Skocz do zawartości
IGNORED

Musical Fidelity M6i i Focal Chorus 836v


Marcin Wielgus

Rekomendowane odpowiedzi

Czy uważacie że to będzie dobre małżeństwo? Obecnie gram z tymi kolumnami NADe C272 i może być Lepiej? Nie wiem i szukam . Pasuje mi ciepło NADa słuchał pop, soul, elektroniki ...

Głównie z plików FLAC

 

Dzieki za opinie

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

 

W mojej ocenie powinno być dobrze. Musical Fidelity ma ocieplony charakter brzmienia. Nie brakuje mu dynamiki, jednocześnie gra spokojnym i delikatnym brzmieniem. Fajny wokal, mocny dół, subtelna góra pasma i czarne tło. Często zalecamy do ekspansywnie grających kolumn. Myślę, że z Chorusami będzie ok. Na pewno nastąpi progres w stosunku do Nad'a. Poprawi się muzykalność, dźwięk stanie się mniej techniczny, zyskamy na barwie i naturalności. To tak w skrócie.

 

 

Pozdrawiam,

Rafał

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Q21 dzięki wielkie za konkretne wskazówki / opinie. Tego szukam bo o tym modelu mało jest w necie czy na forum opinii a do sluchania już go nie dostanę bo wyszedł ze sprzedazy

 

Drogi Subfanie rogala na mojej twarzy powodujesz swoimi przeczuciami ale jako że kasa nie taka mała , bo z 5 tys trzeba dać, to pytam i szukam.

 

Czy ktoś jezcze coś? Ktoś go miał i grał ? Nawet jeśli nie z focalami to też napiszcie jak grało a może jeszcze gra? Jeśli ktoś z Wrocławia to plis dajcie znać - odwdzięcze się jak tylko mogę ! Bo ni jak dotknąć ni posłuchać nie mogę.

 

Pozdr

M.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Q21 dzięki wielkie za konkretne wskazówki / opinie. Tego szukam bo o tym modelu mało jest w necie czy na forum opinii a do sluchania już go nie dostanę bo wyszedł ze sprzedazy

 

Drogi Subfanie rogala na mojej twarzy powodujesz swoimi przeczuciami ale jako że kasa nie taka mała , bo z 5 tys trzeba dać, to pytam i szukam.

 

Czy ktoś jezcze coś? Ktoś go miał i grał ? Nawet jeśli nie z focalami to też napiszcie jak grało a może jeszcze gra? Jeśli ktoś z Wrocławia to plis dajcie znać - odwdzięcze się jak tylko mogę ! Bo ni jak dotknąć ni posłuchać nie mogę.

 

Pozdr

M.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Posluchaj MF 6Si - brzmienie ze "zwyklej" 6 bedzie w 90 % zblizone.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Nowe MF nie są juz takie ciepłe, jak starsze modele. Focale tez do mięsistych nie należą. A więc kabelki raczej po ciepłej, płynnej stronie.

Może coś z Cardasa? Może Van den Hulla? Może nasza polska Melodika?

A może nowa na polskim rynku brytyjska marka TCI Cables? Robią Niedrogie ale bardzo przyzwoicie grające przewody. Nawet te tańsz sa już niezłe. Np do 500 PLN jest Tiger II czy Fierce. A do tysiąca Kolejne dwa modele. testuje właśnie te kable i są OIK.

Pozdrawiam Stempur

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówiąc nowe MF masz na myśli również M6i? Bo mój to bodaj 2011 już nie produkowany model.

 

Zabawa z interkonektami przede mną, kolumnowe mam Kimber 8PR i tak zostanie bo jest dobrze.

 

M.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.