Skocz do zawartości
IGNORED

Klub Karan Acoustics


Gość messier57
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

40 minut temu, messier57 napisał:

Mieszkanie

Więc ogrzewanie i prysznic masz elektryczne. Popatrzcie na przekroje, tego IMHO dławika, absolutnie nie dostosowane do obciążeń. Co jeszcze przemawia, że to zwykły dławik, to cena. Transformator separacyjny z 3 odczepami i obciążalności 15 kW, kosztował by 1,5-2tGBP. 

Normy UK/Ire wskazują, że zasilanie podgrzewacza do prysznica (6-9kW) to minimum 4mm/2, standard najczęściej stosowany to 6mm/2. 

Miej też świadomość, że oszczędności do 19% są oszustwem. Niczego nie oszczędzasz. Jakie by to nie było rozwiązanie czy trafo czy dławik, ma pewną sprawność + dławik ma przesunięcie fazowe bliskie 90st.

P.S.

Już się zamykam...

Edytowane przez hi_aro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, hi_aro napisał:

Więc ogrzewanie i prysznic masz elektryczne. Popatrzcie na przekroje, tego IMHO dławika, absolutnie nie dostosowane do obciążeń. Co jeszcze przemawia, że to zwykły dławik, to cena. Transformator separacyjny z 3 odczepami i obciążalności 15 kW, kosztował by 1,5-2tGBP. 

Normy UK/Ire wskazują, że zasilanie podgrzewacza do prysznica (6-9kW) to minimum 4mm/2, standard najczęściej stosowany to 6mm/2. 

Miej też świadomość, że oszczędności do 19% są oszustwem. Niczego nie oszczędzasz. Jakie by to nie było rozwiązanie czy trafo czy dławik, ma pewną sprawność + dławik ma przesunięcie fazowe bliskie 90st.

To nie jest dławik ani transformator separacyjny. Oszczędności w przypadku piecykow grzejników itp są, pobierają mniej prądu i mniej grzeją. Wtedy wprawdzie trzeba je dłużej trzymać włączone, ale co tam ?

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość messier57

(Konto usunięte)

Ja mam nowe mieszkanie. Nie mam elektrycznego prysznica. Mam zbiornik z woda (poszukaj megaflo water tank) , który ogrzewany jest ciepłą woda w zamkniętym obiegu i ta podgrzana woda ze zbiornika obsługuje cale mieszkanie. Place tylko za 'wypożyczenie' cieplej wody na podgrzanie zimnej. Separacyjny transformator jak np 5KV Topaz (z 50kg+ wagi) można zrobić, jak znajdzie się elektryka (próbowałem), ale na sam system audio. Na cale mieszkanie to jakaś pomyłka. Oszczędność mnie nie interesuje. Obniżenie do 230V mnie interesuje. A to uzyskałem. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, messier57 napisał:

Obniżenie do 230V mnie interesuje. A to uzyskałem. 

Niestety zaczyna to być problemem w wielu miejscach. Zasadniczo niby napięcie mieści się w normach, a sprzęt zwłaszcza vintage dostaje po d4 i czasem nie wytrzymuje. Również za niskie napięcie np. do zarzenia lamp nie jest dobre... 

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, messier57 napisał:

Mam zbiornik z woda

To wiele wyjaśnia. 

Jednak, gdybyś "tą skrzynkę" dał tylko na audio, to było by bardziej audiofilskie rozwiązanie i jednak trochę odseparował byś się od całego śmiecia w okół. Tak jak pisał @przemak, zasilacze impulsowe poradzą sobie z 250V a takie właśnie jest obecnie w 90% urządzeniach.

4 minuty temu, przemak napisał:

Również za niskie napięcie

W przypadku tranzystorów w klasie A, daje nam głębszą klasę A, co powoduje zachwyt słuchaczy szczególnie wieczorem, kiedy to nap. spada... ? 

8 minut temu, przemak napisał:

Niestety zaczyna to być problemem w wielu miejscach

Ja nie zauważyłem takich problemów. Czasami występuje, przy nowym budownictwie, kiedy nie wszyscy odbiorcy są podłączeni, a ktoś chciał zaoszczędzić na infrastrukturze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość messier57

(Konto usunięte)
5 minutes ago, hi_aro said:

To wiele wyjaśnia. 

Jednak, gdybyś "tą skrzynkę" dał tylko na audio, to było by bardziej audiofilskie rozwiązanie i jednak trochę odseparował byś się od całego śmiecia w okół. Tak jak pisał @przemak, zasilacze impulsowe poradzą sobie z 250V a takie właśnie jest obecnie w 90% urządzeniach.

Pewnie ze separator to bardziej audiofilskie rozwiązanie. Tutaj dam jeszcze oddzielna linie ze skrzynki i na tym się skończy sprawa zasilania. Mam nadzieje ze kiedyś będę miał lepsze warunki i wtedy może podejdę do sprawy 'bardziej audiofilsko'. Na ten moment to pewnego rodzaju kompromis. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, przemak napisał:

Wątki na forach mówią za siebie.

Staram się nie kierować tym, co piszą w wątkach. Ludzie tu piszą o pomiarach napięcia między obudową a bolcem PE... Może nie doświadczyłem, bo mieszkam gdzie indziej. 

Edytowane przez hi_aro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, hi_aro napisał:

Staram się nie kierować tym, co piszą w wątkach. Ludzie tu piszą o pomiarach napięcia między obudową a bolcem PE... Może nie doświadczyłem, bo mieszkam gdzie indziej. 

Nie na tym forum, na forach, są takie fora gdzie ludzie umieją zmierzyć napięcie ?

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Stecko, pewnie widziałeś, że jest power plus pre 180 do wzięcia za ok £3500 używki... 
Hej

Tak, widzialem. Wisi na ebay już dlugi czas. Tylko , że to jest starsza mk1 wersja.
Każdy jednak poleca mk2. Za tę cenę kupisz integre mk2. I tego bym się trzymał. Jest tez lomcowka kas270. Zoran jednak odradza tę końcówkę. Gra ponoć dużo gorzej od kas400. Dodatkowo były jakies problemy z "270". Cos tam sie działo i byly robione poprawki. Ciężko powiedzieć czy ta sztuka była na serwisie.

[center]Studio 16hz * Karan Acoustics * Audio Research * Lumin * Transparent Reference XL & Ultra[/center]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bylem nią zainteresowany z rok temu. Ale Zoran odradzil mi są. To jest już leciwa konstrukcja. Brzmieniowo karan poszedl dalej na plus w stosunku do starszych modeli.

[center]Studio 16hz * Karan Acoustics * Audio Research * Lumin * Transparent Reference XL & Ultra[/center]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Dzięki Stecko. Jak to mówią posluchac nie zaszkodzi. Będę miał jeszcze z 5-6 innych wzmakow do odsłuchu. Bryston, leema, nu Vista 800 itd... 
Jasne, posłuchać zawsze warto. To dodatkowe doswiadczenie i osluchanie się. Tego nigdy zawiele:)

[center]Studio 16hz * Karan Acoustics * Audio Research * Lumin * Transparent Reference XL & Ultra[/center]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Bogusław_59825 napisał:

@Huberto1984 Czy to już ten czas pożegnać się z Twoją "wieżą"? Ciekawym jaki cd player wybierzesz do Twojej nie małej płytoteki?

Hehe... Nie, nie Bogusław, wieża dumnie służy i zostaje ? poczciwa jest i gra fajnie w jadalni/kuchni. Co mi więcej trzeba. Nawet cześć płyt do komody przeniosłem ?

Stecko a oprócz tego karan acoustics 180 mk2 z hi fi for sale to jeszcze jakieś widziałeś w UK?  Ciężko o odsluchy tego. 

Wieza STEREO Technics :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie widzialem z uzywek nic w UK. Ogólnie bardzo ciężko nawet w Europie. Jakieś pojedyncze sztuki raz na jakis czas sie pojawiaja.
Jest firma która byla? dystrybutorem karana na UK.
https://www.audiofreaks.co.uk/webshop/manufactorer/karan_acoustics/

Może mają jakieś ex demowki lub wypozyczają? Zapytaj.

[center]Studio 16hz * Karan Acoustics * Audio Research * Lumin * Transparent Reference XL & Ultra[/center]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 rok później...
  • 2 lata później...
W dniu 28.12.2022 o 07:50, RCD napisał:

Karan audio oficjalnie dostępny w Polsce.

Ceny kosmiczne 

Miałem dwa KAI 180mk2, fajne, miło wspominam, ale Cary 300.2 znacznie lepszy i znacznie tańszy.

Cary pewnie lepszy... bo kolega akurat wystawia go na sprzedaż:) wiem, tak trzeba wzmacniać ogłoszenia:)

w końcu kompletny system:)             Geodezja - Geologia - Górnictwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, slaaawek napisał:

Cary pewnie lepszy... bo kolega akurat wystawia go na sprzedaż:) wiem, tak trzeba wzmacniać ogłoszenia:)

Gdyby nie był lepszy to bym go nie kupił 

Tak jak pisałem miałem dwa Karany, nowszy był ciut lepszy, ale do Cary dużo im brakuje 

Może to moje C1 są zbyt trudne do Karana, ale jak podłączyłem Cary nie wahałem się nawet chwili z wymianą.

Karan jest bardzo dobry, ale obecne ceny to absurd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.