Skocz do zawartości
IGNORED

Klub White Bird Amplification (WBA)


wbamp.com
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 19.06.2020 o 16:12, piotrek7 napisał:

A co to????  Napisz o nim trochę więcej 

 

W dniu 21.06.2020 o 14:06, Mikelas76 napisał:

No to ja sasiad z Gniezna ?

Ekectron ORT to prototypowy wzmacniacz słuchawkowy OTL o impedancji ok 24 Ohm.

Słuchaliśmy na nim: Hifiman HE1000se, HEDD, Meze Emperian, Focal D8000... no i powiem wow.

Nie był dopracowany jeszcze potencjometr i było widać że to jeszcze prototyp... ale po spotkaniu już są na niego zamówienia.

Wersja ostateczna będzie pewnie dostępna u Piotra za jakieś pół roku

zdjęcia z meetu we Wrocławiu

image.thumb.png.279c72b8bbe11363386fa1ec21ee5b03.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Czesc wam ponownie. W koncu bede pelnoprawnym czlonkiem klubu. 

Dzisiaj w koncu po przeszlo 3 miesiacach dostalem Blazebirda lekko modyfikowanego.

Jak pisalem wczesniej, wygrzany mlodszy brat z tej manufaktury zagral fajniej niz sam streamer+koncowka. Tu moze byc tylko lepiej. Juz slysze inna szkole grania a czas wygrzewania lamp to do 150h. Poczekamy zobaczymy. Nastepna w kolejce to wymiana koncowki. 

IMG_20200707_172308.jpg

Screenshot_20200707_172544_com.android.gallery3d.jpg

Screenshot_20200707_172900.jpg

Screenshot_20200707_172626.jpg

Edytowane przez Mikelas76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, piotrek7 napisał:

lampy potrzebują około 100-150 godzin

juz odliczam godziny ?

dzisiaj 3,5h. 

Konstruktor mówił ze po 15h juz cos sie wstepnie uksztaltuje. Tylko mnie zastanawia, czy takie nie za glosne sluchanie bedzie wystarczajace. Mala coreczka przemyka po salonie wiec nie przesadzam z volume. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Mikelas76 napisał:

Tylko mnie zastanawia, czy takie nie za glosne sluchanie bedzie wystarczajace

W zupełności wystarczy. Wiele osób uważa, że sprzęt i lampy można wygrzewać bez słuchania. Trzymając je pod prądem. Ja ze swojej strony lubię "obserwować" jak  z dnia na dzień następują zmiany w brzmieniu . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mikelas76, gratulacje.

Mój Blejz przybił kropkę nad i.  Od jakiegoś czasu przestałem szukać, szperać. Slucham muzyki. Jest dobrze. Wręcz idealnie. Jest uniwersalnie. Wszystkie gatunki muzyczne brzmią jak należy. Gdybym szukał niedociągnięć, to już trochę na siłę.

Gościlem niedawno kolegę. Osluchanego ogolnie w muzyce, niekoniecznie w sprzęcie. Najczestsze padające słowa to " niesamowite i niewiarygodne". Miło coś takiego uslyszeć od kogoś, kto trochę w zyciu juz uslyszał.

Życzę cierpliwości w wygrzewaniu. Ja dlugo cierpiałem katusze i żeczywiscie po 150h uznalem, ze to jest to. Myslę, ze dlugo u mnie nic się nie zmieni. Sam siebie nie poznaję, bo przerzucanie sprzetu stało się u mnie swego rodzaju hobby, a tu jakoś juz glodny nie jestem :).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciesze sie ze jestes zadowolony poniewaz, to by sugerowalo ze ja tez bede. No i jestem na ta chwile, a to dopiero 30h grania muzyki i tv. Mysle ze to nie robi chyba jakiejs wielkiej roznicy z tym podlaczonym tv.

I tak dostrzegam praktycznie od poczatku wieksza szczegolowosc i dokladnosc prezentacji. 

Zazdroszcze takiego zonglowania sprzetem. Ja raczej juz pre nie zmienie. Zakup byl raz a dobrze i tego sie trzymam. 

W szafce mam schowane te chwalone sylvanie wiec za jakis czas pobawie sie w zonglowanie ale lampkami hehe.

Pozdrawiam Michał

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem ktore masz sylvanie :). Pamietaj co o nich pisalem. Mogą to byc muły, lub trafiłeś na te szybsze, ciekawsze.

Nie wymieniaj narazie tych 2A3. Za tą smieszna cenę, to świetne lampy.

Żonglowanie fajne, ale zawsze było coś nie tak. Pozatym nie przywiązywalem siè jakoś mocno i nie dopracowywalem brzmienia, bo wiedziałem, ze za miesiąc, 2 bedzie co innego. Teraz skupilem się bardziej na tuningu. Dopracowałem swoje cdki.  A wlaśnie. Ciekawe co tam u moich Ironbirdów. Moze Piotrek juz w nich grzebnoł. Muszę zadzwonic i dowiedzieć się.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Witam.
Pan Piotr pewnie nie ma czasu żeby zamieścić nową integrę (Nickelbird)w swojej ofercie.
Mam zaszczyt być pierwszym właścicielem prototypu.
Wzmacniacz oferuje dżwięk niezwykle gładki w całym paśmie, bez podbarwień, z pięknym różnorodnym punktowym basem ,nietypowym dla lampy a raczej dla dobrego tranzystora.Średnica i górne rejestry nasycone parzystymi-harmonicznymi z dużą ilością detali-smaczków typowych dla wzmacniacza SE.Nie wiem czy dobrze to ujmę ale wzmacniacz tak dobrze potrafi wysterować lampy że po każdej ich podmianie na inne całkowicie się zmienia dżwięk i nie są to zmiany kosmetyczne .Ostatecznie zostały:211 PSVANE ACME ,2A3 PSVANE WE/RCA REPLICA  i E88CC Telefunken goldpin.
Piszę ten post dlatego żeby poinformować wszystkich o istnieniu takiego wzmacniacza i powinien cieszyć ucho również innych nie tylko moje .Prezentowany przez niego dżwięk jest z dużo wyższej półki niż wskazuje na to cena.
Nickelbird posiada jedną DUŻĄ wadę, trzeba robić co jakiś czas przerwy w odsłuchach bo to klasa A i mocno się grzeje.

 

photo0.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...
11 godzin temu, Qban napisał:

Właśnie nadleciały.
Przedstawiam monobloki Ironbird SE na lampach 6H30PI EH oraz 211 Psvane Treasure Mark II.

Gratki, oby sie dobrze sprawowaly. 

U mnie pre blazebird dobrze zgral sie z rotelem. Dla zainteresowanych puszczam linka do klubu BMN gdzie cos naskrobalem 

?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, Qban napisał:



Witek - na razie wszystko jest na "świeżo" , ale myślę ,że możesz być spokojny efektów przeróbki Twoich Ironów PSE:)

IronBird SE .jpg

O upgrade nie obawiam się. Omowiony jest z Piotrkiem plan działania. Nowe nastawy wymagają niewielkich zmian. 

Jeśli chodzi o temperaturę no cóż w moim 14m pokoiku odsluchowym zimą jest wyłaczony kaloryfer. A latem na szczęscie audio stoi w takim miejscu, ze ciepłe powietrze omija miejsce odsłuchowe. No chyba, ze pozamykam wszystkie drzwi i okna.

Qban gratuluję. 211 da Ci ogromną radość. To bardzo ciekawa lampa. W konfiguracji z najnowszym blejzem jest to bomba atomowa :).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twoje monosy zostaną zestrojone podobnie do moich. Nicklebird od bolbo też już są zestrojone po nowemu. Jest to dobra droga. Potwierdzam - 211 w połączeniu z Blazem to dynamit:) Trochę obawiałem się czy monosy odpowiednio wysterują moje kolumny , ale po podłączeniu wszystkie obawy zostały rozwiane ? Aktualnie jestem na wyjeździe i nie mogę cieszyć się nowym nabytkiem. We wrześniu będę miał trochę więcej czasu na odsłuchy . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, Qban napisał:

Właśnie nadleciały.
Przedstawiam monobloki Ironbird SE na lampach 6H30PI EH oraz 211 Psvane Treasure Mark II.

Witek - na razie wszystko jest na "świeżo" , ale myślę ,że możesz być spokojny efektów przeróbki Twoich Ironów PSE:)

IronBird SE .jpg

Gratulacje z przylotu monobloków.Szkoda że nie możesz teraz słuchać .Jeżeli teraz jest dobrze to po wygrzaniu dopiero będzie petarda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

211 od pierwszych minut zagrały świetnie. Są ultra przejrzyste i detaliczne , ale bez nadmiernej ostrości. Dźwięk raczej podąża w kierunku prezentacji „live” i raczej o to chodzi. Po wygrzaniu powinno być znacznie lepiej. Już nie mogę się doczekać ? oczywiście to tylko moja opinia, ale jestem fanem marki WBA i kibicuję Piotrkowi a każdy nowy model to nowe przeżycie i krok w przód. Uczciwie mogę napisać , że takiego dźwięku jeszcze u mnie nie było:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No mam nadzieję :). Liczę, że popędzą Pliniusa i zapewniam, ze łatwe to nie będzie. W muzyce jakiej słucham liczy się szybkość i rozdzielczość. W tym wygrywał Plinius. On też nie jest gruboskórnym prostakiem i barwy, rożnicowanie, przestrzeń ma na wysokim poziomie. W tym monosy mu dorównywały. Mam nadzieję, że teraz trafa od trafoniki będą miały okazję się wykazać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie pykło 140h grania Blejza i zmienilem sobie lampki ecc88 na sylvanie. Kurde na razie jest fajnie, rzeczywiscie sa jak łyk zimnej wody ale bez przesady. Na pewno jest klarowniej i wysokie sa eksponowane bardziej, niskich jest ciut mniej. Pisaliscie ze dluuuugo sie wygrzewaja. Mi juz teraz sie podobaja ? Zobaczymy jak to bedzie dalej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, Mikelas76 napisał:

Pisaliscie ze dluuuugo sie wygrzewaja.

Jakieś 2-3 tygodnie. Zależy od intensywności eksploatacji. 

22 minuty temu, Mikelas76 napisał:

Zobaczymy jak to bedzie dalej. 

Charakter swego brzmienia pokazują od razu. Po wygrzaniu dźwięk nabiera większej swobody i gładkości 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja dla odmiany przeprosiłem się z E88CC Gold Lion. W połączeniu z 211 wypadają znacznie lepiej niż 6922 Sylvania. Gold Liony z Thunderami strasznie zamulały a przy 211 delikatnie dociążają średnicę.

A co ciekawe, gdy miałem u siebie Irony Witka to lepiej brzmiały z 6922 Sylvania....

Edytowane przez Qban
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
23 godziny temu, piotrek7 napisał:

Na szczęście Sylvania i GL są na tyle tanie, że można sobie spokojnie kupić jedne i drugie

i całe szczęście. 

Dziekuje Tobie i Qbanowi za pomysł na sylvanie. Gra to u mnie z 15h a tak mi przypasowalo to granie ze nie wyobrazam sobie wrocic teraz do GL. 

Skoro bedzie jescze lepiej to powiem BINGO!!! 

Za tak mala kase taka poprawa. W mojej akustyce poprawa mocno odczuwalna. Wlasciwie wszystko sie poprawilo. Chyba sie zakochalem. ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.