Skocz do zawartości
IGNORED

Klub White Bird Amplification (WBA)


wbamp.com

Rekomendowane odpowiedzi

Gratuluję zakupu w ciemno .

I tak udanego , najważniejsze że  jesteś zadowolony .

Od dawna  obserwuje WBA i chce posłuchać ,bo po opisach warto . 

Szkoda że to ma być decyzja w ciemno .

Jeśli odsłuch  był by we własnym systemie to  kupców bylo by więcej 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość adamnl

(Konto usunięte)
42 minuty temu, bogus18 napisał:

Od dawna  obserwuje WBA i chce posłuchać ,bo po opisach warto

Dziękuję. 

Boguś, proszę nie czytaj opisów 😉

Tu już na poważnie. Zapraszam do siebie, gdybyś kiedykolwiek przejeżdżał w Beneluksie, proszę o maila. 

51 minut temu, bogus18 napisał:

Gratuluję zakupu w ciemno

Mój cały system to zakup w ciemno. A to nie koniec tego „szaleństwa”. 

Ale ja o audio nic nie wiem. Równo dwa lata temu pierwszy odsłuch w salonie miałem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, adamnl napisał:

Tu już na poważnie. Zapraszam do siebie, gdybyś kiedykolwiek przejeżdżał w Beneluksie, proszę o maila. 

Ha, to do Ciebie jechał Piotr. 

Też zamówiłem kolejny produkt WBA, czekam z niecierpliwością.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem wzmacniacz słuchawkowy z funkcją preampa.

Electron ORT w konfiguracji
Lampy:
1 x 6SN7 Tung Sol
2 x 2A3  Psvane Treasure Mark II
4 x 6S41S.

A będzie wyglądał (z drobnymi zmianami) tak:

176209861_2547984658842338_165923026692079467_n.jpg

Edytowane przez Corvin74
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość adamnl

(Konto usunięte)

Wybaczcie, ale to moje 5 minut😊 

Koledzy, którzy „podobny” set mają mówią; poczekaj, wygrzej,  dopiero będzie show. 
A ja siedzę, słucham, łezki czasem z emocji kapią i …nie chcę lepiej, nie chcę…

85AAEF77-00C1-4A95-AD36-84B65015FA70.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już teraz łezki lecą a ma być lepiej, to pasuje na zapas zaopatrzyć się w chusteczki higieniczne coby łezka na rozgrzaną lampę nie kapnęła 😜. Tak  już na serio to gratulacje. Sam gram na  podobnej lampie co prawda 845 ale wiem co kaman ☺️.

Edytowane przez cortes

,,Żyj prawdziwie, kochaj szczerze zanim wszystko śmierć zabierze".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość adamnl

(Konto usunięte)

Marcin, Ty wiesz dużo na temat tych moich Bocianów😊

Witku, chyba zdjęcie w miarę dobrze oddaje rzeczywisty kolor.

Ja tak cichutko słucham, że wskazówka do lewej strony przyklejona. 
 

Trzy dni to mało, ale już łapię o co chodzi w „czarne tło”, „wygaszanie, tłumienie bębna” i „wybrzmiewanie akordu/sostenuto” 

4DA6AD60-A92C-4E02-9877-5F0ABF586257.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość adamnl

(Konto usunięte)
5 godzin temu, piotrek7 napisał:

Czyli dostałeś to, czego nie było w Gato? Dobrze pamiętam? 👍

Tak Piotrze, zgadza się. Najpierw Marantz, Dayens.
W całej lini Gato, dwóch Audia, Circle, Line Magnetic, jedna Octave była po drodze, ale i Lyngdorf a jakże, a nawet Accu z Luxem, choć tylko w sklepie, tak by zobaczyć, jak „kontur” działa i czy się podoba. 

Ciepło wspominam „tamte” czasy. 
Ale warto było czekać i posłuchać kolegów/w tym Ciebie👍
 


 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Radzono mi miło

Pomyśl koniecznie o jakichś platformach do monobloków tak aby nie stały bezpośrednio na podłodze. Bardzo fajnie sprawdzają się izolatory IsoPuck. Mam je zarówno pod końcówką mocy jak i przedwzmacniaczem. Są stosunkowo tanie w porównaniu do innych produktów z tego segmentu a i tak zdają egzamin. Szczególnie opłaca się te z serii Pro 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość adamnl

(Konto usunięte)

@piotrek7

Mój kolega takie o to standy mi wykona. Izolatory Isopuck i inne „platformy” o których z bardzo życzliwym kolegą przedwczoraj pisałem także wypożyczę i sprawdzę. 
Chciałbym mieć i „porządne” źródło. 
 

Życzę spokojnego dnia😊

 

5A405B08-69F3-4EB8-B29C-51CB71CB7EFB.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość adamnl

(Konto usunięte)
15 minut temu, piotrek7 napisał:

Linn LP12 to bardzo porządne źródło

Kilka mcy temu po wielu rozmowach/mailach z kolegą bolo senor, który mi wszystko doradził, byłem w A’dam w salonie Linna. I już prawie witałem się z LP12, ale jednak chyba się przestraszyłem z jednej strony, że nigdy nie miałem do czynienia z vinylem. Nie mam ani jednej płyty, szukanie starych dobrych realizacji, te mycie, trochę przeszkadzały mi „trzaski” itp

Wszystko położyłem na „wadze” i postanowiłem jeszcze trochę poczekać z vinylem. 
 

Piotr Bocianek wyjaśnił mi, wytłumaczył, opowiedział, mnóstwo informacji podał na „talerzu” odnośnie „lampy”

W niedalekiej przyszłości dostanę wzmacniacz słuchawkowy od Piotra. Moja kochana córeczka coraz częściej wieczorami ogląda filmy, więc siądziemy sobie obok na kanapie w salonie, każdy happy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 hours ago, adamnl said:

@piotrek7

 "... Izolatory Isopuck i inne „platformy” o których z bardzo życzliwym kolegą przedwczoraj pisałem także wypożyczę i sprawdzę" 😊

 

Witaj,

sprawdź proszę priva, podałem kilka propozycji stopek i platform pod sprzęt, które u mnie sie najlepiej sprawdziły 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, adamnl napisał:

Kilka mcy temu po wielu rozmowach/mailach z kolegą bolo senor, który mi wszystko doradził, byłem w A’dam w salonie Linna. I już prawie witałem się z LP12, ale jednak chyba się przestraszyłem z jednej strony, że nigdy nie miałem do czynienia z vinylem. Nie mam ani jednej płyty, szukanie starych dobrych realizacji, te mycie, trochę przeszkadzały mi „trzaski” itp

Wszystko położyłem na „wadze” i postanowiłem jeszcze trochę poczekać z vinylem. 

Warto się przełamać i spróbować. Łatwiej kupisz dobre wydanie płyty na vinylu niż na CD. Tym bardziej, że na giełdach płytowych, których jest coraz więcej kupić można naprawdę ciekawe wydania za śmieszne pieniądze. Trzaski? Tego problemu bym nie demonizował. Jeśli płyta nie jest zniszczona, nie ma się czym przejmować. Mycie płyt? Audiofile powinni częściej myć ręce niż płyty. Poważnie 😉

Dlatego mimo wszystko warto zacząć powoli poznawać ten segment rynku 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, piotrek7 napisał:

trochę przeszkadzały mi „trzaski” itp

Głównie słucham cd , winyle to u mnie od swięta,nie mam ich zresztą duzo. Ale delikatne trzaski ,od czasu do czasu, dodają tym odsłuchom pewnego klimatu. Nigdy mi nie przeszkadzały a wręcz podoba mi się to. Ocvzywiście jeżeli jest ich mało ,raz na jakiś czas.

Sansui 907XR ,Meridian 508.20/24,Audiobyte Black Dragon,PMC fb1i, Zu Audio Libtec, Audioquest. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Panowie czy ktoś z Was miał WBA Vibetronic ? Czy na pierwszą lampę w życiu to dobry wybór ? Kolumny to Tannoy Berkeley I JBL L300 Czyli skuteczność powyżej 91-92 dB

Liczę na parę lampowych słów 😄 o nim. Co sądzicie bo to chyba starsza konstrukcja WBA . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytasz o vibetronica z portalu aukcyjnego? Jeśli tak to lata temu byłem jego pierwszym właścicielem:) Właściwie powstał tylko jeden egzemplarz. Ten wzmacniacz miał już wielu właścicieli i każdy z nich mocno mija się z prawdą w twórczych opisach swoich aukcji. Jeśli chodzi o cenę.. sprzedałem go za niższą niż jest obecnie:)
Najlepiej dla wszystkich było by aby Vibetronic odszedł już do "krainy wiecznych lamp"
Ten wzmacniacz nie ma nic wspólnego z obecnymi konstukcjami WBA. Lepiej sobie odpuścić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Qban napisał:
Pytasz o vibetronica z portalu aukcyjnego? Jeśli tak to lata temu byłem jego pierwszym właścicielem:) Właściwie powstał tylko jeden egzemplarz. Ten wzmacniacz miał już wielu właścicieli i każdy z nich mocno mija się z prawdą w twórczych opisach swoich aukcji. Jeśli chodzi o cenę.. sprzedałem go za niższą niż jest obecnie:)
Najlepiej dla wszystkich było by aby Vibetronic odszedł już do "krainy wiecznych lamp"
Ten wzmacniacz nie ma nic wspólnego z obecnymi konstukcjami WBA. Lepiej sobie odpuścić.


Tak o tym mowa co jak widziałem na Allegro poszedł kiedyś za coś koło 1600-1700.

Dzięki za wpis i jestem ci krewny dużego browara.

P.s. mojej sympatii do WBA to nie zaburza. Będę dalej szukał.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

W dniu 23.09.2021 o 06:27, adamnl napisał:

Tak Piotrze, zgadza się. Najpierw Marantz, Dayens.
W całej lini Gato, dwóch Audia, Circle, Line Magnetic, jedna Octave była po drodze, ale i Lyngdorf a jakże, a nawet Accu z Luxem, choć tylko w sklepie, tak by zobaczyć, jak „kontur” działa i czy się podoba. 

Ciepło wspominam „tamte” czasy. 
Ale warto było czekać i posłuchać kolegów/w tym Ciebie👍
 


 

Adam ty na tym forum to chyba najszybszy rajd ze sprzętem zrobiłeś i progres zarazem no i czyżby z WBA jesteś w domu ?

Edytowane przez Marcin Wielgus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 24

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.