Skocz do zawartości
IGNORED

Yamaha AS 701 vs Cambridge Audio CXA60 ?


grzes831

Rekomendowane odpowiedzi

Autor wątku narzeka na brak dociążenia... Z3 to chyba jedne z bardziej basowych kolumn podstawkowych w tych i podobnych pieniądzach.. więc coś ten dół zjadło.

Dla mnie to RN602 jest szczupła w tym zakresie...

 

Zobaczymy: Grzegorz musisz sprawdzić sam innej drogi nie ma.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podjąłem ostateczną decyzję, kończę zabawę w to całe audio, dziękuję za rady, jak coś mam

Dali Zensor 3 na sprzedaż mam je 5 miesięcy.

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@hey - masz na myśli że w ślepym teście nie da się odróżnić Yamahy AS701 od Yamahy RN602?

 

Jak dla mnie roznice sa spire - na jakich glosnikach sprawdzales?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

A to nie jest tak, ze A-S701 bedzie grala bardziej "surowo"? Bardziej naturalnie? 602 jest minikombajnem (tak to nazywam), troszke wzmacniacza, troszke funkcji sieciowych, czysty wzmacniacz, to esencja, wiec w tej samej kwocie powienien "wzmacniaC" lepiej.

Taka ja mam teorie, a co Wy o niej uwazanie? Czy poza szczegolnymi przypadkami mozna sie nia kierowac? Czy Lepiej budowac system na czystym wzmacniaczu i dokladac poszczegolne segmenyu (CD, gramo, funcje sieciowe) i placic za kazdy segment, czy od razu taka np. 602 i tylko transport CD, gramo, glosniki?

Sam sie miotam pomiedzy systemem na czystym wzmaku, a systemem na amlitunerze z funkcjami sieciowymi. Muzyka raczej z tych ostrych, ale lubie, kiedy gra duuuzo w niej instrumentow (folk metal, Bregovic, Lorenc).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Surowo" raczej nie. RN602 gra słabiej mocowo - nawet nie daje rady np. Zensor 3... jest dużo słabej jakości zapiaszczonej góry i słabego basu... generalnie całość grania sie rozwala.

Y701 gra już na poziomie dobrych wzmacniaczy stereo.. zgoda ma ograniczoną rozdzielczość w stosunku do np. Rotel A12 Teac AI 1000... ma trochę podkreślone wysokie.. minimalnie do tego bas troche się przeciąga... ale różnice już dosyć ciezko złapać...


Jak chcesz iść w rn602 to zły pomysł... w tej samej cenie masz Y701 z Chromecastem... telefon z androidem masz na 99%.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chce opierać systemu hi-fi na telefonie. Wolę kupić odpowiedni segment. Ale powiek ci, że dziś słuchałem R-n602 z Monitor Bronze, Z3 i jakies Małe Monitory. Te ostatnie kosztowały tyle, co dwa poprzednie. Za odtwarzacz CD miałem Yamahe cd 300 i Cambridge CXC.
Mi pasował setup yamaha z monitor bronze, a żonie 692 z CXC. Z3 jej nie pasowały. Może to są dobre głośniki, ale jednak z 692 jej nie pasowały. Ja jako głuchy, nie czułem różnicy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co jest złego w telefonie? Yamahe rn602 steruje się przecież telefonem... zaletą jest to że muzykę masz 'ze sobą' .. tel i słuchawki... do tego funkcjonalnie pilot a telefon to ten drugi kasuje go.

A bedziesz miał Monitor Bronze? To bardzo łatwe w napędzeniu kolumny... sprawdz proszę na np. Zensorach 7... jak zagra RN602 a jak Y701.

@Knjaz - osobiście przyznaję że jesteś szczęściarzem... bo jeżeli nie jesteś w stanie odróżnić rn602 od y701 to nie szukaj dziury w całym, bo RN602 funkcjonalnie jest naprawde fajna....

Pytanie jak długo bedzie wspierany Tidal Spotify itp na nim... ciekawe czy dłużej niż Youtube w moim TV.


Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie słyszałem różnicy w dźwięku pomiędzy Monitorami Bronze, a Z3, kiedy grały na 602. Żona czuła i powiedziała, że woli te pierwsze (czyli monitory, bo jej specjalnie nazw nie mówiłem).
Czekam na możliwość bezpośredniego porównania R-N602 i A-S701.
Co do telefonu, to mój obecny jest na granicy rzucenia o ścianę, więc...
Po ponad dwóch godzinach słuchania jestem zmęczony .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:).. Bronze 2 i Zensor 3 to są kompletnie inaczej grające głośniki..

Z3 otwarta góra i dzwięczna, bas powolny i obfity .. środek na dokładkę.. generalnie ciepłe kluchy z chili.

Bronze 2 .. bas szybki zwarty, góra obecna ale zamknięta i stonowana... środek wiodący..

Jeżeli z 602 wszystko gra tak samo to oznacza tylko jedno ten wzmacniacz kastruje i bas i górę co by się potwierdzało z tym co słyszałem z Zensor 7.... bo tych istotnych aspektow nie stwierdziłem w tym połączeniu.

Znacznie znacznie lepszy jest już Onkyo TX 8150.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kręcenie gałkami zmieniało dźwięk, ale jednak jak wspominałem, różnic dużych nie czułem. Jako trzecie do 602 i CD 300 podpięte zostały Monitor Audio Silver 50. Malutkie głośniki, ja już byłem zmęczony, więc nie czułem różnicy, ale żona od razu wychwycila.
Teraz tak mysle, że są to dość małe głośniki i dlatego R-N602 tak dobrze nimi sterowaly. A może jestem audio duren i mi słoń na ucho nadepna.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



A może jestem audio duren i mi słoń na ucho nadepna.


Ojtam ojtam...
Tym bym się nie martwił.... zaoszczędzisz kupe kasy...


Podsumowując: kolumny to 85% z dzwięku... jak sobie je wybierzesz posłuchaj na rn602 i y701 i czymś lepszym.. np. Rotel A12 lub Atoll 100 jak nie wychaczysz większych różnic to bierz tańszy :)....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi to sie podoba takie cos, tylko tutaj cena tego jest nizsza, wlasnie sobie robie wyceny roznych wariantow, bo skoro jestem przygluchy, to przynajmniej niech na tym moj portfel skorzysta :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Generalnie, to zalozylem swoj wlasny watek, ale tam sie nikt nie udziela :(

Zastanawiam sie, czy taki zestaw jest lepszy, czy na R-N602 i Cambridge CXC. Gosc w sklepie podlaczal CXC za pomoca coaxiala, a Yamahe CDS300 analogiem. Tlumaczyl to brakiem DAC-a. 

A glosniki?

Poki co, to mysle o Monitor Bronze, ewentualnie Line Tesi 261 (tych w UK nie dam rady odsluchac).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kupuj nic bez słuchania!!!

Opinie, testy, rady z grup dyskusyjnych itp. to subiektywne oceny, więc nie mają przełożenia do twojego odbioru muzyki.

Nawet jak nie słyszysz większych różnic to pewne głośniki grają bardzo specyficznie i mogą Ci nie podpasować.

Ja bym kupił to, co mi się najbardziej spodobało w lokalny sklepie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde, masz racje. Nie ma co sie napalac. Poki co mam przypalonego Panasonica PMX-7. 

R-N602+CXC+Monitor Bronze 2 byl ladny, ale mnie nie powalil.

Musze przesluchac A-S701 z Monitorami i jakimis innymi (Z3 nawet). Nadal jednak nie wiem, co podpiac do 701ki. Jakis CD player z funkcjami sieciowymi musze miec. Ja duzo slucham plyt, wiec nawet majac telefon i tak potrzebuje przynajmniej CXC do sluchania krazkow.

 

BTW - dopiero dzis uslyszalem jak naprawde brzmi plyta Organek - Glupi. :)

 

Onkyo TX-8150 rozni sie bardzo od 8250? Tego pierwszego nie dostane w sklepie u mnie. Mam tu na mysli cos wiecej, jak wyczytam ze specyfikacji. 8250 z tego co przeczytalem, to unowoczesniona wersja 8150.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TX 8*50 to poziom RN602.
Y701 jest moim zdaniem lepsza.

CD dobrał bym do kompletu CD-N 300 to dobry kompan Y701.

Moja rada: idz posłuchaj wybierz kup kolumny... w sklepie mają wzmacniacze to dobierzesz cos....

Nie kupuj nic za pierwszym razem.... 2 odsluchy to minimum.


Najlepsza opcja zabrac sprzet do domu... Menda akustyka moze zmienic wszystko.

Dobrze dobierz metraż ... czyli słuchaj w salonie w podobnej kubaturze co masz u siebie.

Kup zdalnie jak nie ma mozliwosci wypożyczenia.. nawet jak wyjdzie drożej 300 zł to masz koło ratunkowe i mozliwosc zwrotu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andrzeju, idąc za radą twoją i innych starszych stażem kolegów, pożyczyłem R-N803D i Tannoy XT 6F / silver 100.
Teraz to.dopiero ki się w głowie rozjaśnia. Choć gdzieś tam z tyłu siedzi mi właśnie Y A-S701/801 (tego mogę kupić z Tannoy XT 6F za 1200 funtów więc nie jest źle.)
A w domu to zupelnie inny dźwięk, a ile dzięki temu pożytku. Przemeblowanie, pozimowe porządki itp itd.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RN803 to podobno to samo brzmieniowo co 701. Tak samo 801 .. ma tylko lepszy DAC.

I co zostaje? Silver 100 gra bardziej przestrzennie. Tannoy xt6 nie slyszalem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O tak, bardziej przestrzennie, ale też i ma bas bardziej płytki, więcej góry. W porównaniu do XT 6F. Preferuję Tannoy, ale Silver nie są jeszcze skreślone.

Sent from my D6503 using Tapatalk

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 32

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.