Skocz do zawartości
IGNORED

Atoll in100 se Dynaudio vs Audio Academy + kable


kaziu106

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!! Posiadam wzmacniacz Atoll in 100se + Musical Fidelity V90 Dac, interkonekt RCA Wirewold Luna 7 oraz kable głośnikowe Melodika Purple Rain 4 mm. Do kompletu brakuje kolumn ;-) Zastanawiam się pomiędzy Dynaudio DM 3/7 a Audio Academy Hyperion IV. Budżet ok. 2500-3500 zł. kolumny używane. Pomieszczenie 35 m.kw. odległość od ściany gdzie będą stały kolumny do kanapy 4,7 m. kolumny mogą być rozstawione max. od siebie 3 m. Muzyka różna pop, dire straits, dżem, perfeckt czasem coś z tzw. disco ;-). Nie lubię natarczywej góry i chciałbym w miarę zrównoważone kolumny o dobrej podstawie basowej. I tu pytania. 1. Jakie różnice w dźwięku co do tych kolumn względem siebie? 2. Czy Atoll uciągnie te Dynaudio?, 3. Czy zmienić kable Melodiki na Chord Clerway ( kilka salonów mi tak polecało ) i co osiągnę zmieniając te kable? 4. Czy polecacie jakieś inne kolumny w tych cenach do Atolla IN 100SE? Pozdrawiam i dzieki za odpowiedzi;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podane przez Ciebie propozycje to dwie bardzo dobre konstrukcje, które dźwiękowo powinny Cię usatysfakcjonować. Jeśli jednak miałbym wybierać, to postawiłbym drobny plus dla Audio Academy, ktrore w tym połączeniu mogą zagrać trochę bardziej swobodnie, analitycznie ale nadal ze spokojną, aksamitną góra pasma. Dynaudio natomiast zapewni trochę bardziej gęsty dźwięk.

Na pewno warto pomyśleć o innym, lepszym okablowaniu, Chord Clearway będzie dobrą opcją, może jeszcze Tellurium Q Blue.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

 

Kabel jak najbardziej zmień na Chord Clearway. Dobry kabelek!

Spójrz na Studio 16 Hertz Canto One, według mnie dobry rywal powyżej wymienionych kolumn!

 

Pozdrawiam,

Grzegorz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszedłbym w stronę Dynaudio, Atoll IN100se to drzemiący wulkan, bez problemu poradzi sobie z kolumnami, a dodatkowo "lubią się" patrząc na charakter brzmienia. Chord Clearway nie będzie pasował, Tellurium Q Blue w tym przypadku będzie lepszym wyborem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Q21 lub HIFISTATION macie może te chordy clearway lub tellurium q blue na stanie w magazynie? I Dlaczego ten chord nie będzie pasował? Pozdrawiam:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tyle branży w jednym wątku :)

kef też według wielu to też dobre połączenie z atoll-em , jak będziesz mógł polecam sprawdzić..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież S16hz Canto One to mały monitor a 3/7 jak i Hyperiony to podłogówki. Także chyba nie za bardzo...

 

Myślałem o innym temacie a napisałem tu... racja dla kolegi lecz dalej do tego zestawu spoko by to brzmiało jednak na 35m to słabo.

 

Pasował by mi tu KEF Q750 lecz jednak przekracza budżet. Oprócz tego spróbował bym też z Dali Zensor 7 powinno być całkiem przyjemnie.

 

Pozdrawiam,

Grzegorz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Audio Academy od dawna poleca swoje kolumny w połączeniu z Atolami.

To synergiczne połączenie i wiele osób jest zadowolonych.

Posłuchaj takiego zestawu jeśli chodzi o kable głośnikowe to najpierw

obsuchaj się a dopiero później doszlifuj system kablami.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dynaudio dm 3/7 i Atoll in 100se zdecydowanie nie. Mam setke od dwoch lat, gral z dm, excite i ok. 15 monitorami zagranicznych i krajowych producentow. Setke laczyc z czyms bardzo szybkim, konturowym na basie, bardzo rozdzielcza i detaliczna gora, z "bezpieczna" gorna srednica, bez grania bardzo ofensywnego a bedzie ok. a nawet bardzo ok. biorac pod uwage cene in100 se. Ps. Hifistation macie Panowie fantazje heh...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dynaudio dm 3/7 i Atoll in 100se zdecydowanie nie. Mam setke od dwoch lat, gral z dm, excite i ok. 15 monitorami zagranicznych i krajowych producentow. Setke laczyc z czyms bardzo szybkim, konturowym na basie, bardzo rozdzielcza i detaliczna gora, z "bezpieczna" gorna srednica, bez grania bardzo ofensywnego a bedzie ok. a nawet bardzo ok. biorac pod uwage cene in100 se. Ps. Hifistation macie Panowie fantazje heh...

 

Nasze spostrzeżenia są inne, mamy setkę od 4 lat i grała u nas z przynajmniej 50 rożnymi kolumnami i jest dokładnie odwrotnie jak kolega pisze, nie powinniśmy łączymy takich samych charakterów brzmienia w przypadku kolumn i wzmacniaczy. Atoll IN 100 jest dynamiczny, rozdzielczy i ma wyraźną górę, bas jest raczej szybki, ale dobrze kontrolowany, patrząc na charakter Dynaudio będą własnie dobrze współgrać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HIFISTATION.PL wy tak na serio?

W takim razie udanego łączenia Dynaudio DM 3/7 i Atoll-a in100 se, będzie "świetna" rozdzielczość i detal w całym paśmie, "kapitalna" kontrola dołu tzw. petarda, "kontur", "szybkość" i oczywiście "idealne" wysterowanie DM 3/7...

Oby panie kolego twój szef nie zobaczył jakie rewelacje na forum wypisujesz bo zwyczajnie przynosisz wstyd dla firmy... Powodzenia i tak trzymaj!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie powinniśmy łączymy takich samych charakterów brzmienia w przypadku kolumn i wzmacniaczy

Błędne myślenie, które powinna była skorygować praktyka... Najwidoczniej tutaj, tej rzetelnej i z pasją zabrakło.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak z kablami już mniej więcej wiem...to tak myślę o dodaniu do mojej listy 3 kolumn tj. Tannoy XT8F, Pylon Diamond 28 i na koniec Paradigm Monitor 11v7 ktoś miał okazję posłuchać takiego zestawu z Atoll??? Pozdrawiam:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak z kablami już mniej więcej wiem...to tak myślę o dodaniu do mojej listy 3 kolumn tj. Tannoy XT8F, Pylon Diamond 28 i na koniec Paradigm Monitor 11v7 ktoś miał okazję posłuchać takiego zestawu z Atoll??? Wiem że najlepiej byłoby odsłuchać ale z używanych ciężko znaleźć wszystkie w jednym miejscu a nie chcę zabierać czasu salonom wiedząc że na 99 % kupię używki.. Pozdrawiam:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak z pozostałymi propozycjami,ale z Tannoy XT8F zdecydowanie nie polecam.Świetnie zagrał z Acoustique Quality Labrador 28 mkIII oraz Audiovector Ki3 Super.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak z pozostałymi propozycjami,ale z Tannoy XT8F zdecydowanie nie polecam.Świetnie zagrał z Acoustique Quality Labrador 28 mkIII oraz Audiovector Ki3 Super.

Powiedz proszę co było nie tak z tymi Tannoy Xt8f w zestawieniu z 100se? Z góry dzięki:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.