Skocz do zawartości
IGNORED

Alternatywa dla Beyerdynamic Custom One Pro


AlexCross
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dzien dobry,

Zwracam się z następującą sprawą:

 

Jakiś czas temu poszukiwałem słuchawek do słuchania w pracy oraz rozmów na konferencjach, głównie w połączeniu z Laptopem Lenovo P51 oraz Sansą Clip+.

 

Wcześniej używane Senheisery Hd429 pasowały mi pod kątem brzmienia, były ciepłe, góra nie kłuła w uszy. Nie były do końca wygodne i potrzebowałem czegoś z możliwością doczepienia mikrofonu.

 

W trakcie poszukiwań przesłuchałem:

 

Beyerdynamic DT770 PRO 32 Ohm - bardzo mnie rozczarowały, sycząca góra rozwaliła moje uszy - pewno z czasem by się utemperowała, ale nie chcę tak ryzykować.

 

Audio-Technica ATH-M50x - tutaj było powiedziałbym "nudno", głównie doskwierał mi brak średnicył, ani góra ani dół nie błyszczały, brak syczącej góry na spory plus.

 

Ostatecznie wybrałem Beyerdynamic Custom One Pro bez możliwości odsłuchu - bardzo duży plus za możliwość doczepienia mikrofonu na pałąku. Po kilku tygodniach odsłuchu mam jednak wrażenie, że jest problem z basem: na ustawieniu 0 jest bardzo słaby, wybrakowany wręcz. Ustawienie 1 jest tym, które używam, ale niestety często potrafi przywalić naprawdę za mocno i bez wyraźnej przyczyny, zalewa pasmo. Brakuje trochę przejrzystości, czuć nieraz niedosyt cofniętej góry. Brak syczących dźwięków znowu na spory plus.

 

AKG K550 - nie słuchałem, ale komentarze o ostrej górze mnie zniechęcają. Nie jest łatwo znaleźć je do odsłuchu.

 

I tutaj pytanie: czy są może jeszcze jakieś propozycje dla mnie w takiej sytuacji? Czy ktoś miał podobne odczucia z Custom One Pro?

Co jeszcze mogę posłuchać (najlepiej z mikrofonem jak w Custom One Pro)?

 

Będę wdzięczny za pomoc,

Pozdrawiam

Edytowane przez AlexCross
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

ultrasone GO

 

Ten model jest w tym segmencie.

Nie wiem czy w cenie jest przedłużka i przejściówka na jack 6.3 mm.

Przewód 1.15 m może się okazać za krótki ale mikrofon też jest. To słuchawki do mobilnego sprzętu.

 

~Way hay and up she rises early in the morning~("Morskie opowieści")

~Braterstwo narodu buduje się na kiczu~("Nieznośna lekkość bytu" Milan Kundera)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ultrasone GO

 

Ten model jest w tym segmencie.

Nie wiem czy w cenie jest przedłużka i przejściówka na jack 6.3 mm.

Przewód 1.15 m może się okazać za krótki ale mikrofon też jest. To słuchawki do mobilnego sprzętu.

 

Dzięki za propozycję, nie znałem tego modelu. Masz jakieś porównanie do Custom One lub możesz krótko określić brzmienie tych Ultrasone?

 

Salon MP3 i znajdziesz większość rzeczy do odsłuchu

 

Z tym jest właśnie problem, bo słuchawki z wyższej półki ciężko jest znaleźć w marketach. Chyba, że masz na myśli jakieś konkretne miejsce z pomorskiego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też żyłem długo w takiej niewiedzy co do możliwości.

Określiłeś kierunki -

słuchanie w pracy, konferencje, komfort,

mikrofon,

bez ostrych syków i kłucia, kontrola basu, względnie czytelny środek.

Stąd propozycja.Tutaj raczej są smakosze stereo a tego w słuchawkach IMO brak.

Czyli słuchawkowców na forum mi brakuje.

 

Przez konieczność noszenia okularów wiele godzin na co dzień nie rozważałem wypróbowania tego modelu.

Ze słuchawkami jest trochę jak z rozmiarem odzieży - muszą dobrze leżeć, to wyposażenie osobiste. Sam używam lekkich otwartych ale bez mikrofonu ultrasone hfi 15g oraz wokółusznych zamkniętych Pro900i.

Wspomniane okulary tylko częściowo mi wtedy przeszkadzają.

 

Zadaj pytanie na forum mp3store albo na forum pclab - tam raczej częściej korzystają ze słuchawek (włącznie z mimowolną ich destrukcją w trakcie).

 

Jak to pilniejsza sprawa - spróbuj w niemieckim sklepie thomann.

Mają dobrą stronę po polsku i 30 dniową opcję zwrotu w razie, gdyby były złym wyborem.

~Way hay and up she rises early in the morning~("Morskie opowieści")

~Braterstwo narodu buduje się na kiczu~("Nieznośna lekkość bytu" Milan Kundera)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może odbiorniki tv telefony, zwykły 2gałkowy Asus xonar essence stu nie nadają się do wybrzmień muzycznych ale autorowi chyba chodzi o inne zastosowanie.

Praca konferencje wiele godzin (koszt umiarkowany)

Dosadnie twardo IMO grają.

Po 50ce jestem. Syki trzaski ostre piki bardziej słyszę na domowym zestawie stereo niż na samych słuchawkach.

Kiedy pogłośnię to tak - wtedy V-ką grają, ale nie zakłóca mi to czytelności głosów środka. Jeżeli nawet ostro to bez szklenia, piaszczenia.

Ja nie słucham przesadnie głośno a poza tym stać mnie było tylko na te do 1650 złotych.

 

Może odbiorniki tv telefony, zwykły 2gałkowy Asus xonar essence stu nie nadają się do wybrzmień muzycznych ale autorowi chyba chodzi o inne zastosowanie.

Praca konferencje wiele godzin (koszt umiarkowany)

Dosadnie twardo IMO grają.

Po 50ce jestem. Syki trzaski ostre piki bardziej słyszę na domowym zestawie stereo niż na samych słuchawkach.

Kiedy pogłośnię to tak - wtedy V-ką grają, ale nie zakłóca mi to czytelności głosów środka. Jeżeli nawet ostro to bez szklenia, piaszczenia.

Ja nie słucham przesadnie głośno a poza tym stać mnie było tylko na te do 1650 złotych.

 

@ Nikimaj

Jak długo miałeś modele proponowanej firmy ?

U mnie dopiero po miesiącu słuchania nowych Pro900 doszło do właściwej interakcji.

Wcześniej totalna kaszana.

Przyzwyczajenie i odczucie ostrości, zwłaszcza poziom głośności i fizjologiczny postępujący stale z wiekiem ubytek słuchu to równie indywidualne cechy, co linie papilarne.

Każdy ma inną otoemisję ślimakową.

~Way hay and up she rises early in the morning~("Morskie opowieści")

~Braterstwo narodu buduje się na kiczu~("Nieznośna lekkość bytu" Milan Kundera)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nabyłem Ultrasone Go - pierwsze wrażenia: góra jest o dziwo ciemniejsza niż w Custom One Pro i całościowo mniej odpowiadają mi niż Customy, ale ogólnie słuchawki zaskoczyły mnie całkiem na plus. Ze względu na dobrą cenę zakupu, dobre tłumienie i super mobilność myślę nad pozostawieniem ich jako drugie słuchawki. Mam wrażenie, że z biegiem czasu mogą pokazać się z lepszej strony podobnie jak pisze @xetras.

 

Co do wyboru słuchawek - ogólnie wyszło na to, że każde słuchawki z wymiennym kablem będą współpracowały z doczepianym mikrofonem, także kwestia mikrofonu jest w tym momencie drugorzędna. Najważniejsze, żeby kabel nie był na stałe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam z posłuchaniem teraz i po ok. tygodniu przebasowionych syntetycznie nagrań. Powinna być zauważalna różnica po rozluźnieniu zawieszenia membrany .

Jeżeli bas nie zakłóci czytelności głosów to zakup pewnie okaże się trafnym wyborem, czego Ci życzę. Skoro wzornictwo, komfort są OK to może będą dobrze leżeć.

Zbliżony kłopot to np. przymierzanie butów.

 

Dominujący bas jak np. w:

Bee Gees - Jive talking

Daft Punk - Doin it right

Prodigy - Poison, No good, Fuel my fire

dodał znacznego uroku tym utworom.

 

Ultrasone to znacznie młodsza firma niż Beyerdynamic AKG Sennheiser - dlatego mniej znana ale robi całkiem zacne słuchawki.

Daleko jestem od twierdzenia, że grają lekko swobodnie - nie każdemu się taki sposób prezentacji spodoba. Bez zawoalowań - natarczywie angażują słuchacza.

Ja się nie zawiodłem.

~Way hay and up she rises early in the morning~("Morskie opowieści")

~Braterstwo narodu buduje się na kiczu~("Nieznośna lekkość bytu" Milan Kundera)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 rok później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.