was martwić, ale chyba żaden z was nie jest pierwszy w kolejce:) 

A to się jeszcze okażę , właśnie upchnąłem w bagażniku drugiego monosa , odpalam i ......

 

Stereo: WBA Blazebird + Ironbird; Pioneer N-70A CDX-1060 ; K-1020; ; JVC QL A7; YAMAHA Yp-701, RME Adi2 PRO FS R Black Edition ; Sony STR-V5 , ;kolumny: Altec Lansing Valencia, ProAc Response One SC. Kino: Yamaha RX-A3030;BC Acoustique EX-502; kolumny: Dali Grand Vocal, B&W 685 S2, Mivoc SW 1500; Raspberry Pi3 B+;DDRC-24 ; DDRC-22D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Qban napisał:

Godzinę temu wróciłem od Piotrka:)

O rzesz ty , biednemu to zawsze ....... ? 

Dziękuję za zaproszenie , sprzęt zawiozę jednak w grudniu , przed wyjazdem dam znać.

Stereo: WBA Blazebird + Ironbird; Pioneer N-70A CDX-1060 ; K-1020; ; JVC QL A7; YAMAHA Yp-701, RME Adi2 PRO FS R Black Edition ; Sony STR-V5 , ;kolumny: Altec Lansing Valencia, ProAc Response One SC. Kino: Yamaha RX-A3030;BC Acoustique EX-502; kolumny: Dali Grand Vocal, B&W 685 S2, Mivoc SW 1500; Raspberry Pi3 B+;DDRC-24 ; DDRC-22D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Qban napisał:

Piotrek napisał ,że zmieni Tobie miejsce atenuatora. Potwierdzam -różnica jest mocno odczuwalna. Znacznie lepsza dynamika oraz rozdzielczość. Miałem u siebie to robione już jakiś czas temu.

Wcale nie będę tym zdziwiony. Co więcej, kiedyś myslałem o "DUŻEJ" modernizacji przedwzmacniacza. Coś w rodzaju Brystona BP-26 i MPS-2. Czyli wywalić całe zasilanie do osobnej obudowy. Tak aby całkowicie uwolnić tor sygnałowy od transformatora i jego wpływu. W zwolnionej przez trafo przestrzeni porozsuwać poszczególne sekcje zapewniając im odpowiednie ekranowanie. Może kiedyś namówię Pana Piotra na ten pomysł? To może mieć sens 

Godzinę temu, tomek4446 napisał:

Chodzi o te ?  Jak widzę tania to ta lampka nie jest

Może te? ?

https://esoteric-hifi.com/produkt/1805-ge-vt4c211-43r-nowe-cena-za-pare.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś powstał taki projekt pewnego wzmacniacza z modułem zasilania w osobnej obudowie:) Problemem były wtyki i gniazda łączące które miały by wytrzymać durze prądy a przy tym wyglądać jako tako. Z przedwzmacniaczem pewnie będzie znacznie łatwiej. Pytanie tylko czy jest sens? Czy nie lepiej by było sprzedać Firebirda i zainwestować w Blaze lub nawet w zbalansowanego Blaze?:)

Edytowane przez Qban
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Qban napisał:

Czy nie lepiej by było sprzedać Firebirda

Nie.

Bardzo polubiłem jego granie. Wolę aby ewoluował. Nie mam zamiaru się go pozbywać. No i ECC88 są lampami, które idealnie wpisują się w moje potrzeby i możliwości finansowe.   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o kwestie wymiany lamp to faktycznie Firebird jest trochę rozsądniejszym wyborem , ale uważam ,że brzmieniowo jednak lepszy jest Blaze i tutaj też mamy ECC88 i dodatkowo 2A3. Ale jeszcze wszystko zależy od konkretnego systemu.

Psvane sprzedawane są w wersji HiFi 211 i w droższej Treasure Mark 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, audiowit napisał:

Psvane 211 to jedne z tańszych 211. 

kluczowe słowo to "jedne z " bo np.

https://sklep.lampyelektronowe.pl/?544,211-shuguang

 

Stereo: WBA Blazebird + Ironbird; Pioneer N-70A CDX-1060 ; K-1020; ; JVC QL A7; YAMAHA Yp-701, RME Adi2 PRO FS R Black Edition ; Sony STR-V5 , ;kolumny: Altec Lansing Valencia, ProAc Response One SC. Kino: Yamaha RX-A3030;BC Acoustique EX-502; kolumny: Dali Grand Vocal, B&W 685 S2, Mivoc SW 1500; Raspberry Pi3 B+;DDRC-24 ; DDRC-22D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witek ,no skądże , należy przeć do przodu . Kto stoi w miejscu ten się cofa. 211 Treasure Mark II będą chyba odpowiednie , a zresztą jak nie będą to się zmieni ....  ? Ja już pisałem , z powodu kupna kolumn jestem na debecie i muszę trochę odczekać . A przed lampami jeszcze DAC .

Stereo: WBA Blazebird + Ironbird; Pioneer N-70A CDX-1060 ; K-1020; ; JVC QL A7; YAMAHA Yp-701, RME Adi2 PRO FS R Black Edition ; Sony STR-V5 , ;kolumny: Altec Lansing Valencia, ProAc Response One SC. Kino: Yamaha RX-A3030;BC Acoustique EX-502; kolumny: Dali Grand Vocal, B&W 685 S2, Mivoc SW 1500; Raspberry Pi3 B+;DDRC-24 ; DDRC-22D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.11.2020 o 06:31, tomek4446 napisał:

 , no to jak zwieziemy ja pre i dwa monobloki a Ty Swój pre , to coś czuje , że dobrze będzie jak odbierzemy w wakacje

Ja od 2 tygodni czekam na flamebirda. Mam nadzieję że jestem w kolejce przez wami ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Qban napisał:

Jak Thundery się sprawują ?

Wyśmienicie. Nie wiem dlaczego na początku tak marudziłem. Podpięcie innych szybkich i mocnych wzmacniaczy (Gato Audio oraz Primare A32) ukazało mi że moje objawy to zwykłe urojenia. w związku z tym że jestem na kwarantannie i mam teraz sporo czasu na słuchanie od kilku dni słucham tylko na ustawieniach z najmniejszym sprzężeniem. Oprócz tego że gra nieco ciszej to Mam wrażenie że w tej konfiguracji mamy lepszą delikatnie przestrzeń i dźwięk jest bardziej namacalny. 

Choć faktycznie bas jest nieco bardziej poluzowany i generalnie jest gorsza delikatnie dynamika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Qban napisał:

Z tego co napisałeś to grasz z ustawienym większym sprzężeniem. Najmniejsze sprzężenie jest gdy przełącznik jest w pozycji środkowej:

wydawało mi się że pozycji środkowej jest największe stężenie czyli wzmacniacz jest najmocniejszy a w pozycji górnej bez sprzężenia lub z najmniejszym sprzężeniem wzmacniacz gra bliżej klasy a i jest nieco słabszy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, tomek4446 napisał:

211 Treasure Mark II będą chyba odpowiednie

Psvane oferują pełniejsze oraz bardziej wyrównane brzmienie niż Shuguang , ale wydaje mi się ,że Shuguangi są odrobinę dynamiczniejsze. Posiadam obie te lampy.
Są jeszcze ACME 211, ale to już znacznie wyższa półka cenowa. Kolega bolbo gra na ACME w swoim Nicklebird i porównywał je z Psvane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam bardzo, czy ktoś korzystał z wzmacniacza słuchawkowego wba HPA master (otl) z wyjściami preout jako przedwzmacniacza z jakąkolwiek końcówką. I jak to się sprawuje. Pzdr

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 22

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.